Keď cvičíš bez “hlavy“

Koľko krát do týždňa cvičíte?

2-3
32
23%
3-4
78
57%
4-6
24
18%
7?
3
2%

Celkom hlasov: 137

Keď cvičíš bez “hlavy“

Príspevokod užívateľa Michail Šolochov » 14.01.2009

Prosím vás prečítajte si to :)

Ahoj, mám 18 rokov a posiľňujem už druhý rok. Veľmi ma to začalo baviť tak som sa do toho pustil tak povediac celým srdcom.
Vždy si ma doberali že už v posilke skoro nocujem lebo som tam tak často.
Chodievali sme cvičiť 3 chalani tak okolo 19.00 nejako hodinku až dve.
A vždy som bol s nich tak povediac najsilnejší mám 178cm a 80kg zaokrúhlene. Na hrudník som vytlačil max 80-85kg a to som neužíval absolútne nič.
Ale aby som sa dostal k podstate problému.
Neberte ma ako nejakého neznalca vážne o posiľňovaní dosť viem čítam články a venujem sa tomu.
Ale ako zaslepený som chodieval cvičiť 6-7 krát do týždňa.
Taká absolútna nováčikovská chyba ale ja som o nej vedel ale nedalo mi nechodiť cvičiť.
Samozrejme svaly rastú keď oddychujú a keď sa človek precvičí môže to mať katastrofálne následky a teda svaly začnú stagnovať a určite to nieje nič čo by som chcel ale ako hovorím neviem prečo stále som chodil cvičiť až sa mi to stalo skoro osudným.
Nebudem sa tajiť tým že fajčím a ešte tak piatky popíjame a to to možno ešte zveličilo.
Domov chodievam z posolky okolo 21.00 osprchujem sa a začnem sa napchávať .
Ale potom keď som si ľahol a zatvoril oči už som asi teda aj spal pravdepodobne zrazu mi začalo strašne moc rýchlo byť srdce a lapal som po dychu. Chcel som otvoriť oči ale nedalo sa asi 10 sek som len brutálne rýchlo dýchal tlačilo ma na prsia na hrudník nepríjemná bolesť a teda snažil som si otvoriť oči a v nejakom momente to prestalo. Niečo strašne poviem vám. Potom som nad tým dosť uvažoval a zistil som že to sú dosť veľké príznaky infarktu.
Ak sa mýlil opravte ma . Stávalo sa mi to vždy len v noci a vždy po namáhavých cvikoch.
A to že som cvičil tých 6-7 krát do týždňa pravdepodobne sposobilo čo sa mi večer stávalo.
Keď som mal ten deň voľná tak sa to napr nestalo.
A čo ma z tohto všetkého vyslobodilo? Zlomil som so pravé predkolenie na nohe.
A tak to mi asi zachránilo dá sa povediac krk alebo zdravie.
Už len oddychujem a teším sa že o mesiac začnem cvičiť.
Ale samozrejme už len 3-4 krát do týždňa a z hlavou na krku :)
A tak ak ste sa dostali až sem chcem počuť váž názor aj trošku odborný na to čo som robil. Napríklad či ste to už zažili či ste sa už precvičili a pod. Budem veľmi vďačný.
Michail Šolochov
Dátum registrácie: 14.01.2009
Cash on hand: Locked

Príspevokod užívateľa Mysko » 14.01.2009

po 1 .hlasovanie si dal zle lebo ked niekto cvici 4 x ma dat 2 alebo 3 moznost?
A k teme, meral si si niekedy aj to aky mas tlak?
Užívateľov profilový obrázok
Mysko
Dátum registrácie: 27.05.2007

Príspevokod užívateľa pepo88 » 14.01.2009

ako Mysko napisal.. zmeraj tlak, a chod ku kardiologovy..podla mna budes mat problemy zo srdcom, ked ti toto robilo..len z cvicenia to podla mna nebude..
Je tažké si ísť za svojím cieľom,keď človek ešte vobec nevie čo chce,a aj tá najmenšia prekážka mu vie narobiť veľké problémy
https://www.facebook.com/PeterMuranOsobnyTrener?fref=ts
Sorry ak neodpisem na SS.Mam ich denne
pepo88
Moderátor: súťažný kulturista
Dátum registrácie: 05.01.2007

No chodieval som a aj chodievam idem k nemu o 3 týždne.
A tlak mávam dosť výskoky v pokoji 130-140.a dolný 50-70.
Tak to môže byť asi pravdepodobne aj tým.
K ankete to je tak ak cvičíš 4 krát tak dám druhú možnosť a ak viac tak tretiu . Viem že je to asi nelogické ale tak no..
Michail Šolochov

Príspevokod užívateľa Mysko » 14.01.2009

Povec doktorovi, co sa ti stalo atd... On ti poradi viac ako my. 8)
Mysko
Dátum registrácie: 27.05.2007

No jasné aj tak dikes.. A vám sa to nestalo teda nikdy? Koľko si napr. cvičil najviac?
Michail Šolochov

Príspevokod užívateľa pepo88 » 14.01.2009

No jasné aj tak dikes.. A vám sa to nestalo teda nikdy? Koľko si napr. cvičil najviac?
aj ja som mal take obdobie, ked som cvicil kazdy bozi den.. a nic take sa mi nestavalo..
Je tažké si ísť za svojím cieľom,keď človek ešte vobec nevie čo chce,a aj tá najmenšia prekážka mu vie narobiť veľké problémy
https://www.facebook.com/PeterMuranOsobnyTrener?fref=ts
Sorry ak neodpisem na SS.Mam ich denne
pepo88
Moderátor: súťažný kulturista
Dátum registrácie: 05.01.2007

Príspevokod užívateľa nuberian » 14.01.2009

ja som mal problemi zo zelezom...chudokrvnost...nie ze by som nejedol zdravo..a maso...to som jedol a vela...ale v posilke a na treningu som sa odpalil a nestihalo sa mi to regenorovat
180cm cca 74-75 kg
BP 110kg
nuberian
Dátum registrácie: 26.11.2008
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa m4rmot » 14.01.2009

ja som mal problemi zo zelezom...chudokrvnost...nie ze by som nejedol zdravo..a maso...to som jedol a vela...ale v posilke a na treningu som sa odpalil a nestihalo sa mi to regenorovat
aj ja mam menej zeleza ako by mal byt a som nejaky bledy po tazkom treningu ale uzivam tabletky so zelezom a uz je to lepsie a este som pijaval cviklovu stavu.
m4rmot
Dátum registrácie: 21.03.2007

Príspevokod užívateľa m4rmot » 14.01.2009

A tlak mávam dosť výskoky v pokoji 130-140.a dolný 50-70.
tak idealny tlak ma byt 120 na 80 jeden mas vysoky a druhy nizky. A jednoznacne by som s tym zasiel doktorovy. Kamarat futbalista dostal pri treningu tiez nejaku silnu bolest v hrudniku a bolelo ho to este ja na druhy den isiel s tym doktorke a ta mu dala nejak tabletky. Inak pri infarkte vystreluje bolest do leveho ramena tusim.
m4rmot
Dátum registrácie: 21.03.2007

Príspevokod užívateľa HHH » 14.01.2009

Aj mne sa to par krat stalo znicoho nic mi strasne rychlo zacalo bit srdce.
HHH
Dátum registrácie: 05.12.2008

Príspevokod užívateľa ACHMED » 14.01.2009

vysoky krvny tlak cize hypertenzia je pri hodnotach krvneho tlaku 160/95 mmHg a viac, takze ten tlak vobec nie je vysoky, dolezite je aby bol diastolicky tlak nizsi, mas ho menej ako 80 takze mas tlak normalny...to ze mas systolicky tlak trochu vyssi je celkom normalne...je XY faktorov ktore ovplyvnuju krvny tlak, takze kardiolog ti urcite povie viac...

presnejsie tabulky su tu: http://www.tvojesrdce.sk/index.php?opti ... &Itemid=95
ACHMED
Dátum registrácie: 16.08.2007

Príspevokod užívateľa ACHMED » 14.01.2009

a ete nieco mozno by ti nezaskodilo robit kombinaciu anaerobneho a aerobneho cvicenia...
ACHMED
Dátum registrácie: 16.08.2007

Príspevokod užívateľa alqwa » 14.01.2009

Ja by som hned prestal fajcit.
The more I know, the more I grow.
alqwa
Dátum registrácie: 08.08.2007
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Michail Šolochov » 15.01.2009

Ďakujem pekne za odpovede článok si prečítam a k doktorovi sa chystám mám už stanovený termín.
Ale čo by som chcel podotknúť?
Jednoducho je zaujímavé aký organizmus je a ako funguje .Je pre mňa samozrejme smola že už v takom mladom veku sa mi niečo také deje a asi mi to len zhorší moje budúce športové aktivity.
A k tomu aerobnému cvičenie mohol by si sa jakuzza k tomu vyjadriť pre mňa trošku konkrétnejšie?
Budem ti vďačný.
A to k tomu fajčeniu neviem koľký z vás fajčia môžete sa aj vyjadriť ale momentálne mám zlomenú nohu tak som už mesiac nefajčil dúfam že mi to prospelo.
Ale samozrejme asi sa k tomu vrátim lebo čo človek raz začal s tým je problém skoncovať.
Tak ja ešte že asi predstavujem malú skupinu ludí ktorý si zapálili pred cvičeným :D
Je to zaujímavé ale proste po cvičení mi to už nechuutí lebo viem že si škodím a mám pocit že cvičením som si telo nejako zlepšil upokojil no asi je to také pekné uchlácholenie .
Ak by mi ten pocit vydržal až do druhého dna čo idem cvičiť bol by som rád :)
Michail Šolochov

Návrat na "Archiv - Trening a cviky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní