Intermittent Fasting - Leangains

Re: Intermittent Fasting - Leangains

Príspevokod užívateľa Minimie » 13.03.2017

Zdravim pani,

rozhodol som sa vyskusat IF kedze som cez leto pribral dost tuku a chcem to zhodit dole. Momentalne vazim 77,5kg(vazene rano), vyska: 175cm, vek: 23. Rad by som sa dostal na nejakych tych 72kg, mozno aj 70 po urcitom case, cize primarny ciel palit tuk, hlavne na bruchu kde som isiel asi o 13cm hore v obvode oproti tomu ked som cvicil. Kalorie v treningovi den mi podla http://www.1percentedge.com/ifcalc/ vyratalo na 2663 (nie je to na mna vela vzhladom k mojej postave ?), netreningovy 2130cca.

Co sa tyka treningu tak budem kombinovat IF s Thajskym boxom 3x tyzdenne + sem tam nejaka posilka sa moze vyskytnut (full body). Myslim, ze by to mohlo fungovat.

Tu je jedalnicek, ktory som si vymyslel po precitani topicu, poprosim nejaku konstruktivnu kritiku k nemu fasting 16h (som student tak som sa snazil tak aby to aj penazenka zniesla):

11:00-12:00 (jedlo 1) - omeleta (4 vajcia), sunka 92% (50g), zelenina (paradajka/paprika/salat,...), trochu masla, vlocky (50g), mlieko polotucne (150 ml), zeleny caj - 770 kcal cca
15:00-16:00 (jedlo 2) - tuniak, krajec chleba s trochou masla, bcaa (10g), ovsene vlocky (50g) - 692 kcal cca
17:00 - trening
19:00-20:00 (jedlo 3) - ryza (200g), kuracie prsia (200g), tvaroh (250g), dzem (trocha na dochutenie), protein - 1 246 kcal cca
bielkoviny 154g, sachre 220g, tuky 85g cca ( makra su orientacne aj tak to nikdy neodvazim presne, sem tam dam viac masla sem tam menej atd.)
Osobne si myslím, že fasting je z dlhodobého hľadiska neúnosný...hormonálne to narobí veľkú šarapatu, tak by ma celkom zaujímalo, kde berú informácie tí, ktorí to tak vehementne propagujú :roll:
Minimie
Osobná trénerka
Dátum registrácie: 13.03.2017
Cash on hand: Locked
Poďakoval: 8 krát
Bolo mu ďakované: 17 krát

Príspevokod užívateľa Chaskar » 13.03.2017

ja som ho isiel raz asi cca 2 mesiace a bol som ako mrtvola,ano spalil som tuk no aj vela hmoty.raz za cas je dobre si dat ocistu cize cely jeden den nejest nic len vela vody,vitaminov a mineralov no to je asi tak cele.
Nikoho nenahovaram na uzivanie dopingu.moje vedomosti su cisto z vlastnych skusenosti bez akehokolvek tlaku na ostatnych.nezaoberam sa predajom AS,dakujem za porozumenie.neodpovedam na ziadne typy PM!
Užívateľov profilový obrázok
Chaskar
Dátum registrácie: 29.12.2016
Poďakoval: 151 krát
Bolo mu ďakované: 205 krát

Príspevokod užívateľa Lemonko » 14.03.2017

no ono ja momentalne ziadny fasting v podstate nepocitujem kedze som student a vacsinou vstavam okolo tej 10-11 ... osobne je pre mna praktickejsie dat si tri vacsie jedla cez den ako jedavat kazde 2-3 hodiny, to mi nikdy nejak nevyhovovalo
Lemonko
Dátum registrácie: 22.09.2015

Príspevokod užívateľa Minimie » 16.03.2017

no ono ja momentalne ziadny fasting v podstate nepocitujem kedze som student a vacsinou vstavam okolo tej 10-11 ... osobne je pre mna praktickejsie dat si tri vacsie jedla cez den ako jedavat kazde 2-3 hodiny, to mi nikdy nejak nevyhovovalo
3 a viac jedlá sú ok..ide o zloženie a výdaj=príjem :007
Minimie
Osobná trénerka

Príspevokod užívateľa TK1991 » 28.03.2017

zdravím, rozhodol som sa vyskúšať stravovanie "intermittent fasting" no nie je mi tu známa jedna vec a to: ak idem fast/feed 16/8 tak počas tých osem hodín môžem dané kalórie dopĺňať ako sa mi hodí alebo to musím rovnomerne rozdeliť počas tých osem hodín? problém je v tom že podľa "teórie" ktorá neviem či platí alebo je vyvrátena ak príjmem veľké množstvo sacharidov a všetko miesto kde si telo dokáže robíť zásoby(glykogén, čiže pečeň a svaly) tak začne všetku energiu ukladať do tuku, lenže niekde inde som zas čítal že pri IF tento problém nie je lebo si tým zlepšujem inzulinovú senzitivitu(akým spôsobom sa zlepšuje?) kde je pravda? ďakujem

Osobne si myslím, že fasting je z dlhodobého hľadiska neúnosný...hormonálne to narobí veľkú šarapatu, tak by ma celkom zaujímalo, kde berú informácie tí, ktorí to tak vehementne propagujú :roll:
môžeš byť konkrétnejšia? prečo je to neunosne keď som videl koľko je tu toho o IF napísané tak som čakal že to bude ok stravovací štýl :D
TK1991
Dátum registrácie: 15.03.2017

Príspevokod užívateľa mar55 » 28.03.2017

To sa popisalo aj o veganstve.
Mne moc dobre nerobilo natrieskat sa len niektoru cast dna, v konecnom dosledku neprijemny pocit na zaludku. Omnoho prijemnejsie je pre telo jeste castejsie.
Casu cez den mam mimoriadne malo ale zasoby si nakupit/urobit viem, tak nech mi nikto nevravi, ze nejde jeste pravidelne
mar55
Dátum registrácie: 20.11.2014
Poďakoval: 10 krát
Bolo mu ďakované: 8 krát

Príspevokod užívateľa Bogi » 28.03.2017

IFko neni nic prevratne a je v podstate jedno ci sa budes stravovt klasicky alebo IF stylom.Dovod preco maju ludia z IF tzv. lean gains je pretoze toho jednoducho dokopy zjedia menej aj ked si to neuvedomuju pretoze je ovela jednoduchsie nahromadit dokopy viacej kalorii ked mas nato cely den ako ked mas nato len par hodin.K tomu len tolko ze tie kalorie doplnaj kludne jak sa ti hodi.
Bogi
Dátum registrácie: 30.09.2014
Poďakoval: 1 krát

Príspevokod užívateľa Minimie » 01.04.2017

Nemyslím si že je to tak celkom jedno...stačí si prejsť viacero štúdií o hormonálnych zmenách, strate svalov atď..určite minimálne 3 jedla za deň :roll:
Minimie
Osobná trénerka

Príspevokod užívateľa miroslav.kavcak » 01.04.2017

Ja som toho názoru, že na IF sa dá urobiť dobra forma, ale že sa tam ťažšie progresuje, lebo po dlhom fastingu už nemáš v krvi optimálne množstv aminokyselin.
V prípade podozrenia, že niektorý užívateľ svojim príspevkom porušil pravidlá fóra, stačí príspevok nahlásiť a ja už zjednám nápravu.
miroslav.kavcak
Moderator
Dátum registrácie: 23.05.2011
Poďakoval: 10 krát
Bolo mu ďakované: 80 krát

Príspevokod užívateľa silný » 01.04.2017

práve preto by som osobne kazdemu odporucal protokol minimalne s 1 predtreningovým jedlom, isť cviciť po 12-14h faste je dosť na hlavu, pokial ide o silovy ci na hypertrofiu orientovaný trening, v prípade takeho kardia sa to da odpustiť :D
Vaše otázky, problémy, postrehy a iné dopyty smerujte prosím do príslušných tém a nie do mojej poštovej schránky
(nie preto, žeby som bol neochotný poradiť, ale to na čo sa pýtate, môže poslúžiť aj ostatným...)
silný
Dátum registrácie: 20.07.2015
Bank: Locked
Poďakoval: 33 krát
Bolo mu ďakované: 226 krát

Príspevokod užívateľa Bogi » 01.04.2017

Osobne by som IFko siel len do diety ale urcite nie do objemu.
Bogi
Dátum registrácie: 30.09.2014
Poďakoval: 1 krát

Príspevokod užívateľa Chaskar » 01.04.2017

raz som to skusal a to som nebol natty a schudol som poriadne-nevyrysoval,schudol-nikdy viac!
Nikoho nenahovaram na uzivanie dopingu.moje vedomosti su cisto z vlastnych skusenosti bez akehokolvek tlaku na ostatnych.nezaoberam sa predajom AS,dakujem za porozumenie.neodpovedam na ziadne typy PM!
Chaskar

malo nutelly si isiel asi :013
Vaše otázky, problémy, postrehy a iné dopyty smerujte prosím do príslušných tém a nie do mojej poštovej schránky
(nie preto, žeby som bol neochotný poradiť, ale to na čo sa pýtate, môže poslúžiť aj ostatným...)
silný

ako ja v tom problem nevidim, isť daky ten fasting, ak počas neho človek nevykonáva daku extremne naročnu fyzicku námahu, pripadne ma uplny klud cely den...
silný

Príspevokod užívateľa Chaskar » 01.04.2017

malo nutelly si isiel asi :013
vtedy som caro suplementu nutella este nepoznal :?
Chaskar

Návrat na "Výživa a suplementácia (zdravá výživa, stravovanie, rady ohľadom doplnkov výživy atď.)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Lariego a 1 neregistrovaný