Všetko ohľadne počítania kalórií

Re: Všetko ohľadne počítania kalórií

Príspevokod užívateľa John1003 » 06.01.2018

Pořád se nechápeme chlapi. Já znám kalorickou hodnotu drtivé většiny potravin co konzumuju, pokud si nejsem jistý, tak dohledám. Mám v hlavě nastavené jídla pro konkrétní chod s podobnou kalorickou hodnotou. Vím např. kolik g. brambor nahradí 100g pytlík rýže a s tím pracuju. Pouze s tím rozdílem, že to všechno nepočítám přesně na gram. A stravu upravuju podle výše tělesné aktivity. A to všechno zkontroluju tím, že se jednou za týden zvážím. Já nevím kde beretu tu představu, že když někdo řekne, že nepočítá přesně kalorie a jede pocitově, že na to prdí a jí si jak chce, ale to snad je z předešlých příspěvcích čitelné ne? Pokud by to nefungovalo, nepodržím naturálně 90kg. s nízkým % tuku dlouhodobě.
John1003
Dátum registrácie: 26.04.2017
Cash on hand: Locked
Poďakoval: 7 krát
Bolo mu ďakované: 58 krát

Príspevokod užívateľa marek123 » 16.12.2018

ako si ratate kalorie z konzerv? Napr. pri fazuli mam cistu hmotu cca 200g, no celkovy obsah je okolo 400 - bavme sa napr o slanom naleve. Ked vylejem len cistu hmotu teda fazulu mozem si zaratat iba tych 200g alebo udavana hodnota je spriemerovany cely obsah balenia? Dufam, ze som to napisal pochopitelne :D
marek123
Dátum registrácie: 12.03.2013
Poďakoval: 52 krát
Bolo mu ďakované: 17 krát

Príspevokod užívateľa miroslav.kavcak » 16.12.2018

Ak zleješ slaný nálev, ktorý neobsahuje žiadne kalórie, alebo len stopové množstvo kcal, tak si nahodíš celých 400 g fazule.
V prípade podozrenia, že niektorý užívateľ svojim príspevkom porušil pravidlá fóra, stačí príspevok nahlásiť a ja už zjednám nápravu.
Užívateľov profilový obrázok
miroslav.kavcak
Moderator
Dátum registrácie: 23.05.2011
Poďakoval: 24 krát
Bolo mu ďakované: 227 krát

Príspevokod užívateľa silný » 16.12.2018

pokial sa jedná len o vodu/ slaný nálev, ktorý slúži len ako nejaká konzervačná zmes, rátam len pevný podiel... pokial je to nejaká omáčka napr. sardinky v paradajkovej pičovine a podobne tak rátam spriemerovaný celý obsah...
Vaše otázky, problémy, postrehy a iné dopyty smerujte prosím do príslušných tém a nie do mojej poštovej schránky
(nie preto, žeby som bol neochotný poradiť, ale to na čo sa pýtate, môže poslúžiť aj ostatným...)
silný
Dátum registrácie: 20.07.2015
Bank: Locked
Poďakoval: 111 krát
Bolo mu ďakované: 649 krát

Príspevokod užívateľa rapsic » 17.12.2018

Na komzervach zvykne byt udavana gramaz pevnwho podielu
rapsic
Dátum registrácie: 27.04.2017
Poďakoval: 227 krát
Bolo mu ďakované: 520 krát

Príspevokod užívateľa marek123 » 17.12.2018

Na komzervach zvykne byt udavana gramaz pevnwho podielu
No vsak toto, ale napr. na fazuli v slanom naleve je udavanych 50kcal na 100g a v paradajkovom 80. Nechce sa mi verit, ze paradajkovy nalev ma viac kcal nez fazula ked sa to spriemeruje, preto sa pytam. Ono mne by bolo jedno co sa tyka tych par kcal, ale ide mi o tu vlakninu :D lebo predsa len ked zjem celu konzervu a zaratam si len vlakninu z 200g(ak je to spriemerovane) no vsutocnosti jej prijmem 2x viac tak sa to hned preukaze
marek123
Dátum registrácie: 12.03.2013
Poďakoval: 52 krát
Bolo mu ďakované: 17 krát

Príspevokod užívateľa rapsic » 17.12.2018

Nonvsak fazula ma 50kcal a ked je na nej ajnparadajkova stava tak ma 80
rapsic
Dátum registrácie: 27.04.2017
Poďakoval: 227 krát
Bolo mu ďakované: 520 krát

Návrat na "Výživa a suplementácia (zdravá výživa, stravovanie, rady ohľadom doplnkov výživy atď.)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 17 neregistrovaných