Jedalnicky (sem piste jedalnicky a otazky okolo toho)

Re: Jedalnicky (sem piste jedalnicky a otazky okolo toho)

Príspevokod užívateľa DaveNewhouse » 04.12.2017

Ano zistujem ze bez toho chystania jedla to nejde, gainer asi neni zly no tento ( Jumbo) mi uplne nepadol byva mi z neho dost na prd myslim ze to moze byt aj tou laktozou. Snazim sa vynechavat uplne ten tvaroh a mliecne vyrobky a snazim sa to nejak nahradzat. Dalej moja otazka nejake vitaminy na zlepsenie travenia okrem probiotik su vhodne? Viem ze si odporca doplnkov no predsa len nejake skusenosti s bezlaktozovim protakom/gainerom? (je ich na internete kopa ale ako si povedal kazdy predajca napise len to svoje). Ak teda by som nic normalne nenasiel tak nejaka nahrada "gaineru" po treningu ? Viem ze odpoved bude asi 2x banan ale pride mi to malo ci?
Diky moc.
DaveNewhouse
Dátum registrácie: 19.11.2017
Cash on hand: Locked
Poďakoval: 3 krát

Príspevokod užívateľa miroslav.kavcak » 04.12.2017

Najprirodzenejši doplnok na “travenie “je Bkomplex.
Nie som odporca doplnkov, som zástanca racionality. Veď aj ja mam proteín , klbovku , lyzin , Ccko,zinok , kreatin a už aj ecdysterone.
Po fitku ? Daj si piskoty a proteín . To máš ako gainer. Akurát ti to lepšie strávi, lebo pri žuvaní piskot sa ti to zmieša s enzýmom ptyalinom, pričom keď do seba kopnes len gainer , tak sa ho tam veľa nedostane .
Biotech ISO Whey Zero by mal byt gut.
V prípade podozrenia, že niektorý užívateľ svojim príspevkom porušil pravidlá fóra, stačí príspevok nahlásiť a ja už zjednám nápravu.
Užívateľov profilový obrázok
miroslav.kavcak
Moderator
Dátum registrácie: 23.05.2011
Poďakoval: 8 krát
Bolo mu ďakované: 43 krát

Príspevokod užívateľa DaveNewhouse » 05.12.2017

Najprirodzenejši doplnok na “travenie “je Bkomplex.
Nie som odporca doplnkov, som zástanca racionality. Veď aj ja mam proteín , klbovku , lyzin , Ccko,zinok , kreatin a už aj ecdysterone.
Po fitku ? Daj si piskoty a proteín . To máš ako gainer. Akurát ti to lepšie strávi, lebo pri žuvaní piskot sa ti to zmieša s enzýmom ptyalinom, pričom keď do seba kopnes len gainer , tak sa ho tam veľa nedostane .
Biotech ISO Whey Zero by mal byt gut.
Tak stravu pomaly upravujem a snazim sa ist bez tych mliecnych veci a zda sa ze sa upravuje aj to travenie. Ten protein vyzera super a urcite ho vyskusam aj s piskotami :D , este sa chcem opytat aky mas nazor na rozlicne hovadzie/ sojove/ ryzove proteiny ?

Druha otazka pisal si ze Kreatin mam ist 5g denne, mam Polyhydrate Creatine od Best Nutrition (neviem ci sem moze ist reklama) V dennej davke je pisane 2tbl= 1,6g mozem kludne davat 6 tabliet ? + co hovoris na tento creatin? Pise sa ze je ovela viac rozpustnejsi a ucinejsi ale to zase len na strankach predajcu.

Dik moc za pomoc!
DaveNewhouse

Príspevokod užívateľa miroslav.kavcak » 05.12.2017

- Nikdy som nebol viac skalamany ako keď som sa dozvedel že hovädzi proteín sa vyrába z kolagenu a podľa aminospektra je teda “neplnohodnotny”. Ryžový a sójový sú chuťou mega humus . Kúp si drahší delaktozovany whey proteín a vec vybavená .
- sedliacky rozum mi vraví, že aj keby mal skutočne o 40 % lepšiu vstrebatelnost , tak cena je v absolútnom nepomere k monohydratu. Čiže toto dober a potom si kúp 10 krat lacnejší monohydrat .
V prípade podozrenia, že niektorý užívateľ svojim príspevkom porušil pravidlá fóra, stačí príspevok nahlásiť a ja už zjednám nápravu.
miroslav.kavcak
Moderator

Príspevokod užívateľa homar » 06.12.2017

jednoznačný súhlas, hovädzí proteín je neplnohodnotný, a tie "zeleninové" proteíny sú chuťovo bordel... a zo sójového som myslel že sa nie len dogrcám, ale aj udusím... strašne z toho nafukuje a tie "plynné produkty" sú fakt silný kaliber...
a tiež potvrdím, že iný kreatín ako monohydrát sú vyhodené peniaze, monohydrát je v pomere cena/výkon asi najlepší suplement zo všetkých, aspoň pre mňa
R.C.: “Train harder and grow bigger.”
homar
Dátum registrácie: 29.05.2008
Poďakoval: 17 krát
Bolo mu ďakované: 18 krát
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa DaveNewhouse » 06.12.2017

Tak to ste ma teda rychlo odhovorili od tychto hovadzich/sojovych protakov. Dakujem za usetreny cas a hlavne peniaze :D. Radsej sa asi ozaj oplati zainvestovat do drahsieho ako potom pit bordel a mat zaludocne problemi. Ten kreatin som chcel skusit kedze som po klasickom monohydrate nevidel nejake extra vysledky. Neviem ci som ho uzival nepravne ale cakal som viac + poznam chalanov co zacnu davat kreatin a po par tyzdnoch "nafuknuty" tak ako ja nikdy.
DaveNewhouse

Príspevokod užívateľa efraim » 06.12.2017

Tak to ste ma teda rychlo odhovorili od tychto hovadzich/sojovych protakov. Dakujem za usetreny cas a hlavne peniaze :D. Radsej sa asi ozaj oplati zainvestovat do drahsieho ako potom pit bordel a mat zaludocne problemi. Ten kreatin som chcel skusit kedze som po klasickom monohydrate nevidel nejake extra vysledky. Neviem ci som ho uzival nepravne ale cakal som viac + poznam chalanov co zacnu davat kreatin a po par tyzdnoch "nafuknuty" tak ako ja nikdy.
Nafuknuty su, ale z čoho? Z vody :-)

Odoslané z K4000_PRO pomocou Tapatalku

efraim
Dátum registrácie: 17.05.2013
Poďakoval: 7 krát
Bolo mu ďakované: 14 krát

Príspevokod užívateľa miroslav.kavcak » 06.12.2017

Kreatin sa ukladá v kostrových svaloch a tie absorbujú trochu viac vody ( bavíme sa o pár desiatkach gramov). Človek po ňom nie je zaliaty ani nafuknuty. Zhoršenie kvality svalstva nastáva, keď k nemu niekto laduje kopec sacharidov plus na soľ bohatú stravu. Niktori s ním majú dobre skúsenosti aj v superkompenzacii.
miroslav.kavcak
Moderator

Príspevokod užívateľa homar » 07.12.2017

tak je pravda s tými sacharidmi, že potom to celkom solídne zavodňuje, ale keď som šiel nejaký čas IF leangains s pomerne nízkym obsahom sacharidov, max 200 g denne, tak to bola pecka, žiadne zavodnenie
R.C.: “Train harder and grow bigger.”
homar
Dátum registrácie: 29.05.2008
Poďakoval: 17 krát
Bolo mu ďakované: 18 krát
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa DaveNewhouse » 08.12.2017

Uvidime co to da , po vysadeni tych mliecnych produktov sa to brucho upravilo ( este chcem vyskusat ci to nahodou nerobil aj ten gainer lebo aj ten som vysadil). Viete mi poradit niečo na noc? Vacsinou mam veceru cca o 19-20 a daval som este tvaroh o tej 22 na noc kedze ho pomaly travi ale ako vidim tak ho musim nahradit. Je to naozaj take dolezite sa na noc najest? Niekdo vravi ze staci normalna vecer a potom az ranajky, niekdo zase ze je treba davat nieco pomay stravitelne na noc.
Dik.!
DaveNewhouse

Príspevokod užívateľa Vinnie » 08.12.2017

akurát včera som videl v Kauflande tvaroh bez laktózy. len bohužiaľ stojí 2krát toľko ako obyčajný. ale inak je to na tebe, či ti viac vyhovuje jesť posledné jedlo x hodín pred spaním alebo nie. ak si si splnil príjem bielkovín a nie si hladný a vieš zaspať a nebudíš sa uprostred noci na hlad, tak kludne už nejedz nič po večeri.
"existuje aj neaky doplnok na rast a hrubku koko..? pocul som vraj ze Nitrix"
Vinnie
Dátum registrácie: 22.09.2010
Bolo mu ďakované: 51 krát

Príspevokod užívateľa miroslav.kavcak » 08.12.2017

Ja dávam pred spaním kľudne aj mäso, alebo hocijaký iný zdroj bielkovín - vajcia, tvrdý syr, proták. Ved priemerná vstrebateľnosť je 5- 6 g / hodinu, takže ak prijmeš 40 - 50 g bielkovín , tak si do rána vybavený. Dôležité je sa najesť z toho titulu, aby si si zabezpečil permanentne vyššiu hladinu AMK v krvi. Tým pádom je anabolizmus na maximálnej úrovni. No pár hodinový výpadok nie je nič tragické. O svaly rozhodne neprídeš, len ich pravdepodobne v tej dobe nebudeš budovať.
miroslav.kavcak
Moderator

Príspevokod užívateľa mar55 » 08.12.2017

Suhlas, obycajny eidam na noc (teraz zas davam tuniaka a hovadzinu) a si vybaveny :)
mar55
Dátum registrácie: 20.11.2014
Poďakoval: 6 krát
Bolo mu ďakované: 6 krát

Návrat na "Výživa a suplementácia (zdravá výživa, stravovanie, rady ohľadom doplnkov výživy atď.)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný