Re: Odhaľovanie mýtov, mýty a fakty o strave a posilňovaní

Príspevokod užívateľa bgano » 11.08.2013

Tak presiel som to tu cele, a chcem sa opytat, teda necvicim nalacno, pred TG mam prevnu stravu , cize amina mam v tele nepotrebujem BCAA ,,, ak idem na lacno cvicit dam pred TG 10g+ BCAA....a po tvrdom TG staci 5g BCAA,popripade Amino X + Whey protein,,(Creatin) ?
Som student na rozhadzovanie € na Hydra bohuzial nieje.....
Ak nevieš prečo pokračovať,spomeň si nato, prečo si začal !
Užívateľov profilový obrázok
bgano
Dátum registrácie: 22.12.2012
Cash on hand: Locked
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa junkman12 » 11.08.2013

ja si myslim že určite ano, ak nemaš na hydro tak ten whey je v pohode:)
junkman12
Dátum registrácie: 27.02.2010

Re: Re: Odhaľovanie mýtov, mýty a fakty o strave a posilňova

Príspevokod užívateľa BellCross » 12.08.2013

Vcera som bol na seminari s Karin Antovskou a spol.
Zaujal ma nazor Ivana Macha na sacharidy v diete, podla neho sa mozu zemiaky kludne davat namiesto ryze, na tu istu gramaz maju ovela menej sacharidov a skrobu ako ryza, kedze 60% tvori voda.
Jediny dovod preco ich ludia (alebo kulturisti) nedavaju je vysoky obsah solaninu, ktory je toxicky a ako nahradu by odporucal sladke zemiaky bataty alebo kukuricnu kasu-Polentu
BellCross
Dátum registrácie: 14.03.2011
Poďakoval: 2 krát
Bolo mu ďakované: 2 krát

Príspevokod užívateľa tilter » 12.08.2013

a preco si si myslel (aspon z toho prispevku usudzujem), ze sa zemiaky nemozu jest v diete? povedzme ze mam 150ku vlnu, tak zjem 0.5kg zemiakov + zvysnych 50g doplnim z hocicoho
pre mna taky isty zdroj sachrov ako ryza, akurat pomer sachrov/100g je cca 20g v zemiakoch oproti cca 80g v ryzi

ja mam chutovo radsej zemiaky, ale kvoli lahsej priprave furt jem ryzu...
"nevadí ak zjem cca 2 plátky toaletného navyše ku BCAA? :D hlavne čo sa diéty týka."
tilter
Dátum registrácie: 25.03.2011

Asi len preto, ze vsade sa pise len RYZA, RYZA, RYZA a nemal som tu snahu si sam nastudovat ze preco len RYZA.
Cize teraz ked som o nieco mudrejsi uz a s pripravou nemam problem, tak zacinam uprednostnovat zemiaky, kedze rovnako ako ty chutovo ich mam radsej, lepsie povedane striedat raz ryza raz zemiaky nech to neje monotonne.
BellCross

Príspevokod užívateľa tilter » 12.08.2013

Vyskusaj aj kuskus, pripadne quinoa... kuskus je fajn v tom ze ho staci zaliat teplou vodou a je hotovy, quinoa som este osobne neskusal ale asi co najskor vyskusam
"nevadí ak zjem cca 2 plátky toaletného navyše ku BCAA? :D hlavne čo sa diéty týka."
tilter
Dátum registrácie: 25.03.2011

Príspevokod užívateľa pepo88 » 12.08.2013

tiez ludom odporucam aj zemiaky.. nielen ryzu :)
Je tažké si ísť za svojím cieľom,keď človek ešte vobec nevie čo chce,a aj tá najmenšia prekážka mu vie narobiť veľké problémy
https://www.facebook.com/PeterMuranOsobnyTrener?fref=ts
Sorry ak neodpisem na SS.Mam ich denne
pepo88
Moderátor: súťažný kulturista
Dátum registrácie: 05.01.2007

Príspevokod užívateľa brassers » 12.08.2013

Jediny dovod preco ich ludia (alebo kulturisti) nedavaju je vysoky obsah solaninu
by ma zaujimalo, kolkych ludi, ktori zemiaky pravidelne jedia, tato latka uz zabila, resp. im narobila zdravotne problemy. o takejto vyhovorke pocujem prvy krat
Do nutričných hodnôt počítam aj zeleninu a ovocie -> (červený grep na desiatu ako spaľovač , čo si o tom myslíte ? cca 150g/deň)
brassers
Dátum registrácie: 05.10.2012
Bolo mu ďakované: 1 krát

Brassers ty si taky mudry, ze teba riadne skoda na tomto fore medzi nami obycajnymi ludmi fakt.
Napis mail priamo Ivanovi Machovi a opytaj sa ho ako to myslel ak ta to tak zaujima a povazujes to za vyhovorku, a sorry ze som nedaval na tom seminari 100% pozor a nezachytil som vsetko co povedal a ako to myslel, aby som ti to vedel JA, nevystudovany laik, tu vysvetlit podrobne.
BellCross

Príspevokod užívateľa infidel » 12.08.2013

čo su všetci lifteri takí butthurt z teba?
infidel
Dátum registrácie: 01.12.2010

Príspevokod užívateľa 1adad1 » 12.08.2013

podla mna brassers ma velmi triezve nazory
1adad1
Dátum registrácie: 25.02.2012

Príspevokod užívateľa brassers » 12.08.2013

tiez mi nejako unika, kde je problem. napisal som svoj postreh, a naozaj by ma zaujimalo, ci sa niekedy ten solanin realne prejavil ako negativny cinitel V PRAXI, alebo je to vsetko vo sfere nepotvrdenej teorie a korelacnych studii (napr. ako myty okolo saturovaneho tuku). mozno by som sa menej pytal, keby mi niekto z casu na cas aj realne odpovedal na otazku, namiesto nepresne namierenych ustipacnych poznamok
Do nutričných hodnôt počítam aj zeleninu a ovocie -> (červený grep na desiatu ako spaľovač , čo si o tom myslíte ? cca 150g/deň)
brassers
Dátum registrácie: 05.10.2012
Bolo mu ďakované: 1 krát

Príspevokod užívateľa cervo112 » 12.08.2013

BellCross
som rad, ze si to tu napisal o zemiakoch... ja jem podstatne castejsie zemiaky ako ryzu/cestoviny... aj dnes som mal k dvom jedlam zemiaky a vzdy ked si ich naberam sa nad tym pozastavujem, ze vsetci ryza, ryza a ja zemiaky
mam ich radsej a sadime ich, takze mam v podstate neobmadzene mnozstvo
cervo112
Dátum registrácie: 04.12.2010

Príspevokod užívateľa wolker » 12.08.2013

musim suhlasit ze brassersove nazory su velmi efektivne a realne :lol: :wink: Stale niekto nieco povie a hned je to pravda a kazdy to tak teda robi. Kolko krat pocujem ze si niekto da radsej klasicku Colu ako Colu Light, lebo v lightke je viac chemie :lol: Skonci to pri debate o skodlivosti umelych sladidiel a sme doma. Skodlive mozno su, ale pri akych davkach a expozicii nastanu skutocne, realne, viditelne dosledky na zdravie? To uz nikto neriesi a radsej to nepiju. Rovnaky brainwashing funguje pri doplnkoch ako napr. glutamin.. ten zvysuje HGH.. waaaau pome vsetci donho, lenze prakticky a realne je nam jeho zvysenie na nic, lebo je to proste malo! Lenze ludia aj tak kupuju glutamin :D (to len na priklad)

Cize tak isto k tym zemiakom. Prestanem jest junk food a craps aby som sa stravoval racionalne.. zacnem jest zemiaky a potom mi povedia ze aj to ma nieco v sebe.. tak co uz mam jest? Doma vypestovanu pažitku? ..inak Martin Mester strasne oblubuje zemiaky :mrgreen: a ja jem aj tak najviac vločky :lol:
"YOUR FUTURE COMES UP, WHEN YOU BEGIN TO LIVE IT IN THE PRESENT"
~ Wolker
wolker
Moderator
Dátum registrácie: 30.05.2011

Príspevokod užívateľa 1adad1 » 12.08.2013

doma vypestovanu pazitku :D: D zomrel som
1adad1
Dátum registrácie: 25.02.2012

Návrat na "Výživa a suplementácia (zdravá výživa, stravovanie, rady ohľadom doplnkov výživy atď.)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných