Vitamíny a minerály

Re: Vapnik,horcik a zinok

Príspevokod užívateľa DanteUnchained » 27.03.2019

Ahojte.
Co hovorite na zma od czech virus https://www.najprotein.sk/zma-max-czech-virus ?
Doma mam vapnik horcik so zinkom od jamieson , co sa da normalne kupit v lekarni https://www.pharmshop.sk/znacky/jamieso ... 0-tbl.html
Niekto kto by to vedel porovnat a ma skusenosti?
BTW taka podotazka, tusim na 4chane vo /fit/ som cital ako uzivanim ZMA rastla doticnemu neskutocne chut na sex a citil sa ako sex predator-znasilnovac. Ma to mat vobec taky ucinok? Myslel som si, ze je to skor na vlasy, svaly a kosti.
Dakujem za odpovede
Jedol som to 4 mesiace v kuse, ziadny sex maniak zo mna nebol, to skor po dvojitej davke tribulusu+ maca - jedol som to naraz (mam coskoro 30) mi skoro nonstop behal sex po rozume, pomaly som sa nevedel sustredit na pracovnu napln :D. Jediny efekt co som si vsimol zo ZMA, ale to si myslim ze je len zo zinku viacmenej, bol, ze som hadam kazdy den maval silnejsiu rannu erekciu nez ked som bol v puberte a v diete sa mi lepsie spalo, v objeme som nejaky markantny efekt na spanok nezbadal.
Wake up.
WAKE UP!
You can do anything.
Don't limit yourself.
Change the world...

Always try to reach the unreachable or you will grow weaker.
Užívateľov profilový obrázok
DanteUnchained
Dátum registrácie: 10.01.2016
Cash on hand: Locked
Bank: Locked
Poďakoval: 58 krát
Bolo mu ďakované: 32 krát

Re: Vapnik,horcik a zinok

Príspevokod užívateľa Lupask » 27.03.2019

Ahojte.
Co hovorite na zma od czech virus https://www.najprotein.sk/zma-max-czech-virus ?
Doma mam vapnik horcik so zinkom od jamieson , co sa da normalne kupit v lekarni https://www.pharmshop.sk/znacky/jamieso ... 0-tbl.html
Niekto kto by to vedel porovnat a ma skusenosti?
BTW taka podotazka, tusim na 4chane vo /fit/ som cital ako uzivanim ZMA rastla doticnemu neskutocne chut na sex a citil sa ako sex predator-znasilnovac. Ma to mat vobec taky ucinok? Myslel som si, ze je to skor na vlasy, svaly a kosti.
Dakujem za odpovede
ked ten jamies doberies, uz v zivote si ho nekup. preco? v zlozeni uvadza dva mineraly ako zmes roznych latok, ale neuvadza kolko coho je presne. z toho vyplyva ze to napeckuju lacnym oxidom a daju trosku tych drahsich zloziek aby sa nepovedalo a aby to tam bolo keby to niekto meral. podstatne vyhodnejsie a istejsie je kupit si jednu konkretnu latku ktora presne vies co je, kolko jej je a za co vlastne platis. u mineralov su to jednoznacne organicke formy cize pikolinaty, citrany, jablcnany, metioniny a podobne.

a co sa tyka tych fantastickych ucinkov na sex drive, na vsetky podobne a ine "skusenosti" z internetu plati toto: http://www.zradielko.sk/2014/03/preco-o ... cny-dokaz/
Vitaminy pre ekonomov: prehladova tabulka pozri http://goo.gl/Yc81Nj
Zoznam roznych vitaminovych preparatov aj s cenami, + zinok, D3, karotenoidy a horcik
Lupask
Dátum registrácie: 14.09.2012
Poďakoval: 2 krát
Bolo mu ďakované: 3 krát

Re: Vitamíny a minerály

Príspevokod užívateľa TROLLER » 27.03.2019

Chlapi srat na ten sex, to len aby mi po rozume sprostosti nebehali. Islo mi o to ci ma zmysel taketo mixovacie tabletky kupovat.
K tomu jamiesonu, je tam nalepka s textom co kazda tabeta obsahuje:
vapnik 333 mg-komplex uhlicitanu,citranu,jablcnanu,fumuranu,jantaranu
horcik 166,66 mg- komplex oxidu,citranu,jalbcnanu,fumaranu jantaranu
zinok 16,66 mg-glukonan
dalej obsahuje: modifikovana celulozova guma,rastlinny stearan horecnaty,rozpustna celuloza,trietylcitra,cisteny kremicitan horecnaty,polysorbat 80,karnaubsky vosk-objemove cinidlo.
Chlapi co teda kupovat? Borec hore hned nadhodil trubulus ci ako sa to vola. Plesaty z testaku nechcem byt, to nech zeru skinheadi, tym je to uz jedno.
TROLLER
Dátum registrácie: 11.04.2018
Poďakoval: 7 krát

Príspevokod užívateľa rapsic » 27.03.2019

Bratu tribulus ti nezvysi testak takze neboj vlasky budes mat nadalej krasne ako Kiska
rapsic
Dátum registrácie: 27.04.2017
Poďakoval: 227 krát
Bolo mu ďakované: 520 krát

Príspevokod užívateľa M4t3S » 28.03.2019

Niekto tu je zas brutalne preinformovany, kamaratov kamarat v posilke hovoril, ze mu po tribuluse vypadala ofina? Nejake studie sice hovoria, ze tribulus mierne zvysi tst asi prvy tyzden uzivania ale potom sa zas dostanes na povodne hodnoty takze zbytocne vyhodene peniaze ci uz to je pravda alebo nie :D
M4t3S
Dátum registrácie: 14.02.2016
Poďakoval: 10 krát
Bolo mu ďakované: 14 krát

Príspevokod užívateľa Lupask » 28.03.2019

Chlapi srat na ten sex, to len aby mi po rozume sprostosti nebehali. Islo mi o to ci ma zmysel taketo mixovacie tabletky kupovat.
K tomu jamiesonu, je tam nalepka s textom co kazda tabeta obsahuje:
vapnik 333 mg-komplex uhlicitanu,citranu,jablcnanu,fumuranu,jantaranu
horcik 166,66 mg- komplex oxidu,citranu,jalbcnanu,fumaranu jantaranu
zinok 16,66 mg-glukonan
dalej obsahuje: modifikovana celulozova guma,rastlinny stearan horecnaty,rozpustna celuloza,trietylcitra,cisteny kremicitan horecnaty,polysorbat 80,karnaubsky vosk-objemove cinidlo.
Chlapi co teda kupovat? Borec hore hned nadhodil trubulus ci ako sa to vola. Plesaty z testaku nechcem byt, to nech zeru skinheadi, tym je to uz jedno.
Ja som to zlozenie videl. Ale teraz uz sa pytas nieco ine ako si sa hore pytal ;)

Ano, ma zmysel kupovat mixovane tabletky. Beriem ze nie kazdy chce byt ako dochodca ze kazdy den hrst tabletiek. Ale iba vtedy ked vies co presne obsahuju, kolko toho je a ci to vobec potrebujes. Pri ozaj dobrej strave su ti vsetky tabletky v podstate nanic, ale ruku na srdce, kto si dovoli tvrdit ze je naozaj dobre pokryty makrami, vitaminmi aj mineralmi a stopovymi prvkami + mastne kyseliny, karotenoidy, flavonoidy a co ja viem co vsetko este.
U tabletiek je problem to ze oxidy kupovat to ako keby si siel na hory skaly oblizovat, ma to asi taky efekt. Cize treba vyberat organicke formy a aj to nie je organika ako organika lebo to moze byt obycajna sol (chemicky povedane) z toho mineralu s nejakou organickou kyselinou, ale aj chelat mineralu napr. s aminokyselinami a to ma uplne inu vyuzitelnost pre telo - vid priklad so zinkom https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/3630857.

Ja osobne beriem multivitamin (vitabolic z biotechu) pol tablety denne s tym ze ju pocas dna obhryzam postupne :D (kedze naraz sa tak vela ani nevstrebe). Okrem toho horcik citrat, zinok pikolinat, omega mastne k., vit. D3, koenz. Q10 (to len taka perlicka) a v lete obden karotenoidy. Myslim ze to bohate staci
Zoznam roznych vitaminovych preparatov aj s cenami, + zinok, D3, karotenoidy a horcik
Lupask

Príspevokod užívateľa TROLLER » 28.03.2019

Myslis tento vitabolic? https://shop.nespamuj/products/vit ... 30-tabliet
Tak ja som chcel nieco na kosti a svaly a vlasy napr. Mam uz 30 cize kosti nezachranim. Doteraz som mal stravu taku aku kupili rodicia, a tam sa pozeralo vzdy na cenu. Oni su taki jednoduchsi a vzdy razili nazor, ze to je jedno ci kura stoji 10 eur kilo alebo 5. Je to proste maso. Ja som sa nikdy o stravu a cvicenie nezaujimal. Az posledny rok. Ale tiez je to take,naco cvicim vlastne, ked nemam kvalitnu stravu, v praci si kupim pizzu. Dojdem domov a tam langose z prasku a podobne "pochutiny". Tazko sa mi hodnoti,nerobil som si ziadnu tabulku ani nic podobne, ale nemyslims si, ze som sa za rok pohol dopredu. Zanedbal som aj stravu a teraz mi stale behaju myslienky hlavou, ze sa treba dopovat tabletkami,a uz sa par tyzdnov pohravam s myslienkou ist do testosteronu. Aj ked neviem o tom nic,ale som taky demotivovany zo vsetkeho ze mam chut vyskusat vsetko mozne , nepozerat pri tom ani na riziko co to moze spravit s telom.
TROLLER
Dátum registrácie: 11.04.2018
Poďakoval: 7 krát

Príspevokod užívateľa miroslav.kavcak » 28.03.2019

Ty si daj v prvom rade dokopy stravu. Keď sám vieš, že čo robíš zle, tak aj vieš ako to napraviť. Bez dostatku bielkovín (mimo iného) svaly nevybuduješ. Keď budeš mať v poriadku stravu, budeš prijímať dostatok potrebných makroživín, až potom rieš nejaké doplnky výživy či vitamíny. Na testosterón tomto štádiu ani len nepomysli.
A teraz k téme. Ja suplementujem len sem tam zinok. Nemyslím si, že je potrebné pri mojej rozmanitej stave plnej zeleniny a ovocia brať ešte nejaké vitamínové preparáty. Sú to dosť preceňované veci.
V prípade podozrenia, že niektorý užívateľ svojim príspevkom porušil pravidlá fóra, stačí príspevok nahlásiť a ja už zjednám nápravu.
miroslav.kavcak
Moderator
Dátum registrácie: 23.05.2011
Poďakoval: 24 krát
Bolo mu ďakované: 227 krát

Príspevokod užívateľa Lupask » 29.03.2019

Myslis tento vitabolic? https://shop.nespamuj/products/vitabolic-30-tabliet
Tak ja som chcel nieco na kosti a svaly a vlasy napr. Mam uz 30 cize kosti nezachranim. Doteraz som mal stravu taku aku kupili rodicia, a tam sa pozeralo vzdy na cenu. Oni su taki jednoduchsi a vzdy razili nazor, ze to je jedno ci kura stoji 10 eur kilo alebo 5. Je to proste maso. Ja som sa nikdy o stravu a cvicenie nezaujimal. Az posledny rok. Ale tiez je to take,naco cvicim vlastne, ked nemam kvalitnu stravu, v praci si kupim pizzu. Dojdem domov a tam langose z prasku a podobne "pochutiny". Tazko sa mi hodnoti,nerobil som si ziadnu tabulku ani nic podobne, ale nemyslims si, ze som sa za rok pohol dopredu. Zanedbal som aj stravu a teraz mi stale behaju myslienky hlavou, ze sa treba dopovat tabletkami,a uz sa par tyzdnov pohravam s myslienkou ist do testosteronu. Aj ked neviem o tom nic,ale som taky demotivovany zo vsetkeho ze mam chut vyskusat vsetko mozne , nepozerat pri tom ani na riziko co to moze spravit s telom.
Uz ti to napisal jeden chlapik a ja ti poviem nieco podobne: najprv si daj dokopy co vlastne chces robit, o co ti ide, aky mas ciel. Ked toto budes vediet, mozes zacat menit pristup k zivotosprave a v prvom rade zacat tym ze sa budes zaujimat o to co jes, v akej kvalite, akej vyzivnej hodnoty. S tym uzko suvisi ze si treba aj precitat obcas nejake odborne veci o vyzive a tym nemyslim stranky ako farebny konik a pod. (konkretne ti ale narychlo neporadim kde zacat ja som to mal v skole tak uz na nete moc nehladam)
Na vsetky tabletky sa vykasli, tie ta nezachrania, a uz uplne sa vykasli na nejaky testosteron, z toho co opisujes ako fungujes tak ti to skor uskodi ako pomoze. A myslim tym ze trvalo uskodi a moze aj dost vazne (rozhadze to hormony atd). Ak nieco mas tak to dober a uz nekupuj dalsie. Ten tvoj link co si napisal nefunguje, ale bude to ono, taky zelenosivy dizajn. Ked strasne nieco potrebujes hltat a zapijat tak si kup to, ale to ti zatial staci.

Jeden prakticky tip ako zacat: zacni si zapisovat co jes. Vsetko. Kazde jedlo, kazdu omrvinku, vsetky napoje vratane vody a alka, kazde zrnko ktore kde zobnes. Toto si pis aspon dva tyzdne a potom si to tak pozbieraj ze co sa ti tam vyskytuje - vysledky ta prekvapia. Nebude to jednoduche, ale nic vo svete nie je jednoduche, ked daco clovek chce musi vydat trocha namahy pre to. Mozes si nosit papier, pisat si to do telefonu, fotit si tie jedla a potom pisat, vselico sa da, treba si z toho urobit zvyk. A ked budes za dlhsie obdobie vidiet kolko coho je, mozes sa zamyslat nad tym co kde ubrat a coho zas pridat - uz teraz ti mozem povedat ze treba viac maso, viac ryby, vajicka, komplexne sacharidy (vlocky, zelenina, celozrnne veci), kazdy den aspon jedno ovocie a menej olejnatej stravy (napr. tie langose).

Na kosti a svaly najlepsie pomaha fyzicka aktivita a dost vapnika a horcika ( = mlieko, mak, orechy). O kosti sa neboj, ked ich zatazujes tak sa ti spevnia, pokial nemas nejaky iny extra problem ktory treba riesit s lekarom (pises ze kosti uz "nezachranis" ale to je somarina a uz uplna ked ma clovek 30).

Budeme ti drzat palce
Lupask

Návrat na "Výživa a suplementácia (zdravá výživa, stravovanie, rady ohľadom doplnkov výživy atď.)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných