MILITARY - ozbrojené sily

MILITARY - ozbrojené sily

Príspevokod užívateľa !nstinct » 11.01.2012

Takže zakladám túto tému, nakoľko veľa cvičencov sa o ňu zaujíma. Môžu sa tu diskutovať o tom kto sa chce dostať do rôznych ozbrojených zložiek. Rôzne zaujímavosti a aktuality o ozbrojených silách :) Dúfam, že sa táto téma chytí :)

Ak bude záujem tak sem budem postupne prikladať základný popis najlepších celosvetových špeciálnych jednotiek. Zatiaľ prikladám SEALS :)

NAVY SEALS
(bojová jednotka U.S. NAVY)

Obrázok

história
Jednotky U.S. NAVY SEAL dostali za svoju hlavnú úlohu viesť nekonvenčný spôsob boja, diverzné a protiteroristické akcie. K založeniu SEAL došlo v roku 1962, prezidentom J. F. Kennedym. Hlavný dôvod založenia bol práve prebiehajúci Vietnamský konflikt. Prví muži prišli do SEALs od UDT "Underwater Demolition Teams" (Podvodný demoličný oddiel). Vznik UDT spadá do obdobia II. svetovej vojny, kde jeho úlohou bol prieskum miest pre vylodenie a ničenie nepriateľských lodí v prístavoch. Po založení SEALs došlo k vzájomnému pôsobeniu oboch špeciálnych jednotiek až do roku 1983. V tomto roku bol UDT zrušený a ich úlohy plne prevzala SEAL. Vo Vietnamskej vojne bola novej jednotke pridelená operačná oblasť v delte rieky Mekong. Tu uskutočňovala prieskumné akcie, výcvik juhovietnamských jednotiek a neskôr dostala za úlohu pátranie po severovietnamských zajateckých táboroch. Do dnešných dní neboli odtajnené všetky operácie SEALs vo Vietname. V dobe vojny velil SEALs Roy Boehm, ktorý prišiel od UDT. V dobe tzv.: "Karibskej krízy" uskutočňovali jednotky SEALs tajný prieskum Kubánskeho pobrežia a hľadali vhodné miesta pre vylodenie inváznych síl. Jednotky SEALs sú rozdelené do niekoľkých týmov podľa umiestnenia základne, operačného priestoru a určenia. Šiesty oddiel SEALs dostal za úlohu protiteroristickú činnosť a spadá pod velenie "Spojeného veliteľstva zvláštnych operácií".

výcvik

K SEALs sa môžu prihlásiť iba vojaci začlenení v námornej pechote s ukončeným prijímacím kurzom. Ako vekovú hranicu si SEAL určila 30 rokov. Vstupné testy zaručujú, že sa ďalej nedostane nikto slabšej povahy. Úlohou tzv.: Hell-Week (pekelného týždňa - šiesty týždeň výcviku) je nájsť jedincov, ktorí sú schopní plniť zadané úlohy aj cez úplné telesné a duševné vyčerpanie. Pretože sa jedná o príslušníkov námorníctva je hlavným živlom celého prijímača voda, vo všetkých jej skupenstvách a podobách. Od čistej vody v bazéne, otvoreného mora až po bahnitú brečku. Vojaci absolvujú nekonečné pochody ponorení po krk v morskej vode a niekoľko km dlhé plávanie na otvorenom mori. Adepti môžu kedykoľvek počas vstupného testu odísť. To aj tiež cez 80% záujemcov urobí. Do ďalšieho "kola" už postupujú naozaj iba psychicky a fyzicky odolní jedinci. Po úspešnom zvládnutí tejto prekážky nastáva až teraz ten skutočný výcvik príslušníka SEALs. Každý tu absolvuje všetky druhy výcviku od parašutizmu až po prácu s výbušninou. Súčasťou para výcviku je úplné zvládnutie zoskoku technikou HALO a HAHO. HALO = opustenie lietadla vo veľkej výške (11km) a otvorenie padáku nízko nad zemou. HAHO = výskok vo veľkej výške s okamžitým otvorením padáku. Druhý spôsob umožní uskutočniť dlhý let na padákoch a dostať sa tak nepozorovane na miesto určenia. Hlavným živlom stále ale zostáva voda. Preto je kladený veľký dôraz na pohyb na hladine i pod ňou. Nováčikovia sa učia ovládať podvodné skútre, opustiť ponorku pod hladinou a opätovné nalodenie. Prepady plavidiel a ich obsadenie s využitím potápačskej techniky. Pre potápanie sa využívajú prístroje s uzatvoreným okruhom vzduchu, ktoré zabraňujú odhaleniu potápača vydychovaným vzduchom (žiadne bubliny). Záverečná časť výcviku trvá 6 mesiacov až 1 rok. Až po jej úspešnom ukončení môže nováčik začať nosiť "Trident" - označenie jednotiek SEAL.
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Každý deň, každú sekundu musíš hľadať niečo výnimočné. Niečo, čo robí tú chvíľu výnimočnou. O tom je život. To je rozdiel medzi žitím a prežívaním, medzi rastom a úpadkom.
Užívateľov profilový obrázok
!nstinct
Dátum registrácie: 26.06.2010
Cash on hand: Locked

Re: MILITARY - ozbrojené sily

Príspevokod užívateľa nasry_ » 11.01.2012

zaujimava tema :007 hod tu nieco o specnaz potom
[url=http://siberalem-tr.com]Junge Madchen[/url]
nasry_
Dátum registrácie: 28.04.2010
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa shadow » 11.01.2012

ak by si našiel hod sem niečo aj o swat,

inač keby som nemal zranenie a záujem o založenie rodiny pravdepodobne by som šiel ku armáde

a doporučujem na discovery one man army a surviving the cut, celkom zaujímavé veci sa tam dajú o armáde zistiť

ak by mal niekto info o akcii "KEMP 2012" (lešť pre verejnosť) tak to sem napíšte prosím :007
shadow
Moderator
Dátum registrácie: 09.11.2010

Príspevokod užívateľa tomas_fashion » 12.01.2012

tí chalani na tej lodi vyzerajú trochu ako YMCA :D. Ale vážne: klobúk dole pred tým tréningom! Inak máte niekto skúsenosť s otužovaním?

Dátum registrácie: 16.11.2011
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Swan » 12.01.2012

JE to zaujimave na jednej stranke su o tom dokumenty o vsetkych jednotkach ako prebieha vycvik vsetko vo forme dokumentu ak by mal niekto zaujem mozem hodit link :) nechem tu porusovat pravidla :wink:

Ak teme tyto chlapici maju moj obdiv cez tie veci co oni prechadzaju je to neskutocne !!! :)
Naposledy upravil/-a Swan v 12.01.2012, upravené celkom 1 krát.
Moje foto-video z roku 2012.... http://www.youtube.com/watch?v=ExCaICtF850&feature=youtu.be
Swan
Dátum registrácie: 27.11.2011

Príspevokod užívateľa cayman » 12.01.2012

Odporucam pozriet Utek k legiam od Beara Gryllsa...

:arrow: http://bear-grylls-online.webnode.sk/es ... k-legiam-/" onclick="window.open(this.href);return false;
Keď vstúpite do posilovne, sústreďte sa len na maximálny výkon. Akonáhle však máte tréning za sebou, zabudnite na cvičenie a radujte za zo života.
cayman
Odbornik
Dátum registrácie: 27.01.2008

Príspevokod užívateľa Sh1Fty » 12.01.2012

:arrow: http://bear-grylls-online.webnode.sk/es ... k-legiam-/" onclick="window.open(this.href);return false;
No len škoda že to nieje v skutočnosti tak ako na tomto dokumente mám kamaráta ktorý tam slúži 4 rok a bol zranený tak sa vrátil domov doliečiť a šiel späť a keď mi hovoril tak to tam je ovela horšie strašný nátlak hlavne na psychiku
Sh1Fty
Dátum registrácie: 22.11.2009

Príspevokod užívateľa Mustang » 12.01.2012

No len škoda že to nieje v skutočnosti tak ako na tomto dokumente mám kamaráta ktorý tam slúži 4 rok a bol zranený tak sa vrátil domov doliečiť a šiel späť a keď mi hovoril tak to tam je ovela horšie strašný nátlak hlavne na psychiku
tak tak...ved ked som to pozeral a jeden z tych "legionarov" sa otocil chrbtom k tomu ich kapitanovi ci kto to bol a odisiel tak to dokopy nijako neriesily ale urcite v skutocnosti bez kamier by si to nedovolil...ale nemyslim si zeby ten dokument bol uplne daleko od toho drilu
Nechoď tam, kam vedie cesta...namiesto toho choď tam, kde žiadna nieje a zanechaj stopu...
Mustang
Moderator
Dátum registrácie: 25.07.2006

tak tak...ved ked som to pozeral a jeden z tych "legionarov" sa otocil chrbtom k tomu ich kapitanovi ci kto to bol a odisiel tak to dokopy nijako neriesily ale urcite v skutocnosti bez kamier by si to nedovolil...ale nemyslim si zeby ten dokument bol uplne daleko od toho drilu
No dovoliť by si to možno dovolil len ktovie ako by potom dopadol hen to bol len slabý odvar stoho ako to v skutočnosti je určite že na kamery nedajú to čo sa tam deje
Sh1Fty

Príspevokod užívateľa cayman » 12.01.2012

To mi je jasne, ze to je daleko horsie. Kamos sa tomuto dost venuje a videl viac dokumentov, ma nacitane veci atd. a ked mi hovoril, co vsetko im robia tak som niekedy az nechcel verit...A pritom aj tym vycvikom co ukazuju na kamere by vacsina ludi nepresla..
Keď vstúpite do posilovne, sústreďte sa len na maximálny výkon. Akonáhle však máte tréning za sebou, zabudnite na cvičenie a radujte za zo života.
cayman
Odbornik
Dátum registrácie: 27.01.2008

Príspevokod užívateľa !nstinct » 12.01.2012

Specnaz
Specnaz (po rusky: Спецназ – Specnaz, čo je skratka z Войска специального назначения – Vojska speciaľnogo naznačenija) je ruské označenie jednotiek zvláštneho určenia sovietskych a v súčasnosti aj ruských ozbrojených síl, ministerstva vnútra, ministerstva obrany, pohraničných, výsadkových, námorných vojsk a špeciálne jednotky prieskumu. Nie je to označenie konkrétnej jednotky. Ruská tajná služba FSB má vlastné špeciálne jednotky označované ako Osnaz.

Určenie
Tieto útvary plnia široké spektrum úloh. Medzi inými aj špionážne, diverzné a záškodnícke činnosti, ochrana ústavných činiteľov, hĺbkový prieskum, protiteroristické operácie a špeciálne úderné operácie. Úroveň profesionality je v rôznych takýchto jednotkách odlišná. Nedajú sa tak navzájom porovnávať schopnosti členov prieskumného družstva Specnaz motostreleckého práporu so schopnosťami elitnej zložky špeciálnych oddielov KGB.

Výber členov
Kritériá výberu členov sú veľmi prísne. Dôraz nie je kladený len na bezchybný zdravotný stav a vysokú fyzickú zdatnosť ale aj na nadpriemernú inteligenciu.

Výcvik
Systém komplexného výcviku je utajený, ale dostupných informácií z literatúry, jednotky tohto typu prechádzaju mnohými, resp. extrémnymi výcvikmi ako napríklad:

Výcvik pre prežitie v extrémnych podmienkach, kde sa využívajú najrôznejšie miesta ako Amazonský prales, púšť atď. a zároveň aj získavanie vedomostí pre prežitie. Patrí sem technika boja holými rukami, často so schopnosťami vedieť zlikvidovať nepriateľa iba niekoľkými (ak nie iba jedným) pohybmi rukou. Technika boja nožom a rôznymi inými predmetmi.

Lezenie po budovách (na lane i bez) a s tým súvisiace aktivity. Parašutizmus, streľba a iné bojové aktivity sú vo výcviku samozrejmosťou. V súvislosti s výcvikom bojových jednotiek v Rusku sa používa výraz „Systema“, čo je ruský výraz pre slovo “systém”, resp. druh ruského bojového umenia. Existuje aj výraz Systema Specnaz, čím sa myslí najmä boj holými rukami (ale nie je to pravidlo).

Taktika boja
Taktika boja spočíva v rýchlom útoku a následnom zmiznutí na štýl partizánskeho boja. Jednotky Specnaz počas éry Sovietskeho zväzu vykonávali najrôznejšie, aj vraždiace úkoly, k čomu sú vycvičení špeciálne a odhaduje sa, že počas vojny sú pripravení pôsobiť v preoblečení jednotiek NATO. Táto elitná jednotka používa tajné diverzné a bojové techniky, o ktorých detaily sa zaujímajú aj milovníci bojových umení. Specnaz sú vôbec najlepšie vycvičené bojové jednotky v Rusku a vo svete majú veľkú reputáciu.

Výsadkové vojská sú určené na vykonávanie veľkých operácií v tyle nepriateľa. Prepravu do priestoru bojového nasadenia zabezpečujú samostatné letecké transportné jednotky. Vzduchom je prepravované všetko vybavenie vrátane obrnených transportérov, vozidiel, kanónov a iného materiálu. Po rozpade Sovietskeho zväzu došlo vo výsadkových silách k reorganizácií, čo viedlo k zníženiu počtu výsadkových divízií a tým aj značnej reorganizácií jednotiek Specnaz.

Jedna výsadková divízia má približne 8000 osôb. Skladá sa z veliteľskej roty, z mechanizovaných výsadkových plukov, z motorizovaných výsadkových plukov, zo spojovacieho práporu, z delostreleckého pluku, z práporu PVO, zo ženijného práporu, z prieskumného a logistického práporu

Zdroj wikipédia. Viacej na http://sk.wikipedia.org/wiki/Specnaz" onclick="window.open(this.href);return false;
Každý deň, každú sekundu musíš hľadať niečo výnimočné. Niečo, čo robí tú chvíľu výnimočnou. O tom je život. To je rozdiel medzi žitím a prežívaním, medzi rastom a úpadkom.
!nstinct

A čo sa týka cudzineckej légii, tak radšej by som išiel do Izraela (mám pocit že aj tam funguje CL) ako do francúzska. V Izraeli majú jeden z najlepších výcvikov, ak nie aj najlepší.
!nstinct

To mi je jasne, ze to je daleko horsie. Kamos sa tomuto dost venuje a videl viac dokumentov, ma nacitane veci atd. a ked mi hovoril, co vsetko im robia tak som niekedy az nechcel verit...A pritom aj tym vycvikom co ukazuju na kamere by vacsina ludi nepresla..
No akože ja by som netvrdil keby to mám posúdiť len s toho videa vravím poznám 3 ludí ten kamarát tam ešte je a poznám jedného a toho aj vyhodili kvoli tomu že mal čosi keď bola nezvestná jedna baba tak stále sem chodil a kvoli tomu ho vyhodili a na tom človekovi vidíš trvalé následky na psychike z ničoho nič sa laká miká sa a podobné veci ...
Sh1Fty

JJ sú to dostrihaní ľudia, ale sa im ani nečudujem po tých výcvikoch a misiách
Tu je aj dokument o Francúzskej cudzineckej légii
Časť 1

Časť 2

A ďalšie 3 časti sú vedľa tých videí

Zaujímavý dokument
!nstinct

Príspevokod užívateľa Swan » 13.01.2012

Specnaz - Pitbuly odtrhnutí z reťaze; dĺžka 51min 00s; jazyk český.
Dokumentárny film, ktorý sa snaží podať reálny pohľad na to, ako sa zmenili jednotky špeciálneho určenia Ruska po páde železnej opony. Pohľad na nové Rusko príslušníka jednotiek ale aj civilov na špeciálne jednotky.

http://www.megavideo.com/?v=TXAUTCF0" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje foto-video z roku 2012.... http://www.youtube.com/watch?v=ExCaICtF850&feature=youtu.be
Swan
Dátum registrácie: 27.11.2011

Návrat na "Všetko ostatné (posilovne, bazár, kde cvičiť, domáca posilka atď.)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných