DNA - choroba z masa

DNA - choroba z masa

Príspevokod užívateľa Orochimaru » 18.09.2014

Zdravím, chcel by som vediet váš názor na tuto chorobu, kedže všetci ktorý sme tu jeme vela masa, nehrozí nám skor či neskor, že dopadneme takto?. Mám sa toho obávat pri mojej konzumácci cez pol kila kur. prs denne ci je objem a ci rys? To maso sa pohybuje zhruba takto..a máte z tým niake skusenosti? Resp existuje niečo čo by to kompenzovalo?. Viem že dobrý je olivový olej koly omega 3. Ale okrem toho?.
Orochimaru
Dátum registrácie: 18.09.2014
Cash on hand: Locked

Re: DNA - choroba z masa

Príspevokod užívateľa pepo88 » 18.09.2014

vela zeleniny, nech neprekyslis organizmus ;)
Je tažké si ísť za svojím cieľom,keď človek ešte vobec nevie čo chce,a aj tá najmenšia prekážka mu vie narobiť veľké problémy
https://www.facebook.com/PeterMuranOsobnyTrener?fref=ts
Sorry ak neodpisem na SS.Mam ich denne
Užívateľov profilový obrázok
pepo88
Moderátor: súťažný kulturista
Dátum registrácie: 05.01.2007

Príspevokod užívateľa nebuzardar » 18.09.2014

ono na DNU musis mat hlavne geneticku predispoziciu. Zeny to zvasca nemavaju, ale ak to mal tvoj otec, tak si musis davat pozor ani nie tak na kuracie maso, ako skor na udeniny, bravcovinu, alkohol vsetkeho druhu
SQUAT! - because somewhere out there a girl is warming up with your max...
nebuzardar
Dátum registrácie: 19.12.2012

Príspevokod užívateľa oliver86 » 25.02.2015

Nenasiel som inu temu na tuto chorobu, tak dufam, ze nevadi ked to obnovujem. Mam takuto otazku. Kamaratka ma tuto chorobu a ma nadvahu cize by potrebovala schudnut trosku, ale ako na to ked nemoze zivocisne bielkoviny ? dakujem za odpovede
oliver86
Dátum registrácie: 11.11.2012

Príspevokod užívateľa Qpkqkma » 25.02.2015

Mliečne výrobky, sója, vajcia, rastlinné bielkoviny (resp. ich kombinácia)....a neviem ako sú na tom ?ryby?
Qpkqkma
Dátum registrácie: 26.03.2009
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa oliver86 » 25.02.2015

soju a ryby nemoze, vajcia raz tyzden cize potom jedine na mliecnych vyrobkoch a rast.bielkovinach ?
oliver86
Dátum registrácie: 11.11.2012

Príspevokod užívateľa pepo88 » 28.02.2015

pokial necvici tak nepotrebuje vela bielkovin a tym padom jej staci aj ta trocha z rastlinnych a zivocisnych co moze.. staci sa len hrat s kaloriami :007
Je tažké si ísť za svojím cieľom,keď človek ešte vobec nevie čo chce,a aj tá najmenšia prekážka mu vie narobiť veľké problémy
https://www.facebook.com/PeterMuranOsobnyTrener?fref=ts
Sorry ak neodpisem na SS.Mam ich denne
pepo88
Moderátor: súťažný kulturista
Dátum registrácie: 05.01.2007

Príspevokod užívateľa rose61 » 09.03.2015

Zeny to zvasca nemavaju, ale ak to mal tvoj otec, tak si musis davat pozor ani nie tak na kuracie maso....
:*RosE*:
rose61
Dátum registrácie: 09.03.2015

Príspevokod užívateľa fuc3 » 14.08.2018

Zdravím, pred časom mi bol diagnostikovaný nábeh na dnu - zvýšená kyselina močová v krvi. Odporúčanie dodržiavať diétu, čo je trošku obmedzujúce vzhľadom na potrebu cca 180 g bielkovín denne (mäso 2x týždenne, ako náhradu iné dni používam tofu, vajcia by nemali byť každý deň takisto, strukoviny takmer žiadne). Snažím sa to riešiť predovšetkým (odhliadnuc od mäsa a tofu) prostredníctvom vajec, hoci by nemali byť každý deň, mozarella, dopĺňať aspoň časť proteínom, plus niečo málo dodajú aj semienka (ľanové, chia). Má niekto nápady, ako to obohatiť, resp. ešte navýšiť denný príjem bielkovín? (z rýb prichádza do úvahy len drahšia vzorka, ako losos, čo si nemôžem dopriať veľmi často)
fuc3
Dátum registrácie: 07.01.2009
Poďakoval: 2 krát

Príspevokod užívateľa miroslav.kavcak » 14.08.2018

Tvaroh a iné mliečne výrobky by nemali obsahovať puriny. Takisto ani hydina. Príjem biekovin nemusíš hnať do extra vysokých čísiel. Neviem aky mas svalovy rozvoj, ale 2g sa počíta na čistú hmotnosť bez tuku. Čiže bežnému cvicencovi stačí do 160 g bielkovín. S tvojou predispozíciou radsej menej ako viac.
V prípade podozrenia, že niektorý užívateľ svojim príspevkom porušil pravidlá fóra, stačí príspevok nahlásiť a ja už zjednám nápravu.
miroslav.kavcak
Moderator
Dátum registrácie: 23.05.2011
Poďakoval: 24 krát
Bolo mu ďakované: 227 krát

Príspevokod užívateľa Vinnie » 14.08.2018

Mal som kolegu ktorý mal DNU. Spôsobil si to tým, že od útleho veku jedol veľa červeného mäsa a predovšetkým diviny. Pil vodu s citrónom od rána od večera, ale kupoval bio citróny, ktoré neboli striekané pesticídmi a herbicídmi, takže aj kôru pokrájal a nahádzal do pitia. Povedal, že bolesť takto postupne zredukoval na minimum.
"existuje aj neaky doplnok na rast a hrubku koko..? pocul som vraj ze Nitrix"
Vinnie
Dátum registrácie: 22.09.2010
Poďakoval: 63 krát
Bolo mu ďakované: 435 krát

Návrat na "Výživa a suplementácia (zdravá výživa, stravovanie, rady ohľadom doplnkov výživy atď.)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných