Frekvencia jedenia pre svalové prírastky

Re: Frekvencia jedenia pre svalové prírastky

Príspevokod užívateľa Vinnie » 15.10.2018

no skôr by som povedal že ak je zámer nabrať hmotu tak treba žrať viac ako je potrebné a ak spáliť tuk tak menej ako je potrebné a počet jedál nehrá rolu.
Áno, toto je často odporúčané "chceš nabrať jedz viac (buď v prebytku) chceš schudnúť jedz menej (buď v deficite)" jednoduché. Ľudia majú radi jednoduché veci avšak ľudské telo takto ľahko nefunguje. Naberanie a spaľovanie nie je zapríčinené prebytkom či deficitom ale aktivovaním ciest. Pri naberaní je to aktivovaním "mTOR" cesty a pri spaľovaní "AMPK" cesty. Keď aktivuješ jednu znížiš druhú. A na každú funguje niečo iné. Čiže vyjadrenie, že počet jedál nehrá úlohu nie je pravdivé, pretože pričom pri Maximalizácií "mTOR" cesty je lepšie vysokofrekvenčné stravovanie pri "AMPK" je lepšie nízka frekvencia či dokonca fasting. Kalórie sú jeden dielik skladačky, hlavnú úlohu hrajú hormóny, schopnosť tvojho tela tráviť a vstrebávať živiny či správne zvolení a nastavení tréning. Kalorický prebytok a deficit je zjednodušenie niečoho čo jednoduché nie je...
nízka frekvencia jedál v diete vôbec nedáva zmysel ani z fyziologického ani zo psychologického hľadiská. počas objemu trvá strávenie bežného jedla dlhšie vzhľadom na vyšší počet sachrov a tukov narozdiel od diety a práve preto v diete je vhodnejšie rozdeliť si denný príjem do čo najviac jedál, lebo človek je každú chvíľu hladný. proste nízka frekvencia = 1. zbytočne roztiahnutý žalúdok 2. spomalený metabolizmus 3. psychické utrpenie spôsobené hladom 4. hypoglykémia atď
"existuje aj neaky doplnok na rast a hrubku koko..? pocul som vraj ze Nitrix"
Užívateľov profilový obrázok
Vinnie
Dátum registrácie: 22.09.2010
Cash on hand: Locked
Poďakoval: 63 krát
Bolo mu ďakované: 435 krát

Príspevokod užívateľa silný » 15.10.2018

to tu zase dáky konšpirátor prišiel revolúicu robiť :D ešte si aj videá natočí a stránku spraví aby to vyzeralo, že tomu rozumie :)
Vaše otázky, problémy, postrehy a iné dopyty smerujte prosím do príslušných tém a nie do mojej poštovej schránky
(nie preto, žeby som bol neochotný poradiť, ale to na čo sa pýtate, môže poslúžiť aj ostatným...)
silný
Dátum registrácie: 20.07.2015
Bank: Locked
Poďakoval: 111 krát
Bolo mu ďakované: 648 krát

Príspevokod užívateľa Jaroslav PH » 15.10.2018

no skôr by som povedal že ak je zámer nabrať hmotu tak treba žrať viac ako je potrebné a ak spáliť tuk tak menej ako je potrebné a počet jedál nehrá rolu.
Áno, toto je často odporúčané "chceš nabrať jedz viac (buď v prebytku) chceš schudnúť jedz menej (buď v deficite)" jednoduché. Ľudia majú radi jednoduché veci avšak ľudské telo takto ľahko nefunguje. Naberanie a spaľovanie nie je zapríčinené prebytkom či deficitom ale aktivovaním ciest. Pri naberaní je to aktivovaním "mTOR" cesty a pri spaľovaní "AMPK" cesty. Keď aktivuješ jednu znížiš druhú. A na každú funguje niečo iné. Čiže vyjadrenie, že počet jedál nehrá úlohu nie je pravdivé, pretože pričom pri Maximalizácií "mTOR" cesty je lepšie vysokofrekvenčné stravovanie pri "AMPK" je lepšie nízka frekvencia či dokonca fasting. Kalórie sú jeden dielik skladačky, hlavnú úlohu hrajú hormóny, schopnosť tvojho tela tráviť a vstrebávať živiny či správne zvolení a nastavení tréning. Kalorický prebytok a deficit je zjednodušenie niečoho čo jednoduché nie je...
nízka frekvencia jedál v diete vôbec nedáva zmysel ani z fyziologického ani zo psychologického hľadiská. počas objemu trvá strávenie bežného jedla dlhšie vzhľadom na vyšší počet sachrov a tukov narozdiel od diety a práve preto v diete je vhodnejšie rozdeliť si denný príjem do čo najviac jedál, lebo človek je každú chvíľu hladný. proste nízka frekvencia = 1. zbytočne roztiahnutý žalúdok 2. spomalený metabolizmus 3. psychické utrpenie spôsobené hladom 4. hypoglykémia atď
Práve pri diéte do dáva najväčší zmysel. Máš málo jedlo (resp. menej) a to málo rozdelíš do 6 jedál denne. Väčšinou to znamená že daná porcia bude malá a nezasýti ťa a ty počas dňa vkuse myslíš na jedlo (toto je psychické utrpenie myslieť vkuse na jedlo). Vysokofrekvenčné stravovanie z hľadiska zdravia nie je to najlepšie riešenie a je spojené z znížením inzulínovej citlivosti a problémami s trávením. Spomalený metabolizmus??? A čo prerušované hladovanie či hladovka všeobecne. Väčšina ľudí verí, že hladovanie spomaľuje metabolizmus, štúdie však nepreukázali žiadne spomalenie metabolizmu ani u ľudí hladujúcich až do 72 hodín. A my tu pritom nerozprávame ani o hladovke iba o nízkej frekvencií...
Jaroslav PH
Dátum registrácie: 05.10.2018
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa miroslav.kavcak » 15.10.2018

Skutočnosť je taká, že IF vykazuje pri snahe o redukciu hmotnosti skutočne o trosku vyššiu efektivitu ako klasicky štýl stravovania ( pri rovnakom energitkom prijme). Rozdiel nie je veľký, ale štúdiou na ľuďoch je preukázateľný. Aj v tejto sfére nie je nič len čierne alebo biele, ale je tu veľa premenných ktoré môžu čiastočne vplývať na celkový výsledok.Každopádne stále musí byt prím kladený na celkovú energetickú bilanciu.
V prípade podozrenia, že niektorý užívateľ svojim príspevkom porušil pravidlá fóra, stačí príspevok nahlásiť a ja už zjednám nápravu.
miroslav.kavcak
Moderator
Dátum registrácie: 23.05.2011
Poďakoval: 24 krát
Bolo mu ďakované: 227 krát

Práve pri diéte do dáva najväčší zmysel. Máš málo jedlo (resp. menej) a to málo rozdelíš do 6 jedál denne. Väčšinou to znamená že daná porcia bude malá a nezasýti ťa a ty počas dňa vkuse myslíš na jedlo (toto je psychické utrpenie myslieť vkuse na jedlo). Vysokofrekvenčné stravovanie z hľadiska zdravia nie je to najlepšie riešenie a je spojené z znížením inzulínovej citlivosti a problémami s trávením. Spomalený metabolizmus??? A čo prerušované hladovanie či hladovka všeobecne. Väčšina ľudí verí, že hladovanie spomaľuje metabolizmus, štúdie však nepreukázali žiadne spomalenie metabolizmu ani u ľudí hladujúcich až do 72 hodín. A my tu pritom nerozprávame ani o hladovke iba o nízkej frekvencií...
fakt neviem či to myslíš vážne alebo si robíš zo mňa srandu

1. ako môže byť 6 malých jedál denne spojených s problémami s trávením oproti 3 veľkým jedlám denne ?
2. ako môže byť jedenie 6 jedál denne spojené so znížením inzulínovej citlivosti oproti 3 jedlám denne, keď inzulínová citlivosť sa znižuje značným množstvom sacharidov prijatým naraz (okrem iného) ?
3. dietoval si už vôbec niekedy v živote ? nech sa tu kludne vyjadrí ktokolvek z fora, že či je psychicky prijatelnejších 6 jedál alebo 3 jedlá v diete. v prípade 3 sa najprv nadžgáš, zbytočne roztiahneš žalúdok a potom len čakáš kedy už konečne bude dalšie. v prípade vysokej frekvencie zelenina ako tak utlmí hlad na tých pár hodín kým je na rade dalšie jedlo.
Vinnie

Príspevokod užívateľa rapsic » 15.10.2018

U mna to funguje presne tak ako pise Vinnie
Hlavne ta citlivost na inzulin.
Rozdelim si na 6jedal medzitym sa nalievam vodou je to ovela znesitelnejsie
Akoze neviwm si predstavit 2 velke jedla dajme tomu jedno rano potom 8-10hodin nic do toho trening a az potom jest no medzitym by som 2x umrel ma hypo alebo by som valil do seba cheaty aby som neskapal
rapsic
Dátum registrácie: 27.04.2017
Poďakoval: 225 krát
Bolo mu ďakované: 520 krát

Príspevokod užívateľa Jaroslav PH » 15.10.2018

fakt neviem či to myslíš vážne alebo si robíš zo mňa srandu

1. ako môže byť 6 malých jedál denne spojených s problémami s trávením oproti 3 veľkým jedlám denne ?
2. ako môže byť jedenie 6 jedál denne spojené so znížením inzulínovej citlivosti oproti 3 jedlám denne, keď inzulínová citlivosť sa znižuje značným množstvom sacharidov prijatým naraz (okrem iného) ?
3. dietoval si už vôbec niekedy v živote ? nech sa tu kludne vyjadrí ktokolvek z fora, že či je psychicky prijatelnejších 6 jedál alebo 3 jedlá v diete. v prípade 3 sa najprv nadžgáš, zbytočne roztiahneš žalúdok a potom len čakáš kedy už konečne bude dalšie. v prípade vysokej frekvencie zelenina ako tak utlmí hlad na tých pár hodín kým je na rade dalšie jedlo.
Ak máš chuť čítaj http://risebyperformance.cz/2018/05/mytus6/
Jaroslav PH
Dátum registrácie: 05.10.2018
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa NothingSpecial » 15.10.2018

Pozri všetko sa mi zdá že cerpas len od neho a len ho interpretuješ..
Skús pozrieť viacero ľudí , viacero názorov odskúšať na sebe...

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

NothingSpecial
Dátum registrácie: 22.02.2018
Bolo mu ďakované: 12 krát

naozaj ? len názory pretočené tak, aby sa to hodilo autorovi + kopa bohapustých výmyslov na stránke bez odkazov na relevantné medicínske štúdie ? kludne ti môžem poslať obdobnú stránku, ktorá "potvrdzuje" že medzi nami žijú jaštery prezlečené za ľudí a ovládajú svet, lebo to bude cca rovnaká úroveň :D

ak chcete niekde, tak sa k tomu vyjadrite. nemám čas rozoberať bod po bode a vetu po vete, že čo všetko je tam bullshit.
Vinnie

ja proti tomuto typu stravovanie nič nemam, dlho som fičal na IF a považujem to za dobrú skúsenosť... ale... imo je to cesta tak max len pre bežného hobby cvičenca, možno ešte tak pre dáku bikinu alebo slovesnkého physiqa v diéte... ale nepočul som ešte o kulturistovi a to ani tuná na SR/CZ, čo by toto praktizoval a to dokonca ani spomedzi tých, čo sa vydávajú za naturálov...
Vaše otázky, problémy, postrehy a iné dopyty smerujte prosím do príslušných tém a nie do mojej poštovej schránky
(nie preto, žeby som bol neochotný poradiť, ale to na čo sa pýtate, môže poslúžiť aj ostatným...)
silný

Inuzulinovu citlivosť by som tu veľmi nespomínal, keďže sme tu zväčša športovci so zdravým životným štýlom a životosprávou.
Čiže bavíme sa o zdravej populácii, nie o chronicky obéznych ľuďoch atd.
Dietujem, teda obmedzujem sa v strave na nizkych kcal v podstate celý život a je pre mna prijateľnejšie zjesť častejšie viac malých jedál. Tu však opäť ide najmä o osobne preferencie.
Silný:
Vilo ide dlhodobo IF, ale progres u neho nebadam , no formu drží cely rok topkovu.
V prípade podozrenia, že niektorý užívateľ svojim príspevkom porušil pravidlá fóra, stačí príspevok nahlásiť a ja už zjednám nápravu.
miroslav.kavcak
Moderator

Príspevokod užívateľa s0re » 15.10.2018

e sme tu zväčša športovci so zdravým životným štýlom a životosprávou.
Ktorych ze to sportovcov mas na mysli? :D
Prosim nepiste mi SS, otazky smerujte do prislusnych tem. Vdaka
s0re
Dátum registrácie: 06.03.2011
Poďakoval: 55 krát
Bolo mu ďakované: 165 krát

Silný:
Vilo ide dlhodobo IF, ale progres u neho nebadam , no formu drží cely rok topkovu.
to si teda trafil príklad :D Vilo nemá s kulturistikou nič spoločné :)
silný

e sme tu zväčša športovci so zdravým životným štýlom a životosprávou.
Ktorych ze to sportovcov mas na mysli? :D
😅 tak sú tu aj nejakí bežci predsa 😂

Silný: máš pravdu. On je fyzik, nie kulturista.
miroslav.kavcak
Moderator

Silný: máš pravdu. On je fyzik, nie kulturista.
a presne to som v mojej myšlienke aj spomenul a kedže ako si sám povedal progress nie je iba drží formu, tak to by s tou dietou tiež súhlasilo... :)
imo je to cesta tak max len pre bežného hobby cvičenca, možno ešte tak pre dáku bikinu alebo slovesnkého physiqa v diéte...
silný

Návrat na "Výživa a suplementácia (zdravá výživa, stravovanie, rady ohľadom doplnkov výživy atď.)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných