Diéta a chudnutie

Re: Diéta a chudnutie

Príspevokod užívateľa lostson » 04.03.2019

Ahojte,

chcel by som sa poradiť s väčšími odborníkmi, pretože mám pocit, že to, čo robím, nerobím úplne správne a vo vzduchu smrdí jojo-efekt.

Aktuálne som na diéte. Na začiatku (2.1.2019) som mal 120,2kg. Aktuálne (vážený 3.3.2019) som na 112.4kg. Moja výška je cca 186cm.
Cvičím už niekoľko rokov, no až teraz som sa rozhodol dávať si naozaj pozor na stravu a teda sledovať si príjem stravy dopodrobna.

Využil som množstvo kalkulačiek a nejakým úsudkom som dospel k tomu, nastaviť si denný príjem na 2500 kcal (226g bielkovín, 215g sach, 75g tuky). Váha ide docela slušne dole, i keď 7.8kg za tri mesiace sa môže zdať málo, mal som pár výpadkov, kedy sa strava nedržala a do hry prišiel aj alkohol.

S čím sa chcem hlavne poradiť. Začínam mať pocit, po čítaní tohto fóra a ďalších článkov, že na svoju hmotnosť mám nastavené kalórie na hrozne nízkej hodnote a preto sa bojím, že po ukončení diéty (cieľ je 95-100kg) budem mať problém s udržiavaním hmotnosti, prípadným zbavovaním sa dodatočného tuku.

Ďakujem vopred za akúkoľvek odpoveď :)
lostson
Dátum registrácie: 04.03.2019
Cash on hand: Locked
Poďakoval: 1 krát

Príspevokod užívateľa Martinekus » 04.03.2019

Zdravim makači, mam taku menšiu dilemu. Som v diete išiel som si pekne mesiac (treningy, strava, spanok, povinnosti) no teraz mal velmi dobry kamarat rozlučku so slobodou a trošku som to prehnal s tvrdym alkoholom. Tie stavy po alkohole tušim, že všetci poznate, no moja dilema spočiva v tom, že som bol v ťahu tak 2 dni a dnes na začiatku noveho týždňa nemam vôb chuť isť cvičiť, držať stravu totalne spalena motivacia. Ak sa Vám to už raz stalo bol by som rád ak bys te mi niečo odporučili ako ďalej, pretože tie vyčitky ma zožeru.
Martinekus
Dátum registrácie: 21.08.2014

Zdravim makači, mam taku menšiu dilemu. Som v diete išiel som si pekne mesiac (treningy, strava, spanok, povinnosti) no teraz mal velmi dobry kamarat rozlučku so slobodou a trošku som to prehnal s tvrdym alkoholom. Tie stavy po alkohole tušim, že všetci poznate, no moja dilema spočiva v tom, že som bol v ťahu tak 2 dni a dnes na začiatku noveho týždňa nemam vôb chuť isť cvičiť, držať stravu totalne spalena motivacia. Ak sa Vám to už raz stalo bol by som rád ak bys te mi niečo odporučili ako ďalej, pretože tie vyčitky ma zožeru.
Stačí sa donútiť prísť do posilky a ono to príde samo... Tiež sa mi to parkrát stalo, no ak sa dokážeš prinútiť prísť do posilky a odmakať tréning, okamžite sa chytíš aj na stravu a ideš ďalej.
lostson

Príspevokod užívateľa Zeratul » 04.03.2019

to je normalne, alkohol zvysuje estrogen preto mas teraz stavy ako baba.
proste ic makat.
SQ: 290
BP: 190
DL: 320
Total: 800
BW: 128

My Youtube Channel: https://www.youtube.com/channel/UCfJqUqOfmmA_iv92kR8gapw

Check out my Instagram: https://www.instagram.com/berserk.marius/
Zeratul
Dátum registrácie: 17.05.2011
Poďakoval: 13 krát
Bolo mu ďakované: 24 krát

Príspevokod užívateľa Vinnie » 04.03.2019

jasné. choď cvičiť. ten tréning bude asi poslabší a budeš mať nechutný alkoholový pot, ale na ďalší deň už budeš oukej a trénovať normálne ako predtým.
"existuje aj neaky doplnok na rast a hrubku koko..? pocul som vraj ze Nitrix"
Užívateľov profilový obrázok
Vinnie
Dátum registrácie: 22.09.2010
Poďakoval: 62 krát
Bolo mu ďakované: 432 krát

Príspevokod užívateľa Martinekus » 04.03.2019

Ďakujem pekne za odpovede ;)
Martinekus
Dátum registrácie: 21.08.2014

Príspevokod užívateľa DanteUnchained » 04.03.2019

Ahojte,

chcel by som sa poradiť s väčšími odborníkmi, pretože mám pocit, že to, čo robím, nerobím úplne správne a vo vzduchu smrdí jojo-efekt.

Aktuálne som na diéte. Na začiatku (2.1.2019) som mal 120,2kg. Aktuálne (vážený 3.3.2019) som na 112.4kg. Moja výška je cca 186cm.
Cvičím už niekoľko rokov, no až teraz som sa rozhodol dávať si naozaj pozor na stravu a teda sledovať si príjem stravy dopodrobna.

Využil som množstvo kalkulačiek a nejakým úsudkom som dospel k tomu, nastaviť si denný príjem na 2500 kcal (226g bielkovín, 215g sach, 75g tuky). Váha ide docela slušne dole, i keď 7.8kg za tri mesiace sa môže zdať málo, mal som pár výpadkov, kedy sa strava nedržala a do hry prišiel aj alkohol.

S čím sa chcem hlavne poradiť. Začínam mať pocit, po čítaní tohto fóra a ďalších článkov, že na svoju hmotnosť mám nastavené kalórie na hrozne nízkej hodnote a preto sa bojím, že po ukončení diéty (cieľ je 95-100kg) budem mať problém s udržiavaním hmotnosti, prípadným zbavovaním sa dodatočného tuku.

Ďakujem vopred za akúkoľvek odpoveď :)
Tazko povedat ohladom tych kalorii, nevieme aky mas bezny den.Ja by som na 2500-2700 neschudol a to sedim v robote na zadku s minimom pohybu. Jojo efekt je ked si nastavis prijem kcal na bazali a za 3 tyzdne uz nemas z coho uberat a rozdrbe sa ti psychika a za tyzden si demotivovany a naspat. Kym chudnes na 2500kcal denne tak tak pokracuj, 8kg za 12 tyzdnov je v pohode, len pocitaj s tym ze sa to trosku spomali a miesto uberania kcal, skor pridaj kardio 1x do tyzdna, potom 2x do tyzdna a az potom zniz kcal.
Wake up.
WAKE UP!
You can do anything.
Don't limit yourself.
Change the world...

Always try to reach the unreachable or you will grow weaker.
DanteUnchained
Dátum registrácie: 10.01.2016
Bank: Locked
Poďakoval: 58 krát
Bolo mu ďakované: 32 krát

Ďakujem veľmi pekne DanteUnchained. Budem teda pokračovať v tom ako to je. Absolútne nehladujem, práveže sa cítim dobre a doposiaľ som nemal ani potrebu robiť kardio, takže to mi ako ty hovoríš, stále ostáva v zálohe v prípade, že by sa to spomalilo.
lostson

Príspevokod užívateľa DanteUnchained » 04.03.2019

Makra si kludne mozes trosku poprehadzovat, bielkoviny stiahni na 180-200 a suchni zbytok do sacharidov ak chces, no to je uz na tebe.
Zachvilku aj mna caka dietka z 83-> 75 prip. 73kg ako sa mi bude chciet a darit :D
Wake up.
WAKE UP!
You can do anything.
Don't limit yourself.
Change the world...

DanteUnchained

Príspevokod užívateľa efraim » 05.03.2019

Makra si kludne mozes trosku poprehadzovat, bielkoviny stiahni na 180-200 a suchni zbytok do sacharidov ak chces, no to je uz na tebe.
Zachvilku aj mna caka dietka z 83-> 75 prip. 73kg ako sa mi bude chciet a darit :D
Akú máš výšku?
efraim
Dátum registrácie: 17.05.2013
Poďakoval: 92 krát
Bolo mu ďakované: 95 krát

Príspevokod užívateľa NIDECKER93 » 05.03.2019

Idem objem od septembra, snazim sa ist kvalitnu stravu. Pribral som 7kg (mal som 81kg teraz mam 88.3kg) a este planujem ist 2 mesiace (zhruba 1kg za mesiac priberam takze celkovo cca 9 kg nabratia za 8 mesiacov). Potom by som chcel dat dole trochu tuk, v pase nejaky je, inde to je v pohode. Rozmyslam, ze stravu ani trening nezmenim, len pridam HIIT 4-5x tyzdenne. Myslite ze to ma zmysel?
30 sekund sprint, minuta vyklus, 8 intervalov
NIDECKER93
Dátum registrácie: 29.12.2011
Poďakoval: 2 krát
Bolo mu ďakované: 2 krát

Príspevokod užívateľa silný » 05.03.2019

Je to v podstate jedno aku formu kardia zvolis a ci vôbec budeš robiť dáke kardio... hlavné je, znížiť terajší kalorický príjem, resp. pridať výdaj tak aby, si chudol... takže je na tebe, ktorá možnosť ti bude najviac vyhovovať a ktorú si zvolíš...
Vaše otázky, problémy, postrehy a iné dopyty smerujte prosím do príslušných tém a nie do mojej poštovej schránky
(nie preto, žeby som bol neochotný poradiť, ale to na čo sa pýtate, môže poslúžiť aj ostatným...)
silný
Dátum registrácie: 20.07.2015
Poďakoval: 111 krát
Bolo mu ďakované: 646 krát

Príspevokod užívateľa miroslav.kavcak » 06.03.2019

Len doplním že úplne najlepšie je začať chodiť viac pešo. Samozrejme tam kde je to možné.
V prípade podozrenia, že niektorý užívateľ svojim príspevkom porušil pravidlá fóra, stačí príspevok nahlásiť a ja už zjednám nápravu.
miroslav.kavcak
Moderator
Dátum registrácie: 23.05.2011
Poďakoval: 24 krát
Bolo mu ďakované: 226 krát

Príspevokod užívateľa Vinnie » 06.03.2019

alebo na bicykli podľa toho kde bývaš
"existuje aj neaky doplnok na rast a hrubku koko..? pocul som vraj ze Nitrix"
Vinnie
Dátum registrácie: 22.09.2010
Poďakoval: 62 krát
Bolo mu ďakované: 432 krát

Príspevokod užívateľa DanteUnchained » 06.03.2019

Akú máš výšku?
+- 180cm, na 73kg by som mal byt tak na 9-10% tuku
Wake up.
WAKE UP!
You can do anything.
Don't limit yourself.
Change the world...

DanteUnchained

Návrat na "Výživa a suplementácia (zdravá výživa, stravovanie, rady ohľadom doplnkov výživy atď.)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 11 neregistrovaných