Vsetko o vyzive

Re: Vsetko o vyzive

Príspevokod užívateľa alex88 » 18.10.2017

vraj sa niektore vitaminy z potravin pri zmrazeni znicia, co je na tom pravdy?
alex88
Dátum registrácie: 01.05.2010
Cash on hand: Locked

Príspevokod užívateľa miroslav.kavcak » 18.10.2017

vraj sa niektore vitaminy z potravin pri zmrazeni znicia, co je na tom pravdy?
Mrazením dokonca potraviny ( ovocie - zelenina ) neprichádzajú ani o mikronutrienty
V prípade podozrenia, že niektorý užívateľ svojim príspevkom porušil pravidlá fóra, stačí príspevok nahlásiť a ja už zjednám nápravu.
Užívateľov profilový obrázok
miroslav.kavcak
Moderator
Dátum registrácie: 23.05.2011
Poďakoval: 6 krát
Bolo mu ďakované: 33 krát

Príspevokod užívateľa efraim » 19.10.2017

Mrazením nie, niektoré vitamíny ničí tepelná úprava.
efraim
Dátum registrácie: 17.05.2013
Poďakoval: 7 krát
Bolo mu ďakované: 10 krát

Príspevokod užívateľa Minimie » 19.10.2017

ja si ale, stále opakujem - selksým rozumom, myslím, že je rozdiel medzi tým rýchlo zmrazením a pomalým mrazením v bežnych chladničkách... akože jasné je to pič..kravinka a detailík, na ktorých to nestojí, ale aj tak ! :-D
Minimie
Osobná trénerka
Dátum registrácie: 13.03.2017
Poďakoval: 5 krát

ja si ale, stále opakujem - selksým rozumom, myslím, že je rozdiel medzi tým rýchlo zmrazením a pomalým mrazením v bežnych chladničkách... akože jasné je to pič..kravinka a detailík, na ktorých to nestojí, ale aj tak ! :-D
Tomuto úplne nerozumiem. Chceš tým povedať, že rýchle zmrazenie je z pohľadu živín šetrnejšie ako pomalé? Či naopak?
efraim

Príspevokod užívateľa Minimie » 19.10.2017

myslím si, že áno (ale je to stále v rovine myslím si, lebo som to niekde čítala) - ale zas kto má rýchlomraziacu techniku doma, súto detaily, ale úplne by som netvrdila, že sa potravinám nič nestane :-D alebo možno iba rýpem..:-D
Minimie
Osobná trénerka
Dátum registrácie: 13.03.2017

Tak, ale jedlo stráca nejaké živiny aj tepelným spracovaním. Ak by sme nechceli žiadne straty, museli by sme jesť všetko surové.
efraim

Príspevokod užívateľa miroslav.kavcak » 19.10.2017

Výskumy ukazujú že tepelnou úpravou potravin niektoré vitamíny degradujú a naopak niektoré sú lepšie vstrebatelne. Takze toto by som riešil jedine pri nejakej metabolickej poruche ( neschopnosť vstrebania istých foriem vitamínov, minerálov etc.). Zastávam názor že pri rozmanitej strave a u zdravého človeka je aj užívanie multivitamínov zbytočnosť.
V prípade podozrenia, že niektorý užívateľ svojim príspevkom porušil pravidlá fóra, stačí príspevok nahlásiť a ja už zjednám nápravu.
miroslav.kavcak
Moderator

Príspevokod užívateľa zvratkyakrv » 19.10.2017

K tým multivitamínom bol nedávno článok na t-nation. Riešili tam, že kombinácia niektorých vitamínov vlastne degraduje ich účinok (podávaných spolu).
Drepujem 3x do týždňa. Nemôžem z toho dostať "ploché nohy" ?
zvratkyakrv
Dátum registrácie: 10.12.2014
Bolo mu ďakované: 1 krát

Príspevokod užívateľa miroslav.kavcak » 19.10.2017

Nečítam Tnation , asi by som mal začať :). Pri súčasnom užívaní môže byt asi rovnaký / podobný problém ako pri mineráloch, že prenosová cesta (metabolicka) je limitovaná určitým maximálnym prenášaným množstvom .
miroslav.kavcak
Moderator

Príspevokod užívateľa marek123 » 19.10.2017

caute. myslite, ze vyssi prijem bielkovin (220g) moze sposobit nadmerne mocenie? pripadne z coho to moze byt? predtreningovka,vitamin c,alebo vysoky prijem tukov tiez mozu zohrat rolu? Pijem sice aj dost vody, ale napriklad ked som skusal odvodnenie, tak som vkuse chodil na wc aj ked som neprijimal skoro ziadne tekutiny. Co vo vseobecnosti sposobuje zvysenu mocivost? Bol som aj na odberoch a vraj mam moc ok...
marek123
Dátum registrácie: 12.03.2013

Príspevokod užívateľa silný » 19.10.2017

kludne to moze byť aj vyšším príjmom B, kedže obličky musia viac pracovať, viac vylúčiť, čiže močom... no 220g B neni vyšší príjem imo :D predtreningovka moez byť tiez, ak tam mas vela kofeinu, ten tiez moze sposoovať castejsie mocenie...
Vaše otázky, problémy, postrehy a iné dopyty smerujte prosím do príslušných tém a nie do mojej poštovej schránky
(nie preto, žeby som bol neochotný poradiť, ale to na čo sa pýtate, môže poslúžiť aj ostatným...)
silný
Dátum registrácie: 20.07.2015
Bank: Locked
Poďakoval: 27 krát
Bolo mu ďakované: 166 krát

Príspevokod užívateľa DanteUnchained » 20.10.2017

caute. myslite, ze vyssi prijem bielkovin (220g) moze sposobit nadmerne mocenie? pripadne z coho to moze byt? predtreningovka,vitamin c,alebo vysoky prijem tukov tiez mozu zohrat rolu? Pijem sice aj dost vody, ale napriklad ked som skusal odvodnenie, tak som vkuse chodil na wc aj ked som neprijimal skoro ziadne tekutiny. Co vo vseobecnosti sposobuje zvysenu mocivost? Bol som aj na odberoch a vraj mam moc ok...
Nadmerne mocenie:
-nizky prijem soli
-prostata
-vysoky prijem bielkovin
-kofein
-pietie cajov
-prechladnutie...
DanteUnchained
Dátum registrácie: 10.01.2016
Poďakoval: 17 krát
Bolo mu ďakované: 4 krát

Príspevokod užívateľa ADM » 21.10.2017

ešte cukrovka :D
ADM
Dátum registrácie: 22.10.2012
Bolo mu ďakované: 2 krát

Príspevokod užívateľa marek123 » 22.10.2017

skusam vynechavat veci obsahujuce kofein.. tie treningy su jak keby vam na aute odislo turbo :D ale vyspal som sa konecne jak male babo.. uvidime ci to nejak ovplyvni to mocenie....
marek123
Dátum registrácie: 12.03.2013

Návrat na "Výživa a suplementácia (zdravá výživa, stravovanie, rady ohľadom doplnkov výživy atď.)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: marek123 a 3 neregistrovaní