Vsetko o vyzive

Re: Vsetko o vyzive

Príspevokod užívateľa miroslav.kavcak » 28.03.2019

Nejaké tabletkové amina ti rozhodne nenahradia proteínový nápoj, respektíve nejaké na proteíny bohaté jedlo. Ako alternatívu môžeš využiť proteínové tyčinky. Aj keď neviem aký problém je dať si do shakeru proteínový prášok a v prípade potreby si ho zaliať vodou, rozmiešať a vypiť.
V prípade podozrenia, že niektorý užívateľ svojim príspevkom porušil pravidlá fóra, stačí príspevok nahlásiť a ja už zjednám nápravu.
Užívateľov profilový obrázok
miroslav.kavcak
Moderator
Dátum registrácie: 23.05.2011
Cash on hand: Locked
Poďakoval: 24 krát
Bolo mu ďakované: 217 krát

Príspevokod užívateľa Majky09 » 17.06.2019

Ahojte,
Kedze tu je mnoho z vas neporovnatelne skusenych ludi co sa stravovania v rysovacke tyka a nedari sa mi najst tu, ze by to niekto uz mozno riesil, tak sa chcem opytat:

Mam nastavená denny prijem kalorii na 1900, pricom sa uz pred vecerou by som mal mat prijatych podla jedalnicka nieco cez 1620 kalorii.
Niekedy sa vsak stava, ze pred vecerou mam prijatych sotva 1400 kalorii.
Je podla vas lepsie zvacsit porciu vecere a dohnat tak ten kaloricky rozdiel alebo nechat porciu vecere tak ako je nastavena a radovat sa z vacsieho kalorickeho deficitu medzi prijmom a vydajom?
Ono nie ze by som cielene mal tak znizeny prijem, ale niekedy prosto nemam hlad a niekedy zas nestiham.

Diky moc
Majky09
Dátum registrácie: 10.05.2011

Príspevokod užívateľa M4t3S » 17.06.2019

Zalezi aky mas ciel, pokial ti ide primarne o chudnutie tak by som neriesil, ze budes mat este nizsi prijem nez si si stanovil. Niekde som cital aj taku verziu, ze sa rataju kalorie za cely tyzden alebo za dlhsie casove obdobie a nie kazdy den. CO uz je ale na tom pravda neviem, ja si tiez ratam denny prijem.
M4t3S
Dátum registrácie: 14.02.2016
Poďakoval: 7 krát
Bolo mu ďakované: 12 krát

No cielom je schudnut, zrysovat. Tiez by som povedal, len podla pocitu, ze by vacsi deficit nemal vadit, no u mna ide aj o to, ze ja uz mavam denne rozdiel prijmu a vydaju okolo 550 kalorii a viacej, tym ze denny vydaj mam priemerne 2350, takze preto ma to zaujima ci take zvacsenie toho rozdielu nie je skor kontraproduktivne.
A ano, to som tiez cital, ze sice je dobre sledovat aj denny prijem, ale aj tyzdenny je vraj dolezity.
Ale tiez si ratam radsej denny - lahsie sa mi to kontroluje, ze ked dnes zhresim a dam si kolac, tak viem, ze zajtra budem mat o adekvatne mnozstvo kalorii menej.
Majky09

Príspevokod užívateľa silný » 17.06.2019

Vôbec nevadí, že jeden deň prijmeš o 550kcal, jeden deň nerozhoduje, dôležitejšie je dlhodobejšie hľadisko (napr. ten týždeň ako píšeš...) a ak ti aj na konci týždňa vyjde menej ako máš naplánované, nič sa nedej, metabolizmus ti to nijak rapídne nespomalí ani nič podobné... :) Kontraproduktívne to určite nebude, ak ten rozdiel nebude nejak šialene prestrelený, resp. ak niekoľko dní po sebe nepôjdeš v tak veľkom kalorickom deficite... veď bežne sa robia aj fastingy 20+ hodinové napr. a nemá to žiadny negatívny efekt na spomalenie metabolizmus ani nič podobné...
Vaše otázky, problémy, postrehy a iné dopyty smerujte prosím do príslušných tém a nie do mojej poštovej schránky
(nie preto, žeby som bol neochotný poradiť, ale to na čo sa pýtate, môže poslúžiť aj ostatným...)
silný
Dátum registrácie: 20.07.2015
Bank: Locked
Poďakoval: 96 krát
Bolo mu ďakované: 580 krát

schvalne som to teraz napocital tie dni, ako vyzera moja tyzdenna bilancia.
Zacal som 4.6. a za ten necely tyzden mam prijem 8520 kcal a vydaj 11995 kalorii - cize rozdiel k dobru 3475 kcal
A minuly tyzden zasa prijem 12310 kcal a vydaj 16637 kcal - rozdiel k dobru 4327 kcal

takato bilancia je v pohode?

pri tychto hodnotach som dal dole 1kg, pricom % tuku mi spadlo z 11,3 na 10,8
Plus, svalstvo mi ale tiez spadlo o 0,5kg
Majky09

Príspevokod užívateľa silný » 17.06.2019

Počkaj počkaj a ten výdaj počítaš ako?? Ono ideálne by si si mal stanoviť nejakú hodnotu kcal za týždeň alebo za deň, ktorá bude pre teba niečo málo pod TDEE, teda budeš v deficite a tej sa snažiť držať...
Vaše otázky, problémy, postrehy a iné dopyty smerujte prosím do príslušných tém a nie do mojej poštovej schránky
(nie preto, žeby som bol neochotný poradiť, ale to na čo sa pýtate, môže poslúžiť aj ostatným...)
silný

Príspevokod užívateľa Majky09 » 18.06.2019

Co sa tyka vydaju, mam to takto.
Vyuzivam aplikaciu Samsung Health, kde som naprofilovany, cez vahu, vysku, vek atd, prosto standard. Aplikacia mi vypocitala aky je moj bazalny metabolizmus, plus po zadany cielovej vahy a cieloveho obdobia mi vypocitala, aky mam mat denny vydaj energie (2434 kcal).
Hodnotu bazalneho metabolizmu mi rozratava na cely den a plus k tomu mi cez hodinky, na zaklade nastavenej aktivity a srdecnej frekvencie pocita vydaj energie. A z tohto ja vychadzam.
Ano viem, tu je vydaj orientacny, lebo sak presne to asi nic nevyrata, aby to bolo adekvatne zrovnatelne s energetickym prijmom, ale nemalo by to byt ani nedostatocne.

Teraz som nasiel aj nejaku TDEE kalkulacku na nete a ta mi vypocitala TDEE 2496, cize nie velky rozdiel od tej samsungackej aplikacie.
Majky09

Príspevokod užívateľa silný » 18.06.2019

No stále platí, čo som napísal... v takom veľkom deficite nepotrebuješ byť, aby si mal časom ešte kde ubrať a nezbláznil sa... ;)
silný

Príspevokod užívateľa Majky09 » 18.06.2019

Tomu rozumiem, len v takom deficite nie som preto ze chcem, ale ze vacsinou nevladzem viacej jest, nemam taky hlad.
Ale aspon je teda dobre vediet, ze nevadi taky deficit:)
Majky09

Príspevokod užívateľa silný » 18.06.2019

Nevládzem viacej jesť? No všetkému treba dačo obetovať... tak to rieš šejkami, viac kalorickými jedlami atď. Je to bohužiaľ taký šport a pre postavu treba dačo obetovať, či už je to tréning, strava, čas... a si ešte na tom lepšom, počkaj, keď budeš chcieť žrať ale už ťa kcal viac nepustia...
silný

Príspevokod užívateľa rapsic » 18.06.2019

Aj jedno aj druhe je o kokote
Najprv sa napchavat tak ze ta napina a zapijas to aby to liezlo dole krkom ako kacici
A neskor zas si cely den hladny a chutia ti aj jedla co by ta inak striaslo z nich iba pri pohlade na to
A ako bonus v oboch pripadoch zeres ako pes dokola to iste kazdy den
rapsic
Dátum registrácie: 27.04.2017
Poďakoval: 215 krát
Bolo mu ďakované: 480 krát

Príspevokod užívateľa efraim » 18.06.2019

Hej, práve to isté som si dnes povedal aj ja. Ale mne viacej vyhovuje diéta, teraz ju idem 5. týždeň, a celkom sa mi upravilo aj trávenie a to idem aj orály...
efraim
Dátum registrácie: 17.05.2013
Poďakoval: 81 krát
Bolo mu ďakované: 85 krát

Návrat na "Výživa a suplementácia (zdravá výživa, stravovanie, rady ohľadom doplnkov výživy atď.)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných