Veganstvo/vegetarianstvo ... máme potrebu jesť mäso ?

Re: Volna diskuze

Príspevokod užívateľa Reutiman » 11.05.2018

Ono je to velmi duskutovatelna tema ale my niesme vsezravce. Ano dokazeme stravit aj zivocisnu bielkovinu ale mame traviaci trakt mame postaveny na uhlohydraty. Mame 3x dlhsie creva nez vsezravce. Mame enzymi na stiepenie cukrov ktore vsezravci nemaju. Dalej ak jeme maso zvysuje to tlak, zskysluje krv, sposobuje zapaly.. to su same zataze pre oblicky. Btw porozmyslajte cipoznate vsezravca , ktory dokaze sankou hybat do bokou. Neexistuje, sme prezuvavci. Stolicky nema ziaden vsezravec, je toho kopec tych odovodneni. Vystup je ten, ze nam to v globale neprospieva a neexistuje ziadna ltka ktora je iba v zivocisnej strave a v rastlinnej nie. Je to zvyk, tradicia, chut mozno pohodlnost preco to jeme. A plus biznis...
Kamarát ja nič proti tebe nemám ale toto je fakt blbosť čo si napísal :) My všežravce sme, aj sme boli, tráviaci trakt záleži hlavne od pásma v ktorom sa človek a jeho predošlá generácia nachádzala (obývala) zatiaľ čo vačšina europanov by malo mat zloženie potravy niekde na 33% zo všetkého (záleží aj podla ročného obdobia) tak Inuiti (sever) maju len a len trakt postavený na trávenie 99% bielkovín a tukov (strava soby a tulene) . Blízko pri rovníku je to tiež iné samozrejme. Ja som si to z prsta nevycucal študujem biologiu a veci okolo toho už 7rok. Strava z bohatých tukov a rovnomerných bielkovín a sachrov je to najlepšie pre človeka čo asi je. (jeseň,hlavne zima, jar) takto sa posúva naša imunita a veci s odolnosťou s nou spojene na inu uroveň. Zubný kaz dokonca pri tom ustupuje dostatok vit. K atd./viď práce, výzkumi dr. pricea, johnsona atd atd/ Zo zvýšeným mäsom s tebou súhlasím. A poznám radu všžravcov a masožravcov ktorí hýbu sánkou aj do strán ( ked vieme hýbať do stran sme automaticky prežúvavce ? však predsa nemáme žalúdok zo 4 častí :) ) Stoličky má každý všežravec, dokonca aj mäsožravce. Nechcem to brať na teba utočne ale fakt mi to príde divne no :D

Nič v zlom.ale pobavil si ma :D prečo potom nemame ani jedne lovecký inštinkt ako vsezravci ? Prečo máme potom tráviaci trakt ako plodozravce? Prečo sa nám.ako jedinému druhu zakysluje krv z mäsa? Prečo nejeme surové mäso ako všetci vsezravci? Prečo máme stoličky keď ani jeden vsezravec ich nemá? Prečo nám živočíšne bielkoviny ako jedinému druhu upchavaju cievy? Keby sme boli vsezravce tak by nám nevadilo jest mäsa na kila a nijaké problémy by nám z toho nevyplyvali. Pokiaľ ješ rastlinnú stravu vyhnes sa 90% civilizacnych chorôb. Premna za mňa aj keby si pil mlieko zo psa mne je to jedno. Neprišiel som sa sem hádať. Ale keby raz pre nás bolo prirodzene jest mäso, tak by nám nemohlo spôsobovať žiadne zdravotné problémy. A ak sa chceš hádať tak ti môžem vypísať konkrétne problémy ktoré sú spojené s konzumáciou mäsa. A ty mne môžeš na oplátku vypísať ako problémy sú zjedenie fazule alebo zemiakov
Lovecký inštiknt to fakt ? :D po milionoch rokov evolucie ? Nech sa páči požaduj lovecký inštikt od svojej čivavy aj ked je to mladší vývojový kmeň.
Z tým nadbytkom mäsa s tebou súhlasím som napísal ! ale mi ho proste stráviť dokážeme a potrebujeme. Vieš čo bolo zlomom evolúcie ľudskej rasy že sa vyšvihla oproti iným živočíchov o rádu stovák percent ? boli to hlavne tepelne upravené bielkoviny a samzrejme aj dobre zloženie mozgu Australopiteca a Homo antecessor.
Inuitom vôbec nevadí jesť maso a tuky na kilá dokonca ked im dáš nejake sacharidy tak ich preženie. Ale zas iným to vadiť bude ja som nenapísal že nie :) čím bližšie k rovníku tým viac sachrov ( nemusí byť pravidlo). Vieš čo je najrozšírenejšou chorobou ľudstva ? je to zybný kaz nedostatok K2 a jedina rastlinná zložka odkial sa dá zohnať sú sojove fermentovane bôby. Ostatok je v mase a syre. Ale ja sa tiež nechcem hádať len ty tvrdíš že pre človeka je mäso neprijateľne a to nieje pravda. Súhlasím s tebou že vo vysokej miere áno !
S tými stoličkami: všežravec medveď vzorec chrupu 3(I)1(C)4(M)2(P)/3143 I- incisívy hryzáky C-caniny očné zuby M- moláre rezáky P- premoláre stoličky stoličky má
všežravec diviak: 3143/3143 ako vidíš stoličky má tiež a takto by som ti ich vedel vypísať mnohoo lebo všetci ich maju.
A pre srandu bylinožravec jeleň vzorec chrupu: 0 (1) 3 0 / 3 1 3 0 prečo má tedá očne zuby ked nežerie maso ? Nemožeš sa na to pozerat z tohto hladiska. A na koniec však ked sme predsa na vrchole evolúcie zvieracej ríše a tepelne si dokážeme upraviť potravu prečo by sme ju mali jest surovu? Naši predkovia jedli maso surove až pokial neprišli na to že sa da tepelne opracovat tým padom živiny sa lepšie strebaju. Ale ja ti nechcem písat ake problemémy su z fazule atd.. :D ja som ti chcel len napísať že tvrdenie že človek je výhradne bylinožravec je mylné. A nechcem sa tiež hadať ani ti to neodopieram, a ano vo vysokej konzumacii masa (nad normou) nieje nič dobre. Ale dokážeme to stravit ako aj tuky a sachre.
Užívateľov profilový obrázok
Reutiman
Dátum registrácie: 10.09.2017
Cash on hand: Locked
Poďakoval: 13 krát
Bolo mu ďakované: 23 krát

Re: Volna diskuze

Príspevokod užívateľa HAVANA » 13.05.2018

Nič v zlom.ale pobavil si ma :D prečo potom nemame ani jedne lovecký inštinkt ako vsezravci ? Pokiaľ ješ rastlinnú stravu vyhnes sa 90% civilizacnych chorôb.
meow321, vraj nemáme lovecký inštinkt? Preskoč mi cez ohradu a ja ťa presvedčím o opaku :D ... A k tým chorobám, moja prababka jedla všetko, či to bolo mäso, zelenina, uhlohydráty a dožila sa cez 100 rokov a nikdy nemala zdravotné problémy, nemusela navštevovať lekárov a nebrala žiadne lieky. No pravda je, že všetko si dochovala / dopestovala sama. Tie zdravotné problémy čo máme skôr vyplývajú z toho, že zvieratá chované vo veľkochovoch sú prepchaté antibiotikami a hormónmi, sú kŕmené potravou ktorá bola toľko krát chemicky ošetrená že sa nám to ani nesníva. Pracoval som na vedúcich funkciách v poľnohospodárstve pri pestovaní ovocia aj zeleniny a ak si myslíš že papáš zdravú zeleninku a ovocie, kruto sa mýliš. Pekný deň :)
HAVANA
Dátum registrácie: 24.05.2010
Poďakoval: 15 krát
Bolo mu ďakované: 12 krát

Re: Veganstvo/vegetarianstvo ... máme potrebu jesť mäso ?

Príspevokod užívateľa meow321 » 04.06.2018

No kolko ste si dneska ulovili ? Ja 2kg jahod 😁
Ak chceš ozaj veľké svaly, jedz brokolicu.
meow321
Dátum registrácie: 13.03.2018
Poďakoval: 62 krát
Bolo mu ďakované: 117 krát

Príspevokod užívateľa silný » 04.06.2018

300g prsia na ranajky 300g na obed a este ma caka 500g po treningu :)
Vaše otázky, problémy, postrehy a iné dopyty smerujte prosím do príslušných tém a nie do mojej poštovej schránky
(nie preto, žeby som bol neochotný poradiť, ale to na čo sa pýtate, môže poslúžiť aj ostatným...)
silný
Dátum registrácie: 20.07.2015
Bank: Locked
Poďakoval: 111 krát
Bolo mu ďakované: 646 krát

Príspevokod užívateľa Vinnie » 04.06.2018

fuj dopiči
"existuje aj neaky doplnok na rast a hrubku koko..? pocul som vraj ze Nitrix"
Vinnie
Dátum registrácie: 22.09.2010
Bolo mu ďakované: 432 krát

Príspevokod užívateľa Carnapolis » 04.06.2018

300g prsa? Ty budou z nějakého krocana a ne kuřete ne :D
Pro obecne rady si piste do fora, ne me do PM.
Carnapolis
Dátum registrácie: 30.12.2017
Poďakoval: 23 krát
Bolo mu ďakované: 231 krát

Na ranajky omg. Zavolame ktebe exorcistu neboj sa budes vporiadku
meow321

To vam fakt nikdy nieje zle zmasa? Mne to furt smrdelo iba cerstvo urobene kura bolo ok ale jak uz bolo zohriate sami prevracal zaludok. A ine maso som jedine v hambaci jedol
meow321

Príspevokod užívateľa rapsic » 04.06.2018

Ja kazdy den 750g
Obcas si dam aj 1000g ale musi mi poriadne travit
rapsic
Dátum registrácie: 27.04.2017
Poďakoval: 223 krát
Bolo mu ďakované: 516 krát

Ja varim aj 2kg naraz niekedy (pre fenu) :D
meow321

Príspevokod užívateľa HAVANA » 04.06.2018

No kolko ste si dneska ulovili ? Ja 2kg jahod 😁
Na raňajky 5 vajec so slaninou a šampionmi, k tomu kopec zeleniny - uhorka, kalerab, jarna cibulka, redkovky. Po tréningu cca 400 g kuracich prs so zemiakmi a rajčinová polievka so syrom. Mimo toho som celý deň žral kopu ovocia - 2 jablká, asi 3 marhule, maliny, a za misku čerešní. Teraz ma čaká ešte večera, asi si dám 5 - 6 vajec s tuniakom a hriankami a ako dezert nutelové palacinky s jahodami a šlahačkou.
Jem mäso, ale ovocia a zeleniny jem haldly.

Otázka na teba: Ako vykrývaš potrebné zvýšené množstvo bielkovín? Keďže som videl nejaké tvoje príspevky v sekcii AAS a predpokladám že ak si "ON" tvoje telo potrebuje cca 2 - 2-5 g proteinov / kg telesnej váhy. Celkom by ma zaujímal tvoj jedálniček. Vďaka.
HAVANA

V diete by to bolo komplikovanejsie ale inac je to len o zvyku. Vacsinou denne jedavam ovsene vlocky,orechy, fazula, sojove maso, robi maso alebo tofu ale vacsinou robi maso(to ma 25%bielkovin) ako kazdy ryza zemiaky mam rad este pohanku rozne ine steukovina napr cervena sosovica a samozrejme doplnam proteinmi - sojovy ryzovy hrachovy konopny. Okrem sojoveho miesam dokopy tie protaky. Denne sa dezim okolo 250-300g pri vahe 85. Recepty tu pisat nebudem, predpokladam ze len zakladne suroviny si ccel vediet teda potraviny
meow321

Príspevokod užívateľa HAVANA » 04.06.2018

Jasné hlavne o tie základné suroviny mi išlo. Teda tých bielkovín tam máš naozaj dostatok. Ja pri váhe cca 97 kg zjem tak do 200 g. Ale už takmer 2 roky som OFF a myslím že také množstvo mi úplne stačí. Dokonca viac než rok som nemal ani len proťák :D Všetko iba normálna strava. No ak by som chcel prijimať 300 g bielkovín a viac, už by som si asi pomohol proteínmi...
HAVANA

Príspevokod užívateľa silný » 04.06.2018

Ja dam denne 350-400 ako nic a tiez nedavam ziadny protein :)
Vaše otázky, problémy, postrehy a iné dopyty smerujte prosím do príslušných tém a nie do mojej poštovej schránky
(nie preto, žeby som bol neochotný poradiť, ale to na čo sa pýtate, môže poslúžiť aj ostatným...)
silný
Dátum registrácie: 20.07.2015
Poďakoval: 111 krát
Bolo mu ďakované: 646 krát

Tak ty mrsiny jes. Mas to lahsie :D
meow321

Návrat na "Všetko ostatné (posilovne, bazár, kde cvičiť, domáca posilka atď.)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 21 neregistrovaných