Jedla do CKD

Príspevokod užívateľa Immortal » 10.04.2008

Kuracie prsia 100g
bravčové mäso 150g
eidam 30 % tuku 100g
olej olivový 60g
sardinky v oleji 100g
klobasa 150g
slanina 150g

Dnes to je uz 4 den co idem CKD som v dost silnej ketoze takze spokojnost. Tento jedalnicek je pre mna zatial uplne najprijemnejsi. Klobasu si davam laborecku co je tradicna domaca klobaska, velmi chutna az sa na nu tesim. Ako doplnok si k tomu davam horcicu , kecup vsetko vsak vo velmi malych mnozstvach. Tymto jedalnickom budem asi pokracovat cely dalsi tyzden lebo je fakt nenarocny.
Este pridam link, na ktorom sa daju najst hodnoty tradicnych klobas a podobne.
http://www.anab_steroidy.szm.sk/nutricne_hodnoty.htm
Užívateľov profilový obrázok
Immortal
Dátum registrácie: 25.11.2006
Cash on hand: Locked
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa andrey » 02.04.2009

Nakladany hermelin, recept tu:

http://system15.blogspot.com/2007/01/na ... eport.html

Moje su uz nalozene tak cakam, v nedelu budu hotove, inak kto nepozna, tak je to uplna zranica jak hovado + je to nalozene v oleji, a ten olej sa da aj jest, ma ovela lepsi chut ked su v tom vyluhovane vsetky tie dobroty. ja tam povinne davam feferony a baranie rohy. Dobru chut
andrey
Dátum registrácie: 30.03.2009

Príspevokod užívateľa andrey » 02.04.2009

Bravcovy gulas

Kupime tak 500g-1500g bravcoveho pliecka(najlepsie bravcove pre gulas) hodnoty pre 100g pleca su B-11,7 S-0, T-37,1, takze si vieme priblizne vyratat kolko si mame nabrat, aby sme sa zmestili do rozpocitanych dennych hodnot. Dobre je, ze si vieme spravit za kotol a v ladnicke nam vydrzi aj tyzden. Existuje aj gulasova zmes, ktoru najdeme medzi koreninami, mozme pre chut kupit aj tu.

Postup:

1. Nakrajame 2 vacsie cibule, nemusi byt na jemno, mozu byt aj vacsie kusky(cibula ma vraj 7% hmotnosti cukrov tak opatrne, do normalneho gulasa ide kolko kg masa tolko kg cibule) a dame smazit na mast/olej.

2. Masko umyjeme, nakrajame na kocky, niekto ma rad mensie, ale ja mam rad poriadne lunty masa takze podla chuti.

3. Slinky nam uz tecu z vone smazenej cibule, ked cibula zosklovatie, vlozime nakrajane maso a dusime, sem tam miesame kym masko nepusti vodu.

4. Pridame sol, cervenu papriku(nie vela, dosolime az na konci), a vodu(do normalneho gulasa ide pivo alebo vino), mozme aj sprtku vina, vody dame tolko, kolko chceme gulasa mat. Vytlacime do toho par strucikov cesnaku. Dalej mozme pridat aj nakrajanu klobasku ak chceme.

5. Vlozime gulasovu zmes, cely sacok, a v takomto stave nehame vriet aspon hodinu, aby nam masko zmaklo. Na koniec pridame majoran, ktory vsak nemozme varit dlho lebo straca aromu, takze ten fakt na koniec. Ja tam este davam zo 2-3 polievkove lyzice bravcovej masti. V takomto stave je gulas hotovy a mozme papat(gulas nezahustujeme, normalny sa zahustuje rozvarenim zemiakov, alebo mukou a inymi skrobmi a to su sacharidy)

Snad to niekomu pomoze a spestri monotonny jedalnicek pri CKD, nie je to ziadna veda, mozme to varit aj s velkym plamenom, vykypet by to nemalo lebo tam nie je skrob/sacharid.

Dobru chut.
andrey

Príspevokod užívateľa kesaj » 05.04.2009

chcem sa spytat...mozem jest polievky ? ak nebudem mat v nich kopu slizov, ale proste klasicky vyvar...nemalo by to obsahovat sacharidy si myslim...vdaka za odpovedd...
Radšej budem namáhať a ničiť svaly, ako mozog...
kesaj
Dátum registrácie: 01.11.2008
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa andrey » 05.04.2009

Podla toho co tam das. Maso+voda bude stale len maso a voda, aj ked je to maso v tej vode vyvarene
andrey

Príspevokod užívateľa kesaj » 05.04.2009

Podla toho co tam das. Maso+voda bude stale len maso a voda, aj ked je to maso v tej vode vyvarene
myslem som klasicky vyvar, kde sa pouziva sice aj zeleninova zmes, ale ta polievkova a aj to sa len vyvari, jest zeleninu nebudem...
kesaj
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa andrey » 05.04.2009

Aha, no tak v tom pripade neviem, lebo korenova zelenina je dost sladka, co tiez osladi ten vyvar.
andrey

Príspevokod užívateľa kesaj » 07.04.2009

chcem sa spytat, co sa stane, ak zjem viac tukov v bezsacharidovej faze ako mam ? priklad mal by som zjest denne 128g bielkovin a 170g tukov...a prekrocim obidve tieto hodnoty, napriklad zjem 140g bielkovin a 200g tukov...moze to nejako ovplyvnit ketozu alebo co
kesaj
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa marcus-16 » 07.04.2009

vela bielkovin ta z ketozy vyhodit moze, s tukom to mozes aj prehnat, otazne je ci budes chudnut :) ..je to dieta ako kazda ina cize prijem<vydaj, inak nechudnes..
->..ja cvicim len ruky a hrudnik!!!aby ked sa vyzleciem na plazi aby to dako vyzeralo kto sa ti pozera na chrbat nikto ale zeny maju radi kozy!!!!!a bicepsy!!!
->proteiny su vlastne bielkoviny s vitaminmi..

http://sviniar.mybrute.com/
marcus-16
Dátum registrácie: 02.12.2007

Príspevokod užívateľa kesaj » 07.04.2009

napisem to trochu inak...mam 77kg; podla rovnice by som mal denne zjest 128g bielkovin a 170g tukov...priklad mojho dnesneho jedalnicka..

ranajky:prazenica z troch vajec, slanina, klobasa, syr, trochu cibule
desiata: salam, klobasa, syr, kusok uhorky
obed: kuracie prsia samotne
olovrant: 2 parky so syrom a trochou horcice
vecera:slanina,salam,syr a trocha horcice...

splnil som plan?

na meranie ketozy mam papieriky pentaphan a po rozbore mam zafarbeny druhy kruzok z troch..som na tom dobre?

vdaka za odpoved..
kesaj
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa marcus-16 » 07.04.2009

z tvojho jedalnicka sa da zistit tak maximalne holy kok**, kedze si tam nedal gramaz :)
..kazdy ma iny organizmus, nikto ti nepovie zer tolko a tolko..ak si v ketoze je dobre, pravidelne sa vaz a uvidis ci chudnes, ked nie, uberie..ziadnu vedu tam nehladaj..
->..ja cvicim len ruky a hrudnik!!!aby ked sa vyzleciem na plazi aby to dako vyzeralo kto sa ti pozera na chrbat nikto ale zeny maju radi kozy!!!!!a bicepsy!!!

marcus-16

Príspevokod užívateľa kesaj » 08.04.2009

z tvojho jedalnicka sa da zistit tak maximalne holy kok**, kedze si tam nedal gramaz :)
..kazdy ma iny organizmus, nikto ti nepovie zer tolko a tolko..ak si v ketoze je dobre, pravidelne sa vaz a uvidis ci chudnes, ked nie, uberie..ziadnu vedu tam nehladaj..
to som chcel vediet, lebo ja by som v pohodicke zvladol aj menej jest ,len dodrzujem ten denny plan...mozem znizit aj bielkoviny a tuky aby som sa dostal do silnejsej ketozy..pomoze to ?
kesaj
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa andrey » 08.04.2009

no pozor, ja som to vcera posral, zjedol som o polovicu menej tukov nez som mal a na vahe som pribral +0,1kg a aj nejaky ten cm na partiach.
andrey

Príspevokod užívateľa marcus-16 » 08.04.2009

'nejaky ten centimeter na partiach' za jeden den?neblazni..z jedneho dna zavery nerob, mozno si sa len nevysral :lol:

kesaj:pri bielkovinach ti staci 1g/kg vahy, netreba to s nimi prehanat, tukov sa ale neboj..

marcus-16

Príspevokod užívateľa kesaj » 08.04.2009

'nejaky ten centimeter na partiach' za jeden den?neblazni..z jedneho dna zavery nerob, mozno si sa len nevysral :lol:

kesaj:pri bielkovinach ti staci 1g/kg vahy, netreba to s nimi prehanat, tukov sa ale neboj..
1g na kilo vahy ? tak ja som jedol 2g, dik za typ, skusim zmensit davky bielkovin...

z tukov jedavam slaninu, klobasu, salamu, sunku na rozne sposoby...co by ste este odporucili ? co jedavate vy ? okrem teda samotneho oleja, to sa mi do seba liat nechce...
kesaj
Kontaktovať užívateľa:

Návrat na "Archiv - Fitness a ine recepty"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný