Sojove rezne

Sojove rezne

Príspevokod užívateľa Brano8 » 08.12.2007

tak po 1. chcem vysvetlit, ze toto nepise ziadny vegetarian, ani nic podobne, mna to len tak napadlo, ked som skusal experimentovat a zbadal som, ze soja ma dost bielkovin ( aj ked tu toho o soji bolo popisane dost aj negativne a aj pozitivne) .

Ingrediencie 8) :
-sojove PLATKY 100g (1 balenie- dostat bezne v potravinach, nie kocky)
-jeden bujon (hovadzi, slepaci, akykolvek...)
-struhanku
-1-2 vajcia
-trochu mlieka
-hladku muku
-sol, olej

How it´s made:
Do hrnca dame vodu cca 1 liter, hrniec vyberieme tak, aby sa nam tam zmestila aj voda ale aj platky kedze pekne napucia, do horucej vody hodime bujon, ked zacne voda vriet pridame platky, a nechame to varit ( vriet) asi 15-20 minut do zmakknutia. Ked su platky makke zlejeme ich do sitka ,ako cestoviny, trosku vytlacime vody z nich, ale nie vela, len tak aby nekvapkala, nechame vychladnut, pokial si pripravime trojobal: do jedneho taniera muka, do druheho vajce-rozslahane s TROSKOU mlieka a do tretieho taniera struhanku, platky obalime ako rezne a hodime na rozpaleny olej, prazime do zlatista asi tak 1.5 -2.5 min, hlavne nech to neprihori. Vyprazene "rezne" sa daju konzumovat...
Chuti to super (mamu som prekvapil, ze je to soja, myslela, ze je to kura) je to lacne ( soja-10sk, vajcia-6 sk, ostatne veci-10 sk=26sk cca) a ma to vela bielkovin (50g priblizne) a malo sachrov (20g). 8)
Užívateľov profilový obrázok
Brano8
Dátum registrácie: 13.04.2007
Cash on hand: Locked
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa pepo88 » 21.01.2008

takze si ma tymto inspiroval...teraz som si to spravil, a je to celkom dobre..nieje to sice najkvalitnejsi zdroj bielkovin, ale lepsie ako nic a lacne :wink:
a z 80g platkov som vykuzlil 400g raznov, co znamena ze 5 nasobne zvacsili svoju hmotnost...cize som sa aj dobre najedol...
Je tažké si ísť za svojím cieľom,keď človek ešte vobec nevie čo chce,a aj tá najmenšia prekážka mu vie narobiť veľké problémy
https://www.facebook.com/PeterMuranOsobnyTrener?fref=ts
Sorry ak neodpisem na SS.Mam ich denne
pepo88
Moderátor: súťažný kulturista
Dátum registrácie: 05.01.2007

Príspevokod užívateľa martin15 » 24.01.2008

no ja tak poviem ze mna mama nuti zrat soju ze vraj vela bielkovin (ked je vegetarianka) ale ked nieje maso tak sa to aj da a najlepsia vec je daco take ze SEJTAN je to aj chutne a ma dost bielkovin
martin15
Dátum registrácie: 19.01.2008

Príspevokod užívateľa Brano8 » 24.01.2008

takze si ma tymto inspiroval...teraz som si to spravil, a je to celkom dobre..nieje to sice najkvalitnejsi zdroj bielkovin, ale lepsie ako nic a lacne :wink:
a z 80g platkov som vykuzlil 400g raznov, co znamena ze 5 nasobne zvacsili svoju hmotnost...cize som sa aj dobre najedol...
som rad, ze sa ti to dalo jest.. a ten objem ked si povieme na rovinu mohol si si dat suche kocky a zapit pol litrom vody a mal by si viac :D:D:D ale nee tak hadam kazdy pochopi, ze ten objem je vdaka vode a nebudu tu prepocitavat podla tabuliek dajme tomu na tych 400 g ,ale na 100/80g podla balenia..
Brano8
Kontaktovať užívateľa:

no ja tak poviem ze mna mama nuti zrat soju ze vraj vela bielkovin (ked je vegetarianka) ale ked nieje maso tak sa to aj da a najlepsia vec je daco take ze SEJTAN je to aj chutne a ma dost bielkovin
WTF is SEJTAN?? my nevegetariani by sme radi vedeli tiez..
Brano8
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa pepo88 » 24.01.2008

hadam kazdy pochopi, ze ten objem je vdaka vode a nebudu tu prepocitavat podla tabuliek dajme tomu na tych 400 g ,ale na 100/80g podla balenia..
hadam si si nemyslel ze som si myslel (fuuha slovna hracka :lol: ) ze mam ratat zo 400g...taky hlupy som neni aj ked to naprvy krat mozno tak nevyzera :012
Je tažké si ísť za svojím cieľom,keď človek ešte vobec nevie čo chce,a aj tá najmenšia prekážka mu vie narobiť veľké problémy
pepo88

hadam kazdy pochopi, ze ten objem je vdaka vode a nebudu tu prepocitavat podla tabuliek dajme tomu na tych 400 g ,ale na 100/80g podla balenia..
hadam si si nemyslel ze som si myslel (fuuha slovna hracka :lol: ) ze mam ratat zo 400g...taky hlupy som neni aj ked to naprvy krat mozno tak nevyzera :012
ale ved nie na teba, ja len na tych co beru soju, ze ked ma 70 g bielkovin ( ci kolko) tak budu ratat na 400g a budu BOSSovia, ze aky protein je to 8) 8) :D :D ved ty pohoda, ved sam si pisal o tom objeme ako to je..
Brano8
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa martin15 » 25.01.2008

tak ja vegetarian niesom , a som rad :lol: to iba mama salie,,, no ono je to daky akoze rezen zo soje a muky :lol:
martin15
Dátum registrácie: 19.01.2008

Príspevokod užívateľa Brano8 » 25.01.2008

tak ja vegetarian niesom , a som rad :lol: to iba mama salie,,, no ono je to daky akoze rezen zo soje a muky :lol:
jj, ved nezaskodi to a neda sa stale len tlacit maso do hlavy... :D :D
Brano8
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa arnie16 » 29.01.2009

ake maju tie platky vyzivove hodnoty???
Naturál telom i dušou.
www.bodyvolume.hostujem.sk
arnie16
Dátum registrácie: 04.01.2008
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Mato_444 » 06.08.2010

Výživová hodnota na 100 g suchého výrobku:
Energetická hodnota: 1003,7 kJ
Sacharidy: 31,6 g (z toho cukry 4,7 g)
Bielkoviny: 48,9 g
Tuky: 2,5 g (z toho nasýtené 0,7 g)

EDIT:
mas tam chybicku.. to v zatvorke za bielkovinami malo byt za sacharidmi.. niekoho to moze zmylit
díky, opravené :)
Naposledy upravil/-a Mato_444 v 06.08.2010, upravené celkom 5 krát.
rastol ako? lebo ja chcem len svaly aby m narastli. Do vysky urcite nie a pribrat tiez nepotrebujem...je to na rast svalov? mne jeden typek odporucil nitrix ze to je amonikyselina...tak ja uz fakt nvm co...
Mato_444
Dátum registrácie: 19.12.2009

Príspevokod užívateľa pepo88 » 06.08.2010

mas tam chybicku.. to v zatvorke za bielkovinami malo byt za sacharidmi.. niekoho to moze zmylit
pepo88

Re: Sojove rezne

Príspevokod užívateľa Zuz95 » 09.04.2011

zbožňujem sóju, niesom vegetariánka, ale je to super zmena, než furt tlačiť mäso do hlavy :-D tieto rezne robím aj ja, ale neobalujem ich, keďže dieta, len ich necham napučať vo vriacej vode, potom ich okorením podla toho, načo mám práve chuť - sol, čierne korenie, kari, paprika, bazalka, hocičo :-D a trocha sojovky, potom to necham marinovať, sojove rezne maju super schopnosť do seba natiahnuť chuť :-) a potom to šupnem na teflonku postriekanu sprejom na pečenie.....super :007
Najsilnejší je ten, kto prekoná sám seba...
Zuz95
Dátum registrácie: 27.02.2011

Návrat na "Archiv - Fitness a ine recepty"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní