Kĺbová výživa

Re: Kĺbová výživa

Príspevokod užívateľa rapsic » 18.04.2018

Moze byt to "chrapcanie" v oblasti chrupavky, skus kolagen, popripade ten alavis je komplexny (mozno ti nebude sediet chut, popripade animal flex) nic s tym nepokazis, pokial neboli /nepicha pri pohyboch popripade pod zatazou tak je to iba dobre
Užívateľov profilový obrázok
rapsic
Dátum registrácie: 27.04.2017
Cash on hand: Locked
Poďakoval: 184 krát
Bolo mu ďakované: 352 krát

Príspevokod užívateľa Carnapolis » 18.04.2018

Ono to vetsinou zacina jen temi zvuky, ale kdyz se v te neprimerene zatezi pokracuje tak se dostavi i bolest, protoze se to bude porad jen zhorsovat.
Pro obecne rady si piste do fora, ne me do PM.
Carnapolis
Dátum registrácie: 30.12.2017
Bank: Locked
Poďakoval: 22 krát
Bolo mu ďakované: 161 krát

Príspevokod užívateľa DanteUnchained » 21.04.2018

Ludia co ste pouzivali Animal Flex praskovu verziu.. je moc hnusna? Lebo uprime uz do seba davam viac piluliek nez dochodci tak sa mi moc nechce zapijat dalsich 10 z jedneho balicka denne... :D
Wake up.
WAKE UP!
You can do anything.
Don't limit yourself.
Change the world...

Always try to reach the unreachable or you will grow weaker.
DanteUnchained
Dátum registrácie: 10.01.2016
Poďakoval: 54 krát
Bolo mu ďakované: 29 krát

Príspevokod užívateľa Matej882 » 02.09.2018

Ludia co ste pouzivali Animal Flex praskovu verziu.. je moc hnusna? Lebo uprime uz do seba davam viac piluliek nez dochodci tak sa mi moc nechce zapijat dalsich 10 z jedneho balicka denne... :D
Dá sa, no chuť je subjektívny faktor nielen pri výžive na kĺby :) Ale napr mne robilo veľký problém prehĺtať toľko tabliet, radšej do seba šupnem pohár prášku aj keby bol neviem ako hnusný :D .
Naposledy upravil/-a Matej882 v 11.09.2018, upravené celkom 1 krát.
Matej882
Dátum registrácie: 13.02.2018
Poďakoval: 1 krát
Bolo mu ďakované: 1 krát

Príspevokod užívateľa chuan81 » 04.09.2018

Alavis je neskutečně hnusný, ..já si koupil Evris s příchuťi, dobrota to taky není ale daleko přijatelnější než alavis. Složení má stejné. K tomu dávám nativní kolagen. Stejné mě pořád něco bolí.
chuan81
Dátum registrácie: 29.04.2017
Poďakoval: 3 krát
Bolo mu ďakované: 15 krát

Príspevokod užívateľa DanteUnchained » 04.09.2018

Dá sa, no chuť je subjektívny faktor nielen pri výžive na kĺby :) Ale napr mne robilo veľký problém prehĺtať toľko tabliet, radšej do seba šupnem pohár prášku aj keby bol neviem ako hnusný :D .
V utorok som si kupil praskovu verziu lebo fakt tych 10 pilul ci kolko to je je peklo a nemam 70 rokov aby som do seba daval tolko piluliek :D Pil som 3x denne ciste HMB, ciste BCAA, myslim ze tie 2dcl 1x denne prezijem :D
Wake up.
WAKE UP!
You can do anything.
Don't limit yourself.
Change the world...

Always try to reach the unreachable or you will grow weaker.
DanteUnchained
Dátum registrácie: 10.01.2016
Poďakoval: 54 krát
Bolo mu ďakované: 29 krát

Príspevokod užívateľa Martin334 » 08.12.2018

Zdravím som po zranení kolena.V zahraničí na brigáde som si doje... koleno. Koleno opuchlo na týždeň. Domov som nešiel pretože ma to nejako okrem opuchu neobmedzovalo. Drep som mohol urobiť cca do 90 % ako kedysi. Po 3 mesiacoch, keď som prišiel domov tak som zašiel k ortopedovi a ten mi povedal, že mám rotrhnutý predný krížny väz. Operácia vraj nie je nutná ale cítim že koleno mam nestabilne. Okrem toho povedal, že mám poškodene chrupávky na oboch kolenách (cvičím 5 rokov). Nakoniec mi pichol injekcie do oboch kolien s kyselinou hyaluronovou za 140 ečka :/ a zakázal cvičiť nohy. V kolenách mi napriek tomu stále škrípe pri chôdzi a pri drepe. Žiadnu bolesť necítim, ani pri chôdzi po schodoch. Zaradil som klbovku so slozžením nižšie rozpísaným. Čítal som že za to môže aj zlé stravovanie, zlá absorcia potravin, intolerancia na rôzne potraviny (mám leaky Gut a ekzém) a taktiež pšenica a celkovo vyššie dávky sacharidov. C rámci nápravi leaky gut som upravil stravu a zaradil vývyr hovädzí. Myslíte že klbová výživa, hovadzí vývar 4-5x do týždňa zo špik. kostí, samotné kosti(špik) MSM,Glukosamin, Omega 3 (6g denne) by mi mohli pomôcť?? Alebo najprv dať dokopy trávenie aby všetky tie veci mi telo prijalo?

Klbovka ( v 1 dávke): hydrolyzovany kolagen 7000mg, glukosamín 800mg, chondroitin 150mg, MSM 800mg,Cčko 500mg

a k tomu počas dňa navyše: 2000mg glukosamínu, 2000mg MSM, 6g omega 3 (3x2 tbl)
Martin334
Dátum registrácie: 22.02.2011

Príspevokod užívateľa NIDECKER93 » 08.12.2018

Ak chces nejake info ohladne plastiky predneho krizneho vazu, alebo transplantacie chrupaviek tak sa kludne pytaj. Bez predneho krizneho vazu sa da v pohode zit ak mas dostatocne spevnene ostatne vazy a svaly na nohach. Jedina schopna technologia je BTB.
S chrupavkami to je horsie, ak su poskodene casom to bude vzdy len a len horsie. Jedine riesenie je transplantacia chrupavky idealne umelo vypestovanej z tvojej povodnej. Ak sa raz poskodi chrupavka uz sa sama neopravy, takze ti ide kost na kost a to je problem = bolest.
Co sa tyka poskodenych chrupaviek nepomoze ti nic, ziadne zazracne pripravky ti neobnovia chrupavku ak bola natrhnuta, poskodena. Najviac a jedine pomahaju prave tie drahe injekcie s kyselinou hyaluronovou.
NIDECKER93
Dátum registrácie: 29.12.2011

Príspevokod užívateľa Pipik88 » 09.12.2018

Ahojte aka je TOP klbovka? Alavis pre kone či už je niečo novšie chutnejšie a lepšie? :D
Pipik88
Dátum registrácie: 29.09.2016
Poďakoval: 4 krát
Bolo mu ďakované: 5 krát

Príspevokod užívateľa Carnapolis » 09.12.2018

Už začali dělat i nějakou verzi pro lidi, ale jak je na tom chuťově nevím. Já konečně dobírám tu koňskou verzi, stačí to zapít něčím sladším a je to v pohodě.
Pro obecne rady si piste do fora, ne me do PM.
Carnapolis
Dátum registrácie: 30.12.2017
Poďakoval: 22 krát
Bolo mu ďakované: 161 krát

Príspevokod užívateľa Martin334 » 09.12.2018

Ak chces nejake info ohladne plastiky predneho krizneho vazu, alebo transplantacie chrupaviek tak sa kludne pytaj. Bez predneho krizneho vazu sa da v pohode zit ak mas dostatocne spevnene ostatne vazy a svaly na nohach. Jedina schopna technologia je BTB.
S chrupavkami to je horsie, ak su poskodene casom to bude vzdy len a len horsie. Jedine riesenie je transplantacia chrupavky idealne umelo vypestovanej z tvojej povodnej. Ak sa raz poskodi chrupavka uz sa sama neopravy, takze ti ide kost na kost a to je problem = bolest.
Co sa tyka poskodenych chrupaviek nepomoze ti nic, ziadne zazracne pripravky ti neobnovia chrupavku ak bola natrhnuta, poskodena. Najviac a jedine pomahaju prave tie drahe injekcie s kyselinou hyaluronovou.
A pomôže tá kombinácia aspoň k tomu aby sa mi ďalej nedojeb.... kolena?? Alebo fakt to už je len na spomalenie a jedina sanca je transplantácia?? Pozeral som nejaké veci okolo toho a stoji to cca 2-3000 :/
Martin334
Dátum registrácie: 22.02.2011

Príspevokod užívateľa NIDECKER93 » 09.12.2018

Martin334: to ti neviem povedat ono ide o to, ze ak mas chrupavku OK tak ju mozes vyzivovat a urcite jej to pomoze. Ak sa poskodi tak uz sa nezaceli a v tom mieste poskodenia dochadza k niceniu kosti pod chrupavkov, tomu nezabranis nicim len tym ze tu chrupavku vymenis za druhu.
BTB stoji komplet zhruba tak ako pises a transplantacia chrupavky skoro 10k. Zalezi u akeho doktoroa. Ja som mal plastiku spravenu a roztrhlo sa mi to znovu takze momentalne zijem bez vazu a neobmedzujeme ma to nijako. Jediny problem je, ze nemozem hrat futbal. Ci je poskodena a v akom stave mas chrupavku ti zistia pri operacii predneho krizneho vazu, lebo ked ju ches musis si najskor spravit vaz. Rekonvalescencia po BTB je cca 2-3 mesiace a na chrupavku 1rok. Dolezite je co chces dalej v zivote robit a treba si uvedomit ze sa nieco poskodilo takze k tomu musis aj tak pristupovat.
NIDECKER93
Dátum registrácie: 29.12.2011

Návrat na "Výživa a suplementácia (zdravá výživa, stravovanie, rady ohľadom doplnkov výživy atď.)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných