treba nejak zacat - crip

treba nejak zacat - crip

Príspevokod užívateľa Crip » 14.10.2010

zdravim, som tu novy a moc toho neviem.. mam otazky skor na zaciatok u chudnuti lebo mam 133 kg a 185 cm ... chcel by som sa teda opytat kedy cvicit ci kazdy den, ake cviky, mam doma stacionarny bicykel to je urcite nejaka vyhoda..a do kolko kg cca schudnut nech mozem zacat cvicit na svaly alebo silu..hlavne tu silu lebo som slaby..
vedel by mi s tymto niekto poradit ? diky ..
Užívateľov profilový obrázok
Crip
Dátum registrácie: 14.10.2010
Cash on hand: Locked

Príspevokod užívateľa Laci » 15.10.2010

Sevas, no takto by som ti poradil ja :)
Tvoja váha na tú výšku je naozaj velmi vysoká, všeobecne si myslim že uteba bude na začiatok stačiť zmeniť životosprávu, a pôjde to pekne dole..

Cvičnie > čo sa týka cvičenia tak by som ti odporučil nazčiatok nahodiť nejaky kruhový tréning, alebo niečo obdobné, kde precvičíš celé telo každý tréning, myslím že tak 3-4x do týždňa zlahka to bude fajn, dobre spevníš a prekrvíš celé telo.

Kardio > zaraďoval by som ho hneď po tréningu ešte v posilke tak 25-30min a to hlavne stacionárny bycikel ohladom toho Že na tvoju váhu by bolo dosť nebezpečné behať alebo niečo podobne namáhavé na kĺby, vo volné dni si zaraď kardio do obeda, alebo skôr po raňajkách, ak to je možné, ak nie tak potom niekedy k večeru tak 40min/začni kludne aj na 10min za deň a postupne zvyšuj po 5 min/...zvol si tempo pri ktorom sa nezadýchaš tak že by si nebol schopný rozprávať

Strava > no a tu je uteba kameň úrazu si myslím,
>>>>dajme si pár zásad
1,Raňajkuj !
2, jedz každé 3-4 hodiny malé porcie
3, pokial si nemal večerný tréning tak neprímaj na večeru sacharidy, alebo teda v obmedzenom množstve /pečivo, ryža, zemiaky, sladkosti, ovocie, cestoviny/ zameraj sa hlavne na mäso a trocha zeleniny
4,Dodržiavaj pitný režim !
5,vyraz z jedálnička sladké veci, je to ťažké ale treba to spraviť >>> ale pekne postupne, nemôžeš dať telu šok, že zo dna na deň obmedzíš denný príjem kalórii o polovicu, všetko pekne postupne
6,vyhoď aj mastné, kedže tuk má vysokú kalorickú hodnotu ak sa nemýlim až 9kcal na 1g alebo tak nejak, proste to je moc
7,sladené nápoje preč ! >>> začni piť zelený čaj nesladený, vodu, nie minerálny, iba ak neperlivé, sem tam si dopraj coca colu light
8,pokial možno kúp si v lekárni chróm je to vynikajú vec /minerál/ na uržanie hladiny tukov a cukrov v krvy, tzn. nebudeš mať také výkyvu inzulínu v krvy, nebude sa ti takk často a v takom množstve vyplavoval tz, menšie ukladanie podkožného tuku.
9,nejaký spalovač neni na škodu, kludne ak to financie umožnujú kúp si niečo na spalovanie, na e-shopoch toho najdeš dosť
10,menej sol a nejedz tolko slaného, sol udržiava vodu v tele
11,začni piť kávu, nesladenú, alebo s mliekom, kofeín je dobrý podporca povedzme chudnutia :) /aj keď kofeinové tabletky su lepšie ale tak ani kava neni na zahodenie/
12, ja uz neviem co ti este poradiť, tak hádam už len Veľa Šťastia a zdaru ti prajem ;)
snáď som ti neporadil žiadnu hlúposť, keby áno nech ma kompetentný opravia, toto boli, sú moje skúsenosti s redukciou váhy..
inak ak je to možné nameraj si ešte miery a sprav fotky...
Každý aj malý pokrok ťa povzbudí a posunie vpred :)
Laci
Dátum registrácie: 11.10.2010

Príspevokod užívateľa Crip » 15.10.2010

dik ze si odpisal na moju temu .. ale nemas prosimta icq alebo skype ? chcel by som o tom viac popisat a vsetko okolo toho ..nevyznam sa v tomto vobec..d
Crip
Dátum registrácie: 14.10.2010

Príspevokod užívateľa Laci » 15.10.2010

jasné rád pomôžem ak sa dá, no takto mám aj skype aj icq, teraz ce vikend nemam čas moc, ale budúci týždeň sa ti ozvem, ale zatial sa drŽ tých pár rád a maj pevnú vôlu, lebo celé je to len o tom ! 8)
Laci
Dátum registrácie: 11.10.2010

Návrat na "Archiv - Treningove logy"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný