Protein (bielkoviny)

Re: Protein (bielkoviny)

Príspevokod užívateľa TROLLER » 15.08.2018

Ahojte,chcel by som si kupit novy protein. Co je podla Vas lepsie, mat ho ochuteny alebo bez chuti? 2kg vanilkovy do seba laduje uz 3 mesiac.A nechuti mi. Keby ste to mohli porovnat podla skusenosti, podla Vas je lepsie kupovat bez chutove alebo radsej s prichutou? Kvalitovo to vychadza na rovnako?
A ked uz by ste sa priklonili k bezchutovemu, aky je najlepsi pomer cena kvalita na slovenskom trhu? Dakujem za odpovede.
TROLLER
Dátum registrácie: 11.04.2018
Cash on hand: Locked
Poďakoval: 7 krát

Príspevokod užívateľa krokodil511 » 16.08.2018

N príchuť ti ťažko odpovedať. Mne ak nechtila príchuť, že napr. bola veľmi sladká, tak som zmiesal s natural. A ku kvalite, to ti je asi ešte ťažšie, lebo chuť rozoznas, ale kvalitu dnes..... Čo sa tak rozpravame v posilke, tak veľká väčšina prechádza zo značkových na tie lacnejšie na trhu s tým že je to rovnaké len lacnejšie. Majiteľ fitka zas uznáva len BioTech. Ak chces protein, kúp si podľa toho co ti chutí. Ale myslím že strava je zaklad 😀
krokodil511
Dátum registrácie: 18.02.2018
Poďakoval: 6 krát
Bolo mu ďakované: 7 krát

Príspevokod užívateľa mar55 » 16.08.2018

Asi ako krokodil pise...protak si kup podla chuti...a radsej investuj do masa, vajec, syrov, atd. Su sice rozdiely medzi znackami, ale ze by to bolo az tak markantne na vykone sa povedat neda. Omnoho viac ovplivni fakt, ci poriadne jes mimo protaku.
mar55
Dátum registrácie: 20.11.2014
Poďakoval: 12 krát
Bolo mu ďakované: 9 krát
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa miroslav.kavcak » 16.08.2018

Stále platí, ze proteín ma byt doplnok a nie primárny zdroj bielkovín.
Ak sa bavíme o kvalite, tak väčšina proteínov na trhu sú whey proteíny, kde je rovnaká/ podobná základná surovina. Nechcem tu rozpisovať wpa/wpc atd, to je irelevantne pre tentokrát. Rozdiel je teda len v chuti , cene a rozpustnosti.
Čím som starši, tym menej pozerám na cenu. Radsej si doplatím pár euro na chuťovo excelentný scitec , ako byt sklamaný nejakou pachutou niečoho lacného. Pred rokom som dal šancu stillmassu a bol som nemilo prekvapený ako k horšiemu pomenili príchute. Momentálne používam scitec jahoda - biela čokoláda , ak ho pijem samotný, čo je fakt málokedy. Do proteínových shakeov použivam myprotein, vanilka - malina. Ten vieš štandardne kúpiť za cca 26-28 € / 2,5 kg.
V prípade podozrenia, že niektorý užívateľ svojim príspevkom porušil pravidlá fóra, stačí príspevok nahlásiť a ja už zjednám nápravu.
Užívateľov profilový obrázok
miroslav.kavcak
Moderator
Dátum registrácie: 23.05.2011
Poďakoval: 24 krát
Bolo mu ďakované: 227 krát

Príspevokod užívateľa TROLLER » 19.08.2018

Hej strava je topka,bohuzial v mojom pripade ked zijem s rodicmi,ktorym chuti kura na vlastnej stave a tu mastnotu musim zrat aj ja. ALe je to len vyhovorka,mozem si aj sam varit, viem. Ale ine som chcel. Napr preco je tento drahsi https://bestbody.sk/obchod/proteiny/micro-whey-2270g/ ako tento https://bestbody.sk/obchod/proteiny/100 ... nal-2350g/ alebo tento https://proteiny.nespamuj.sk/weider-hard ... ey-3178-g/# ?
Posledna otazka na dnes,pozeral som video od alesa lamku a vravel ze bcaa by sa mali brat pred treningom aby zabranili niceniu svalov. Doteraz som zil v tom,ze vecsina protakov ma bcaa a protak si vsetci davaju po treningu...
TROLLER
Dátum registrácie: 11.04.2018
Poďakoval: 7 krát

Príspevokod užívateľa Vinnie » 19.08.2018

bcaa sú súčasťou každého aminokyselinového komplexu teda bielkoviny. pochopiteľne v rozličnej miere, ale sú v mäse, vajciach, syre, tvarohu atď. bcaačka rovnako ako drvivá väčšina suplementov sú zbytočnosť a marketingový ťah na nevzdelaných ľuďoch.

majú význam možno tak pre vegánov, pre ľudí čo majú problém do seba dostať bielkoviny vrátane proťáku a dokonca aj proteínových tyčiniek, alebo tí čo majú kopu peňazí a je im to jedno a pijú to pre chuť.
"existuje aj neaky doplnok na rast a hrubku koko..? pocul som vraj ze Nitrix"
Vinnie
Dátum registrácie: 22.09.2010
Poďakoval: 63 krát
Bolo mu ďakované: 434 krát

Príspevokod užívateľa rapsic » 20.08.2018

K tomu proteinu, je uplne jedno ktory si kupil, zober najlacnejsi cfm, alebo topku od weidera rozdiely nebudu ziadne, zbytocne budes riesit najlepsi protein na svete ked stravovanie bude stat za hovno
rapsic
Dátum registrácie: 27.04.2017
Poďakoval: 224 krát
Bolo mu ďakované: 518 krát

Príspevokod užívateľa miroslav.kavcak » 20.08.2018

Proteíny a BCAA ti boli vysvetlené. Lamka ich propaguje, keďže ak sa mi dobre zdá, tak ich ak predáva.
Ešte dodám že jedným proteínovým shakeom stravu nezachranis. Strava musí byt komplexná.
V prípade podozrenia, že niektorý užívateľ svojim príspevkom porušil pravidlá fóra, stačí príspevok nahlásiť a ja už zjednám nápravu.
miroslav.kavcak
Moderator
Dátum registrácie: 23.05.2011
Poďakoval: 24 krát
Bolo mu ďakované: 227 krát

Príspevokod užívateľa krokodil511 » 21.08.2018

Proteíny a BCAA ti boli vysvetlené. Lamka ich propaguje, keďže ak sa mi dobre zdá, tak ich ak predáva.
Ešte dodám že jedným proteínovým shakeom stravu nezachranis. Strava musí byt komplexná.
Ano. Lamka ma obchod, preto. Ináč videa nemá zlé.
krokodil511
Dátum registrácie: 18.02.2018
Poďakoval: 6 krát
Bolo mu ďakované: 7 krát

Príspevokod užívateľa Jaroslav PH » 10.10.2018

Ahojte,chcel by som si kupit novy protein. Co je podla Vas lepsie, mat ho ochuteny alebo bez chuti? 2kg vanilkovy do seba laduje uz 3 mesiac.A nechuti mi. Keby ste to mohli porovnat podla skusenosti, podla Vas je lepsie kupovat bez chutove alebo radsej s prichutou? Kvalitovo to vychadza na rovnako?
A ked uz by ste sa priklonili k bezchutovemu, aky je najlepsi pomer cena kvalita na slovenskom trhu? Dakujem za odpovede.
Nerieš chuť ani vôňu a už vôbec nekupuj proteín na základe ceny. To vôbec niesu dôležité faktory pri výbere správneho proteinu (bohužiaľ podľa toho si vyberá 90% ľudí). Dôležité je aby si z neho nemal tráviace problémy, nebehal vkuse na záchod a pod. Ak by ťa zaujímalo čo by dobrý proteín mal mať a ako si vybrať proťák čekni toto https://www.youtube.com/watch?time_cont ... fb3FLL5v8U
Jaroslav PH
Dátum registrácie: 05.10.2018
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa mar55 » 30.12.2018

To s tym Bitcoinom nechapem, to co je za sprostost?
mar55
Dátum registrácie: 20.11.2014
Poďakoval: 12 krát
Bolo mu ďakované: 9 krát
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa sitt13 » 27.01.2019

chcem vam len odporucit znacku NUTRAMINO,skandinavia,uplne skvela chut,kupoval som predtym Biotech,ale toto je chutovo absolutne niekde inde,necitit tam ten chemicky prasok:)cena si myslim,ze super
sitt13
Dátum registrácie: 04.03.2014
Poďakoval: 5 krát
Bolo mu ďakované: 1 krát

Príspevokod užívateľa Lipton » 27.01.2019

To si len ja kupujem natural? :D
Lipton
Dátum registrácie: 04.02.2018
Poďakoval: 16 krát
Bolo mu ďakované: 3 krát

Príspevokod užívateľa marek123 » 04.02.2019

Skusali ste niekto zaradovat den s 0 bielkovinami? Vraj takyto den moze zefektivnit proteosyntezu, lenze toď teoria :)
marek123
Dátum registrácie: 12.03.2013
Poďakoval: 50 krát
Bolo mu ďakované: 17 krát

Príspevokod užívateľa silný » 04.02.2019

Raz za uhorsky rok sa mi stane, ked sa ozerem a druhy den cely prespim a mam problem sa aj napit ale zeby som mohol povedat ze to daco zefektivni, to asi nie :)
Vaše otázky, problémy, postrehy a iné dopyty smerujte prosím do príslušných tém a nie do mojej poštovej schránky
(nie preto, žeby som bol neochotný poradiť, ale to na čo sa pýtate, môže poslúžiť aj ostatným...)
silný
Dátum registrácie: 20.07.2015
Bank: Locked
Poďakoval: 111 krát
Bolo mu ďakované: 648 krát

Návrat na "Výživa a suplementácia (zdravá výživa, stravovanie, rady ohľadom doplnkov výživy atď.)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných