Intermittent Fasting - Leangains

Re: Intermittent Fasting - Leangains

Príspevokod užívateľa silný » 02.01.2018

no spočiatku všetko super, najma asi tak po mesiaci, ked uz prides dako an to ako zabaviť mysel, aby nemyslela v období fastingu na žranie... tak 3 mesiace sa mi fungovalo paradne... no casom sa to zacalo zhoršovať... prve a najvacsie jedlo som maval vzdy po treningu a dlhom faste, cize som niekedy fakt cez den od rana az do 19tej vecer fungoval bez zradla, uz aj znacne nervozny, kedy pojdem konecne odcviciť aby som sa mohol nazrať... cez den som pil mrte kávy, takmer vzdy, ked ma pochytila mysleinka, ze by som dačo zjedol... no a to žranie po treningu... ked začneš nevieš prestať... spočiatku som si to užíval, že jeb 500g mäsa 200g ryže na tanieri a k tomu si možem dať ešte daku pičovinku, no časom mi to prišlo ako bežné jedlo a bolo mi to málo... a zase počas RD som sa snažil jedenie co najviac odialiť, aby som mohol večer do seba zas najebať co najviac jedla... cize to neskôr vyzeralo asi tak, ze uz rano som sa budil s tym, ze dako prezijem den, potom sa dojebem vo fitku a pojdem rovno do Tesca a zozerem to to to... fakt mi nerobilo problem do seba natrtkať aj 4 tvarohy instantne za sebou a ktomu zožrať napriklad cele balenie cerealii, ak kalorie sedeli... no pocit nasýtenia alebo takej spokojnosti z najedenia sa prišiel malo kedy...
Vaše otázky, problémy, postrehy a iné dopyty smerujte prosím do príslušných tém a nie do mojej poštovej schránky
(nie preto, žeby som bol neochotný poradiť, ale to na čo sa pýtate, môže poslúžiť aj ostatným...)
Užívateľov profilový obrázok
silný
Dátum registrácie: 20.07.2015
Cash on hand: Locked
Bank: Locked
Poďakoval: 111 krát
Bolo mu ďakované: 648 krát

Príspevokod užívateľa homar » 02.01.2018

uf, tak toto som nikdy nemal, ako je pravda, že keď som šiel IF pred rokmi tak som po tréningu na lačno drbol proťák a potom 400 g mäsa s 150 g ryže a hodinu som musel dať aspoň 5 vajec so slaninou aby som neumrel od hladu :D ale zas vtedy mi to najviac vyhovovalo a najlepšie som chudol
R.C.: “Train harder and grow bigger.”
homar
Dátum registrácie: 29.05.2008
Poďakoval: 33 krát
Bolo mu ďakované: 23 krát
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa silný » 02.01.2018

no takto ako píšeš mi to tiež isty čas šlapalo, no časom sa z potreningoveho prezierania stalo hobby :D
Vaše otázky, problémy, postrehy a iné dopyty smerujte prosím do príslušných tém a nie do mojej poštovej schránky
(nie preto, žeby som bol neochotný poradiť, ale to na čo sa pýtate, môže poslúžiť aj ostatným...)
silný

Príspevokod užívateľa Tair0 » 26.03.2018

@Silný - k tvojej skúsenosti ma napadlo že som mával podobné stavy pri IFKu a po pár rokoch skúšania, zapisovania, zlepšovania a znova testovania som došiel k tomu že aj keď som mal dobre makra a kcal tak mi vačšinou chýbali mikroživiny a voda prípadne som sa nútil držať fast dlhšie než na čo bolo telo pripravené. Chce to voľnejší prístup.

Každý sa adaptuje na IFko inak podľa zdrav. stavu a predošlích stravovacích návykov. Takže držať sa striktne nejakého režimu povedzme 16/8 alebo 20/4 nieje ideál.

Niekomu může sedieť priemerne 15/9 inému 22/2 a tomu odpovedá počet jedál. Takisto sa tento čas počas roka može meniť ako sa mení ročné obdobie, tvoje zloženie dňa, spánok, tréning, nálada partnerky (niekedy ťa hneď prejde chuť jesť ... :D ) .

U seba som došiel k tomu že nervozita a myslenie na jedlo počas dňa už od rána je krátkodobo zvyčajne slabý pitný režim, alebo nuda.
Ak to pretrváva niekoľko dní až dlhodobo tak je to nedostatok minerálov/vitamínov.

Pokiaľ je 16tka fast príliš a nervozita rastie tak je na mieste zvážiť že telo ešte nieje adaptované na takú dobu a viac ti to škodí než pomáha (zbytočný stres) takže sa normálne najedz a daj tomu čas.

+ zaujímavé zistenie a je otázne ako to funguje u iných:
1) Pokiaľ začínam cítiť hlad napríklad po 14-16 hodinách, dám si nejaké Bielkoviny + Tuky a najbližších 3-4 hodiny som úplne kľudný a telu to stačí.
(Zvyčajne kúsok tučného syra / Maslo / kokosáč alebo oriešky)

TO používam hlavne ak idem na tréning a nechcem už tesne pred do seba tlačiť niečo vačšie = znova je to o tom či ti vyhovuje viac cvičiť s prázdnejším žalúdkom.

2) Obdobia kedy som nejedol nič a potom sa natrieskal som občas mal no došiel som znova k tomu že mi chýbali mikroživiny a telo to doháňa množstvom jedla v snahe ich získať kvantitou namiesto kvality.

Riešenie je teda kupovať kvalitnejšie potraviny a vystačia menšie množstvá (namiesto klasika tvarohu napríklad nepasterizovaná bryndza / kefír, namiesto arašidov napríklad kešu/makadamové, namiesto kuraciny radšej sardinky/pečienka )... dalo by sa pokračovať ale niekde tie živiny získať musíme.

Dodatočné riešenie sú už len dobré suplementy :thumbup:
Zabávaj sa pri všetkom čo robíš. Experimentuj a hľadaj tu najlepšiu cestu.

Ľudia ktorým chýba sebaovládanie sa stanú obeťou tých ktorí sa dokážu ovládať.
Tair0
Dátum registrácie: 22.12.2013

Príspevokod užívateľa silný » 26.03.2018

v dačom mas aj pravdu no... :) toto je dobrý članok k tomu, prečo niektorým ludom IF nesedí... https://www.t-nation.com/diet-fat-loss/ ... ost-people
silný

Príspevokod užívateľa yogi93 » 22.04.2018

Zdravim chlapi. Kde najdem ten članok čo bol uplne na prvej strane, aby som vedel od čoho sa odbíjať :D ? Ďakujem pekne .
yogi93
Dátum registrácie: 13.10.2013
Poďakoval: 1 krát

Príspevokod užívateľa RiskMatrix » 08.10.2018

je v poohode ist toto stravovanie a korte k tomu?
RiskMatrix
Dátum registrácie: 16.04.2018
Poďakoval: 98 krát
Bolo mu ďakované: 24 krát

Príspevokod užívateľa silný » 08.10.2018

nijak sa to vzájomne nevylučuje
silný

Príspevokod užívateľa martin_b » 18.03.2019

Prosim vas, niekto, kto by sem postol svoj aktualny jedalnicek nech sa mozem inspirovat?
martin_b
Dátum registrácie: 23.02.2019
Poďakoval: 3 krát

Príspevokod užívateľa silný » 18.03.2019

raňajky: 300g kuracie prsia, 1x cottage cheese, kečup, po kkt zeleniny
Pred TG: 50g protein, 0,5l mlieka 1,5%, 80g vločky
Po TG: 500g kuracie prsia, 200g ryže, 500g tvaroh, balík keksov 100-150g (väčšinou bebe)/dáka čokoláda alebo iná pičovina, zmrzlina/nutella (čo je akurát po ruke)
silný

Príspevokod užívateľa martin_b » 18.03.2019

a upravujes to nejako v netreningovy den? Tuky nedavas, ci obmienas?
martin_b
Dátum registrácie: 23.02.2019
Poďakoval: 3 krát

Príspevokod užívateľa silný » 18.03.2019

Netreningovy deň to u mňa býva tak raz za mesiac, väčšinou preto, že nestihnem ísť cvičiť, takže vtedy nestíham nič, ani žrať poriadne :D tuky neriesim, aj tak sa ich nazbiera veľa z tých sraciek čo po tréningu pozerem, vždy to je okolo 100g takže to je až až..
silný

Príspevokod užívateľa marek123 » 19.03.2019

Po TG: 500g kuracie prsia, 200g ryže, 500g tvaroh, balík keksov 100-150g (väčšinou bebe)/dáka čokoláda alebo iná pičovina, zmrzlina/nutella (čo je akurát po ruke)
taky mensi all u can eat :D
marek123
Dátum registrácie: 12.03.2013
Poďakoval: 50 krát
Bolo mu ďakované: 17 krát

Príspevokod užívateľa Halucin » 19.03.2019

Ja začínam jest cca o 14:30
80g anglicka slanina
350g vajcia vecinou to vychádza na 6 vajec
100g Bielkovinovy chlieb
Po tréningu 40g proteín a banán
300g kuracie prsia + sáčok ryže a zelenina

Večera tvaroh 125g
grécky jogurt 140g
Kasein 30g
Kakao 30g
Pripadne na doplnenie tukov arasidy, orechy.
Na deň mi to vychádza cca 220 - 240g bielkovín
50-100g sacharidov podľa toho čo mám TG alebo nie.
A cca 100-120 g tukov

Chcem vedieť vás názor či môže byť :D
Halucin
Dátum registrácie: 13.02.2019

Príspevokod užívateľa Halucin » 19.03.2019

Ešte doplním 191cm 102 kg aktuálne. Schudol som z 126 na 102 no ďalej to už klasicky nešlo. Makám 3+1. Fasting idem 3 deň zatiaľ pohoda.
Halucin
Dátum registrácie: 13.02.2019

Návrat na "Výživa a suplementácia (zdravá výživa, stravovanie, rady ohľadom doplnkov výživy atď.)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných