Re: Odhaľovanie mýtov, mýty a fakty o strave a posilňovaní

Príspevokod užívateľa ghostrider88 » 08.03.2013

ďalej je tu štúdia na tie 1,5b/1kg váhy bielkovín http://suppversity.blogspot.sk/2013/01/ ... ng-at.html hovorí že ak príjimame síce 2,5-3g / kg bielkovín (stavebného materiálu) ale nemáme dostatok fuelu (carb) a neviem čoho (fats) tak nepostavíme z toho nic :)

ed. 3 - štúdia, ktorá preukázala, že je lepšie prijať 20-25 g rýchlych bielkovín (whey) a naśledne hodinu neskôr kompletné jedlo (maso) namiesto 40g bielkovín,

prosím vás, vyjadríte sa niekto ? :) môžem pridať ďalsie studie, ale povedzte na základe referencíi či sú pravdivé, alebo to nemám ani čítať :)
Je vcelku jasne(aspon dufam) že aminokyseliny sa nezabuduju do telovych bielkovin same od seba a že je to energeticky naročny proces ktory prijmom energie z bielkovin je tažké ak nie priam nemožne pokryt.Tolko k prvej otazke
K druhej, ano, študie ukazali, že 20g bielkovin zdvihne proteosyntezu na max a vyššie davky len zvyšuju vydavky(čo vyhovuje suplementovym firmam).
ghostrider88
Dátum registrácie: 23.11.2011
Cash on hand: Locked

Príspevokod užívateľa Demovič » 08.03.2013

chcel by som spravit taky experiment.. najlepsie dvojcata.. jeden by jedol 20g bielkovin denne a druhy 150g bielkovin denne pri takom istom kalorickom prijme a vydaji... ze kto by viac nabral :D

2Og bielkovin denne...tak malo...to sa da? :mrgreen:
noo kto asi by nabral viac... :wink:
Užívateľov profilový obrázok
Demovič
Dátum registrácie: 08.03.2013

Príspevokod užívateľa Bress » 09.03.2013

Mna by zaujimalo zkade prisiel nato, ze jedlo ostava v tele 40hod, sak do tych max 24hod pri normalnom dennom cykle to vyseries a vstrebane vsetko je mozno tak za 6-8hod, potom uz mas len ulozeny nejaky glykogen v peceni, nejake aminokysliny ti prudia v krvi a to je vse.
Tu stranku postupne popozeram, mozno potom sa vyjadrim .
Bress
Dátum registrácie: 09.03.2009

Príspevokod užívateľa Paťo22 » 09.03.2013

ešte by som sa chcel spýtať na jednu vec.. ohladom inzulínu pred TG..
http://suppversity.blogspot.sk/2012/06/ ... white.html
nechápem tomu moc.. hovoria, že whey zdvihne viac inzulín než biely chleba..
1,-čiže ak si dám pred TG whey, tak sa mi zvýši inzulín ?? alebo mám šancu že klesne potom dole dovtedy pokým pojdem cvičiť ??
2,-má to nejaký vplyv na inzulínovú citlivosť ?? oslabí sa ak sa mi zvýši inzulín pred TG??
3,-niesom si presne istý, čo je to tá inzulínová citlivosť, vedeli by ste mi to niekto vysvetliť načo slúži ?? :)
Paťo22
Dátum registrácie: 14.08.2012

co je TG? Ale hej hovoria tam, ze v konecnom dosledku ma ten whey za dosledok viac inzulinu ( ked som dobre pochopil tak nie ako priamu odpoved ale cez tie pomocne hormony z creva) .
Inzulinova citlivost by mala byt odpoved pancreasu na prijate jedlo ( sacharidy hlavne), kolko a ako vyluci inzulinu. A kedze inzulin ma vlastnost zvysovat priepustnost kapilar, tjn viac zivin sa dostane napr. do svalov :)
Bress

Re: Re: Odhaľovanie mýtov, mýty a fakty o strave a posilňova

Príspevokod užívateľa Lyandrol » 09.03.2013

riešite totalna pičoviny
NEŽELÁM SI ABY STE DAVALI MOJ OSOBNÝ KONTAKT (tí ktorí ma poznate) HOCIKOMU Z FORA AJ MIMO FORA BEZ MOJHO SUHLASU.
Lyandrol
Moderator
Dátum registrácie: 07.05.2010
Bolo mu ďakované: 2 krát

Príspevokod užívateľa brassers » 09.03.2013

ešte by som sa chcel spýtať na jednu vec.. ohladom inzulínu pred TG..
http://suppversity.blogspot.sk/2012/06/ ... white.html
nechápem tomu moc.. hovoria, že whey zdvihne viac inzulín než biely chleba..
1,-čiže ak si dám pred TG whey, tak sa mi zvýši inzulín ?? alebo mám šancu že klesne potom dole dovtedy pokým pojdem cvičiť ??
2,-má to nejaký vplyv na inzulínovú citlivosť ?? oslabí sa ak sa mi zvýši inzulín pred TG??
3,-niesom si presne istý, čo je to tá inzulínová citlivosť, vedeli by ste mi to niekto vysvetliť načo slúži ?? :)
1. ano, ale nemyslim si ze ten insulin spike bude nejaky razantny (ako by bolo v pripade konzumacie vacsieho mnozstva glukozy) takze rebound hypoglykemie sa nemusis bat. ale aj tak by som radsej pred treningom volil radsej pevny zdroj bielkovin
2. inzulinovu citlivost si zvysujes fastingom, takze ak fastujes 12-16h denne a potom si das jeden nevinny protein tak tie dopady na citlivost su minimalne. a "neoslabi" sa ti pred tg, lebo pokial viem, tak inzulinova citlivost sa berie z dlhodobejsieho hladiska
3. to ti uz bolo povedane. v podstate efektivitia a rychlost s ktorou pankreas reaguje na zvysenie krvneho cukru

inak moc to riesis do detailov, ubral by som na entuziazme
Do nutričných hodnôt počítam aj zeleninu a ovocie -> (červený grep na desiatu ako spaľovač , čo si o tom myslíte ? cca 150g/deň)
brassers
Dátum registrácie: 05.10.2012
Bolo mu ďakované: 1 krát

Príspevokod užívateľa ghostrider88 » 09.03.2013

Inzulinova citlivost by mala byt odpoved pancreasu na prijate jedlo ( sacharidy hlavne), kolko a ako vyluci inzulinu.
Inzulinova citlivost sa tyka perifernych buniek a ich receptorov nie pankreasu.
ghostrider88

No ja som to myslel tak , ze proste kolko inzulinu sa vyluci(tuto cast som si ja tak vysvetlil z toho nazvu ) a jasne, ze nato maju receptory ine bunky ako prave tie sekrecne v pancreasu.
Edit: ok uz mi je jasne, ze my sme sa nepochopili ako som to ja myslel :)
Naposledy upravil/-a Bress v 09.03.2013, upravené celkom 1 krát.
Bress

Príspevokod užívateľa ghostrider88 » 09.03.2013

Pre pochopenie si stači vygooglit down regulaciu inzulinovych receptorov a pochopi to snad naozaj každy.
ghostrider88

Príspevokod užívateľa patoprst » 21.03.2013

Presiel som celu temu , teraz mi neda spytat sa na toto co citam na inej stranke . Ono je v tom gulas potom clovek nevie z coho si brat viac priklad , niekto tu odporuje sachrom po treningu a niekto ich zas vyzaduje.Napr:

Prakticky ihneď po skončení nastáva glykogénová regenerácia vo svaloch. Ak v žalúdku nie sú v tejto dobe obsiahnuté sacharidy, organizmus zaisťuje obnovu glykogénu rozložením časti svalového tkaniva.
Tento proces najsilnejšie prebieha v prvých 90 min. po skončení tréningu a regenerácia sacharidov je najsilnejšia v priebehu prvých 150 minút po výkone.

takze ak nedoplnim sachre co najrychlejsie , bude mi teraz 90 minut ,,chabnut,, svalstvo ??? nerozumiem ...

alebo co poviete na toto ?? :
,, Anabolické okno'' otvára sa zhruba 15minút po tréningu. Zloženie kokteilu po tréningu má zodpovedať pomeru sacharidov k bielkovinám 2:1. Kulturista vážiaci 80kg dodá v tomto kokteilu minimálne 0,75 g sacharidov na 1kg telesnej váhy a 0,35 g bielkovín na 1kg váhy cvičenca, to je 60g sacharidov a 30g bielkovín. Je to ale minimum tak sa nebojte trosku zvýšiť. Tekutina prejde rýchlo zažívacím traktom a živiny dôjdu tam kam práve sval potrebuje.

lebo ja ako zaciatocnik co cvici 3 mesiace mam v tom gulas a samozrejme chcem po treningu pre telo to najlepsie a nie podla jedneho si staci dat izolat a staci a zas niekto radi rychle sachre s bielkovinami...
patoprst
Dátum registrácie: 20.03.2013

Príspevokod užívateľa TaĎuri » 21.03.2013

Ježiš mária ľudia nekomplikujte to, úplný základ je tvrdý a kvalitný tréning + spánok + kvalitná strava (pokryť B+T+S) osobne sa nestarám či naberiem o 1g svalov menej kvôli tomu že nepočítam sekundy do post TG meal.
TaĎuri
Dátum registrácie: 23.07.2012

Príspevokod užívateľa patoprst » 21.03.2013

Ježiš mária ľudia nekomplikujte to, úplný základ je tvrdý a kvalitný tréning + spánok + kvalitná strava (pokryť B+T+S) osobne sa nestarám či naberiem o 1g svalov menej kvôli tomu že nepočítam sekundy do post TG meal.
nie ja nejdem komplikovat ale chcem radu od niakeho normalneho cloveka , lebo fakt tu citam jedno cez druhe viac ma to pomota jak ma to nieco nauci... jedna studia cez druhu kazdy si tu vyvracia jedno cez druhe , chcem sa nieco naucit a nie domotat...
patoprst
Dátum registrácie: 20.03.2013

Príspevokod užívateľa lipo » 21.03.2013

Presiel som celu temu , teraz mi neda spytat sa na toto co citam na inej stranke . Ono je v tom gulas potom clovek nevie z coho si brat viac priklad , niekto tu odporuje sachrom po treningu a niekto ich zas vyzaduje.Napr:

Prakticky ihneď po skončení nastáva glykogénová regenerácia vo svaloch. Ak v žalúdku nie sú v tejto dobe obsiahnuté sacharidy, organizmus zaisťuje obnovu glykogénu rozložením časti svalového tkaniva.
Tento proces najsilnejšie prebieha v prvých 90 min. po skončení tréningu a regenerácia sacharidov je najsilnejšia v priebehu prvých 150 minút po výkone.

takze ak nedoplnim sachre co najrychlejsie , bude mi teraz 90 minut ,,chabnut,, svalstvo ??? nerozumiem ...

alebo co poviete na toto ?? :
,, Anabolické okno'' otvára sa zhruba 15minút po tréningu. Zloženie kokteilu po tréningu má zodpovedať pomeru sacharidov k bielkovinám 2:1. Kulturista vážiaci 80kg dodá v tomto kokteilu minimálne 0,75 g sacharidov na 1kg telesnej váhy a 0,35 g bielkovín na 1kg váhy cvičenca, to je 60g sacharidov a 30g bielkovín. Je to ale minimum tak sa nebojte trosku zvýšiť. Tekutina prejde rýchlo zažívacím traktom a živiny dôjdu tam kam práve sval potrebuje.

lebo ja ako zaciatocnik co cvici 3 mesiace mam v tom gulas a samozrejme chcem po treningu pre telo to najlepsie a nie podla jedneho si staci dat izolat a staci a zas niekto radi rychle sachre s bielkovinami...
Presne o tomto to je, niekde je tak niekde zas inak, musíš hľadať čo ti pasuje najlepšie... takže raz vyskúšaj tak raz onak a rozhodni sa... teraz idem vyskúšať tak že po 2 tréningoch zo 4 dám sacharidy + bielkoviny a po 2 tréningoch zas len čisto bielkoviny a takto to budem striedať, uvidím čo to spraví...
"Ak nebudeš mnoho očakávať, budú sa ti zdať aj malé veci veľkými."
Platón
"Nesnaž sa prevyšovať ostatných, ale sám seba."
Cicero
lipo
Dátum registrácie: 15.10.2011

Príspevokod užívateľa Maxton » 21.03.2013

ked to budes vzdy striedat tak neuvidis co je lepsie lebo to nebudes mat jak zistit
I povstal cvik z rodu základných a sľúbil krivým, že sa narovnajú, slabým, že zosilnejú, chudým, že priberú... I riekol pred davom zhromaždených ľudí : "Verte vo mňa, cvičte ma, lebo bude požehnaný každý, kto ma okúsi!
Maxton
Dátum registrácie: 16.03.2009

Návrat na "Výživa a suplementácia (zdravá výživa, stravovanie, rady ohľadom doplnkov výživy atď.)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných