Kurz - Poradca pre športovú výživu a výživu človeka

Kurz - Poradca pre športovú výživu a výživu človeka

Príspevokod užívateľa Tinuš » 02.02.2018

Ahojte.
Chcela som sa spýtať, či má niekto skúsenosť s kurzom - Poradca pre športovú výživu a výživu človeka cez inform. Ďakujem
Tinuš
Dátum registrácie: 02.02.2018
Cash on hand: Locked

Re: Kurz - Poradca pre športovú výživu a výživu človeka

Príspevokod užívateľa John1003 » 02.02.2018

Co od toho očekáváš?
John1003
Dátum registrácie: 26.04.2017
Poďakoval: 6 krát
Bolo mu ďakované: 51 krát

Príspevokod užívateľa Tinuš » 03.02.2018

Chcela by som sa dozvediet viac o vyzive pri sporte ako sa dozvedam zo 14 dnoveho jedalnicka spraveneho od vyzivoveho poradcu... v skratke asi tak. Neplanujem robit poradcu.
Tinuš

Príspevokod užívateľa rapsic » 03.02.2018

A chcela by si kontakt na niekoho kto robi kurz alebo vediet ci sa tam nieco dozvies ohladom stravovania nieco kde ti to priblizia viac
Užívateľov profilový obrázok
rapsic
Dátum registrácie: 27.04.2017
Poďakoval: 147 krát
Bolo mu ďakované: 274 krát

Príspevokod užívateľa John1003 » 04.02.2018

Pokud ti jde opravdu jen o tu informativní část, tak proč ne. Dozvíš se jak vhodně sestavit jídelníček, počítání kalorií, rozdíly stravování při různé fyzické aktivitě a vhodné zařazování doplňků. Na jednom kurzu jsem dvě půl hodinky jako přednášející měl, ale teď už by mě před ty lidi nikdo nedostal. To byli ještě časy kdy dobrá informace měla dobrou hodnotu a né co teď každej opakuje ve fitku, protože to řek Grznár.

Pokud by ti šlo o ten kurz, tak je to jenom nasypání 13 000kč někomu do kapsy aby ti dal štempl na papír.
John1003

Príspevokod užívateľa Tinuš » 05.02.2018

A chcela by si kontakt na niekoho kto robi kurz alebo vediet ci sa tam nieco dozvies ohladom stravovania nieco kde ti to priblizia viac
Ta druha moznost. Dozvediet sa, ze ci mi ten kurz nieco da. Pochopit vyzivu a stravovanie lepsie ako zo 14 dnoveho jedalnicka a par rad od trenerov. A radsej by som si stravu nastavovala ja , len neviem ako na to a mozno tie potraviny ktore sa "bojim" jest su vhodnejsie ako tie co jem a pod...
Tinuš

Príspevokod užívateľa miroslav.kavcak » 05.02.2018

Ide o to kto ten kurz vedie. O jeho erudovanosť, rozhľadenosť či preferovaný štýl. Ani my tu v našej komunite sa vo všetkých veciach nezhodneme. Každopádne taký ten bežný kurz ti poskytne možno lepší prehľad o nazvem to základných veciach, ale pritom je tiež plný demagógie lebo tam isto budú chváliť BCAA, L-Carnitín a neviem čo ešte všetko a na konci ti ešte dajú nejakú taštičku so vzorkami. No všetky tieto bežné informácie sú dostupné na nete, len ich musíš nasávať, spracovávať a sama si z toho potom analogicky budeš vedieť vytvárať domnienky o tom čo asi ako funguje. Kopec informácií nájdeš roztrúsených v našich príspevkoch, no to by ti zabralo strašne veľa času prečítať si to tu všetko a v konečnom dôsledku by si vedela viac o steroidoch , ako o tom čo ta zaujíma. Na slovensku existuje jeden fakt kvalitný zdroj informácií a to fitclan, bývalý fitcult ktorý vedie Sajmon, jeden z našich bývalých moderátorov spolu s ďalšími super ľuďmi ako je napríklad Vilo, ktorý je tiež náš člen. Na ich IG som dokonca zachytil že teraz boli na Aragonovom seminári a tej je už fakt TOP. Na zahraničných weboch si pohľadaj veci okolo IIFYM. Ak si nebudeš vedieť dať rady, tak sa rozhodni podľa štúdie, všetky najdeš tu : https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/ . Ber to tak že sa vzdelávaš, robiš to pre seba a vzdelávanie je celoživotný proces. vo vedomostiach je sila.... takže už len niekde začni .... tvoj názor sa aj tak bude časom formovať kedže sa stále objavujú nové a presnejšie informácie.
V prípade podozrenia, že niektorý užívateľ svojim príspevkom porušil pravidlá fóra, stačí príspevok nahlásiť a ja už zjednám nápravu.
miroslav.kavcak
Moderator
Dátum registrácie: 23.05.2011
Poďakoval: 20 krát
Bolo mu ďakované: 153 krát

Príspevokod užívateľa John1003 » 05.02.2018

Nikdy jsem nebyl svědkem toho, že by na kurzu někdo vychválil BCAA nebo Carnitin. A to byly kurzy cca. 4 roky dozadu, kdy mýty ohledně těchto suplementů byly ještě o lvl zakořenější než jsou teď. Hodně diskutovaná oblast bylo použití BCAA při vytrvalostním běhání a razantních dietách.

Takto pokroucený kurz by se přece dneska nemohl uživit.
John1003

Príspevokod užívateľa miroslav.kavcak » 05.02.2018

Ja som svedkom bol. Zastrešoval to dokonca SAKFST a spikerom tam bol človek z kompavy, ktorá potom aj rozdávala prezenty.
V prípade podozrenia, že niektorý užívateľ svojim príspevkom porušil pravidlá fóra, stačí príspevok nahlásiť a ja už zjednám nápravu.
miroslav.kavcak
Moderator
Dátum registrácie: 23.05.2011
Poďakoval: 20 krát
Bolo mu ďakované: 153 krát

Príspevokod užívateľa John1003 » 05.02.2018

Ja som svedkom bol. Zastrešoval to dokonca SAKFST a spikerom tam bol človek z kompavy, ktorá potom aj rozdávala prezenty.
No tak to potěš koště....
John1003

Príspevokod užívateľa efraim » 06.02.2018

Biznis je biznis. Bohužiaľ, ak ti prednáša niekto zo spoločnosti, ktorá predáva výživové doplnky, aj informácie ti budú podané tak, aby stúpla predajnosť ich produktov.
efraim
Dátum registrácie: 17.05.2013
Poďakoval: 44 krát
Bolo mu ďakované: 53 krát

Príspevokod užívateľa Luegner » 12.02.2018

Mám trenéra i poradce pro výživu. Co se stravy týče nic jsem se nenaučil. Musel jsem se k závěrečné zkoušce naučit průběh trávení, peristaltiku aj. věci, ale nic co bych využil ve své praxi.
Jinak dle mého názoru lidi okolo výživy jsou samí mag...i. Něco jako vegani či jehovisté. Strava pro ně není jako pro kulturisty nástroj k cíli, ale jakýsi posvátný rituál. Náhražka Boha. Jen můj názor.
Luegner
Dátum registrácie: 08.09.2016
Poďakoval: 34 krát
Bolo mu ďakované: 11 krát

Príspevokod užívateľa John1003 » 12.02.2018

To je stejný názor, jako když řekneš, že všichni policisté jsou idi.ti, lékaři blb.i a obchodníci zloději. Já souhlasím, že ta současná úroveň je špatná a těch dezinformací je čím dál víc. Ale nemyslím si, že za to můžou zrovna poradci atd.. Můžou za to lidi jako takoví. Věci které se dneska řeší, se nikdy neřešili a dělá se věda už opravdu ze všeho. Stačí najít trošku normálního člověka a máš vyhráno. A neposlouchat každou kravinu co řekne nějaký ňouma nebo si přečteš na netu.

Mě lidi před pár lety, co se pohybovali v tomhle oboru daly hrozně moc. Jenže to ještě výživový poradce nebylo synonymum k nadávce. Naučil jsem se ke všemu používat mozek a řešit tréninky, stravu a všechno kolem toho hlavně s rozumem. A taky lidi se dokázali ptát na normální věci.

Teď už se kolem toho nepohybuju, protože jediné, co člověka dneska zajímá je: Kolik dávat BCAA pro dobrou regeneraci, proč mě nezabírá kreatin a nemůže mě poškodit orgány? Debatu, která přešla skoro k hádce, že BCAA potřebný prostě nejsou, ale on slyšel známého kulturistu, jak ve videu říkal, že potřebný jsou, jsem už několikrát absolvoval. A opravdu už nikdy více.

Používat vlastní hlavu a vyzkoušet si to na vlastním těle ti žádný seminář nedá, ale od rozumných lidí můžeš použít užitečné informace a s těmi pracovat.
John1003

Príspevokod užívateľa Luegner » 12.02.2018

Pokud prodejce tvrdí jak to funguje tak tomu rozumím. Nerozumím proc mi neprodejce vnucuje spiruliou, chlorellu a zelený ječmen a tvrdí mi jak to vážně zabírá...
Luegner
Dátum registrácie: 08.09.2016
Poďakoval: 34 krát
Bolo mu ďakované: 11 krát

Príspevokod užívateľa BellCross » 06.03.2018

Ja ho mam a nic sa tam nedozvies nove. Je to cisty biznis a len papier ze mas ak chces niekde sa tvarit ako papierovy odbornik.

Ked ti tam pridu na kurz ludia 50 rocni na invalidnom dochodku ktori nikdy nesportovali a nic nerobili a povedia ze si chcu otvorit vyzivovu poradnu tak diky moc.

Cize ser na to zbytocne vyhodis epniaze na ten kurz.
BellCross
Dátum registrácie: 14.03.2011
Bolo mu ďakované: 1 krát

Návrat na "Všetko ostatné (posilovne, bazár, kde cvičiť, domáca posilka atď.)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných