Moj problem - prosim o pomoc

Moj problem - prosim o pomoc

Príspevokod užívateľa masersk » 20.10.2010

Takže skúsim vysvetliť moj problem, ktorému sám nechápem ale skúsím ho opísať. Cvičím už cez 3 roky, neviem prečo ale moc to na mne nevidno, skúšal som už naozaj všetky treningy, pokial neberem nejaku sypacku alebo pod, svaly boch viec co niesu a ako nahle vysadzujem svalstvo upada, v poslednej dobe som začal rysovať, robím viac opakovaní a pod, a zdá sa my že svaly začali rásť, nie na ryse ale na objeme, neviem čím to teda je sposobene, rad by som popri posilovaní robil aj nejaky sport, chcel by som box ale neviem či sa to hodi, kedze čo som videl boxeristi boli vyrisovany a nie svalnaty, a mne ide hlavne o svalstvo, preto by som poprosil čo by som mal robyť, či ten box je idealny alebo niečo podobne pri čom zaťazujem svaly ruky a nohy, a popri tom posilka? dalej by som poprosil o veci ako stravu a pod napr take čo možem kupit v lidli, som na internate a tu sa my varit neda ani ryža a pod, ranajky obed večera mam, niekedy masite a niekedy nie, preto prosím o nejake veci normal. z obchodu dobre na svalstvo, po prípade nejake bežne doplnky, kombinacie a pod, a hlavne o to ako by som mal cvičiť, či každy den alebo každy druhy, či raz denne svalovu partiu alebo raz týždenne, lebo ja fakt neviem, strašne ma to odradza od posilovania to že nevidím vysledky a pritom genetiku by som mal mať dobru otec bol banník .... Dakujem za každu odpoved
masersk
Dátum registrácie: 15.10.2010
Cash on hand: Locked

Príspevokod užívateľa ghostface » 20.10.2010

strava je 60 % uspechu, ja tiez ju mam slabu a za 2,5 roka skoro zadine vysledky http://www.posilnovanie.sk/viewtopic.php?t=5013
trim pi-u :D
Užívateľov profilový obrázok
ghostface
Dátum registrácie: 23.03.2007

Príspevokod užívateľa peto...36 » 21.10.2010

kolko mas rokov? 16 si este nemal ze?vyska vaha nejake tie objemy popis. V lidli mozes kupit ryby v konzerve,kuraciu sunku je aj bravcova co ma malo tuku len si to musis postudovat na etikete a potom napakovat chladnicku celozrnny chlieb syry olomoucke maju vysoky protein a malicko tuku.daj nam vediet tie veci co sa ta pytam
peto...36
Dátum registrácie: 21.11.2008

Príspevokod užívateľa TheDarkMucko » 21.10.2010

napis cviky ktore si robil... podla mna si nepresiel ziadne treningy,len si cvicil z hlavy alebo z M&F niektore tie slavne treningy a aj tie si si upravil... a tu sypacku myslis akoze 1kg gainru a pod. (a o vhodnom davkovani ani nevravim...) ? nechcem podpichovat,lebo ja som tiež cvicil tak isto bez vysledkov na internate ale aspon som robil cviky,pri ktorých sa "doj@beš"...

kedže si si spravil log tak ho mozes aj vyuzit a mozes sem pisat treningy a stravu... chyby sa tu odchytia a ty zacnes napredovat :)
TheDarkMucko

Príspevokod užívateľa masersk » 21.10.2010

teraz trenujem cele telo mám 17r, nesypem jem zhruba dosť tabliet tých aminokyselín, stravu mám ubohu to je pravda ale si myslím že s tými konzervami by to šlo to vyskúšam je to jednoduche a da sa to rýchlo zjesť, takže radíte cereálie su zbytočné?
Robím jededen sval raz dene, cvičím napr
NE : Bp + box
PO : Prsia + bicykel
UT Tric + box
Streda ramena a redlaktie + večerný beh
štvrtok Chrbat + trapez + box
Piatok nohy
Sobota volna

Jem iba internatnu stravu + tie cerealie, ale tak na tie sa vybodnem a radšej si kupím tie konzervy a pod, niečo čo sa nemusí variť pretože to tu nemám ako variť, a da sa to zobrať, a ešte otazka čo by bolo v podstate lepšie? mínat peniaze na stravu ako konzervy a pod, alebo radšej na bielkoviny, aminokyseliny a doplnky?

Cviky robím základné boch vie aka výbava tu nieje ale tak da sa, kladka, bench, nejake tie činky, rovné tiče, vrece a rozne stroje na nohy.

Teraz cvičím kvázi rys, tak okolo tých 10 - 15 opakovaní, až do vyčerpania svalu a naozaj sa my zdá že sa to hýbe dopredu, práveže nie v ryse ale v objeme...

Za každú odpoved vám ďakujem, cením si že niekto chce pomôcť v posilňovaní ...
masersk

Príspevokod užívateľa TheDarkMucko » 21.10.2010

na internate mas tri jedla... pred ranajkami si daj este ovsene vlocky zmiesane s jogurtom(mne jeden sacok vydrzi presne na 5 dni 50centov stoja a jeden jogurt teda 5... dokopy za 2€ mas postarane o ranajky)
v skole nejaku tu cerealnu bagetu,obed,potom nejake tie cottage alebo co ti pisali,vecera, a na noc tvaroh....

a radsej cvič 1+1... nejake to fullbody...
napr.
tlak,pritahy v predklone,drepy,biceps,triceps po jednom cviku,,,a este nieco... isto ti aj ini poradia ... a kolko serie robis? lebo 10-15 opakovani je velmi vela.. radsej priloz trosku aby si vladal urobit 6-8 s nejakou tou rezervou

Hlavne sa stravuj lepšie,lebo potom z toho ajtak nič nebude... ja som nejedol v podstate nic dobre,ranajky som vynechaval,jedna bageta v skole(alebo pizzove rozky :D) potom obed(vies ake porcie davaju 8) ) trening večera v jedalni,,,a potom este nejaky ten rožok... takze velmi zla strava.. mozno nejaky ten gainer by si mohol dat,,, ale s proteinmi tiez nic zle neurobis... a hlavne ten tvoj trening zmen! a nenič svaly /do zlyhania.../ to neni dobre
TheDarkMucko

Príspevokod užívateľa peto...36 » 21.10.2010

daj to co mas v skole tam mas 2200kcal ked je maso 120g ma. A 60g sach kazda porcia taka je nejaka norma. Takze jes do 200g sach a do 100g bielkoviny ostane tuk.tak podla toho vypocitaj a rob si stravu sam
peto...36
Dátum registrácie: 21.11.2008

Príspevokod užívateľa masersk » 23.10.2010

ďakujem, vyskúšam tú stravu, ale vysvetli my prečo nieje dobre svaly dávať na maximum ? Pretože pri tých viac opakovaniach sa my teraz zdá že niečo začalo rásť ? A to cvičenie každý den je teda hlúposť ? Ked každý den iný sval? A otázka v dnoch kedy necvičím, mám užívať takú istú dávku aminokyselín alebo tak isto jesť ?
masersk

Príspevokod užívateľa TheDarkMucko » 23.10.2010

kedže svaly rastu max 48hodin tak prichadzas o 5dni rastu na partiu... preto je vysokofrekvencny trening lepsi...
TheDarkMucko

Hm, a s tými opakovaniami, to je ako teda? lebo mne sa zda že ked risujem a rastiem....
masersk

Príspevokod užívateľa TheDarkMucko » 23.10.2010

vysoký objem práce je potrebný pre rast svalov... takže povedzme,že vládzeš 60kg 15x a urobiš tri série... dokopy 45 opakovaní... vlastne toľko by si mohol urobiť aj napr. keby si šiel 9x5opak s 70kg... a tak urobíš vlastne tym druhym navodom na jedno opakovanie o 10kg viac prace... takze dokopy 450kg viac zdvihnes a pojdes menej opakovaní... sice ja nevravim,ze teraz mas tak cvicit ale ide o to,ze tie "tvoje" 45opakovania sa daju aj inac urobit
TheDarkMucko

dobre ale čo ja vim je opakovania 6 - rast, 15 - rysovanie 20+ sila
masersk

Príspevokod užívateľa sjm- » 23.10.2010

A čo viem zase ja, je väčší príjem ako výdaj - rast,väčší výdaj ako príjem - rysovanie

Mnoho ľudí je v tom, že ak budú robiť málo opakovaní tak majú objemovku a keď budú robiť veľa opakovaní tak rysujú

:?
Progressive overload is a myth and counting macros only works if your name is Marco.
sjm-
Moderator
Dátum registrácie: 31.10.2009

Príspevokod užívateľa Laci » 23.10.2010

objemovka, tak isto ako rysovačka /diéta/ sú len o strave a nie o tréningu, tréning je len možno na doladenie tak maximálne.
tak maximálne silové tréningu sa môžu odvíjať od počtu opakovní podobne.

Nechápem prečo sa ludi držia toho mýtusu že to je o počte opakovaní...
Áno je pravd že keď robíš vic opakovní tk máš väčší výdaj, spáliš trošku viac kalórii, ale zas sval nemá podnet na rast a tým pádom ani podnem na udržanie, veď si zober že v objemovke si tlačil 100vku a v "ryse" budeš tlačiť 70 ale 5x to nemá význam, sval musi byť stále zaťažovaný maximom, jediný výtznam má možno tak zvýšenie počtu sérii a zapojiť viac izolovaných cvikov na koniec tréningu, opakovania drŽať vo vačšine sérií tk na 6-8 ale držať aj série s maximálkou.

a áno sjm má pravdu
výdaj>prijem = chudnutie
príjem>výdaj = rast 8)
Laci
Dátum registrácie: 11.10.2010

A čo viem zase ja, je väčší príjem ako výdaj - rast,väčší výdaj ako príjem - rysovanie

Mnoho ľudí je v tom, že ak budú robiť málo opakovaní tak majú objemovku a keď budú robiť veľa opakovaní tak rysujú

:?
takže to tak nieje? ako hovorím čo na sebe sledujem si myslím že ked dávam viac opakovaní viac zaťažím sval a nasleduje večší rast, tak sa my to zdá...
masersk

Návrat na "Archiv - Treningove logy"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných