Otužovanie / sprchovanie studenou vodou

Re: Otužovanie / sprchovanie studenou vodou

Príspevokod užívateľa Patricius » 02.11.2013

pekný ice bath, brrrrr.

Ja som dnes skúšal kontrastné sprchovanie, a celkom sa mi to páčilo... nestopoval som síce presný čas 2:1, šiel som len tak odhadom, ale zaujímavé to bolo hlavne v horúcej vode :mrgreen:
185cm/98kg
Veterán
Užívateľov profilový obrázok
Patricius
Dátum registrácie: 08.08.2010
Cash on hand: Locked
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Fildinko » 02.11.2013

najlepšie po treningu nôh .. :-P riadne studenú
Strong will survive
Fildinko
Dátum registrácie: 20.12.2008

Príspevokod užívateľa shadow » 29.11.2013

Tak dnes tretí deň čo som okúsil čaro studenej vody... tento článok som si čítal dávnejšie a experimentoval som, vždy po osprchovani som postupne uberal teplú až kým som sa nedostal na hranicu nevydržatelnosti ale zvyčajne to nebolo nič moc... a vydržalo mi to iba krátko... teraz som sa k tomu ale vrátil, najprv som si umyl hlavu, teplou vodou potom som vodu vypol počkal 2-3 min a pustil na seba max studenú :D bolo to psycho, vydržal som iba pár sekúnd ale potom som to spravil zas a vydržal som niečo cez minútu...

včera po tréningu som šiel rovno na studenú, vydržal som odhadom 2 min potom pauza a zas 2 min... ale bolo to crazy, vo vani som dával nejaké šamanské tance alebo čo aby ma tá zima prešla

dnes som šiel zas rovno na studenú, ani som veľmi nemeditoval že čo ma to len čaká a rovno som to pustil, vydržal som pomerne dlho a po chvíľke kedy po mne tiekla voda to už ani nebolo studené...

Ale dnes mi o dosť viac zčervenala koža ako pred tým, až bolo bolestivé utierať sa uterákom tak som počkal kým troška odčervenám...

ale inač parádna vec, dúfam že mi to vydrží čo najdlhšie
shadow
Moderator
Dátum registrácie: 09.11.2010

Príspevokod užívateľa plantex » 25.04.2014

Boha vy sa bojite otuzovat v zime a co mam ja povedat? Tu trva zima 7 mesiacov a teploty pod -40 sme mali kazdy tyzden a ked sa oteplilo na -10 ludia tu prestavaju kurit.
Poviem vam ze bez otuzovania by som kanadsku zimu neprezil to je fakt. Teplu vodu som si v sprche nepustil uz viac ako 6 mesiacov.
Takze si uzviajte jar ktoru ja este nemam a zacnite sa otuzovat. A ked pride zima treba sa otuzovat este viac a nie stym prestat. Vase telo sa vam zato bohate odmeni a nebudete sa klepat jak drahy pes ked sa nahodou ochladi. :)
IMPOSSIBLE IS NOTHING
Muhammad Ali
plantex
Dátum registrácie: 18.01.2011
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Matko24 » 26.04.2014

Neviem ako vy, ale ja práveže v zime nemám problém, lebo telo je viac navyknuté na zimu tak to nepripadá také zimné, ale v lete sa na to vždy vyserem.. :( musím sa premôcť
“I don’t believe in bodybuilders using steroids. If a man doesn’t have enough male hormones in his system to create, a nice hard, muscular body, he should take up ping pong.” Steve Reeves
Matko24
Dátum registrácie: 11.02.2008

Príspevokod užívateľa Neusohl » 26.04.2014

nemáš chuť keď je 800 stupňov, paria sa ti vajcá, potíš sa už pri dýchaní, a hlavu si pcháš do mrazničky sa otužovať a sprchovať studenou sprchou? . :o práve ľadová sprcha bolo to vďaka čomu som prežil moje prežívanie v Španielsku .. hlavne ten teplný vzduch zo Sahary (a nočná teplota 35 stupňov) .. 8)
"Buď bojovníkom a zabi túžbu, tú silnú nepriatelku duše." (Bhagavadgita 3.43)
Nebuď idiot a nekupuj suplementy, ktoré sú drahšie ako by mali byť - nenechaj sa okoňovať!
Neusohl
Dátum registrácie: 06.04.2011
Bolo mu ďakované: 1 krát

Príspevokod užívateľa Matko24 » 26.04.2014

No lebo v zime mi proste tá zimná voda nepríde taká zimná, keď som vyhriaty v lete tak je pre mňa otužovanie keď dám sprchu vo vlažnej vode, ale ja ke´d sa otužujem tak jedine čisto studená, no a tá je v lete studenšia ako v zime :D
“I don’t believe in bodybuilders using steroids. If a man doesn’t have enough male hormones in his system to create, a nice hard, muscular body, he should take up ping pong.” Steve Reeves
Matko24
Dátum registrácie: 11.02.2008

Príspevokod užívateľa pepo88 » 27.04.2014

odkedy mame vo fitku sprchy kde sa teplota neda regulovat, tak sa otuzujem iba doma, co nieje tak casto kedze sa sprchujem denne vo fitku :(
Je tažké si ísť za svojím cieľom,keď človek ešte vobec nevie čo chce,a aj tá najmenšia prekážka mu vie narobiť veľké problémy
https://www.facebook.com/PeterMuranOsobnyTrener?fref=ts
Sorry ak neodpisem na SS.Mam ich denne
pepo88
Moderátor: súťažný kulturista
Dátum registrácie: 05.01.2007

Príspevokod užívateľa Neusohl » 27.04.2014

veľká škoda Pepo .. práve po tréningu je studená sprcha najlepšia .. sám citiť na sebe pozitívne efekty - menšia svalovka, viac energii, celkovo sa cítim FIT .. my máme v novej posilke presný opak .. sprchu ako rozprašovač .. normálne tam citiť aj prud vzduchu, ktorý tlačí tú vodu .. pri teplej teplý, pri studenej studený .. a teda tá studená sprcha je fakt super :007
"Buď bojovníkom a zabi túžbu, tú silnú nepriatelku duše." (Bhagavadgita 3.43)
Nebuď idiot a nekupuj suplementy, ktoré sú drahšie ako by mali byť - nenechaj sa okoňovať!
Neusohl
Dátum registrácie: 06.04.2011
Bolo mu ďakované: 1 krát

Príspevokod užívateľa sjm- » 27.04.2014

Progressive overload is a myth and counting macros only works if your name is Marco.
sjm-
Moderator
Dátum registrácie: 31.10.2009

Príspevokod užívateľa tilter » 27.04.2014

ja ked sa sprchujem tak stale si davam taku kontrastnu sprchu. inak ja som asi divny ale ja sa najradsej sprchujem v studenej vode odmalicka. akoze dam si po treningu hned teplu nech rozprudim krv atd ale potom na sebe lejem iba studenu... aj mi to pomaha sa tak nepotit po treningu, lebo ked ukoncim teplou vodou sprchovanie tak sa potom este hodinu po treningu potim
"nevadí ak zjem cca 2 plátky toaletného navyše ku BCAA? :D hlavne čo sa diéty týka."
tilter
Dátum registrácie: 25.03.2011

Príspevokod užívateľa Speedy » 27.04.2014

ja tiez akonahle bude teplejsie tak zacinam stym,,a snad uz neprestanem :)
‎"Musím tím projít a je mi jedno, jak těžký to bude." A.Schwarzenegger

SQ - 210kgs
BP - 150kgs
DL - 240kgs
Speedy
Dátum registrácie: 21.10.2010

Príspevokod užívateľa Lyandrol » 27.04.2014

no my mame take nap1ču sprchy vo fitku ..ze vojdem tam, zapnem, hned ma ojebe studena voda ..potom začne oteplovať až ma obarí a zase skoči sama do studenej :D :D ..vela krat počuť take výkriky zo sprch :D :D ked nekoho ojebe voda studena :D
NEŽELÁM SI ABY STE DAVALI MOJ OSOBNÝ KONTAKT (tí ktorí ma poznate) HOCIKOMU Z FORA AJ MIMO FORA BEZ MOJHO SUHLASU.
Lyandrol
Moderator
Dátum registrácie: 07.05.2010
Bolo mu ďakované: 2 krát

Príspevokod užívateľa antiSval » 27.04.2014

jj to mame aj my na KMku...2 sprchy taketo a jedna klasicka s pakovou bateriou na regulovanie..ale ked mi ju niekto obsadi hned tak musim ist do hentej..a vzdy najprv studena ma oyebe a az postupne sa zahreje :D
"Svaly su zaklad rodiny." by Jurgen :D :D :D
antiSval
Dátum registrácie: 03.05.2007

Príspevokod užívateľa cukrik22 » 27.04.2014

Lyan, ktovie ci kricia kvoli vode... If u know what i mean :-D
Bolesť je slabosť opúšťajúca telo...
cukrik22
Dátum registrácie: 02.12.2011