rozlozenie jedla

Príspevokod užívateľa wbz » 31.10.2009

neviem sice co si tym chcel povedat, ale ja vravim o tom ze 200g malty/glukozy telo nevyuzije a to duplom keby si mal lahky trening. na ironfactore sa to tiez pytali a odpoved ziadna

edit: ked si mal na mysli ze 400g za den je vela, tak tak to pisu ako kvalitne naberat s touto dietou tu

Kód: Vybrať všetko

http://www.ironfactor.cz/viewtopic.php?t=251&postdays=0&postorder=asc&start=15&
neviem ci sa mozu davat linky ked nie tak sorry
Užívateľov profilový obrázok
wbz
Dátum registrácie: 31.08.2008
Cash on hand: Locked

Príspevokod užívateľa ACHMED » 31.10.2009

ten odkaz je prelozeny ten clanok, ale to asi vies a mas tam jasne popisane, ze si mas zratat svoj bazalny metabolizmus, priblizny vypocet kolko vydas od toho si vypocitas kolko mas prijat, nie len odhadom strelit ze dnes si dam 400g sachrov a xy tukov, je jasne ze ked mas den napriklad lahsieho treningu tak si das energie tolko aby si pokryl ten vydaj + nieco malo naviac
ACHMED
Dátum registrácie: 16.08.2007

Príspevokod užívateľa pepo88 » 31.10.2009

preco by to malo byt ponate ako dieta = chudnutie?? je to idealne aj do kvalitneho naberania...
viem, ze dieta neznamena hned chudnutie,ale tuna to vzdy tak berieme, ked niekto napise ze ide dietu, tak hned chapem ze chudne...tak som to pochopil aj teraz tak..

tiez nechapem, preco by bolo zle davat sachre aj v inej dobe.. ked mam na den viacej sachrov, tak mam dat po treningu kilo ryze?ak mam nenaberam, zvysim sacharidy.. ak ich mam napriklad 500g na den, tak si to radsej rozlozim do viacerych jedal, ako to natisnut do troch, nie?
Je tažké si ísť za svojím cieľom,keď človek ešte vobec nevie čo chce,a aj tá najmenšia prekážka mu vie narobiť veľké problémy
https://www.facebook.com/PeterMuranOsobnyTrener?fref=ts
Sorry ak neodpisem na SS.Mam ich denne
pepo88
Moderátor: súťažný kulturista
Dátum registrácie: 05.01.2007

Príspevokod užívateľa ACHMED » 01.11.2009

pochopili ste vobec ten clanok?? odkial vies ze mas mat na den zrovna 500g sacharidov? stale sa naraba s prijmom a vydajom energie, tak aby si ho extra neprekrocil, potom ta objemovka aj tak vyzera, zbytocne vela priberies a tu ti tolko energie prave telo nespracuje a ide to do tuku, a ver ze mozes jest ako kolvek dietne, stale je to o energetickom prijme a vydaji...

priklad: podla bazalneho metabolizmu ti vyjde ze mas prijiat 2000kcal, takze podla toho si nastavim kalorie z tukov, bielkovin a sacharidov...neviem teraz aky je presny energeticky vypocet ale dajme tomu ze 50% energetickeho prijmu je zo sacharidov, 30% z bielkovin a 20% z tukov (takze je viac variant 40:30:30 alebo 30:60:10 v pomere bielkoviny, sacharidy, tuky)...a tu to prave asi mnohi nevnimate ze ako energia v mimo iny cas kedy skutocne nepotrebujes sacharidy pouzivas energiu zo zdravych tukov...sacharidy su potrebne len rano a hlavne po treningu, pepo snad vies naco tam su? predsa kvoli doplneniu svaloveho glykogenu, cize sachre su energia pre svaly...

ak viem ze mam lahky trening napriklad ruky nastavim si den so sacharidmi tak aby to pokriklo tento mensi vydaj energie ako pri treningu chrbatu alebo inej velkej svalovej partie...

neviem, mozno sa nevyjadrujem dostatocne zrozumitelne...
ACHMED

Príspevokod užívateľa Hefaistos » 01.11.2009

Neviem ako ostatni ale ja to robím tak ze ked mam treningovy den, doobeda davam komb. sacharidy a bielkoviny, po treningu to iste(malta a protein) a potom mam po treningu tuniakov, kuracie prsia vela ryze a pred spanim protak mlieko, omega 3 a vitaminy....
A v netreningovy den davam doobeda bielkoviny a sachre a poobede len bielkoviny a zdrave tuky.

//EDIT: a asi to budem robit ako J. aspon ten v treningovy den to vyskusam
Naposledy upravil/-a Hefaistos v 01.11.2009, upravené celkom 1 krát.
"Iba život, ktorý žijeme pre ostatných, stojí za to."

Albert Einstein

I don't take steroids ... but thanks for asking.
Hefaistos
Dátum registrácie: 06.01.2009
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa pepo88 » 01.11.2009

jakuzza uz chapem..v tejto objemovke co pojdem sa zacnem hrat s tym bazalnym metabolizmom a vypoctamy..uvidime ako to pojde..len si nedokazem predstavit jes okrem jedal po treningu maso bez ryze :lol: este ak mas dake clanky co su tu neni o tom, mozes mi to hodit do SS, nech som mudrejsi ked to pojdem vyskusat :wink: vdaka
Je tažké si ísť za svojím cieľom,keď človek ešte vobec nevie čo chce,a aj tá najmenšia prekážka mu vie narobiť veľké problémy
pepo88

Príspevokod užívateľa wbz » 01.11.2009

ten odkaz je prelozeny ten clanok, ale to asi vies a mas tam jasne popisane, ze si mas zratat svoj bazalny metabolizmus, priblizny vypocet kolko vydas od toho si vypocitas kolko mas prijat, nie len odhadom strelit ze dnes si dam 400g sachrov a xy tukov, je jasne ze ked mas den napriklad lahsieho treningu tak si das energie tolko aby si pokryl ten vydaj + nieco malo naviac
praveze nestrielam odhadom lebo ten uvedeny priklad je podobny mne len mam vacsi BMR.
Ve středněsacharidových dnech se bude podíl sacharidů rovnat proteinům, čili zůstane 330 g. Nyní tedy konzumuje 2640 kcal/denně (1320 z proteinů a to samé ze sacharidů). Řekli jsme, že je endomorf, tedy aby nabíral svalovou hmotu, potřebuje 3734 kcal/den.Zbylých 1094 kcal bude pocházet z tuků, z dobrých tuků. A protože jeden gram tuku má 9 kcal, bude potřebovat denně sníst 121 g tuku.
tj. bielkoviny sa davaju 3.3g/kg a sachre v strednom dni rovnako a od toho sa odvija vysoko(+25%) a nizko(-25%) sachrovy den.. a ten dalsi energ. deficit doplnis tukmi. cize ja vo vysokosachrovom prijmem tych 412g : 2= 206g a to ma dostat do seba po treningu.. o toto mi slo stale a rad si necham vysvetlit iny nazor

viem ze je to cele trochu komplikovane ale chcem v tom mat jasno
wbz
Dátum registrácie: 31.08.2008

Príspevokod užívateľa ACHMED » 01.11.2009

budes to musiet vyskusat na sebe...ja osobne by som to robil tak ze najprv vyskusam ci to je vela, ak by bolo dam maltodextrin do dvoch davok po treningu, alebo to vymenim a doplnim v potreningovom pevnom jedle komplexnymi sacharidmi, alebo je este moznost dat nieco pred treningom...

jasne zalezi od treningu, takze pokial nechudnes/nerysujes treba si nastavit taky tvrdy trening, aby sa ta davka po treningu dvihla...

ale otazne je ci je ten clanok do objemu pre nesypacov, lebo vysoke davky sacharidov si viem predstavit len s podavanim exogenneho inzulinu...
ACHMED

Príspevokod užívateľa mr.go » 02.11.2009

ja som začal trošku experimentovať teraz, kombinácie b + t,
niektoré dni to dodržím, niektoré dosť ani nie /fastfood, pivá... :lol: /,

prečo to robím - lebo som zatiaľ každý rok skončil ako totálne prasa, po lete ked necvičím vychudnutý začnem a vo februári-marci "forma" graduje, pás 100 a podobne, tak som teraz zvedavý, budem sa snažiť v rámci možností to držať

napr. dnes
rožky, džem, kakavo /b + s/
kuracie prsia, zelenina, olivový olej /b+t/
mlieko, proteín, olivový olej /b+t/
banán /s/
tréning
malta, proťák, voda /b + s/
kuracie prsia, cestovina /b +s/
na noc mlieko, oliv. olej, tvaroh /b + t/

čiže 3 jedlá b+t, 3 b + s /raňajky a okolo tréningu/,

len neviem či to moc neposerem laktozov /mliečny cukor/, síce mlieka dávam iba 3dc ale aj tak
mr.go
Dátum registrácie: 13.02.2008

Príspevokod užívateľa kun_agüero » 02.11.2009

Ja by som to mlieko vylucil. Nie len ze je tam laktoza, ale aj mliecne bielkoviny samy o sebe maju dost vysoky inzulinovy index.
Séria článkov Kun Agüera - http://posilnovanie.sk/viewtopic.php?f=3&t=9997

NEODPOVEDÁM NA BANÁLNE OTÁZKY
kun_agüero
Moderator
Dátum registrácie: 10.01.2009

Príspevokod užívateľa mr.go » 02.11.2009

a to máš z kade že mlieko má vysoký GI, som teraz pozeral tak 30 to je nič, cestovina z trvdej pšenice 40, /pivo 110 :lol: /

a 3dc to je niečo cez 10g sachrov, to mi závratné nepríde
mr.go
Dátum registrácie: 13.02.2008

Príspevokod užívateľa kun_agüero » 02.11.2009

Nenapisal som GI, ale II, to nie je to iste. A prave mlieko je potravina, kde sa tieto 2 indexy velmi lisia. Samozrejme 3dcl nie je vela, ale 0 je este menej.
Pozri: GI: 30; II: 90
Obrázok
Séria článkov Kun Agüera - http://posilnovanie.sk/viewtopic.php?f=3&t=9997

NEODPOVEDÁM NA BANÁLNE OTÁZKY
kun_agüero
Moderator
Dátum registrácie: 10.01.2009

Príspevokod užívateľa Knjaz Varggoth » 02.11.2009

ja davam uz dlhsie sacharidy len rano na obed a po treningu, z toho po treningu zhruba polku a celkom sa mi to osvedcilo, pri "kvalitnom naberani". samozrejme nejdem po treningu 400 g sacharidov lebo to by som priberal asi kilo denne :)
Knjaz Varggoth
Dátum registrácie: 08.10.2007

Príspevokod užívateľa Hefaistos » 04.11.2009

Ja davammlieko denne kazdu noc...možem kaslat cele GII ci co to je, kolko kultakov dava denne mlieko predspaním...kedy neexistovali taketo kktiny a aky boli davny kulturisti, lepsi ako terazjsi profici :roll:
"Iba život, ktorý žijeme pre ostatných, stojí za to."

Albert Einstein

I don't take steroids ... but thanks for asking.
Hefaistos
Dátum registrácie: 06.01.2009
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa pepo88 » 05.11.2009

budes to musiet vyskusat na sebe...ja osobne by som to robil tak ze najprv vyskusam ci to je vela, ak by bolo dam maltodextrin do dvoch davok po treningu, alebo to vymenim a doplnim v potreningovom pevnom jedle komplexnymi sacharidmi, alebo je este moznost dat nieco pred treningom...

jasne zalezi od treningu, takze pokial nechudnes/nerysujes treba si nastavit taky tvrdy trening, aby sa ta davka po treningu dvihla...

ale otazne je ci je ten clanok do objemu pre nesypacov, lebo vysoke davky sacharidov si viem predstavit len s podavanim exogenneho inzulinu...
v tom pripade je v pohode, ak budem davat sacharidy ako prilohu aj k ostanym jedlam?jasne ze aj prijem zdravych tukov si budem strazit
pepo88

Návrat na "Archiv - Fitness a ine recepty"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný