HST

Príspevokod užívateľa jurči » 19.10.2010

Odpadnem :lol: cvičíš HST a v tom 2 cviky Bear štýlom, 40 sérií, Nurofen?

Ty budeš asi jeden z tých čo si nevedia nič prečítať. Inak by ten tvoj príspevok ani nemohol vzniknúť. Tak šup nato.
forever + for fun training
jurči
Dátum registrácie: 10.12.2009
Cash on hand: Locked

Príspevokod užívateľa Lyandrol » 19.10.2010

Skusam skombinovat HST a bear routine.
Cvicim HST, ale kazdy trening odcvicim dva velke cviky bear sposobom.
Trening vyda na zhruba 100-110 minut a vychadza to asi 40 serii (aj s predlaktim, bruchom, lytkami atď.), problem je v tom, ze uz je to na hrane toho co dokazem zregenerovat. (Minule som si musel dat nurofen na zaspatie.) A pribral som aj tuk, takze budem musiet obmedzit kalorie, takze sa stav este zhorsi.

Napada vas, ako rozumne zmensit intenzitu takehoto treningu? Mna napada splitnut doplnkove partie co by ale naburalo princip HSTcka, pripadne dat beara v treningu len na jednu partiu.
Vas nazor?
lol :D chanaň ty si mimo ...
Lyandrol
Moderator
Dátum registrácie: 07.05.2010
Bolo mu ďakované: 2 krát

Príspevokod užívateľa kulik » 19.10.2010

Dnes to bolo o nieco lepsie. Mal som beara tlak s uzkym uchopom, tym padom mi vypadli prsia a na ramena mi uplne stacilo rozpazovanie. Tiez som mal beara MŤ ale dal som dolnu hranicu cca 8-10 pracovnych serii. Celkovo cas klesol na prijatelnejsich cca 80 minut a nie som tak zniceny, ale je to skor zhoda okolnosti, ze to tak vyslo, takze povodna otazka ostava.

Viem ze to je moj prvy prispevok na tomto fore, ale nie som "uplny" zaciatocnik a ti dvaja chytraci hore mi moc nepomohli, takze ak mate niekto nieco konstruktivne budem rad. Presny rozpis treningu tu nenapisem, lebo nemam nic pevne podla coho by som isiel, takze keby nejake otazky tak piste.

Dakujem
kulik
Dátum registrácie: 19.10.2010

Príspevokod užívateľa M@t0 » 19.10.2010

vyser sa radsej na to :roll:
There is no point in being alive if you cannot do the deadlift
Užívateľov profilový obrázok
M@t0
Dátum registrácie: 04.11.2009
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Rokie » 19.10.2010

A daj si HST-čko alebo Beara ak ho zvladneš... :)
"Pyramidy nechte Egypťanům a bolest masochistům!"

"Ja si myslím, že do katabolizmu sa dostaneš jedine ak si buď v koncentráku, beháš maratóny a nič neješ, alebo držíš protestnú hladovku." :D
Rokie
Žvanil
Dátum registrácie: 18.06.2009
Bolo mu ďakované: 2 krát
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa juraj123 » 22.10.2010

Ahojte chcel by som sa spýtat ze co je to HST??(som amatér a začínam cvičiť)
juraj123
Dátum registrácie: 17.10.2010

Príspevokod užívateľa Dante Flyshit » 22.10.2010

Chceš poučku alebo čo ? :lol:
Šak hneď prvá strana, tam je rozpis :wink:.
Môžeš ho cvičiť aj ako začiatočník, ak Ťa zaujímalo toto :wink:.
Dante Flyshit
Dátum registrácie: 22.12.2009
Bolo mu ďakované: 3 krát

Príspevokod užívateľa M@t0 » 22.10.2010

a este si precitaj toto aby si sa tu nepytal zbytocne otazky :wink:
http://www.ironfactor.cz/viewtopic.php?t=23
There is no point in being alive if you cannot do the deadlift
M@t0
Dátum registrácie: 04.11.2009
Kontaktovať užívateľa:

HST

Príspevokod užívateľa Folower » 22.10.2010

mam otazku.Ked odcvcim 8tyždnov treningu (zatial som na 2tyždni:D) co znamena toto Týden 9
strategické zhoršení (rest week).Tam mam este nieco cvicit?
a ked ten HST uz dalej nebudem chciet ist co by ste doporucili?..je to jedno?A tiež prestavka by sa bodla si myslim

dik
Folower
Dátum registrácie: 20.02.2009

Príspevokod užívateľa shortis21 » 05.11.2010

strategické zhoršení (rest week) = odych, naschval sa nechas vyviest z rozbehnuteho treningu aby si mohol o jeden/dva tyzdne zase sa rozbehnut.

moj nazor na hst su jen pozitivne. ma to vyhodu ze vzdy pred vstupom do posilky uz presne viem co ma caka, nemusim v posilke rozmyslat co budem trenovat a hlavne s akou vahou, lebo vahy som mal problem si zapamatat. cize hst odporucam vyskusat. silove zlepsenie bolo obrovske. Trebars: BP z 85kg na 95kg a ine...

Ja som cvicil 1., 2. tyzden - 15opakovani 2 serie; 3., 4.- 10 opakovani 2 serie; 5., 6. - 5 opakovani 2 serie; 7. tyzden VOLNO.
tu je moj rozpis ktory som mal tak ako vidite vytlaceny vo worde s troma stlpcami kde som si vpisoval vahy s ktorymi som cvicil. tento rozpis som si napisal sam podla seba a cvikov ktore cvicim rad :) check it
cviky:
1. a 2. tyzden, 15opakovani x 2serie:
1.trening: Drep; Mŕtvý ťah ŠÚ; Bench; Rozpazovacky; Zadné delty;Francúzke tlaky;Biceps, VČ; Zakopávanie: Brucho:
2. trening: Leg press: Bench hore JČ: Vzpory na bradlách: Príťahy v predklone: Tlaky ramená VČ: Krčenie ramien: Biceps Scooty: Triceps kladka: Mŕtvý ťah RN:

3. a 4. tyzden, 10opakovani x 2serie:
1. trening: Drepy + warmup, Krčenie ramien, BP dole hlavou, Zhyby hrazda, Príťahy v prehklane VČ, Predpažovanie JČ, Tricepsové extenzie, Kladivové zdvyhy, Zdvýhanie nôh
2. trening: Mŕtvy ťah, Príťahy v kľaku na lavič., BP hore hlavou, Pulóver, Stlačovanie kladky, Biceps rovná tyč, Ramena na naklonenej JČ, Lýtka, Predkopávanie

5. a 6. tyzden, 5opakovani x 2serie:
1. trening: Drepy + warn-up, BP, Sťahovanie kladky chrbat, Ramena VČ, priťahy k brade, Pandleyove pritahy, Rozpažovanie v predklone, Francúzke tlaky, EZ - Scootyho lavička, Brucho
2. trening 5opakovani x 2serie:Mŕtvy ťah + warn-up, Zhyby široký úchop,
Ramena VČ naklonená lavica, Bradla, Rozpažovanie JČ šikma lavič prsia, Tlaky na úzko, Biceps JČ, Hamstringy, Lýtka
shortis21

Príspevokod užívateľa Laci » 05.11.2010

mňa ten príspevok s kombináciou HST a Bear zabil :D

"problem je v tom, ze uz je to na hrane toho co dokazem zregenerovat"
Máš na to nejaký vzorec v kalkulačke ? :wink:

"A pribral som aj tuk" už si cvičil niekedy inokedy silovo/objemový trréning v objemovke bez príbutku tuku ? :shock: Lebo ja o tom snívam, ale nemám dopriate :)

"Napada vas, ako rozumne zmensit intenzitu takehoto treningu?"

Hej napadá ma, Že by si cvičil buď HST alebo Bear alebo len split :!:

"Trening vyda na zhruba 100-110 minut a vychadza to asi 40 serii"
Sanitka by ma brala a nieže by som to ešte stíhal regenerovať :lol:

Pekne rozvážne, hlavne klud a vyber si jeden tréningový princip a nepchaj do seba 2 rôzne...
Laci
Dátum registrácie: 11.10.2010

Príspevokod užívateľa kulik » 05.11.2010

mňa ten príspevok s kombináciou HST a Bear zabil :D

"problem je v tom, ze uz je to na hrane toho co dokazem zregenerovat"
Máš na to nejaký vzorec v kalkulačke ? :wink:
Keď pred nasledujúcim treningom cítis únavu vo svaloch (nie svalovicu) a nedokánžeš podať aspoň o chlp lepší výkon (nie nutne vyššiu váhu, či viac opakovaní, ale aspoň dôslednejšie prevedenie) tak nie si zregenerovaný.
"A pribral som aj tuk" už si cvičil niekedy inokedy silovo/objemový trréning v objemovke bez príbutku tuku ? :shock: Lebo ja o tom snívam, ale nemám dopriate :)
Myslel som neúmerne viac tuku než svalovej hmoty. Inak čiste teoreticky to podľa mňa je možné. Musel by si stravou vykryť presne svoju kalorickú spotrebu (bázický metabolizmus+ výdaj počas dňa aj s výdajom na tréning a kaloriami potrebnymi na regeneráciu teda rast). Ale keďže sa to presne spočítať nedá a nikto nechce riskovať, že mu budú chýbať zrovna tie kalórie potrebné na regeneráciu resp. rast, každý pri takomto tréningu je do rezervy.
"Napada vas, ako rozumne zmensit intenzitu takehoto treningu?"

Hej napadá ma, Že by si cvičil buď HST alebo Bear alebo len split :!:

"Trening vyda na zhruba 100-110 minut a vychadza to asi 40 serii"
Sanitka by ma brala a nieže by som to ešte stíhal regenerovať :lol:

Pekne rozvážne, hlavne klud a vyber si jeden tréningový princip a nepchaj do seba 2 rôzne...
Teraz cvicim len HST, ale na tie dva týždne to nebolo zlé, celkom "vyprošťovák" zo stagnácie.
Je možné že som bol pretrénovaný, ale lokálne som ziadnu partiu nerozbil tak, aby nerástla. Už len fakt, že mi medzi tréningami rástol výkon znamená, že som mal rezervu.
kulik

Príspevokod užívateľa Mrto » 07.11.2010

Ak som spravne pochopil tak ak mam napr max na bp pre 15reps 50kg tak zacnem s 35 a pocas kazdeho z 6treningov pridam napr 5% cize 2.5kg,

potom v dalsej seri 6tich treningov budem pridavat po 2.5kg cim sa dostanem na 65kg.

A nakoniec po dalsich 6 treningoch bych sa dostal na 80kg a nakoniec negativne serie by sli(ale tie by som asi nesiel)

Spravne som pochopil ? :)
Mrto
Dátum registrácie: 03.05.2010

Príspevokod užívateľa Dantesss » 09.11.2010

Kto uz odcvicil cele HST? Potreboval by som poradit...
Dantesss
Dátum registrácie: 13.08.2009

Príspevokod užívateľa lsr » 09.11.2010

som v 4tom týždni, môžeš sa skúsiť opýtať. poradím čo najlepšie viem
ja si v posilke dám iba tie koktejly a idem domov.
šak aj z toho sú trochu svaly, ja nepotrebujem byť ako arnold.

môj skromný LOG:
http://posilnovanie.sk/viewtopic.php?t=8040
lsr
Dátum registrácie: 13.09.2010

Návrat na "Archiv - Trening a cviky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných