Jedalnicky (sem piste jedalnicky a otazky okolo toho)

Re: Jedalnicky (sem piste jedalnicky a otazky okolo toho)

Príspevokod užívateľa silný » 27.04.2018

tak, + kadejaký sráči co nevedia 300g ryže zožrať :)
Vaše otázky, problémy, postrehy a iné dopyty smerujte prosím do príslušných tém a nie do mojej poštovej schránky
(nie preto, žeby som bol neochotný poradiť, ale to na čo sa pýtate, môže poslúžiť aj ostatným...)
Užívateľov profilový obrázok
silný
Dátum registrácie: 20.07.2015
Cash on hand: Locked
Bank: Locked
Poďakoval: 85 krát
Bolo mu ďakované: 496 krát

Príspevokod užívateľa Mr. Muscle » 27.04.2018

tak, + kadejaký sráči co nevedia 300g ryže zožrať :)
Vsetko by chceli mat gluten free, lactose free a pre teba specialne mam ***** free :D
Nesypem len jem toľko veľa krupice každý deň

SQ - 170kg
BP - 170kg
Mr. Muscle
Dátum registrácie: 17.08.2015
Poďakoval: 56 krát
Bolo mu ďakované: 73 krát

Príspevokod užívateľa Arkantos » 22.06.2018

ahojte prosím vás veľmi pekne vie tu nikto poradiť rozloženie jedálnička pri sedavej práci ? už som úplne zúfalý

Vopred veľmi ĎAKUJEM za rady.
Arkantos
Dátum registrácie: 08.05.2017
Poďakoval: 1 krát

Príspevokod užívateľa miroslav.kavcak » 23.06.2018

Tu v podstate ide o to, že ak máš sedavú prácu, tak je predpoklad, že potrebuješ menej kcal na "udržanie". Neviem či trénuješ a ak áno, ako často, respektíve asi koľko energie spotrebujú tvoje aktivity. Makrá sa nastavujú štandardne na 2 g bielkovín / kg hmotnosti. Tuk okolo 1 g / kg hmotnosti a zvyšok sú sacharidy.
Ty sám sa najlepšie poznáš a vieš odhadnúť na koľko kcal sa udržiavaš/priberáš/chudneš. Ak ti ide rozloženie počas dňa, tak to musíš rozdeliť tak aby si nebol hladný, teda buď si dáš menšie porcie a častejšie alebo väčšie porcie a menej často, podľa toho čo ti viac vyhovuje. Mne je lepšie presúvať kcal viac ku večeru ak trénujem poobede.
V prípade podozrenia, že niektorý užívateľ svojim príspevkom porušil pravidlá fóra, stačí príspevok nahlásiť a ja už zjednám nápravu.
miroslav.kavcak
Moderator
Dátum registrácie: 23.05.2011
Poďakoval: 24 krát
Bolo mu ďakované: 184 krát

Príspevokod užívateľa Dnldyfo » 03.07.2018

Caute, v com vyrvarat najlepsie jedalnicek a treningovy plan aby to aj nejak vyzeralo ? :D
Dnldyfo
Dátum registrácie: 18.07.2013

Príspevokod užívateľa miroslav.kavcak » 03.07.2018

Myslíš jeho grafickú podobu alebo jeho obsah ?
V prípade podozrenia, že niektorý užívateľ svojim príspevkom porušil pravidlá fóra, stačí príspevok nahlásiť a ja už zjednám nápravu.
miroslav.kavcak
Moderator
Dátum registrácie: 23.05.2011
Poďakoval: 24 krát
Bolo mu ďakované: 184 krát

Príspevokod užívateľa Someday » 10.08.2018

Cauky mnauky. Kedy koncite s objemom? Podla vahy, zrkadla, % tuku? Ja som momentalne v druhom objeme v zivote, +11 kilo od poslednej rysovacky, t.j. 5 mesiacov. V zrkadle vyzeram stale v pohode, aj ked tehlicky uz mam len po napnuti :D 16% body fat. Mam to este chvilu tahat, alebo ubrat 500 kalorii a schudnut zase trochu? Diky.
Someday
Dátum registrácie: 28.09.2014
Poďakoval: 6 krát

Príspevokod užívateľa silný » 10.08.2018

16% uz je dosť, na tom by som uz dalej nepriberal... radšej stiahnuť na aspoň 10% a potom zas bulk ale už asi rozumnejšie, nie sa vyžrať :)
Vaše otázky, problémy, postrehy a iné dopyty smerujte prosím do príslušných tém a nie do mojej poštovej schránky
(nie preto, žeby som bol neochotný poradiť, ale to na čo sa pýtate, môže poslúžiť aj ostatným...)
silný
Dátum registrácie: 20.07.2015
Poďakoval: 85 krát
Bolo mu ďakované: 496 krát

Príspevokod užívateľa mar55 » 11.08.2018

11 kilo je celkom brutal :) to radsej schudni chvilku, aspon nebudes potom zas dlho tahat snuru chudnutia, keby si vytiahol kila este vyssie :).
mar55
Dátum registrácie: 20.11.2014
Poďakoval: 11 krát
Bolo mu ďakované: 9 krát
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa DanteUnchained » 12.08.2018

Cauky mnauky. Kedy koncite s objemom? Podla vahy, zrkadla, % tuku? Ja som momentalne v druhom objeme v zivote, +11 kilo od poslednej rysovacky, t.j. 5 mesiacov. V zrkadle vyzeram stale v pohode, aj ked tehlicky uz mam len po napnuti :D 16% body fat. Mam to este chvilu tahat, alebo ubrat 500 kalorii a schudnut zase trochu? Diky.
To je dost komplexna otazka, ak chces byt lean tak 11kg za 5 mesiacov je strasne rychle tempo. A kazdy dalsi mesiac v objeme ti predlzi rysovacku. Ja uz budem chodit len leanbulk a minicuty po 2-3mesiacoch, tento leanbulk sa mi v juli posral a dal som 2 kila za mesiac (dal som78,2 okolo 20.7, podla prepoctov som to mal mat minimalne o mesiac neskor), takze po tyzdni off kvoli sluzobke idem na minicut aspon 3 Kila dole.

s 15% tuku uzby som siel aspon minicut spat na 11-12%.
Wake up.
WAKE UP!
You can do anything.
Don't limit yourself.
Change the world...

Always try to reach the unreachable or you will grow weaker.
DanteUnchained
Dátum registrácie: 10.01.2016
Poďakoval: 53 krát
Bolo mu ďakované: 29 krát

Príspevokod užívateľa Someday » 13.08.2018

super, to mi prijde rozumne, diky za rady. ako to teda robis s kaloriami dante? ako velky rozdiel kalorii v lean bulku a v rysovani? a kolko % tvojej stravy su tuky, bielko a sacharidy? :D kolko sa snazis za mesiac pribrat a kolko schudnut? ci robis to len podla toho 11,12% - 15% body fat? mame podobne vahy skoro, ja mam teraz 81, este povedz ze mas vysku 172 cm a mozem ti zaplatit za tvoj jedalnicek :D
Someday
Dátum registrácie: 28.09.2014
Poďakoval: 6 krát

Príspevokod užívateľa DanteUnchained » 13.08.2018

1. sledovanim kalorii cca 3 tyzdne (a striktne jedenie toho isteho kazdy den)som +- zistil hodnotu (tabulka prepocitala) BMR vratane energickeho vydaja a sedelo mi to.

sprav si kopiu/uloz na disk a prepis hlavicku, 3 tyzdne su minimum aby ti to preratalo ako tak presne, a nemozes mat velke vykyvy v makrozivinach potom ti fluktuje voda a skresluje sa to vid moje zaznamy.

2. B/S/T nemam presny pomer, len vypocitane B a T, zostatok sacharidy, ked to preratavam v hlave je to u mna ako leanbulk cca 2700= 600(B) + 720(T)+1400(s) kcal., takze cca 50% su sacharidy 23 B, 27T.

3. Objem cca 1,5-2% telesnej vahy bez tuku za mesiac, kedze je to moj prvy rok co idem stravu ako ma byt fakt konzistentne a za predosly rok som nabral pomerne striedmo svalstva, tak si mozem dovolit ist vacsiu zmenu vahy teda u mna (1-1,3kg/mesiac) +200kcal/den nadbytok to tusim vychadza?, rysovacka 1% celkovej vahy tyzdenne dole je fajn a udrzatelne tempo bez riskovania straty hmoty, cize cca 0,8kg -350-400kcal pod udrzbou. Kalorie uberam zo sacharidov. Pri objeme po 2 mesiacoch vidis ci ta uz zalieva a musis znizit, alebo ci vaha ide moc pomaly a pridas (hlavne aby sa niekam hybala).

4. Riadim sa pocitom/zrkadlom (foteniami kazde 2 tyzdne)/ meranim podla US navy metody a mam aj tie klieste tak +- priemer tychto 2 hodnot. Ale defakto ked uz sa mi nepaci ako mam zaliate spodne prsia tukom a mam bocne brucho hnusne tukove tak idem rysovat. Mam sice nahovno genetiku ukladania tuku do spodnych prs ale videl som aj chalaniska co mal 80% tuku len okolo pasu, nohy lean, prsia lean ale z brucha ho slo drbnut, kym nemal 8-9% tuku tak nebol esteticky, vyzeral jak hruska.

5. mam 78kg@180cm, ale neviem co vsetci robite taku vedu z jedalnicka, vies kalorie, spravis si nastrel surovin a len balancujes pomery jednej zlozky.
Wake up.
WAKE UP!
You can do anything.
Don't limit yourself.
Change the world...

Always try to reach the unreachable or you will grow weaker.
DanteUnchained
Dátum registrácie: 10.01.2016
Poďakoval: 53 krát
Bolo mu ďakované: 29 krát

Návrat na "Výživa a suplementácia (zdravá výživa, stravovanie, rady ohľadom doplnkov výživy atď.)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných