Sacharidy (Gainer, maltodextrin, glukoza...)

Re: Sacharidy (Gainer, maltodextrin, glukoza...)

Príspevokod užívateľa miroslav.kavcak » 03.05.2018

Glukóza za dokáže vstrebať už cez sliznicu v ústach, maltodextin až po rozložení v tenkom creve.
V prípade podozrenia, že niektorý užívateľ svojim príspevkom porušil pravidlá fóra, stačí príspevok nahlásiť a ja už zjednám nápravu.
Užívateľov profilový obrázok
miroslav.kavcak
Moderator
Dátum registrácie: 23.05.2011
Cash on hand: Locked
Poďakoval: 24 krát
Bolo mu ďakované: 223 krát

Príspevokod užívateľa Mr. Muscle » 03.05.2018

URcite nie, v ustach sa pomocou slinnej amylazy nastiepi skrob, vsetko ostatne az v crevach
Nesypem len jem toľko veľa krupice každý deň

SQ - 170kg
BP - 170kg
Mr. Muscle
Dátum registrácie: 17.08.2015
Poďakoval: 56 krát
Bolo mu ďakované: 75 krát

Príspevokod užívateľa Miro85 » 04.05.2018

pytam sa len preto ..ci sa vobec oplati miesat glukozu s maltou...a ak ano ..tak v com spociva vyznam...ak vobec nejaky je
nasiel som nieco take :takze zmysel to asi ma K tomu BCAA, kreatin ci glutamin a super potreningovy napoj a nic som neposral....
Maltodextrín dokáže vhodne doplniť roztok glukózy bez zažívacích ťažkostí. Príklad: 5% glukózy + 10% maltodextrínu.
Miro85
Dátum registrácie: 02.05.2018
Poďakoval: 1 krát

Príspevokod užívateľa miroslav.kavcak » 04.05.2018

Nemá to význam. Jedz normálne jedla a nie prášky.
V prípade podozrenia, že niektorý užívateľ svojim príspevkom porušil pravidlá fóra, stačí príspevok nahlásiť a ja už zjednám nápravu.
miroslav.kavcak
Moderator

Príspevokod užívateľa Miro85 » 04.05.2018

to mas absolutne recht Jedlo,jedlo a zase jedlo ....
akurat ma zaujima co najlepsie dat po treningu ak chcem udrzat objem ..potom samozrejme najlepsie poriadne jedlo...
Miro85

Príspevokod užívateľa silný » 04.05.2018

nič čo daš po treningu nebude mať vplyv na udržanie objemu, je to o celkovom kalorickom príjme a jenotlivých makrách... iba ak by si tam dal inzulín...
Vaše otázky, problémy, postrehy a iné dopyty smerujte prosím do príslušných tém a nie do mojej poštovej schránky
(nie preto, žeby som bol neochotný poradiť, ale to na čo sa pýtate, môže poslúžiť aj ostatným...)
silný
Dátum registrácie: 20.07.2015
Bank: Locked
Poďakoval: 99 krát
Bolo mu ďakované: 596 krát

Príspevokod užívateľa DanteUnchained » 04.05.2018

Riesis uplnu blbost. Mozes mat najanabolickejsi potreningovy napoj aky kedy clovek vymyslel a vyrobil, ak tam dalsich 23h a 57 minut nedas dobru stravu tak nakonci dna aj tak hovno z toho ziskas, akurat prievan v penazenke.

... a ochranit svalovu hmotu na 24hodin poharom nacukrenej vody so praskom za 50centov :D kde na to chodite...
Wake up.
WAKE UP!
You can do anything.
Don't limit yourself.
Change the world...

Always try to reach the unreachable or you will grow weaker.
DanteUnchained
Dátum registrácie: 10.01.2016
Bank: Locked
Poďakoval: 58 krát
Bolo mu ďakované: 32 krát

Príspevokod užívateľa Miro85 » 05.05.2018

hmmm.. tak potom to s ana to secko vyjeb... na ti vselijake kombinacie malty,vitarga,gaineru a... Po treningu dam klasicky jednoduche cukry s BCAA a proteinom v pomere aspon 2:1 a potom .A potom min. 4x dene s odstupom cca 3hod. poriadne kvalitne jedlo ....
Miro85

Príspevokod užívateľa Novacek » 30.06.2018

Ted hlidam sestry decko a uz premyslam nad gainerem protoze tu stravu nedavam sezral jsem treba 1kg bananu naraz a take veci.
Všechno je fake.
Novacek
Dátum registrácie: 06.05.2017
Poďakoval: 176 krát
Bolo mu ďakované: 27 krát

Príspevokod užívateľa Novacek » 30.06.2018

U proteinu bych ti napsal, že je úplně jedno kdy ho během dne dáš. Je to totiž doplněk stravy, který použiješ, když nemáš pokrytou denní dávku bílkovin. Gainer není z mého pohledu nejvhodnější doplněk pro nabíraní, protože to co z něj nabereš, rozhodně nejde do svalů, tak jak by sis představoval. Jako nejvhodnější využití se teda jeví, doplňovat ho přímo po tréningu nebo jiné fyzické aktivitě. Pokud v netréningový den neabsolvuješ žádnou fyzickou aktivitu, nedával bych Gainer vůbec.
A ten pomalejsi gainer ? Taky blbost ?
Všechno je fake.
Novacek
Dátum registrácie: 06.05.2017
Poďakoval: 176 krát
Bolo mu ďakované: 27 krát

Príspevokod užívateľa meow321 » 30.06.2018

Aky druh “cukru” ma pomaly gainer?
Ak chceš ozaj veľké svaly, jedz brokolicu.
meow321
Dátum registrácie: 13.03.2018
Poďakoval: 62 krát
Bolo mu ďakované: 118 krát

Príspevokod užívateľa rapsic » 01.07.2018

Malta, palatinoza
rapsic
Dátum registrácie: 27.04.2017
Poďakoval: 216 krát
Bolo mu ďakované: 483 krát

Príspevokod užívateľa John1003 » 03.07.2018

U proteinu bych ti napsal, že je úplně jedno kdy ho během dne dáš. Je to totiž doplněk stravy, který použiješ, když nemáš pokrytou denní dávku bílkovin. Gainer není z mého pohledu nejvhodnější doplněk pro nabíraní, protože to co z něj nabereš, rozhodně nejde do svalů, tak jak by sis představoval. Jako nejvhodnější využití se teda jeví, doplňovat ho přímo po tréningu nebo jiné fyzické aktivitě. Pokud v netréningový den neabsolvuješ žádnou fyzickou aktivitu, nedával bych Gainer vůbec.
A ten pomalejsi gainer ? Taky blbost ?
Moje odpověď byla směřována na člověka o kom se domívám, že je nebo byl naturál. V tom případě na Gaineru nezáleží. Podle mě je doplňování jakékoliv formy cukru v suplementu, u naturálního cvičence prostě blbost. Protože z jednoduchých cukrů nebude mít prakticky žádný užitek a dostatečné množství složených cukrů příjme z potravy (brambory, rýže, ovoce atd.), tak kde je teda prostor nebo důvod příjmat další cukry?

U jednoduchých cukrů je to ještě trošku složitější a pro tělo horší. Protože v těle skoro ihed vyvolávají proces a bude z nich buď energie a nebo tuk. Proto jsem rovnou napsal, ať dává gainer ihned po tréninku. Už vidím jak si někdo koupí pixlu suplementu za 500kč a potom ho nepoužije, protože mu někdo na internetu napíše, že je k ničemu. Proto jak plánovaná konzumace nebo prostě malé hřešení v podobě sladkosti je nejlepší příjmout před, během, popřípadě ihned po tréninku. Takový cukr se bude přeměňovat na energii nebo doplňování a využívání glykogenu a tobě nebo spíš tvojí postavě nijak neuškodí. ((Jednu dobu jsem si pohrával s myšlenkou, že zkusím příjmat různé množství cukru ihned po tréninku a budu zjišťovat, jaké množství tělo zkousne a jaké už začne ukládat, ale vyprdnul jsem se na to)). Jak ho, ale začneš doplňovat mimo zátěž, tělo takový cukr nevyužije a začně ukládat do tuku a to už ve velmi malém množství.

U tebe je samozřejmě využívání a hraní s cukrem zase jiná písnička.
John1003
Dátum registrácie: 26.04.2017
Poďakoval: 7 krát
Bolo mu ďakované: 56 krát

Príspevokod užívateľa noxik600 » 04.07.2018

Zaujímalo by ma čo sa to rieši? silný to napísal dobre(2271). Všetko je to o celkovom dennom energetickom príjme a gainer / sacharidy po tréningu slúži ako doplnok a ten má doplniť vyčerpaný glykogén.
Sám ako natural/nenatural/natural som po tréningu dával zmes malta + sacharóza + dextróza a jediný rozdiel bol v tom, že pri AS (vyššia intenzita tréningu) som pribral na tuku menej(pr. 2kg).
Zmysel to určite má, ale u všetkého to chce premýšľať.
Škoda že tu nieje niekto, kto drží Ketodietu, ten by nám dokázal, že to ide aj bez sachru
noxik600
Dátum registrácie: 09.01.2017
Bolo mu ďakované: 3 krát

Príspevokod užívateľa miroslav.kavcak » 04.07.2018

Ak si na aas, tak je to iné aj v tom, že podľa výskumov samotné užívanie exoTST vedie k spaľovaniu tuku skoro v rovnakom mnozstve ako je budovanie svalovej hmoty.
Telo vie efektívne hospodáriť so svojimi zásobami. Nie je pravda, že po jednoduchých sacharidoch zákonite priberas stale do tuku. Do tuku telo ukladá enegiu až keď sú plne glykogenove zásoby.
miroslav.kavcak
Moderator

Návrat na "Výživa a suplementácia (zdravá výživa, stravovanie, rady ohľadom doplnkov výživy atď.)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných