Jedla do CKD

Jedla do CKD

Príspevokod užívateľa Brano8 » 10.03.2008

takze, ja uz mam CKD odjazdene, ale dost ludi sa pyta co jest, nejdem tu vypisovat vsetky mozne potraviny, len chem aby ste postupne pirdavali nejake recepty, lebo clovek sa obzere klobas a vajec po case... tak ak ste experimentovali a nasli ste gut recept chem ho tu vidiet :wink:
Užívateľov profilový obrázok
Brano8
Dátum registrácie: 13.04.2007
Cash on hand: Locked
Kontaktovať užívateľa:

Vajicka

ak sa vam uz znechutili vajcia natvrdo, namakko, alebo prazenicka , mam tu pre vas dut recept.

tak zoberieme 5 vajec cele supneme do misky a pridame k tomu asi 2-3 lyzice mmlieka + sol, pekne to rozslahame vidlickou a nalejeme na rozpalenu panvicu, mozno si poviete co som to sem tresol,, ved je to obycajna prazenia, ale ten kusok mlieka z toho spravi riadne dobre jedlo, ja som na toto prisiel az 3 dni pred koncom CKD a vtedy som sa toho nevedel dozrat, je to nieco na styl omelety, az na to , ze do omelety ide aj muka , o ktorej v CKD mozeme len snivat.. :wink:
Brano8
Kontaktovať užívateľa:

Kura

aj kurata sa prezeriete casom...
mein rezept:

chytime kuraciu stvrt (prsia som nepouzival btw su nemastne, a stehna maju super maso) umyjeme ju, stiahneme kozu posolime (to stehno :D ), pokorenime ciernym korenim, vegetou, a ja som nasiel take korenie, ze:"cierne korenie a horcica" ono to bolo nieco na grilovanie, ale supol som to na to kurca.. vykorenene kura svacneme na najlepsie teflonovu panvice (aby neprihorelo) a pecieme hore na sporaku ( nie v rure, ale medze sa nekladu) 10 minut z jednej, obratime a 10 minut z druhej stany, ked som to skusil zdusil som to za 3 minuty , odvtedy ked to robim vzdy niekto z rodiny si rezervuje u mna, ze mam urobit aj pre nich.. proste da sa to zrat denne :wink:
Brano8
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Immortal » 13.03.2008

Moj starsi prispevok urcite vhodne do CKD 8)

150-200 g ementalu nastruhajte na drobno, zoberte pekacik, namastite ho olejom rovnomerne sypnite polku syra a dajte do rury (ja som dal 160 C) Ked uz je syr roztopeny supnite na to 4 vajcia(rozslahane) a nas5 s pekacom do rury. Ked je uz bielko tuhe, vyberte, sypnite na to zbytok syru, ozdobte kecupom (nemusi) a zranica je hotova. Hodi sa k tomu cista H2O Very Happy
Immortal
Dátum registrácie: 25.11.2006
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Immortal » 13.03.2008

Dalsi recept:

Potrebujeme kus slaniny, ktora je urcena na prazenie (ja kupujem taku vakuovo balenu, pomerne dost masitu), pokrajajte na obdlzniky o rozmeroch cca 3x2 cm (toto je individualne) a supnite na panvicu. Medzti tym ako pusta mast ju sem tam otacajte aby sa vam nepripalila a zaroven si nakrajajte cibulu (nekrajajte ju na kocky, ale na take tensie polkruhy) ked uz mate cibulu nakrajanu a slanina pustila mast tak pridajte cibulu a duste az pokym cibula nebude sfarbena mierne do hneda!! Medzi tym si rozslahajte vela vajec (ja som si dnes dal 6 velkych a poviem vam ze ***** tak som sa prezral az mi je zle uz asi hodinu fuj som to chaloval asi 2 hodiny ) Laughing Vajcia este okorente ciernym mletym korenim a oslote (vsetko s mierou) pridajte do oprazenej cibulky a slaniny a mate paradnu zranicu. Tuto super prazenicu si dajte na chlieb a hodi sa k tomu pivko
Immortal
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa marek63 » 13.03.2008

Dalsi recept:

Potrebujeme kus slaniny, ktora je urcena na prazenie (ja kupujem taku vakuovo balenu, pomerne dost masitu), pokrajajte na obdlzniky o rozmeroch cca 3x2 cm (toto je individualne) a supnite na panvicu. Medzti tym ako pusta mast ju sem tam otacajte aby sa vam nepripalila a zaroven si nakrajajte cibulu (nekrajajte ju na kocky, ale na take tensie polkruhy) ked uz mate cibulu nakrajanu a slanina pustila mast tak pridajte cibulu a duste az pokym cibula nebude sfarbena mierne do hneda!! Medzi tym si rozslahajte vela vajec (ja som si dnes dal 6 velkych a poviem vam ze ***** tak som sa prezral az mi je zle uz asi hodinu fuj som to chaloval asi 2 hodiny ) Laughing Vajcia este okorente ciernym mletym korenim a oslote (vsetko s mierou) pridajte do oprazenej cibulky a slaniny a mate paradnu zranicu. Tuto super prazenicu si dajte na chlieb a hodi sa k tomu pivko
Neuveriš ale toto som tu chcel presne aj ja pisat :D to bolo moje takmer každodenne jedlo.. :D :lol:
marek63
Dátum registrácie: 25.10.2007
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Brano8 » 14.03.2008

Dalsi recept:

presne tak chlieb je v CKD kazdodenne jedlo :wink: omg ak niekto leti ckd tak si to prosim robte bez chleba...btw neznamena, ze ked chlieb nieje sladky, ze neobsahuje sachre.. ale inak gut recept :wink:
Brano8
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa marek63 » 14.03.2008

:lol: no ja som si to neprečital dokonca..samozrejme bez chleb som to jedaval.. ale presne toto iste..
marek63
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Immortal » 21.03.2008

Akurát som sa pustil do prieskumu, ze ktore klobasy su najchutnejsie cize najvhodnejsie do CKD. Zatial som dostal 3 jednoznacne odpovede: Laborecká, Kľušovská, Ostravská. Problém je len v tom, že je dosť ťažké zistiť obsah tuku v týchto klobásach. Hľadám na nete ale zatiaľ bezúspechu.
Keď sa podari niekomu nájsť nutričné hodnoty týchto klobás, tak sem s nimi.
Tiež píšte aké klobásy máte vi najradsej ale pliiz nie take ze cabajka lebo ta je sice super mastna co je pecka do CKD ale da sa vydrzat to zrat tak max 3 dni.
Immortal
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa marek63 » 21.03.2008

no ja som čabajku vydržal žrat cely mesiac :D
marek63
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa katzo » 21.03.2008

mne teda vobec nechutia tie madarske klobasy, toe len sama cervena paprika. Mne chutia tie stredoslovenske (samozrejme domace su naj) najlepsie ked je tam mrte cesnaku
katzo
Dátum registrácie: 24.06.2007
Poďakoval: 1 krát

Príspevokod užívateľa Immortal » 22.03.2008

No prave tie ktore som ja vymenoval su poriadne cesnakove, najchutnejsie klobasy ake poznam. Problem je len, ze neviem ako mam v nich zistit obsah tuku. Nesral by som sa s tym tolko a proste ich jedol ale v tabulkach ktore mam je jasne vidno ze rozdiely v obsahu tuku su medzi jednotlivymi klobasami dost velke.
Immortal
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Brano8 » 22.03.2008

ja som jedol domace, a potom aj kupenske, vydrzal som ich jest 3x, potom som cele CKD siel bez klobas.. :lol: :lol:
Brano8
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Knjaz Varggoth » 22.03.2008

zaujimalo by ma ci huby maju sacharidy? nikde som to evidel este...asi :)
Knjaz Varggoth
Dátum registrácie: 08.10.2007

Príspevokod užívateľa Brano8 » 23.03.2008

zaujimalo by ma ci huby maju sacharidy? nikde som to evidel este...asi :)
houby čerstvé - průměr B-2,6 S-3,8 T-0,4 kcal-26,1
houby sušené - průměr B-23,4 S-41,4 T-2,7 Kcal-292,6
:shock: :shock: :shock:
Brano8
Kontaktovať užívateľa:

Návrat na "Archiv - Fitness a ine recepty"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní