Kreatín

Re: Kreatín

Príspevokod užívateľa MAKI » 07.04.2019

Tak "slyšel si názory..." od koho? Nikde si sa o tom nedočítal (predpokladám, že si skúsil aj trochu hľadať, pred tým ako si sa opýtal...), takže čo z toho vyplýva?
Ja už som podobných vecí počul... :)
No mě z toho vyplývá, že je to hloupost. Názory to jsou několika "zkušených" výživových poradců kteří se sem tam mihnou u nás ve fitku a tvrdili mě že si tím akorát odpálím ledviny, že to stahuje cévy a člověk je náchylnější na embolii a mozkovou cévní příhodu. Tak jsem si to brnění v ruce dal trošku s tímto do souvislosti. Ale jak píšeš, hledal jsem o tomto informace a negativní. Proto ještě padl dotaz na zkušené borce zde na fóru ;-)
MAKI
Dátum registrácie: 08.03.2019
Cash on hand: Locked
Poďakoval: 11 krát
Bolo mu ďakované: 8 krát

Príspevokod užívateľa miroslav.kavcak » 07.04.2019

Kreatin je najpozivanensi doplnok výživy. Ak by mal potvrdené takého vedľajšie účinky, vedel by si o tom.
To brnenie nemáš na 100 % z kreatínu. Nepoužívas náhodou beta alanin?
V prípade podozrenia, že niektorý užívateľ svojim príspevkom porušil pravidlá fóra, stačí príspevok nahlásiť a ja už zjednám nápravu.
Užívateľov profilový obrázok
miroslav.kavcak
Moderator
Dátum registrácie: 23.05.2011
Poďakoval: 24 krát
Bolo mu ďakované: 227 krát

Príspevokod užívateľa wtfko1994 » 17.06.2019

Dneska som po prvý krát dal dávku 20g. Kreatin berem už pár mesiacov ale vždy som dal len 5 denne. Teraz som supol 10 pred a 10 po tréningu a mám neskutočne kŕče v bruchu ani jedlo mi neberiecnic môže to byť z toho? Nemyslím si že som zjedol niečo pokazené, aj keď človek nikdy nevie..
wtfko1994
Dátum registrácie: 14.04.2019
Poďakoval: 9 krát

Príspevokod užívateľa silný » 17.06.2019

No môže 20g v tak krátkom časovom rozpätí je dosť...aj keď samotný kreatín by kŕče spôsobovať nemal, práve naopak... skôr to bude spôsobené tou vyššou dávkou...
Všetky dostupné dôkazy naznačujú, že kreatín je bezpečné používať, aj keď môže spôsobiť menšie zažívacie problémy. Na tom, že kreatín spôsobuje bolesti brucha je niečo pravdy, avšak tento vedľajší účinok je veľmi zriedkavý V skutočnosti sa zistilo, že iba 5 až 7 percent ľudí, ktorí užívajú kreatín malo problémy s bolesťou brucha. Žalúdočné problémy zvyčajne spôsobuje, keď užijete príliš veľa kreatínu naraz alebo na prázdny žalúdok.

Odporúčaná denná dávka kreatínu sa pohybuje v rozmedzí od 3 do 5 gramov. Dodržiavaním tejto stanovej dávky sa vyhnete žalúdočným problémom a bolestiam brucha.
Vaše otázky, problémy, postrehy a iné dopyty smerujte prosím do príslušných tém a nie do mojej poštovej schránky
(nie preto, žeby som bol neochotný poradiť, ale to na čo sa pýtate, môže poslúžiť aj ostatným...)
silný
Dátum registrácie: 20.07.2015
Bank: Locked
Poďakoval: 111 krát
Bolo mu ďakované: 648 krát

Príspevokod užívateľa wtfko1994 » 17.06.2019

No hej to sedí na mňa, asi patrim do vyvolenych :) jedol som cca 3 hodiny pred tréningom nedal som ani vločky doma nic a supol som 10g kreatínu 15g glutaminu a naberacku psychoticu gold :D ďakujem za odpoveď ráno to snáď bude lepsie ak vôbec zaspim
wtfko1994
Dátum registrácie: 14.04.2019
Poďakoval: 9 krát

Príspevokod užívateľa M4t3S » 18.06.2019

Niekto tusim pozeral vcera nove video jakuba enzla :D. Treba si ale uvedomit, ze on ma o nejake to kilecko viac nez ty predpokladam.
M4t3S
Dátum registrácie: 14.02.2016
Poďakoval: 10 krát
Bolo mu ďakované: 14 krát

Príspevokod užívateľa ado93 » 21.06.2019

Ma zmysel brat kreatin monohydrat ked sa necvici?

Mam zranenie lakta a cca 3-4tyzdne nebudem cvicit nic ine len nohy. Cize len 2 treningy tyzdenne.
Jest ho dalej alebo si dat pauzu? Chcel by som z vrchu tela stratit co najmenej tak neviem ci na to bude mat vplyv keby som vysadil kreatin na mesiac. Stravu budem drzat dalej ale bez toho cvicenia neviem ako to dopadne.
ado93
Dátum registrácie: 04.10.2013
Bolo mu ďakované: 1 krát

Príspevokod užívateľa M4t3S » 21.06.2019

Za 3-4 tyzdne toho moc nestratis. Creatin ti na udrzanie svalovej hmoty nepomoze, uzivaj ho klasicky iba v treningove dni.
M4t3S
Dátum registrácie: 14.02.2016
Poďakoval: 10 krát
Bolo mu ďakované: 14 krát

Príspevokod užívateľa ado93 » 21.06.2019

Bezne ho jedavam kazdy den 5g. Ale teraz som nevedel ci to ma zmysel pri 2 treningoch tyzdenne. Budem teda davat len po treningu.
ado93
Dátum registrácie: 04.10.2013
Bolo mu ďakované: 1 krát

Príspevokod užívateľa miroslav.kavcak » 22.06.2019

Ty máš kreatín v tele permanentne. Jeho suplementaciou vsak zabezpečis vyššiu hladinu a s tym súvisiacu potencionalnu výhodu. Osobne ho tiež neberiem keď mam dlhšiu pauzu, keďže ho prijímam v intraworkout nápoji.
V prípade podozrenia, že niektorý užívateľ svojim príspevkom porušil pravidlá fóra, stačí príspevok nahlásiť a ja už zjednám nápravu.
miroslav.kavcak
Moderator
Dátum registrácie: 23.05.2011
Poďakoval: 24 krát
Bolo mu ďakované: 227 krát

Návrat na "Výživa a suplementácia (zdravá výživa, stravovanie, rady ohľadom doplnkov výživy atď.)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných