recepty na kuracie prsia

Príspevokod užívateľa pepo88 » 13.09.2010

fuuha, znie to dobre.. mozno skusim :)
Je tažké si ísť za svojím cieľom,keď človek ešte vobec nevie čo chce,a aj tá najmenšia prekážka mu vie narobiť veľké problémy
https://www.facebook.com/PeterMuranOsobnyTrener?fref=ts
Sorry ak neodpisem na SS.Mam ich denne
Užívateľov profilový obrázok
pepo88
Moderátor: súťažný kulturista
Dátum registrácie: 05.01.2007
Cash on hand: Locked

Príspevokod užívateľa LeaR » 29.10.2010

Chalani este nikdy som poriadne nevaril iba prazenicu a volske oka, cestoviny. CHcel by som si zacat robivat kuracie prsia do skoly ale fakt nvm ako nato. Kupim si ich nvm kolko treba?? nakrajam na kocky, a hodim na panvicu, pridat olej? zakrit to? popripade co mam este pridat?? kolko mam smazit? Jedavat budem ktomu ryzu zo sacku :) Vdaka za rady, odpustite si sproste pozmaky naozaj som este nevaril :D :D Vdaka
LeaR
Moderator
Dátum registrácie: 10.08.2010

Príspevokod užívateľa miso sk8 » 29.10.2010

LeaR-

najjednoduchsi sposob (robim to tak aj ja) je takyto:

Kupis si prsia, kolko, to ti nikto nepovie, je na tebe kolko budes denne davat, no minimalne za den tak. 300g.
Kazde prso rozkrojis (bude sa ti to lepsie opekat ked bude tensie) na dve polky (vodorovne! nie zvyslo odkrojit:D)
Budes mat z toho dve platky, ak je velke prso tak aj 2+jedno take male..
Umyjes a hodis do misky..do misky mozes nasypat sol/vegetu, cervenu papriku mletu, mlete korenie a nejake grilovacie korenie alebo taketo blbosti, tim padom to mas v paci, je dobre si to pripravit o den skor (ale nic sa nestane ked to zjes 15 minut po tejto priprave, len to nebude take odsatte)..Naleje trosku oleja aby to nebolo uplne suche, a rozmiesas ich v tej myske aby boli od toho pacu vsetky zadrbane.

Alebo si mozes v obchode kupit omacku..proste len ju tam drbnes a zamiesas, stoji okolo 1.50€ na 2kg tusim vyjde..je to dobre ked si das daky gyros alebo tak (myslim prichut), ale ked nemas tak da sa aj takto.

Ak mas teflonovu panvicu tak nemusis davat olej na panvicu, co je velka vyhoda. Proste len zohrejes panvicu, drbnes tam prsia a pockas az budu prepecene z oboch stran aj z vnutra (napriklad to skontrolujes tak, ze si z nozikom otvoris prso a kuknes ci je este surove alebo nie)..po case uz ten cas budes vediet

priprava do pacu trva par minut
a opecenie asi 10min

ryzu zo sacku som k tomu jedaval aj ja, no zistil som ze ma o dost nizsi pocet sachrov ako obyc. ryza. Ak ti vyhovuje, mozes si dat k tomu aj cestoviny, ja jem k tomu len cestoviny, maju rovnaky pocet sachrov ako ryza (nie ta v sacku!) cize okolo 80g/100g..a mas to hotove za 8-10minut (zovretie vody nepocitam)
A 120g (jeden sacok) ryze ma vela ludi problem zjest, teda je to dost, aj pre kazdeho..ja som to ledva tlacil tie posledne susta...ale 150g cestovin? nie je problem, myslim ze by sa v pohode dalo aj 200g
Ak ti nezalezi na chuti (podla mna to dobre chuti) tak jedz cestoviny

opisal som to tak aby si sa v tom vyznal, snad :wink:
miso sk8
Dátum registrácie: 03.05.2009
Poďakoval: 6 krát
Bolo mu ďakované: 1 krát
Kontaktovať užívateľa:

Diky moc pochopil som :) Tazke pol kila na taky obed bude stacit??
LeaR
Moderator

Príspevokod užívateľa pepo88 » 29.10.2010

pol kila naraz nie... niekomu to staci na cely den :D
Je tažké si ísť za svojím cieľom,keď človek ešte vobec nevie čo chce,a aj tá najmenšia prekážka mu vie narobiť veľké problémy
pepo88

Príspevokod užívateľa sjm- » 29.10.2010

Na jedno jedlo (dajme tomu ten tvoj obed) kľudne stačí 150-200g kuracích pŕs. Predsa len, polkila pŕs. máš vyše 100g bielkovín keď rátam aj pár bielkovín z ryže. A toľko bielkovín v jednej porcii tvoje telo aj tak nespracuje. Radšej si to rozdel na viac chodov.

//pepo ma predbehol :oops:
Progressive overload is a myth and counting macros only works if your name is Marco.
sjm-
Moderator
Dátum registrácie: 31.10.2009

Príspevokod užívateľa miso sk8 » 29.10.2010

No hej, 100g kuracich prs= cca 22,5g bielkovin, vsade udavaju inak ale tato hodnota sa pouziva najviac. Ale hodinu po potreningovom protaku by som dal aj viac, tich 250g nie? Vtedy telo dokaze vyuzit viac B.
miso sk8
Dátum registrácie: 03.05.2009
Poďakoval: 6 krát
Bolo mu ďakované: 1 krát
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa pepo88 » 29.10.2010

moze vyuzit a nemusi.. velmi individualne
pepo88

diky hosi :D
LeaR
Moderator

a

Príspevokod užívateľa HardRoad » 07.12.2010

prosím vas v diete si kuracie prsia iba tak na troche vody uvaríte ? alebo je niečo lepšie ?
HardRoad
Dátum registrácie: 05.12.2010

Príspevokod užívateľa Eric Cartman » 09.12.2010

Ja ich robim na teflonke, to mas skoro ako oprazene, mozes z casu nacas cvrknut aj trosicku olivoveho oleja, tie dva gramy tuku co z toho priberies ta nezabiju ani v diete ( 5 krat sa poriadne nadychnes a si ich spalil :D ). Druha moznost je polozit ich len tak volne na mriezku do rury na 200 stupnov - to mas ako grilovane, pripadne aj v alobale sa daju to je tiez fajn. A tiez ich robim aj tak, ze dam ich na panvicu nech sa trosku akoby opecu, potom podlejes troskou vody, prikrijes pokrievkou a dusis. To uz mas 4 variacie na kuracie prsia, prakticky bez oleja. Ja to takto striedam, lebo keby ich mam zrat nonstop len na vode sa asi zgrciam :D Ked mam sacharidove vlny a mam den kde je vela sachrov, robim si ich aj na sojovej omacke ako cinu :wink:
Eric Cartman
Dátum registrácie: 02.12.2010

Príspevokod užívateľa piterko » 12.12.2010

vcera som si robil steaky, take nesolene, na kvapke olivoveho oleja. nestihal som do prace rano, tak som ich skorej dal z panvice, a vnutri boli este surove, nedosral som sa, celkom to chutilo, nestazujem sa.
piterko
Dátum registrácie: 16.10.2009
Bank: Locked
Poďakoval: 514 krát
Bolo mu ďakované: 395 krát

Príspevokod užívateľa Romana » 02.01.2011

Ja si zvykne robit kuracie prsíčka na prirodno s bylinkami. Skusala som uz mnoho sposobov, chutné su aj uvarene na pare. :wink:
Romana

Príspevokod užívateľa vitamin » 06.01.2011

Tu je 96 spôsobov ako pripraviť kuracinu
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=35858
vitamin
Dátum registrácie: 20.11.2009

Príspevokod užívateľa minervaman » 12.01.2011

Kura: recepty nielen na kuracie prsia v PDF:

Kód: Vybrať všetko

http://www.uloz.to/1618389/recepty-na-kuratko-pdf
minervaman
Moderator
Dátum registrácie: 10.02.2008

Návrat na "Archiv - Fitness a ine recepty"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný