Rast (do výšky)

Rast (do výšky)

Príspevokod užívateľa Lampa » 05.09.2012

Zdravím, mam 15 rokov 170 cm a posilujem cca 2 mesiace.... plánujem cvičiť aj nadalej ale mám strach že
ked budem cvičiť nadalej už neporastiem do výšky...
Lampa
Dátum registrácie: 05.09.2012
Cash on hand: Locked

Re: Rast (do výšky)

Príspevokod užívateľa Rokie » 05.09.2012

Rast nie je ovplyvňovaný cvičením. Je to vec genetiky a nato aby si poškodil svojmu rastu by si musel dvíhať iné veci a inou technikou čo ti určite nehrozí takže túto starosť zahoď rovnako ako mýtus ala. keď prestaneš brať protein tak ti budu ovísať svaly. ;)
"Pyramidy nechte Egypťanům a bolest masochistům!"

"Ja si myslím, že do katabolizmu sa dostaneš jedine ak si buď v koncentráku, beháš maratóny a nič neješ, alebo držíš protestnú hladovku." :D
Užívateľov profilový obrázok
Rokie
Žvanil
Dátum registrácie: 18.06.2009
Bolo mu ďakované: 2 krát
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Yzerman » 05.09.2012

hm no neviem, aj napr. Arnold pisal vo svojej knihe ze ked zacnes extenzivne cvicit, do vysky uz nepojdes.

A podla mna to aj moze byt, energia a ziviny proste ide na regeneraciu svalov a na ich mohutnenie a nie na rast kosti a teda vysky :?

Byt tebou cvicim zatial s vlastnou vahou, to ti neublizi a poriadne cvicit zacni az ked uz nebudes rast.

Pytal som sa toto aj na odbornika na rast a potvrdil mi ze tazek extenzivne cvicenie mozes rast spomalit/zastavit.
Tak si nie som isty ci je len mytus no.
Yzerman
Dátum registrácie: 04.03.2011

Príspevokod užívateľa janko4443 » 05.09.2012

hm no neviem, aj napr. Arnold pisal vo svojej knihe ze ked zacnes extenzivne cvicit, do vysky uz nepojdes.

A podla mna to aj moze byt, energia a ziviny proste ide na regeneraciu svalov a na ich mohutnenie a nie na rast kosti a teda vysky :?

Byt tebou cvicim zatial s vlastnou vahou, to ti neublizi a poriadne cvicit zacni az ked uz nebudes rast.

Pytal som sa toto aj na odbornika na rast a potvrdil mi ze tazek extenzivne cvicenie mozes rast spomalit/zastavit.
Tak si nie som isty ci je len mytus no.
ja mam 16 a mam rast uz zastavený alebo uz maximalne spomalený :) za 2 roky som podrastol asi len 0,5 cm :) mam 173,5-174
Vytrvalosť znamená pokračovať, keď už všetci ostatní skončili.
janko4443
Dátum registrácie: 20.08.2012
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Rokie » 05.09.2012

Ako čo ja viem.. V 10tich rokoch som tlakoval 50kilo a ťahal 60kg a v 11tich 12tich 80kilo a odvtedy som vyrástol 24centimetrov.

Mám tiež plno kamarátov (aj dospelých) čo cvičili v mladosti a v pohode vyrástli. Niektorí nerástli od 14ky a v 18ke podrástli aj o 20cm. Určite by som sa nebál cvičiť kvôli zástave rastu. A radšej verím vlastnej skúsenosti ako rôznym "odborníkom" :) Som voči tomuto dosť skeptický.
"Pyramidy nechte Egypťanům a bolest masochistům!"

"Ja si myslím, že do katabolizmu sa dostaneš jedine ak si buď v koncentráku, beháš maratóny a nič neješ, alebo držíš protestnú hladovku." :D
Rokie
Žvanil
Dátum registrácie: 18.06.2009
Bolo mu ďakované: 2 krát
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Dawid199 » 05.09.2012

Přesně, jak psal Rokie, růst do výšky je genetická záležitost, i jsem to zde tuším s chlapi probíral x měsíců dozadu. Takže pokud máš rodiče podobně vysoké, jako ty, tak už nejspíše neporosteš. Cvičení růstu do výšky určitě moc neprospívá, ale jeho "škodlivost", tuším není prokázána (hodněkrát jsem ale slyšel a četl, že cviky, kdy je přímo zatěžovaná páteř tomu škodí)...

Snad ti to něják pomohlo :007
Take the pain, rep by rep, set by set!
Dawid199
Dátum registrácie: 19.03.2011

Príspevokod užívateľa johnytgun » 05.09.2012

Ak sa bojis toho ze sa ti zastavi rast tak si skor davaj pozor na to ake lieky beries... roaccutane/aknenormin dokaze zastavit rast napriklad... :wink:
johnytgun
Moderator
Dátum registrácie: 26.01.2010

Príspevokod užívateľa Fenrir » 05.09.2012

Ja som počul a selský rozum mi vraví že cviky ktoré zaťažujú chrbticu ako je mŕtvy ťah, drepy a pod. poškodzujú nejaké rastové kktince v chrbtici. Ak máš správnu techniku tak ti ho určite spomalí, so zlou technikou možno až zastaví. Ale veľkú rolu v tom hrá aj genetika. Rastu prospieva dostatok spánku a kvalitná strava čiže jedz, spi a (hoc ma za toto oldschulový hardcore cvičenci ukrižujú) nesekaj ťažké drepy mŕtve ťahy (ja osobne by som nedrepoval vôbec a v mŕtvolách malé váhy a premakávaj hlavne techniku).
Fortis cadere, cedere non potest.
Statočný muž padne, ale neustúpi.

Čestná smrť je lepšia ako nečestný život. (Aischylos)
Fenrir
Dátum registrácie: 10.03.2012

Ďakujem vám :)
Lampa

BTW: lieky neberiem žiadne :) prášky na rast svalov ani nič neberiem ak neberiete do úvahy protein...
Lampa

Príspevokod užívateľa Mrto » 05.09.2012

170 nie je až tak veľa na tvojom mieste by som preistotu ešte počkal ;)
Mrto
Dátum registrácie: 03.05.2010

Príspevokod užívateľa Frostbite » 05.09.2012

170 nie je až tak veľa na tvojom mieste by som preistotu ešte počkal ;)
ja si neviem predstavit ze by som mal 170 ... byt za rovno s kazdou babou to by som nechcel :shock:
Hej kotě, máš moc hezký šaty, ještě líp by vypadaly hozený na podlaze vedle mí postele.
Frostbite
Dátum registrácie: 29.01.2012

Príspevokod užívateľa Mrto » 05.09.2012

Ja mám momentálne 177 a tiež to nieje bohviečo, ked som začal cvičiť v deviatej triede tak som mal cca 174 a bol som skôr v tej vyššej časti spolužiakov na strednej prvý ročník tiež, teraz v tretiaku som momentálne taký horší priemer, je tam zopár nižších, dosť cca rovnako vysokých a dosť vyšších. Na jeho mieste by som pre istotu ešte počkal s cvičením kým aspoň zopár cm nenarastie možno teraz mu to až tak nevadí ale o pár rokov si myslím že začne :) Najlepšia výška je podla mňa takých 184+.
Mrto
Dátum registrácie: 03.05.2010

Príspevokod užívateľa cayman » 05.09.2012

Tiez si nemyslim, ze cvicenie ma velky vplyv na rast..poznam par ludi, co cvicia od 14-15r. a su vysoki...ja mam 22r, 170cm a v 18tke som bral roaccutane ako pise johnny a mozno aj preto nemam viac...ale nemyslim si, ze mat 170cm je zle, ja som maximalne spokojny a nechcel by som mat 2 metre, mne to vyhovuje..
Keď vstúpite do posilovne, sústreďte sa len na maximálny výkon. Akonáhle však máte tréning za sebou, zabudnite na cvičenie a radujte za zo života.
cayman
Odbornik
Dátum registrácie: 27.01.2008

Príspevokod užívateľa johnytgun » 05.09.2012

Taktiez kladiem liekom za vinu ze som krpec,ale tak ja som odmalicka stale bol chory proste aj teraz som a do toho este ten roac som bral.. som na tom dost podobne ako cayman mozno aj o centi-dva nizsi ale co uz... aspon kazde kilo na nas vidno dvojnasobne :lol:
johnytgun
Moderator
Dátum registrácie: 26.01.2010

Návrat na "Všetko ostatné (posilovne, bazár, kde cvičiť, domáca posilka atď.)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných