MILITARY - ozbrojené sily

Re: MILITARY - ozbrojené sily

Príspevokod užívateľa !nstinct » 17.01.2012

EZAPAC
(španielska bojová jednotka)

V rámci španielskych leteckých síl pôsobí malá, ale vysoko trénovaná skupina pre elitné špeciálne operácie výsadkárov známa ako Escadrilla de Zapadores Paracaidistas (Parašutistická bojová jednotka) - EZAPAC. Jednotka je zložená zhruba z 300 výsadkárov, ktorí sú vycvičení k vykonávaniu rôznych typov úloh. EZAPAC, ktorá operuje pod priamou kontrolou Air Force Reaction Forces je rozdelená do niekoľkých sekcií, z nich každá sa špecializuje na vedenie špecifických typov misií. Jednotka je kompletne transportovateľná vzduchom a všetci jej členovia sú trénovaní vo výsadkovej činnosti, väčšina členov získala parašutistickú kvalifikáciu HALO / HAHO .

výcvik
Budúci členovia jednotky sa zúčastňujú štvorročného výcviku, ktorý musia úspešne absolvovať než sa stanú plnoprávnymi kvalifikovanými členmi. Sú vycvičovaní v bežných činnostiach, ako je prežitie, komunikácia, prvá pomoc, prienik obranou apod. Je im tiež poskytnutý tréning v zoskoku voľným pádom, technikách vzdušnej kontroly, kontroly vzdušnej leteckej prevádzky a ďalších príbuzných schopností. Po úspešnom zakončení základného inštruktorského kurzu sú noví členovia odmenení získaním zeleného baretu španielskych špeciálnych síl a sú začlenení do operačného týmu, kde pokračujú v špeciálnom tréningu. EZAPAC vedie cvičenia s podobne zameranými jednotkami ako USAF, Francúzskym komandom vzdušných týmov a portugalskými RESCOM CSAR.

Môže byť ?
Každý deň, každú sekundu musíš hľadať niečo výnimočné. Niečo, čo robí tú chvíľu výnimočnou. O tom je život. To je rozdiel medzi žitím a prežívaním, medzi rastom a úpadkom.
Užívateľov profilový obrázok
!nstinct
Dátum registrácie: 26.06.2010
Cash on hand: Locked

Príspevokod užívateľa !nstinct » 28.01.2012

Neviete ako to je so psychotestami v ozbrojených silách, že v prípade neúspešného absolvovania týchto testov ich môžem robiť až o rok ? Viem že toto platí v PZ ale či aj v OZ, či je to dané v zákone
Každý deň, každú sekundu musíš hľadať niečo výnimočné. Niečo, čo robí tú chvíľu výnimočnou. O tom je život. To je rozdiel medzi žitím a prežívaním, medzi rastom a úpadkom.
!nstinct

Príspevokod užívateľa tomino28 » 28.01.2012

neviem čo je síce OZ ale ak si sa pýtal na OS SR(ozbrojené sily - Slovenskej republiky) ale tiež až po roku a aj rok ti tuším platia (v prípade že by si ich spravil a nemali by pre teba miesto) :)
tomino28
Dátum registrácie: 25.07.2011

Príspevokod užívateľa !nstinct » 28.01.2012

hej hej mal som tam preklep myslel som OS, čiže keď ich raz spravím tak ich už rok nemusím robiť ?
!nstinct

Príspevokod užívateľa Swan » 06.02.2012

Momentalne som natrafil na toto

601. skupina speciálních sil

601. skss je v současnosti útvarem přímo podřízeným ministrovi obrany cestou ředitele Vojenského zpravodajství a poskytuje nejvyššímu velení jedinečné a unikátní schopnosti v rámci AČR.
601. skss je jedinou jednotkou speciálních sil AČR jako druhu vojska.
Operace speciálních sil se vyznačují vysokým stupněm fyzického i politického rizika, mohou být prováděny za války i v míru a jsou vysoce efektivní.

Při nasazení speciálních sil by měly být dodrženy základní principy použití:
k řešení úkolů zvláštní důležitosti strategického stupně
plánování, řízení a velení na nejvyšším stupni velení
okamžitý přístup k nejcitlivějším zpravodajským informacím
velký důraz na operační bezpečnost

601. skupina speciálních sil je charakterizována především těmito základními rysy:
Speciální výběr
Speciální výcvik
Speciální materiál
Speciální struktura

dokument je tam viac casti :http://www.youtube.com/watch?v=nUfE_L0j ... re=related
Moje foto-video z roku 2012.... http://www.youtube.com/watch?v=ExCaICtF850&feature=youtu.be
Swan
Dátum registrácie: 27.11.2011

Príspevokod užívateľa !nstinct » 06.02.2012

Ide niekto zajtra pozerať dokument Sám vojak v poli ? 7. 2. 2012 čiže zajtra na markíze o 22:40
!nstinct

Príspevokod užívateľa Swan » 06.02.2012

Dakujem za info :)) rad si toto pozriem :)
Moje foto-video z roku 2012.... http://www.youtube.com/watch?v=ExCaICtF850&feature=youtu.be
Swan

Príspevokod užívateľa !nstinct » 06.02.2012

nemáš začo, dávali to aj v reklamách na markíze, neviem sa toho dočkať, chcel som si to už dneska kuknúť, že si to stiahnem, ale nikde som to nenašiel. Teraz musím čakať :(
!nstinct

Príspevokod užívateľa nasry_ » 08.02.2012

wau,super to bolo :007 nakonci ako pustili soundtrack z black hawk down,az sa mi slzy do oči tlačili :) nevieš či to ešte budu davať,alebo to bola len taka jednorazovka?
[url=http://siberalem-tr.com]Junge Madchen[/url]
nasry_
Dátum registrácie: 28.04.2010
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Swan » 08.02.2012

Tak tak bolo to fakt super cely dokument klobuk dole pred zucastnenymi a aj dufam ze mienka spolocnosti o vojakoch sa konecne zmeni ako to tam bol ovela krat spomenute !! ..inac pozeral som to z kočkou a ked som jej hovoril o tom ze ked mi nevyjde sa dostat k PZ tak idem k vojakom tak som myslel ze už somnou neprehovori taka bola z toho mimo :) ale inač RESPECT a obdiv tychto ludi fakt !!

a čo sa tyka nemyslim si žeby bolo dalsie pokracovanie
Swan

Príspevokod užívateľa !nstinct » 08.02.2012

Aj mne sa to veľmi páčilo, pekne spracované, výstižné. Mohli by spraviť viacej takýchto dokumentov, napríklad na Cypre alebo aj o légii a o slovákoch, nech si vláda uvedomí a nech zlegalizuje vstup do cudzej armády.
!nstinct

Príspevokod užívateľa Swan » 08.02.2012

Ked si spomenul legiu co sa tyka Francuzkej je dost dokumentov ale nemyslim si ze su blisko k skutocnosti vsetko v tych dokumentoch je skreslene co sa deje tam na kamere sa nikdy neukaze si myslim :)
Swan

Príspevokod užívateľa !nstinct » 08.02.2012

Ja viem že je už veľa dokumentov o légii, légiu mám preštudovanú, ale vždy si niečo nové ohľadom toho pozriem
!nstinct

Príspevokod užívateľa !nstinct » 10.02.2012

5. pluk špeciálneho určenia Jozefa Gabčíka Žilina

História:
História 5. pluku špeciálneho určenia (5. PSU) je pomerne krátka a je datovaná ku vzniku Slovenskej republiky v roku 1993. Prvé dva roky bol pluk organizovaný ako 3. skupina špeciálnych síl, avšak v roku 1995 bol reorganizovaný a premenovaný na 5. pluk špeciálneho určenia Jozefa Gabčíka. Od roku 2002 sa pluk stal profesionálnou jednotkou Slovenských ozbrojených síl.
Pluk čerpá z tradície československých výsadkárov a priezkumníkov z bývalej 22. výsadkovej brigády (pluku) dislokovanej v Prostejove a z odkazu československých výsadkárov v 2. svetovej vojne, o čom svedčí aj čestný názov pluku.

Štruktúra
Veliteľovi je podriadený:
- štáb (operačná skupina, rota podpory velenia, skupina ochrany utajovaných skutočností a tajná spisovňa),
- 5 oddielov špeciálneho prieskumu (4 oddiely špeciálneho určenia + 1 oddiel špeciálnej podpory),
- výcvikový oddiel,
- rota špeciálneho spojenia,
- tylovo-technická skupina,
- plukovné obväzište.
Celkovo má pluk okolo 450 osôb.
Každý z oddielov špeciálneho prieskumu má 10 ľudí (v skupine sú dvaja zdravotníci a dvaja dôstojníci, odstrelovači, radista, operátor, technik a ženista).
Oddiel špeciálnej podpory má k dispozícii skupinu odstrelovačov (9 ľudí v skupine), skupinu bojových potápačov a skupinu protitankových riadených striel.

Výstroj

K preprave má 5. PSU k dispozícii lietadlá L-410, vrtulníky Mi-17 a nákladné automobily.
Útvar disponuje lyžiarskými súpravami pozostávajúcich z bielych skialpinistických lyží, bieleho maskovacieho odevu, tuleních pásov, teleskopických palíc, bielej kukly, a špeciálnych okuliarov zo zvlášť tvrdého skla UV filtrom.

Poslanie

Hlavnou úlohou 5. PSU je vykonávanie hĺbkového a špeciálneho prieskumu, vrátane plnenia diverzných úloh v tyle protivníka. Ide o široký záber činností, ktoré sa využívajú v prieskumných jednotkách. Väčšina činností výsadkovo-prieskumných jednotiek sa dá využiť i v krízových situáciách vyvolaných terorizmom. 5. PSU je použiteľný i pri podpore civilných záujmov pri spolupráci s ostatnými bezpečnostnými zložkami, hlavne v ťažko dostupnom teréne. Príkladom môže byť dlhodobé pozorovanie a zber informácií.

Nábor a výcvik

Záujemcovia o službu v 5. PSU musia byť minimálne 2 roky v služobnom pomere vojaka z povolania Slovenských ozbrojených síl. Výhodu majú vrcholoví športovci, znalci bojových umení. V 5. PSU sú využívané bojové techniky belgických komandos obohatené o prvky thai-boxu.
Uchádzači musia prejsť dvojtýždenným výberovým konaním, ktoré sa odohráva vo vojenskom priestor Lešť. Súčasťou sú psychotesty, pohovory, testy fyzickej zdatnosti, presuny s plnou poľnou, prežitie v prírode, stresové testy, testy na silu a rýchlosť reakcie.
Po tomto výberovom konaní sú uchádzači zaradení do 3-mesačného prípravného kurzu, na ktorého konci by mali mať znalosti z oblasti špeciálneho určenia. Nasleduje odborný výcvik a konkrétna špecializácia pre konkrétnu funkciu.
Vyvrcholenie prípravnej časti je zavŕšené tzv. stmelovacím výcvikom, ktorý trvá obvykle 1 - 2 roky. Až potom, je vojak plne profesionálnym členom jednotky špeciálneho určenia.

V samotnom výcviku nechýba samozrejme horolezectvo, presuny horským terénom a nácvik taktiky. Úzka spolupráca je s kolegami z Belgicka, Nórska a Rakúska. Skúsenosti získavajú aj v zahraničných misiách v Kosove, Cypre, Golanských výšinách, Afganistáne a v Iraku. 5. PSU má veľmi dobré skúsenosti a spoluprácu hlavne s belgickou Paracommando a s americkou 10. skupinou Special Forces. Niekoľko príslušníkou útvaru absolvovalo 7 mesačný kurz pre dôstojníkov Special forces. Jeden z príslušníkov pluku získal americké vyznamenanie – purpurové srdce.

Výzbroj

- modernizovaná verzia československého Samopalu vz. 58
- samopal vz. 61 – Škorpión
- samopal H&K UMP
- pištoľ vz. 82 - Makarov 9mm (v súčasnosti nahradzovaný modernými pištoľami ráže 9mm Luger)
- univerzálny guľomet UK-59L
- odstreľovacia puška SVDN-1 Dragunov
- odstreľovacia puška AW 308 Accuracy
- ťažká odstreľovaciu puška vz. 96 FALCON kalibru 12,7 mm
- protitankové strely Fagot a Konkurz
- 40mm granátomet HK
- 60mm mínomet (izraelská výroba)
!nstinct

Príspevokod užívateľa Swan » 10.02.2012

To naj čo na slovensku je :)
Swan

Návrat na "Všetko ostatné (posilovne, bazár, kde cvičiť, domáca posilka atď.)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných