Politika, politické témy a aktuálne dianie na Slovensku

Ktorú politickú stranu by ste volili dnes?

Smer-SD
1
3%
SaS
11
31%
OĽaNO-Nova
2
6%
Kotleba - ĽSNS
11
31%
SNS
0
Žiadne hlasovania
Sme rodina
3
9%
KDH
0
Žiadne hlasovania
Most-Híd
0
Žiadne hlasovania
Iné
3
9%
Nikoho
4
11%

Celkom hlasov: 35

Re: Politika, politické témy a aktuálne dianie na Slovensku

Príspevokod užívateľa Miky Cernak » 22.03.2017

Mali by ma pustit z vazenia, ja by som si so vsetkymi raz dva poradil :twisted:
Miky Cernak
Dátum registrácie: 17.03.2017
Cash on hand: Locked

Príspevokod užívateľa Calvo1 » 22.03.2017

Ty už si možeš tak cicku pohonkávať :D bláznivé 90 roky sú chválabohu zažehnané
tanio skóry nie sprzedam!
Užívateľov profilový obrázok
Calvo1
Dátum registrácie: 14.11.2013
Poďakoval: 4 krát
Bolo mu ďakované: 7 krát

Príspevokod užívateľa Hector » 22.03.2017

Pred par dnami obvinili pana Basternaka. Ja mam taky nejaky pocit, ako keby sa naozaj nieco pomalicky lamalo. Nieje to nahoda, ze pred Meciarovymi amnestiami urobil taky pekny PR, film, diskusie, porady opozicia/koalicia a hlasovanie o zruseni Amnestii. Ale tak ci onak, aj ked by to cele padlo na hubu, mame nejaku normalnu alternativu? Lavu, pravu, proste mame nejaku? Ja tam nikoho normalneho nevidim!!!
Hector
Odborník na výživové doplnky a prohormóny
Dátum registrácie: 07.07.2015
Poďakoval: 1 krát
Bolo mu ďakované: 1 krát

Príspevokod užívateľa Pipik88 » 22.03.2017

Basternak ma az moc blizko k hlavnym a dlhe prsty ;) Takže obvinit je jedna vec odsudit druha stale ma financie a moznost zdrhnut keby niečo a dopadne to ako zo Širokm a podobnymi alebo chvilku sa budu sudit bude kauza bla bla bla pomaly natlak opadne a v tichosti pre chybu sudcu bla bla bla bolo konanie zastavene alebo ho neodsudia vobec...
Pipik88
Dátum registrácie: 29.09.2016
Bolo mu ďakované: 5 krát

Príspevokod užívateľa Hector » 22.03.2017

Suhlasim, Slovensko je krajina nepredvydanych zazrakov a neuveritelnych nahod! O zahadach ani nehovorim... :lol: Slovensko je Bohuzial, zial Bohu mlada krajina, poznacena komunizmom a v pozadi ludmi, ktori stali pri Meciarovy. Doja nase penazenky a tuto krajinu. Kludne sme mohli byt druhym Svajciarskom, nebyt tychto sk...nych rozkradacov! Ukradnut 1 miliardu euro rocne na zdravotnictve s usmevom na perach, ale hajzel papier v tych starych kamrlickoch clovek darmo bude hladat... Ved raz im to niekto zrata, ked nie sem v tomto svete, tak mozno v tom buducom. Tam si ten balik nezoberu...
Hector
Odborník na výživové doplnky a prohormóny
Dátum registrácie: 07.07.2015
Poďakoval: 1 krát
Bolo mu ďakované: 1 krát

Príspevokod užívateľa miroslav.kavcak » 22.03.2017

Politika je nástrojom na zabezpečenie práv a potrieb jednej skupiny ľudí voči právam a potrebám inej skupiny ľudí. A tak sa nám tu vytvorili dve skupiny, oligarchovia a my ostatní. Problém je v tom ze politici zneužívajú vo voľbách získaný mandát. Všetko sú to zväčšia erudovaní ľudia, najmä právnici, ktorí presne poznajú trestné právo a možnosti policajných vyšetrovatelov a prokuratúry. Tým že vykonávajú svoju funkciu dostávajú sa do styku s ďalšími elitarmi, predstaviteľmi súdnej moci ci výkonnej moci. Vznikajú medzi nimi vzťahy. Všetko sa krásne prepleta, lebo každý zájde sem tam do šedej zóny svojich kompetencií a tak sú si vzájomne zaviazani. Čuduj sa potom ze tomu tomu ci tomu sudca neschválil návrh prokurátora na vazobne stíhanie, že nejaký prokurátor nepodal obžalobu, alebo že vyšetrovateľ nenazbieral dostatok dôkazov aby bolo možné podať návrh na podanie obžaloby. Keď z tej spleti niekto pod ťarchou nátlaku verejnosti vypadne, nahradí ho niekto iný. Nie každý vyšetrovateľ, prokurátor ci sudca je " zapredaný", ale sami zázraky robiť nevedia a stále nad sebou majú nejakého nadriadeného, ktoré príkazy musia poslúchať. Všetci vieme ze sa niečo musí zmeniť, ale v demokracii je presne stanovený proces ako veci fungujú. Parlament nemôžme rozpustiť len tak, môžme si len zvoliť nový a ten môže byť ešte väčšia žumpa ako ten teraz. Rovnako nemôžme len tak odvolať sudcov či prokurátorov. Na všetko je potrebný zdlavy proces. Dosť na hovno to je keď sa tak nad tým zamýšľam..... Ja sám mám vysokú morálku, ale neviem ako by som zareagoval keby ze som na nejakej funkcie a dostanem možnosť odkrojit si beztrestne z koláča a zasýtit sa tak na celý život.
V prípade podozrenia, že niektorý užívateľ svojim príspevkom porušil pravidlá fóra, stačí príspevok nahlásiť a ja už zjednám nápravu.
miroslav.kavcak
Moderator
Dátum registrácie: 23.05.2011
Poďakoval: 24 krát
Bolo mu ďakované: 226 krát

Príspevokod užívateľa Miky Cernak » 23.03.2017

Ano je to zakon padajuceho hovna, splet zakonov a byrokracie. Podla mna mame my Slovaci nieco take v krvi, ze musim s tym systemom vyjebat, nabalit sa a nepozerat sa naokolo. Ved uz len ked som bol v takom Londyne a vratil som sa na Slovensko, tak prve co ma napadlo ze sme 300 rokov pozadu. Ale raz aj my vyrastiem pokial sa nestane to co dnes rozpraval jeden znamy ekonom. Sme vyrabovana krajina a ak sa chudoba prehbli a v EU to politicky zakyva, odyjdu od nas automobilky a pride este vacsia chudoba, mozno demonstracie a Slovensko sa kludne moze rozpadnut. Niekedy sa hanbim za to ze som Slovak...
Miky Cernak
Dátum registrácie: 17.03.2017

Príspevokod užívateľa Pipik88 » 23.03.2017

Presne to Miro vystihol... "Ja sám mám vysokú morálku, ale neviem ako by som zareagoval keby ze som na nejakej funkcie a dostanem možnosť odkrojit si beztrestne z koláča a zasýtit sa tak na celý život." Tak by zareagoval každý je tak naučen zabezpečit seba a svoju rodinu a potom mysliet na druhých. A ked spomínaš tie automobilky ako zdierajú ludí však to je strašné robit v dnesnej dobe vo fabrike ta zoderú z kože za minimum platu... Malo by sa všetko zmeniť od základov menej by sa rozkrádalo menšia kriminalita a všetko keby človek mohol aspon dostojne žiť a nie že si zobereš hypotéku na 30 rokov aby si mal kde zložit hlavu a mukovat vo fabrike a nehat sa šikanovat od malomocnch ludí... A to je vačšina takto že nežiju ale len prežívaju.
Pipik88
Dátum registrácie: 29.09.2016
Bolo mu ďakované: 5 krát

Príspevokod užívateľa Vinnie » 24.03.2017

Ľudské nekonečné sebectvo zakorenené až hlboko v základoch myslenia a taktiež podvedomia spôsobuje a vždy spôsobovalo túto situáciu. Keby ľudia uvažovali v prvom rade v rámci prospechu celkovej komunity, národa, sveta atď, tak by táto spoločnosť, jej fungovanie a spokojnosť ľudí bola niekde celkom inde. Ale to je len utópia, ktorá nikdy nebude realitou. Ľudia len bažia po materiálnych statkoch, komforte, luxuse atď od najväčšieho zvieraťa až po najbezvýnamnejšieho človiečika, žiadna potreba duchovného rozvoja, žiadne kolektívne vedomie, záujem o budúcnosť tejto planéty a tohto sveta.
"existuje aj neaky doplnok na rast a hrubku koko..? pocul som vraj ze Nitrix"
Vinnie
Dátum registrácie: 22.09.2010
Poďakoval: 62 krát
Bolo mu ďakované: 432 krát

Príspevokod užívateľa Calvo1 » 24.03.2017

SaS má kopu schopných ľudí, poprípade Mihál keď založí stranu, je škoda že saska ešte nedostala poriadnu šancu respektíve celé pravicové spektrum, spomenme si len na Dzurindu zatial to bola naša najlepšia vláda napriek niektorým prúserom ktoré mali tak to bola prvá vláda ktorá výrazne napomohla malým a stredným podnikom, vďaka Sdku sme sa integrovali do EU resp. Nato, potom prišli Ficovci a všetko akoby ostalo zamrznuté v čase namiesto toho aby zlepšoval prostredie pre živnostníkov a malé podniky budú hladať Juhokórejcov ktorým dajú 15 ročné daňové prázdniny a potom sa ešte chvália ako krásne klesá nezamestnanosť :) a pritom škoda ktorá je spôsobená danými krokmi je ďaleko väčšia ako prínos
Calvo1

Príspevokod užívateľa miroslav.kavcak » 25.03.2017

Tých juhokorejcov by si mi mohol vysvetliť. Ja mam za to, že keby daňové prázdniny nedostali, tak tu nie sú. Po ďalšie, čo je lepšie, nemať tu tento podnik a mat plný úrad práce nezamestnaných, alebo dat daňové prázdniny, znížiť nezamestnanost, čím de facto na slovensko prichádzajú peniaze vo forme ich platov, ktoré oni ďalej logicky míňajú na tovar a služby. Taktiež firma za nich platí odvody a je viac peňazí v soc. a zdravotnej poisťovni. Takže ako to vidíš ty?
V prípade podozrenia, že niektorý užívateľ svojim príspevkom porušil pravidlá fóra, stačí príspevok nahlásiť a ja už zjednám nápravu.
miroslav.kavcak
Moderator
Dátum registrácie: 23.05.2011
Poďakoval: 24 krát
Bolo mu ďakované: 226 krát

Príspevokod užívateľa Calvo1 » 25.03.2017

Položme si otázku prečo by tu podla teba nechceli ísť?, máme lacnú pracovnú silu, výhodnú centrálnu pozíciu a určite aj kompetentných ľudí ten problém je ovela komplexnejší, nieje to len o prázdninách k nim im štát pribaluje !miliardové! stimuly a dotácie ktoré sa viažu aj na platenie odvodov takže sociálna poisťovňa často krát z toho nemá nič, jediná vec je že "na papieri" klesá nezamestnanosť, o tom že je to nemorálne a je to proti všetkým zásadám volného trhu ani nemá zmysel hovoriť, ale aby som bol konkrétnejší, dajme si príklad, stimul pre KIU bol vo výške 233 000 000 eur v roku 2004 ak prirátame medziročnú infláciu bavíme sa o 290 000 000 eur ku dnešnému dňu, v automobilke pracuje 3800 ľudí, jednoduchým výpočtom zistíme že jeden zamestnanec KIE nás vyšiel na približne 76,300 eur ! mimochodom aby sa tie stimuly len vrátili bude potrebných ešte minimálne 5 rokov aby sme boli vôbec na nule! a to je len jedna firma! keby sa tieto peniaze využili efektívne na podboru domáceho podnikania niežeby návratnosť bola prakticky okamžitá bola by zajistená aj samotná diverzifikácia rizika, kedže KIA môže zažiť úpadok a do troch rokov tu po nej ostane len 100 hektárov zničenej pôdy, takto by tie peniaze ovplivnili život nie 3800 ludí ale možno 50 000 ludí a to natrvalo- všetko čo tu bolo povedané je len môj subjektívny názor na danú situáciu, ďakujem za pozornosť
Calvo1

Príspevokod užívateľa mr.go » 25.03.2017

súhlasím s calvom,

akurát politicky-marketingovo však lepšie znie jeden veľký investor/zamestnávateľ ako odľahčenie tisícok malých podnikov, szčo...
a to nehovorím o províziách a úplatkoch,...lepšie sa dohodneš so zástupcami jednej firmy ako s neznámou masou :))

podobný marketing je návrh kapitána o 13 plate,...
štát, ktorý každého pracujúceho zderie ročne o 9 čistých platov chce donútiť zamestnávateľov, aby vyplatili 13. plat.

https://blog.etrend.sk/martin-mlynek/me ... -plat.html
mr.go
Dátum registrácie: 13.02.2008

Príspevokod užívateľa DanteUnchained » 25.03.2017

presne ako hovori calvo, keby sa tie stimulz dali nasim podnikatelom na pracovne miesta, hypoteticky vzato vies v ramci sr zamestnat tolko ludi co oni z niszimi nakladmi pre stat ale tak politicky marketing... Ale dalsia vec je vznik novych firiem pre investora ktori mu dodavaju diely, staci teraz jaguar, svetla sa budu robit u nas mimo ineho, firma pristavuje linku, zhana zamestancov, nove firmy co budu zabezpecovat programatorske prace pre nich tu vzniknu ako dcera anglickej, je to taka seda zona pre a proti, aj ked stimuly su nechutne zvyhodnenie oproti konkurencii.

mrgo ale to je len dalsi vydrbany marketing ako vianocny dochodok.. lepsie to plebsu znie v usiach ako znizena dzp... zamestnavatel znizi zamestnancovi plat, dostane rozdiel ako trinasty a fuj ***** nenazrana zamestnavatel.. nie ***** nenazrana stat co hadze podnikatelom polena pod nohy...
Wake up.
WAKE UP!
You can do anything.
Don't limit yourself.
Change the world...

Always try to reach the unreachable or you will grow weaker.
DanteUnchained
Dátum registrácie: 10.01.2016
Bank: Locked
Poďakoval: 58 krát
Bolo mu ďakované: 32 krát

Príspevokod užívateľa Yzerman » 25.03.2017

Položme si otázku prečo by tu podla teba nechceli ísť?, máme lacnú pracovnú silu, výhodnú centrálnu pozíciu a určite aj kompetentných ľudí ten problém je ovela komplexnejší, nieje to len o prázdninách k nim im štát pribaluje !miliardové! stimuly a dotácie ktoré sa viažu aj na platenie odvodov takže sociálna poisťovňa často krát z toho nemá nič, jediná vec je že "na papieri" klesá nezamestnanosť, o tom že je to nemorálne a je to proti všetkým zásadám volného trhu ani nemá zmysel hovoriť, ale aby som bol konkrétnejší, dajme si príklad, stimul pre KIU bol vo výške 233 000 000 eur v roku 2004 ak prirátame medziročnú infláciu bavíme sa o 290 000 000 eur ku dnešnému dňu, v automobilke pracuje 3800 ľudí, jednoduchým výpočtom zistíme že jeden zamestnanec KIE nás vyšiel na približne 76,300 eur ! mimochodom aby sa tie stimuly len vrátili bude potrebných ešte minimálne 5 rokov aby sme boli vôbec na nule! a to je len jedna firma! keby sa tieto peniaze využili efektívne na podboru domáceho podnikania niežeby návratnosť bola prakticky okamžitá bola by zajistená aj samotná diverzifikácia rizika, kedže KIA môže zažiť úpadok a do troch rokov tu po nej ostane len 100 hektárov zničenej pôdy, takto by tie peniaze ovplivnili život nie 3800 ludí ale možno 50 000 ludí a to natrvalo- všetko čo tu bolo povedané je len môj subjektívny názor na danú situáciu, ďakujem za pozornosť
ja suhlasim s mirom a tie cisla co mas su odkial? Tie mi tiez nesedia.

https://www.etrend.sk/ekonomika/je-rozh ... ilinu.html

Investicia bola 700 mil a max stimuly povolene eu su 15%, tj 105 mil.

Priemerny plat je v kii 1300 eur- hruba mzda, superhruba je z toho 1757 - http://openiazoch.zoznam.sk/kalkulacky/ ... istej-mzdy

105mil/1757*12*3800
To znamena ze sa to vratilo za 1 rok aj nieco, nie ze treba este 5 rokov.

Ani neratam ze 7500 miest sa vdaka kii vytvorili u subdodavatelov, proste pritiahnut velkeho investora je pre stat vyhodne.

Takisto blbost je ze sa dotacie a stimuly viazu na odpustenie odvodov, to mas tiez asi z prsta, nebol este ani jeden taky pripad.
Danove prazdniny sa vztahuju len na dan z prijmu, celkova pomoc byva v hodnote pozemkov, odpustenia dane z prijmu a nejakej financnej pomoci pri vystavbe zavodu, ale celkovo to cele nemoze presiahnut 15%.

Podpora domacich podnikatelov je blud a populizmus, keby ma slovak uspesnu firmu z vytvori projekt s miestami pre 4000 ludi tiez ho vlada podpori, neverim ze keby to rozlozis pre vela malych podnikatelov ze by to vytvorilo nejaku hodnotu, tie peniaze by sa skor prejedli, proste je to lepsie dat do hotoveho zabehnuteho projektu velkej firmy ako delit a nejak znizovat odvody alebo neviem ako si prakticky predstavujes podporu pre malych podnikatelov.

Takisto strasenie nejakym upadkom kie je mimo, ta firma dlhodobo funguje desiatky rokov a podla vyrocnych sprav aj dlho bude, neexistuje moznost ze by za 3 roky padla.
Ta firma si robi svoji prepocty na zaklade ocakavaneho dopytu ktory sa velmi medzi rokmi nemeni a keby im vyslo ze je tam nejake vacsie riziko ze sa tie auta nebudu predavat proste ten zavod v europe ani nestavaju. Automobilke staci vyvijat tie produkty aby boli v porovani cena/hodnota lepsi ako konkurencia a dopyt budu mat.

Celkovo vybrat si medzi mensou podporou velkej firme s velkym hotovym projektom je milionkrat lepsie ako to trusit medzi mini svk podnikatelov.
Keby sa ta podpora zivnostnikom v minulosti nejako osvedcila, stat to robi stale, ma dost penazi, nie je to tak ze stat dal kii a teraz nema pre mini podnikatelov..
Yzerman
Dátum registrácie: 04.03.2011

Návrat na "Všetko ostatné (posilovne, bazár, kde cvičiť, domáca posilka atď.)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 19 neregistrovaných