MILITARY - ozbrojené sily

Re: MILITARY - ozbrojené sily

Príspevokod užívateľa !nstinct » 10.02.2012

Len škoda, že ak tam chceš narukovať, tak musíš byť v perfektnej kondícii, a môžeš sa tam hlásiť len 2x potom máš smolu, takže musíš vedieť či si nato perfektne pripravený.
Každý deň, každú sekundu musíš hľadať niečo výnimočné. Niečo, čo robí tú chvíľu výnimočnou. O tom je život. To je rozdiel medzi žitím a prežívaním, medzi rastom a úpadkom.
Užívateľov profilový obrázok
!nstinct
Dátum registrácie: 26.06.2010
Cash on hand: Locked

Príspevokod užívateľa Folower » 10.02.2012

Dufam,že to patri do tejto temy ale zujimaly by ma bližšie info na vysoku vojensku školu ohladom maturitnych predmetov-podmienky prijatia...na nete nie nie to najst
Folower
Dátum registrácie: 20.02.2009

Príspevokod užívateľa !nstinct » 11.02.2012

http://aos.sk/studenti/dokum/postup_pri ... s_2012.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
http://aos.sk/studenti/dokum/podmienky_ ... _st_sl.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
Myslím že je jedno z akých maturitných predmetov maturuješ. Ale samozrejme záleží na akú školu chodíš ak na zameranie ekonomiky, vyber si odbor manažment kde robíš prijímačky len z matematiky a angliny pri ostatných je aj fyzika mám taký pocit.
Každý deň, každú sekundu musíš hľadať niečo výnimočné. Niečo, čo robí tú chvíľu výnimočnou. O tom je život. To je rozdiel medzi žitím a prežívaním, medzi rastom a úpadkom.
!nstinct

Príspevokod užívateľa Jarming » 14.02.2012

Čaute. Celkom by ma zaujímalo, že či môžu prijať na vojenskú akadémiu človeka s dioptrickými okuliarmi?
Môj log- http://www.posilnovanie.sk/viewtopic.php?f=4&t=10691
Jarming
Dátum registrácie: 16.07.2011

Príspevokod užívateľa kiko788 » 14.02.2012

neviem ako za vojaka ale za fízla ta zoberu ked maju malo ludi na danu poziciu tak beru aj s okularmi a dnes sa daju okuliare odstranit tym laserom či? :D
Vsetko zle je na niečo dobre...
kiko788
Dátum registrácie: 05.12.2010

Príspevokod užívateľa -Matthew- » 14.02.2012

Instinct, teraz som si prečítal tieto 2 dokumenty čo si tu hodil, no a bolo tam o tých fyzických testoch. Beh na 12 min., a potom tie ktore si môžeš zvoliť, teda buď ľah-sed / kliky, člnkový beh / skok do dialky.. to je všetko alebo aj niečo viac? Lebo zas niekde som počul, že aj plávanie a podobne.. tak nie som si istý.
-Matthew-
Dátum registrácie: 09.01.2012

Príspevokod užívateľa tomy6994 » 14.02.2012

pozeral som v MuscleANdFitness jeden článok o špeciálnych jednotkách Navy SEAL (dúfam že to tu ešte nieje), a zaujali ma dosť náročné minimálne podmienky na prijatie (77% uchádzačov cez výcvik neprejde):
500 yrd (457,2m) plávanie za 12:30
10 min. prestávka
42 klikov za 2 minúty
2 min. prestávka
50 brušákov za 2 minúty
2 min. prestávka
6 pull ups (zhyby na hrazde) (žiadny časový limit)
10 min. prestávka
1.5 míle (2.575km) beh za 11:30

kto by toto z vás zvládol ? :D...osobne by som to zvládol možno po tie zhyby možno...cez leto vyskúšam celé :D...
Naposledy upravil/-a tomy6994 v 14.02.2012, upravené celkom 1 krát.
„Akonáhle zacnete byt sami so sebou spokojní, ste v prdeli.“
(K. Hammet & J. Hetfield)
tomy6994
Dátum registrácie: 05.05.2010

Príspevokod užívateľa !nstinct » 14.02.2012

Jarming - ak nosíš okuliare, záleží aké. Nejaké info som našiel na tomto fóre.
http://forum.vojsko.net/viewtopic.php?f=111&t=2192" onclick="window.open(this.href);return false;
Dúfam, že ti to pomôže

Matthew - fyzické skúšky sa konajú LEN z 12 minútovky a potom na výber člnkový beh, skok do diaľky, kliky a brušáky, odporúča sa robiť všetko, čiže môžeš robiť aj kliky aj brušáky aj skok do diaľky aj člnkový beh. A plávanie je len na vysokej škole ako skúška pri konci semestra a to 100 m a 400 m

tomy6994 - plávanie sa dá natrénovať, napríklad na telovýchove je 400 m okolo 9:00, kliky sú ľahké, mne sa podarilo za 30s okolo 45 klikov poriadnych vystreté lakte a hruď k zemi, brušáky tiež niesú ťažké, zhyby tiež nie, la ten beh je 2,5 km nie ? Tak to je ako behať 12 minútovku aj do našej armády musíš mať limit 2240 m za 12 min, čiže dá sa to zvládnuť, nakoľko je to námorná jednotka tak to plávanie musí byť prísnejšie. Kukni si dokument 2 týždne v pekle, na prvej strane by to malo byť.
!nstinct

Instinct okej dík za odpoveď :) ..len tie skoky do diaľky mi nejak nejdú, budem musieť zlepšiť. :D

tomy6994 dalo by sa to, ale neviem ako by som bol na tom s tým plávaním. V tom tak dobrý nie som, neviem či by som dal ten čas, a neviem ako by to plávanie (450m) vyčerpalo moje telo - neskúšal som to. :D Ale bez toho plávania tie ďalšie si myslím, že by som zvládol v pohode (kliky, brušáky, zhyby a ten beh) inak máš tam zlý prepočet tie míle na kilometre :D 1,5 míle nie je 25 kilometrov :D
-Matthew-

to boli minimálne požiadavky a teraz napíšem optimálne:
500 yrd (457,2m) plávanie za 8:00
10 min. prestávka
100 klikov za 2 minúty
2 min. prestávka
100 brušákov za 2 minúty
2 min. prestávka
24 pull ups (zhyby na hrazde) (žiadny časový limit)
10 min. prestávka
1.5 míle (2.575km) beh za 10:00

to už je :twisted: hell
tomy6994

Instinct okej dík za odpoveď :) ..len tie skoky do diaľky mi nejak nejdú, budem musieť zlepšiť. :D

tomy6994 dalo by sa to, ale neviem ako by som bol na tom s tým plávaním. V tom tak dobrý nie som, neviem či by som dal ten čas, a neviem ako by to plávanie (450m) vyčerpalo moje telo - neskúšal som to. :D Ale bez toho plávania tie ďalšie si myslím, že by som zvládol v pohode (kliky, brušáky, zhyby a ten beh) inak máš tam zlý prepočet tie míle na kilometre :D 1,5 míle nie je 25 kilometrov :D
preklep 8)
tomy6994

Matthew - nemáš začo :) ale tak ten skok do diaľky nieje tak hrozný, a ten limit je skôr primitívny 160 cm

tomy6994 - tak tie optimálne podmienky sú už horšie, to už začínam pochybovať či by som to spravil :D
!nstinct

to boli minimálne požiadavky a teraz napíšem optimálne:
500 yrd (457,2m) plávanie za 8:00
10 min. prestávka
100 klikov za 2 minúty
2 min. prestávka
100 brušákov za 2 minúty
2 min. prestávka
24 pull ups (zhyby na hrazde) (žiadny časový limit)
10 min. prestávka
1.5 míle (2.575km) beh za 10:00

to už je :twisted: hell
Fuha, tak toto by už bolo trochu ťažšie, bez tréningu hlavne plavania a behania to nedá asi nikto len tak. Ale bez toho plávania tie kliky, brušáky, zhyby by sa dali dať, potom neviem ako by na tom bola energia na behanie :D Ale zas tých 2,5km nie je tak vela na 10 min... mne by to plavanie momentalne robilo problemy..

!nstinct však tie limity sa mi zdaju strašne ľahké na všetky tie discipliny.. :D (tie na tu vojensku, nie tieto :twisted: - len pre tych, čo by si mysleli že na toto :D)
-Matthew-

aj ja som sa čudoval že aké ľahké su tie limity pre našu armádu...v polícii to je podstatne ťažšie...a počul som že ani psychické testy tam niesu moc ťažké...

a k tým SE(sea)A(air)L(land)s, tam su podmienky ťažké, preto tam aj 77% uchádzačov odíde :D...keď si zaspomíname asi polrok dozadu tak práve SEALs zabili Usama Bin Ládina :)...
tomy6994

!nstinct však tie limity sa mi zdaju strašne ľahké na všetky tie discipliny.. :D (tie na tu vojensku, nie tieto :twisted: - len pre tych, čo by si mysleli že na toto :D)
Tak tie limity sú ľahké k vojakom SR :D, ale najviac sa obávam psychotestov, kde väčšina aj pohorí najmä stresová časť
!nstinct

Návrat na "Všetko ostatné (posilovne, bazár, kde cvičiť, domáca posilka atď.)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných