Aminokyseliny (BCAA, Glutamín, Arginín, atď.)

Re: Aminokyseliny (BCAA, Glutamín, Arginín, atď.)

Príspevokod užívateľa miroslav.kavcak » 24.08.2018

Aj v Kauflande to majú.
V prípade podozrenia, že niektorý užívateľ svojim príspevkom porušil pravidlá fóra, stačí príspevok nahlásiť a ja už zjednám nápravu.
Užívateľov profilový obrázok
miroslav.kavcak
Moderator
Dátum registrácie: 23.05.2011
Cash on hand: Locked
Poďakoval: 24 krát
Bolo mu ďakované: 217 krát

Príspevokod užívateľa meow321 » 24.08.2018

Najlepsi je peach ice tea podla mna ananas a forest fruits. V kauflande uz nemaju ale tesco ma no len 3 prichute
Ak chceš ozaj veľké svaly, jedz brokolicu.
meow321
Dátum registrácie: 13.03.2018
Poďakoval: 62 krát
Bolo mu ďakované: 116 krát

Príspevokod užívateľa germanicvs » 09.09.2018

Pozdravujem všetkých,

rád by som sa spýtal na jednu vec a vopred ďakujem za všetky konštruktívne odpovede: Mám problémy s trávením bielkovín vo väčšom množstve vo forme proteínových suplementov (nadúvanie, plynatosť), s výnimkou hydrolizovanej srvátky (tá je super), ktorá ale samozrejme aj niečo stojí. Bielkoviny sa v tráviacom trakte rozkladajú na aminokyseliny (AMINO) a až potom sú využiteľné. Teda stavebným kameňom svalov sú v konečnom dôsledku práve tieto AMINO. S užívaním AMINO takisto nemám žiaden problém (okamžitá využiteľnosť, odľahčenie trávenia).

Vzhľadom na zažívacie problémy a na to, že v konečnom dôsledku tak či tak sa z proteínov v tele využívajú AMINO ako stavebné prvky, vidí niekto problém v tom, aby sa proteinové suplementy v plnom rozsahu nahradili len AMINO? Pred tréningom a po tréningu BCAA a inak počas dňa komplexné AMINO. Plus samozrejme normálna strava. Má niekto nejaké info, žeby s tým boli spojené nejaké zdravotné riziká? Ja totiž som nikde na nete ohľadne toho článok nenašiel.

Viem napr, že s klasických proteinových suplementov (okrem hydrolizovanej srvátky) telo využije cca 33% bielkovín, teda napr. z 30g bielkovín len 10g. Pri hydrolizovanej srvátke s krátkymi peptidmi je využitelnosť takmer 100% (uľahčenie trávenia plus kompletná využiteľnosť) - to zodpovedá aj dávkovaniu, napr. pri EXTRAPEP od AONE (https://www.aonenutrition.com/products/extrapep-hd) sa užíva len 10 g. Detto využiteľnosť pri AMINO.

Vďaka
germanicvs
Dátum registrácie: 09.09.2018
Bolo mu ďakované: 1 krát

Príspevokod užívateľa Peter555 » 09.09.2018

A co tak si uvariť maso. Tie prasky sa nedajú porovnávať z jedlom.. A ak si urobis maso dobrý šalát k. Tomu vytravi pekne.. Ja neverím tym doplnkom moc.. Je to biznis.
Peter555
Dátum registrácie: 09.01.2018
Poďakoval: 200 krát
Bolo mu ďakované: 82 krát

A co tak si uvariť maso. Tie prasky sa nedajú porovnávať z jedlom.. A ak si urobis maso dobrý šalát k. Tomu vytravi pekne.. Ja neverím tym doplnkom moc.. Je to biznis.
Určite to biznis je, s tým súhlasím :) A správna strava je základ, to tiež súhlas. Ale ak máš prijať cca 1,5 -2 g bielkovín denne na kg váhy (100 kg :)) tak by si si musel kúpiť mäsokombinát :) Nehovoriac o tom, že mäso obsahuje aj iné zložky, ktoré ak by si chcel prijať potrebné množstvo bielkovín, tak dáš telu dobre zabrať. Takže so všetkým opatrne a s mierou
germanicvs

Určite to biznis je, s tým súhlasím :) A správna strava je základ, to tiež súhlas. Ale ak máš prijať cca 1,5 -2 g bielkovín denne na kg váhy (100 kg :)) tak by si si musel kúpiť mäsokombinát :) Nehovoriac o tom, že mäso obsahuje aj iné zložky, ktoré ak by si chcel prijať potrebné množstvo bielkovín, tak dáš telu dobre zabrať. Takže so všetkým opatrne a s mierou
Mam nad 100kg doplnky som. Prestal používať a moj zaludok sa ma. Lespie prve4r som dával peniaze len do Sraciek typu bcaa amino proteíny bostery atd... Prehanal. Som. To denne 5druhov blbosti veril som každej reklame každej novej forme kreatínu bcaa atd a kkt. Z toho

Potom som zacal normálne jest a slo to.. Podla. Mna neaky protak z 5sladidlami je ovela horsi a menej efektívny ako obycajne kuracie prsia varene vo. Vode osolene opeprene
.. A ak. K. Tomu das neaky salat ani trávenie nedostane zabrat.. A je. Uplne minimalny problem zjest pol. Kg prs denne a to uz mas cca 110extra kvalitnych bielkovin.. Plus rano prazenica večer neake. Dva balenia cotyge.. A mas cca 200bielkovin kde vidis problem? Aj cenovo su to lepšie veci ako dávať 3druhy amino a protak co ani z polovice nieje tak dobrý ako real food... Ja nemam problem zjesť bielkoviny zo stravy aby som prijal vse.. Ja mam skor problem aby som nezjedol viac :D niekedy sa zabudam a zjem. Vela nad normu asi pazravost... A aby som zasa neklamaal mam doma jedne bcaa ale to nerátam ako bielkoviny to mam. Ako syrup do vody na. Chuť.. A mam aj jeden protein.. Sem tam pozriem kde sa končí záruka a kúpim napr pred par dnami som. Kupil za 20e 2,3kg gold standart optimum.. A ten pouzivam len ako osladenie. Ked si robim kolac z vlociek namiesto cukru dam protak.. Tiez zo neratam ako bielkoviny.. Neviem ale neako tomu neverím odkedy idem aas.. Real food a aas staci dokonale.. Naco viac.
Peter555

OK diki za nazor, suhlasim, ze je lepsie to do seba dat z normalnej stravy, ak je fakt zdrava. V mojom pripade ide aj o to, ze som dost busy clovek a priznam sa uprimne, ze nemam kazdy den cas sa dostatocne najest, pripravovat si stravu atd. Ano, priznavam, je to mozno niekedy aj pohodlnost, radsej do seba supnut par tabletiek AMK alebo protak, ale vacsinou je to fakt o tom, ze naobed stihnem akurat tak nejake menicko v restike (nechcem vediet co do toho davaju - glutaman sodny atd a koho tam pomelu :)

A z tej stravy tazko dosiahnem potrebne davky. Takze u mna je asi tento problem, preto to riesim suplementami.

A ano, ak by som cas mal, asi by som to riesil ako pises
germanicvs

Tak v tvojom pridape lenivosť a pohodlnosť :D dajme tomu ze tie doplnky niečo pomozu ale ja si neviem predstavít ze si dam v práci amino a si poviem neatihol. Som jest toto stačí... By som pol dna premyslal ze som. V katabolizme :D.. A neverim ze si tak busy.. Ze po praci kym si umyjes zuby a kym sa okupes ze nemas 40min kym sa ti uvarí maso kuracie.. Proste z doplnkov nedoplnis ani kalorie.. Neviem ja som asi az moc zasadovy.ale toto ma vytáča ak niekto napíše že nema čas na jedlo... Tak potom. Neviem skus to ako ai pisal ze doplnky ale vela necakaj od toho..
Peter555

OK :) este raz dik za nazor
germanicvs

Príspevokod užívateľa NothingSpecial » 09.09.2018

Keď si tak busy predávajú sa aj hotové jedlá nejaké kuracie mäso a ku tomu tu ryzu už uvaris :D ...
Je veľa spôsobov

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

NothingSpecial
Dátum registrácie: 22.02.2018
Bolo mu ďakované: 12 krát

OK :)
germanicvs

Príspevokod užívateľa rapsic » 09.09.2018

Ziadne busy,
Ja mam navarene za 25 minut cely den
Jediny doplnok co mam je protein aj to iba preto lebo vlocky nemam cim ochutit resp nechcem do nich valit kakao
Su to DOPLNKY, teda iba ceresnicka na torte
rapsic
Dátum registrácie: 27.04.2017
Poďakoval: 215 krát
Bolo mu ďakované: 480 krát

Ziadne busy,
Ja mam navarene za 25 minut cely den
Jediny doplnok co mam je protein aj to iba preto lebo vlocky nemam cim ochutit resp nechcem do nich valit kakao
Su to DOPLNKY, teda iba ceresnicka na torte
Boha ja som. Dával niekedy viac do toho ako do aas bol som blb :D... Ale kazdy sa učí to vieš ako môže ti 5ludi povedať ze ked kúpiš nitrix nebudeš ako ronnie a aj tak to. Kupis... A tiez dat 60e za gold standard je vela tak preto cakam ako sup a ked. Niekde daju ze konci datum spotreby tak kúpim..
Peter555

Príspevokod užívateľa NothingSpecial » 09.09.2018

Prečo nekúpiť niečo lacnejšie ako gold standard?

NothingSpecial
Dátum registrácie: 22.02.2018
Bolo mu ďakované: 12 krát

Prečo nekúpiť niečo lacnejšie ako gold standard?

Hovorim ze je. Drahy ale mne sa ho podarilo za 24e kúpiť.. To iste scitec isolat vyse 50e dali akciu lebo sa konci spotreba a aboom.22e mam taku stránku v neemecku a tam si pozeram len akcie dat vyse 20e za goldstandart je lepsie ako kúpiť cukor nie :D
Peter555

Návrat na "Výživa a suplementácia (zdravá výživa, stravovanie, rady ohľadom doplnkov výživy atď.)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných