Vsetko o vyzive

Re: Vsetko o vyzive

Príspevokod užívateľa efraim » 19.11.2018

Zlé pečeňovky si mohol mať aj z toho, že si bol na testoch po záťaži alebo si prekonal nejakú chorobu atď. A prečo si mal až tak nízke kcal?
Užívateľov profilový obrázok
efraim
Dátum registrácie: 17.05.2013
Cash on hand: Locked
Poďakoval: 92 krát
Bolo mu ďakované: 95 krát

Príspevokod užívateľa Lance97 » 19.11.2018

Zlé pečeňovky si mohol mať aj z toho, že si bol na testoch po záťaži alebo si prekonal nejakú chorobu atď. A prečo si mal až tak nízke kcal?
Nebol som po záťaži ale po sezóne (3-4 dni odstup od posledného tréningu). A chodil som pravidelne odvtedy na infekčné kvôli tým zhoršením výsledkom. Na nič mi však neprišli len navrhli pečeňovú dietu ale ja teda nie som nadšený z toho, že by som mal jesť pečivo, džem a podobné srágoviny...

Potreboval som držať váhu čo najnižšie, preto také kcal - nebol som ani nejak hladný...práveže čím viac tréningu, tým bola menšia chuť k jedlu
Lance97
Dátum registrácie: 13.11.2018

Príspevokod užívateľa Vinnie » 19.11.2018

ja zajtra idem k doktorke kvôli výsledkom z pečene a ak mi navrhne pečeňovú dietu, tak sa len zasmejem a ja jej navhrnem nech mi buď dá lieky na predpis, alebo idem domov.
"existuje aj neaky doplnok na rast a hrubku koko..? pocul som vraj ze Nitrix"
Vinnie
Dátum registrácie: 22.09.2010
Poďakoval: 63 krát
Bolo mu ďakované: 434 krát

Príspevokod užívateľa Lance97 » 19.11.2018

ja zajtra idem k doktorke kvôli výsledkom z pečene a ak mi navrhne pečeňovú dietu, tak sa len zasmejem a ja jej navhrnem nech mi buď dá lieky na predpis, alebo idem domov.
daj si predpísať "lagosu" (to ti aj pravdepodobné dá) tá celkom pomáha alebo čaj "pestrec a mäta "
Lance97
Dátum registrácie: 13.11.2018

Príspevokod užívateľa efraim » 19.11.2018

daj si predpísať "lagosu" (to ti aj pravdepodobné dá) tá celkom pomáha alebo čaj "pestrec a mäta "
myslím si, že Vinnie sa v tom trochu vyzná, takže bude vedieť, čo si má vypýtať :-)
efraim

Príspevokod užívateľa rapsic » 19.11.2018

Ja by som pytal ursosan za 16€ 50x250mg to mas akurat na mesiac
rapsic
Dátum registrácie: 27.04.2017
Poďakoval: 224 krát
Bolo mu ďakované: 518 krát

Príspevokod užívateľa Vinnie » 19.11.2018

Ursomed má doplatok 0 €, ale pochybujem, že mi ho dá, keďže sa používa len v určitých vážnych prípadoch poškodenia pečen
Vinnie

Príspevokod užívateľa Vinnie » 20.11.2018

Tak pečeňovky ešte viac v piči ako naposledy (predpokladám, že antibiotiká mi ich zhoršili, keďže nemalo čo iné) a obvodná ma poslala na gastroenterologiu, tak som skúsil cestou domov zbehnúť za svojou oblúbenou lekárničkou a tá mi dala Ursosan 100tbl za 4 € s tým, že to zajtra si má prísť jej známy zhodou náhod po 3 balenia, tak tam len dopíše to štvrté :D
Vinnie

Príspevokod užívateľa berzerker » 21.11.2018

moja otazka 1 je ci mi nieco nechyba?
podla mna chybaju kalorie.
AA - Lab / vyziva / zdravie / trening / fitness * moja stranka na FB
berzerker
Dátum registrácie: 07.01.2010
Bank: Locked
Poďakoval: 3 krát
Bolo mu ďakované: 2 krát

Vsetko o vyzive

Príspevokod užívateľa efraim » 27.01.2019

Zozeniem AS a pomozem s kurou ak by mal niekdo zaujem piste na marianvlcek12@gmail.com
spamujes uz vo 4 teme ty troll... dufam, ze ti rychlo daju BAN
efraim

Príspevokod užívateľa marek123 » 01.03.2019

Myslite, ze je zelenina/ovocie, respektive vlaknina dolezita v jedalnicku? Viem, ze to znie na prvy pohlad ako totalny blud, no skusal som uz absolutne hocijake varianty, prijimat vlakninu z ovocia, zo zeleniny, zo strukovin, ci obilnin alebo inulinu/psyllium a vzdy mi to robilo len a len neplechu. Ked nedavam absolutne ziadnu, tak je to vsetko ok. Stretli ste sa niekto s niecim podobnym?
marek123
Dátum registrácie: 12.03.2013
Poďakoval: 50 krát
Bolo mu ďakované: 17 krát

Príspevokod užívateľa Vinnie » 01.03.2019

akú neplechu ti to akože robilo ? :D
Vinnie

Príspevokod užívateľa marek123 » 01.03.2019

Nafukovanie, plyny, hnacky.
marek123
Dátum registrácie: 12.03.2013
Poďakoval: 50 krát
Bolo mu ďakované: 17 krát

Príspevokod užívateľa DanteUnchained » 03.03.2019

Nafukovanie, plyny, hnacky.
A pijes viac vody hlavne pri ovsenych vockach a psyliu? Ono ked pijes malo vody vseobecne tak potom sa deju deje ake pises. Osobne velky objem ovsenych vlociek (100g) resp. psylia (20g), jednorazovo ani nemozem lebo potom mam 24h doslova bachor kym to zo mna nevylezie. Ale inak nemam problem do 30-40g vlakniny za den prijat a nemam ziadne zdravotne "komplikacie" z ovsenych vlociek, musli, semiacok atd. Vlaknina je zdrava a potrebna, udrzuje ti zdravy traviaci trakt, kedze na seba viaze zvysky po traveni a tie sa vylucia. Najviac "vedlajsich" ucinkov mas prave vtedy ked jej zacnest jest vela v porciach a po dlhej dobe, potom si vytvoris tenisovu lopticku v creve a ta ide ako spongia crevami a je to velmi neprijemne. Obzvlast ked mas rozdrbane travenie a potrava ti ide dlho traktom.

Čo sa tyka tvojich negativnych skusenosti s vlakninou:
Hnacku ti telo spusti v tom pripade, ak je potreba v crevach az pri dlho (pri vlaknine) ci mozno alergia na nejaku potravinu.
Nafuknute brucho je kvoli nerozpustnej vlaknine.
Plyny - no spongia pred sebou tlaci vsetko co tam je nahromadene, plyny su vedlajsi produkt pri traveni nezdravych veci a niekade musia ist von.

Rozdel si zo zaciatku vlakninu na 5g pri jedle (20g za den) a uvidis. Psylium si zatial nedavaj, to by som si daval len ak ti to prikazal lekar, a ak to potrebujes do denneho prijmu tak mozno 5g vypit s 3dcl vody, lebo z toho hadam kazdemu ak si da 10-15g nafukne brucho.
Wake up.
WAKE UP!
You can do anything.
Don't limit yourself.
Change the world...

Always try to reach the unreachable or you will grow weaker.
DanteUnchained
Dátum registrácie: 10.01.2016
Bank: Locked
Poďakoval: 58 krát
Bolo mu ďakované: 32 krát

protein vs aminokyseliny

Príspevokod užívateľa vlad777 » 27.03.2019

Zdravim, mam taku otazku.. Vedia mi komplexne aminokysleiny alebo aj napr. vajecne EGG nahradit protein ? Niekde citam ze ano lebo ved amina su rozlozene bielkoviny (natravene) a tym padom je to to iste ako ked vypijem protak a v tele sa to rozlozi na amina, ale zase niekde citam ze amina nemaju taku istu hodnotu ako bielkoviny a skor su pouzivane ako zdroj energie a antikatabolicke veci (a to som cital nie o BCAA na ktore by to sedelo a ale aminokyseliny ako take..)
Preco sa pytam? Pocas dna nemam moznost pit proteiny a chcem to nahradit aminokysleinami - komplexnymi alebo egg nie BCAA ktore su skor na diety, cize normalne faza naberania svalov ziadna rysovacka len nemam moznost vlacit so sebou seikre a popijat protaky skor tie amina, ktore mi okrem ineho vylepsia priajem bielkovim pocas dna nakolko v strave to tiez nieje ruzove..

Diky
vlad777
Dátum registrácie: 14.03.2019

Návrat na "Výživa a suplementácia (zdravá výživa, stravovanie, rady ohľadom doplnkov výživy atď.)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných