Vajcia

Príspevokod užívateľa mabe » 03.11.2010

neviem či to tu bolo niekde spomenuté , ale píšete tu že tepelne upraviť... to ako keď si ich chcem dať do tvarohu, ako ich mám ,, tepelne upraviť ,, ?? hm ? uvariť ? vo vode ? alebo ako ?
mabe
Dátum registrácie: 15.10.2010
Cash on hand: Locked

Príspevokod užívateľa Knjaz Varggoth » 03.11.2010

to akoze nevies co znamena tepelne upravit?
Užívateľov profilový obrázok
Knjaz Varggoth
Dátum registrácie: 08.10.2007

Príspevokod užívateľa Neo13 » 08.11.2010

co poviete na susene bielka?? ...je to dobre? ...zabera to??
zaberat to zabera, ale dnes by som do toho uz nesiel, radsej investuj do proteinu :wink:
Neo13
Dátum registrácie: 08.03.2009
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Dart » 17.02.2011

nevadi ked pri mojej vahe (64kg) každy den zjem 4 vajcia?? lebo si robim kokteily zo 4 vajec a rodicia mi to zakazuju že sa mi zviši cholesterol či čo...
Dart
Dátum registrácie: 20.01.2011

Príspevokod užívateľa Sirik » 18.02.2011

jasne že nevadi, 4 vajcia denne su nič :D ja mam dennu spotrebu vajec okolo 10 :)
Sirik

Príspevokod užívateľa Dart » 18.02.2011

no šak ja som im hovoril že niektory borci si davaju aj 10 :D
Dart

mam kamarata, čo ma 17 rokov, tlači na bench teraz cca 120 kg na serie, ale on dava vajcia každy druhy deň, ale v ten deň aj 20 vajec ale (žltka vyhadzuje)...ale tie 4 vajcia v tvojom pripade ti nemôžu uškodiť....môžeš kludne aj viac...a ak ti fakt nechcu rodičia dovolliť tak jednoducho vyhadzuj žltka a jedz bielka, tam ti už nemaju čo pindať :D
Sirik

Príspevokod užívateľa janciny » 18.02.2011

V tych 4 vajkach (:D) nie je tak vela cholesterolu a ten co tam je, vyuziva telo na tvorbu testosteronu, cize by to nemal byt vobec ziadny problem ;)
Som s5!
Konečne :)
janciny
Moderator
Dátum registrácie: 15.02.2011
Poďakoval: 34 krát
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Lyandrol » 18.02.2011

nevadi ked pri mojej vahe (64kg) každy den zjem 4 vajcia?? lebo si robim kokteily zo 4 vajec a rodicia mi to zakazuju že sa mi zviši cholesterol či čo...
ale nejec ICH SUROVE !
NEŽELÁM SI ABY STE DAVALI MOJ OSOBNÝ KONTAKT (tí ktorí ma poznate) HOCIKOMU Z FORA AJ MIMO FORA BEZ MOJHO SUHLASU.
Lyandrol
Moderator
Dátum registrácie: 07.05.2010
Bolo mu ďakované: 2 krát

Príspevokod užívateľa Dart » 18.02.2011

ale nejec ICH SUROVE ![/quote]

prečo?? :shock:
Dart

možeš schytať salmonelozu :)))
Sirik

Príspevokod užívateľa Lyandrol » 18.02.2011

možeš schytať salmonelozu :)))
a surove maju o vela vela (ak nie minimalnu) vyuzitelnost tie bielkoviny a o tie nam ide.
NEŽELÁM SI ABY STE DAVALI MOJ OSOBNÝ KONTAKT (tí ktorí ma poznate) HOCIKOMU Z FORA AJ MIMO FORA BEZ MOJHO SUHLASU.
Lyandrol
Moderator
Dátum registrácie: 07.05.2010
Bolo mu ďakované: 2 krát

Príspevokod užívateľa pepo88 » 18.02.2011

cholesterolu by som sa tak nebal z vajec..
• Rovněž v nich převládají pro zdraví příznivější nenasycené mastné kyseliny včetně poměrně vysokého obsahu omega-3 nenasycených mastných kyselin (NMK). I ty snižují hladinu cholesterolu a krevních tuků. Navíc přispívají k pružnosti cév, působí proti zvýšené tvorbě krevních sraženin, mají protizánětlivé účinky atd.

• Vaječný cholesterol obsažený ve žloutku se váže hlavně na proteiny s vysokou hustotou (HDL). Neukládá se proto v cévách, naopak, odbourává se v játrech.

• Pokud vajíčka mírně ovlivňují cholesterol, obvykle zvýší víc ten hodný (HDL) a méně ten zlý (LDL), takže výsledné hodnoty nemusí být negativní.
a ako pisal baunty, vajcia radsej len tepelne upravene... éra rockyho je uz davno za namy :wink:
Je tažké si ísť za svojím cieľom,keď človek ešte vobec nevie čo chce,a aj tá najmenšia prekážka mu vie narobiť veľké problémy
https://www.facebook.com/PeterMuranOsobnyTrener?fref=ts
Sorry ak neodpisem na SS.Mam ich denne
pepo88
Moderátor: súťažný kulturista
Dátum registrácie: 05.01.2007

Príspevokod užívateľa hughito » 19.02.2011

Ja som teraz mal doma takú blbosť, že Eggcheese. Boli to v podstate len vaječné bielka spracované do tuha. Malo to 100 g a cca 13 bielkovín. Žiadne cukry ani tuky. Dobrá vecička, hlavne do rysky.
hughito
Dátum registrácie: 06.09.2007
Kontaktovať užívateľa:

Re: Vajcia

Príspevokod užívateľa makat_treba_stale » 10.03.2011

Chalani o cholestrerol zo žltok sa nebojte :D:D:Dpokial mate stravu : tvaroh tuniak cottage maso ryža zemiaky cestoviny prote čisto jedla zdrave a dobre na cvičenie ručim vam že mate nizky cholesterol !!!
ja sa stravujem zdravo tuky a mastne jedla neznašam ! a mam velmi nizky cholesterol vždy ale lepšie ako vysoky
makat_treba_stale
Dátum registrácie: 23.02.2011

Návrat na "Archiv - Fitness a ine recepty"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný