Frekvencia jedenia pre svalové prírastky

Re: Frekvencia jedenia pre svalové prírastky

Príspevokod užívateľa silný » 05.09.2017

Pockaj ani to s tymi bratrancami ti nesedi bratm lebo pisal mi petulo25 a odpovrdal mi pato23 z uctu petulo25 ze sa nema cim chvalit... ci sa chcete pochvalit obaja sukromne? :D asi by som to konecne zabanoval tohto pána... najprv spamuje z jedneho nicku potom si mazal prispevky aby mu isli rychlejsie body, na to sa prislo tak z uctu pato23 toho uz asi nemohol moc brat tak a terazje tu uplne rovanky borec, rovnaky spam, totozne prispevky...
Vaše otázky, problémy, postrehy a iné dopyty smerujte prosím do príslušných tém a nie do mojej poštovej schránky
(nie preto, žeby som bol neochotný poradiť, ale to na čo sa pýtate, môže poslúžiť aj ostatným...)
Užívateľov profilový obrázok
silný
Dátum registrácie: 20.07.2015
Cash on hand: Locked
Bank: Locked
Poďakoval: 78 krát
Bolo mu ďakované: 467 krát

Príspevokod užívateľa Petulo25 » 05.09.2017

pokial nepoznáš niekoho osobnú situáciu, tak nie je veľmi na mieste ho riešiť..
Mixed Martial Arts (MMA) - Výška 185cm, Váha 80kg
Petulo25
Dátum registrácie: 08.08.2017
Poďakoval: 6 krát
Bolo mu ďakované: 1 krát

Príspevokod užívateľa silný » 05.09.2017

Ja len riesim to co tu v poslednej dobe vyvadzas a myslim ze niesom jediny, komu sa to nepaci...
Vaše otázky, problémy, postrehy a iné dopyty smerujte prosím do príslušných tém a nie do mojej poštovej schránky
(nie preto, žeby som bol neochotný poradiť, ale to na čo sa pýtate, môže poslúžiť aj ostatným...)
silný

Príspevokod užívateľa Chaskar » 05.09.2017

no ohladom na danu situaciu je to smutne,ano viem chudoba na Slovensku je bezna realita no takymto chovanim nic nedocielis,kebyze aspon jeden,dva prispevky boli o niecom ale mi to pride ako pokec.sk aj ked neviem v zivote som tam nefiguroval no sudiac podla nazvu.to az tak si na tom zle ze potrebujes dostavat veci zadarmo?tak najprv nieco dokaz,ukaz svetu ze si to zasluzis-co si 0 ze nemas co ponuknut?neverim,kazdy ma nieco!
Nikoho nenahovaram na uzivanie dopingu.moje vedomosti su cisto z vlastnych skusenosti bez akehokolvek tlaku na ostatnych.nezaoberam sa predajom AS,dakujem za porozumenie.neodpovedam na ziadne typy PM!
Chaskar
Dátum registrácie: 29.12.2016
Poďakoval: 244 krát
Bolo mu ďakované: 338 krát

Príspevokod užívateľa Unixko » 06.09.2017

Ja by som robil admina z hladiska premazavania a očistovania od plebov... som tu permanetne a ticho študujem každu jednu k veci sekciu nikdy nič nekomentujem lebo dneska ludia sa chcu len presviečat že ja mam pravdu atd nekonečny kolotoč ale ked tu vidim taky cancer jak petulo čo vyslovene ide ne body a 90% prispevkou je asi take že 2 sa bavia k veci k teme čo kolko a kedy a pride petulo že hej tolko som to išiel aj ja(priklad) proste uplne zbytočne čitanie
Unixko
Dátum registrácie: 01.08.2016
Poďakoval: 4 krát
Bolo mu ďakované: 7 krát

Príspevokod užívateľa NIDECKER93 » 11.10.2018

Ake mate skusenosti s tromi velkymi komplexnymi jedlami denne, jete tak niekto? Idem takto cca 6 tyzdnov, ranajky, obed, vecera, + po treningu protein a celkom mi to vyhovuje. Nutricne hodnoty splnim ako potrebujem, hladny medzi jedlami niesom. Uvidim ake budu vysledky.
NIDECKER93
Dátum registrácie: 29.12.2011
Poďakoval: 1 krát
Bolo mu ďakované: 1 krát

Príspevokod užívateľa efraim » 11.10.2018

Ake mate skusenosti s tromi velkymi komplexnymi jedlami denne, jete tak niekto? Idem takto cca 6 tyzdnov, ranajky, obed, vecera, + po treningu protein a celkom mi to vyhovuje. Nutricne hodnoty splnim ako potrebujem, hladny medzi jedlami niesom. Uvidim ake budu vysledky.
Teoreticky to môže byt o.k. ak dokážeš prijať dostatok živín. Ja ale potrebujem 5-7 jedál denne
efraim
Dátum registrácie: 17.05.2013
Poďakoval: 51 krát
Bolo mu ďakované: 54 krát

Príspevokod užívateľa miroslav.kavcak » 11.10.2018

Čím väčšie jedlo, tým dlhšie sa z neho uvoľňujú ziviny. Nevidím v tom problém. Osobne som z IF prešiel na štandardne stravovanie kde mám asi 5 porcii a som takto spokojnejší.
V prípade podozrenia, že niektorý užívateľ svojim príspevkom porušil pravidlá fóra, stačí príspevok nahlásiť a ja už zjednám nápravu.
miroslav.kavcak
Moderator
Dátum registrácie: 23.05.2011
Poďakoval: 23 krát
Bolo mu ďakované: 159 krát

Príspevokod užívateľa rapsic » 11.10.2018

Ja nedostanem do seba naraz vela
Ovela viac mi vyhovuje jest kazde 2-3hodiny
Teda 6-8jedal denne
rapsic
Dátum registrácie: 27.04.2017
Poďakoval: 159 krát
Bolo mu ďakované: 292 krát

Príspevokod užívateľa silný » 11.10.2018

Mne to je jedno uz yo dako nelsedujem zozerem maso s ryzou a ak som doma do polhodiny zerem zas yak nvm i to ratat ako dve porcie alebo srale jednu :)
silný

Príspevokod užívateľa Jaroslav PH » 12.10.2018

Rozdelil by som to podľa cieľa. Ak je tvoj primárny cieľ naberanie svalovej hmoty zvolil by som vysokofrekvenčné stravovanie 5-6 jedál denne. Vysoko frekvenčné stravovanie z hľadiska maximalizácie svalovej hmoty je vhodnejšie. No a ak je tvoj zámer spaľovanie tuku zvolil by som nízko frekvenčné stravovanie 2-3 jedlá denne a možno by som zaradil aj nejakú z fasting metód. Fasting či menej jedál denne je viac vhodné do obdobia diéty.
Jaroslav PH
Dátum registrácie: 05.10.2018
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Vinnie » 12.10.2018

no skôr by som povedal že ak je zámer nabrať hmotu tak treba žrať viac ako je potrebné a ak spáliť tuk tak menej ako je potrebné a počet jedál nehrá rolu.
"existuje aj neaky doplnok na rast a hrubku koko..? pocul som vraj ze Nitrix"
Vinnie
Dátum registrácie: 22.09.2010
Poďakoval: 45 krát
Bolo mu ďakované: 308 krát

Príspevokod užívateľa Jaroslav PH » 15.10.2018

no skôr by som povedal že ak je zámer nabrať hmotu tak treba žrať viac ako je potrebné a ak spáliť tuk tak menej ako je potrebné a počet jedál nehrá rolu.
Áno, toto je často odporúčané "chceš nabrať jedz viac (buď v prebytku) chceš schudnúť jedz menej (buď v deficite)" jednoduché. Ľudia majú radi jednoduché veci avšak ľudské telo takto ľahko nefunguje. Naberanie a spaľovanie nie je zapríčinené prebytkom či deficitom ale aktivovaním ciest. Pri naberaní je to aktivovaním "mTOR" cesty a pri spaľovaní "AMPK" cesty. Keď aktivuješ jednu znížiš druhú. A na každú funguje niečo iné. Čiže vyjadrenie, že počet jedál nehrá úlohu nie je pravdivé, pretože pričom pri Maximalizácií "mTOR" cesty je lepšie vysokofrekvenčné stravovanie pri "AMPK" je lepšie nízka frekvencia či dokonca fasting. Kalórie sú jeden dielik skladačky, hlavnú úlohu hrajú hormóny, schopnosť tvojho tela tráviť a vstrebávať živiny či správne zvolení a nastavení tréning. Kalorický prebytok a deficit je zjednodušenie niečoho čo jednoduché nie je...
Jaroslav PH
Dátum registrácie: 05.10.2018
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa John1003 » 15.10.2018

Ten rozdíl bývá naprosto minimální. Dá se říct, že u většiny lidí zanedbatelný a je kompletně přebit ostatními věcmi např. rozdílem ve fyzické aktivitě a věcech, který si sám vyjmenoval.

Takže ano, ve výsledku platí, že počet jídel nehraje žádnou roli.
John1003
Dátum registrácie: 26.04.2017
Poďakoval: 6 krát
Bolo mu ďakované: 51 krát

Príspevokod užívateľa Vinnie » 15.10.2018

Áno, toto je často odporúčané "chceš nabrať jedz viac (buď v prebytku) chceš schudnúť jedz menej (buď v deficite)" jednoduché. Ľudia majú radi jednoduché veci avšak ľudské telo takto ľahko nefunguje. Naberanie a spaľovanie nie je zapríčinené prebytkom či deficitom ale aktivovaním ciest. Pri naberaní je to aktivovaním "mTOR" cesty a pri spaľovaní "AMPK" cesty. Keď aktivuješ jednu znížiš druhú. A na každú funguje niečo iné. Čiže vyjadrenie, že počet jedál nehrá úlohu nie je pravdivé, pretože pričom pri Maximalizácií "mTOR" cesty je lepšie vysokofrekvenčné stravovanie pri "AMPK" je lepšie nízka frekvencia či dokonca fasting. Kalórie sú jeden dielik skladačky, hlavnú úlohu hrajú hormóny, schopnosť tvojho tela tráviť a vstrebávať živiny či správne zvolení a nastavení tréning. Kalorický prebytok a deficit je zjednodušenie niečoho čo jednoduché nie je...
nízka frekvencia jedál v diete vôbec nedáva zmysel ani z fyziologického ani zo psychologického hľadiská. počas objemu trvá strávenie bežného jedla dlhšie vzhľadom na vyšší počet sachrov a tukov narozdiel od diety a práve preto v diete je vhodnejšie rozdeliť si denný príjem do čo najviac jedál, lebo človek je každú chvíľu hladný. proste nízka frekvencia = 1. zbytočne roztiahnutý žalúdok 2. spomalený metabolizmus 3. psychické utrpenie spôsobené hladom 4. hypoglykémia atď
"existuje aj neaky doplnok na rast a hrubku koko..? pocul som vraj ze Nitrix"
Vinnie
Dátum registrácie: 22.09.2010
Poďakoval: 45 krát
Bolo mu ďakované: 308 krát

Návrat na "Výživa a suplementácia (zdravá výživa, stravovanie, rady ohľadom doplnkov výživy atď.)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných