Diéta a chudnutie

Re: Diéta a chudnutie

Príspevokod užívateľa Mr. Muscle » 14.11.2017

Zvykli ste niekto dávať nejaké čistiace kúry? Ja som cca pred 2 rokmi mal žalúdočné problémy, ktoré boli vtedy zrejme z nie moc dobrej stravy. V kuse ma bolelo brucho, hnačky atď... Tak som vyskúšal čistiacu kúru na ovocných šťavách a čaji (1 týždeň). K cvičeniu sa to vôbec nehodí, treba si na ten čas dať prestávku, človeku pri tom strašne chýba pocit prežúvania, ale napriek tomu sa to oplatilo. Za týždeň sa mi dal žalúdok celkom dobre dokopy. A keďže som na normálnu stravu nabiehal postupne, problémy sa mi ani nevrátili. Myslím si, že tieto "diéty" sú dobré na to, aby si naše telo na chvíľku oddýchlo od vysokého množstva bielkovín a aby sa trochu prečistil organizmus.
Opi sa pod obraz tak ze 2 dni neprides ku sebe a uvidis tu ocistu tela :D
Nesypem len jem toľko veľa krupice každý deň

SQ - 170kg
BP - 170kg
Užívateľov profilový obrázok
Mr. Muscle
Dátum registrácie: 17.08.2015
Cash on hand: Locked
Poďakoval: 18 krát
Bolo mu ďakované: 23 krát

Príspevokod užívateľa Vinnie » 14.11.2017

:uuu:
paleo ? takže podľa teba pred 300 rokmi bolo obdobie paleolitu ? :D
Práveže vtedy sa už v pohode jedli klobásky a jaterničky :-)
no bolo toho podstatne viac ako v paleolite, ale konkrétne klobásky a jaterničky slečna nemusí ako sme sa dozvedeli v téme Stres :D
"existuje aj neaky doplnok na rast a hrubku koko..? pocul som vraj ze Nitrix"
Vinnie
Dátum registrácie: 22.09.2010
Poďakoval: 3 krát
Bolo mu ďakované: 78 krát

Príspevokod užívateľa Minimie » 14.11.2017

ánoooo, poďme naapadnúť moje vzdelanie - nevzdelanie, to bol fór v duchu "jedzme to, čo naši predkovia" :-D
Minimie
Osobná trénerka
Dátum registrácie: 13.03.2017
Poďakoval: 7 krát
Bolo mu ďakované: 15 krát

Príspevokod užívateľa DanteUnchained » 14.11.2017

Teraz by sa sem hodila hlaska z Wormsov : "You miiiissed" :D :D
https://www.youtube.com/watch?v=d-Ldztbd6Js&t=23s :D
DanteUnchained
Dátum registrácie: 10.01.2016
Poďakoval: 31 krát
Bolo mu ďakované: 6 krát

Príspevokod užívateľa rapsic » 14.12.2017

Najlepši je stacionárny bicykel alebo Bežecký pás. Ale aj taký stepper nieje na zahodenie :)

Je ale ťažké si vybrať ten správny, preto vám odporúčam tieto články:

https://fitness-life.sk/2017/12/12/stac ... d-fitness/
https://fitness-life.sk/2017/12/05/step ... ess-stroj/
Este kolko tem budes spamovat?
Nepiste mi spravy ohladom sprostredkovania aas, pretoze nic nemam, nepredavam, a nikoho nepoznam kto by sa s tym zaoberal
Ak chces velke svaly daj si kotvicnikovy caj lebo meni tuk na sval
rapsic
Dátum registrácie: 27.04.2017
Poďakoval: 42 krát
Bolo mu ďakované: 63 krát

Príspevokod užívateľa homar » 15.12.2017

ja som si vymyslel vlastný detox. tzv. detox 300 takže sa jedia len jedlá ktoré existovali pred 300 a viac rokmi :D
inak kedysi v telke dávali na nejakom dokumentárnom kanáli (asi Viasat History) program, kde chlapík s babou jedli týždeň len dobové jedlá, boli tam aj obdobia z 20 storočia, ale aj tie stredoveké a z viktoriánskej éry, to by chlape nejedol sa stavím, polovica z tých vecí bola riadny humus, také kombinácie vtedy žrali, že som mal dosť to len vidieť na obrazovke, a to ja zjem fakt skoro všetko
R.C.: “Train harder and grow bigger.”
homar
Dátum registrácie: 29.05.2008
Poďakoval: 22 krát
Bolo mu ďakované: 20 krát
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Vinnie » 15.12.2017

ja som si vymyslel vlastný detox. tzv. detox 300 takže sa jedia len jedlá ktoré existovali pred 300 a viac rokmi :D
inak kedysi v telke dávali na nejakom dokumentárnom kanáli (asi Viasat History) program, kde chlapík s babou jedli týždeň len dobové jedlá, boli tam aj obdobia z 20 storočia, ale aj tie stredoveké a z viktoriánskej éry, to by chlape nejedol sa stavím, polovica z tých vecí bola riadny humus, také kombinácie vtedy žrali, že som mal dosť to len vidieť na obrazovke, a to ja zjem fakt skoro všetko
zase až tak do detailu som to nemyslel. skôr tak že pečené kura so zemiakmi vtedy už existovalo ale napr. snickers, čipsy a coca cola nie
Vinnie

Príspevokod užívateľa homar » 15.12.2017

no 300 rokov hej, ale napríklad tých 600 rokov dozadu v ťažkom stredoveku by si si dal len to kura :D lebo o zemiakoch tu u nás nikto ani netušil :D
R.C.: “Train harder and grow bigger.”
homar
Dátum registrácie: 29.05.2008
Poďakoval: 22 krát
Bolo mu ďakované: 20 krát
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Matuss666 » 15.12.2017

To vazne ? tema chudnutie aktivna aj v decembri ? :D :O :O
Matuss666
Dátum registrácie: 12.05.2017
Bolo mu ďakované: 8 krát

Príspevokod užívateľa miroslav.kavcak » 15.12.2017

Veď a ? Ja idem mini cut práve teraz :) ubral som na 2 týždne 400-500 kcal denne .
V prípade podozrenia, že niektorý užívateľ svojim príspevkom porušil pravidlá fóra, stačí príspevok nahlásiť a ja už zjednám nápravu.
miroslav.kavcak
Moderator
Dátum registrácie: 23.05.2011
Poďakoval: 10 krát
Bolo mu ďakované: 71 krát

Príspevokod užívateľa Vinnie » 15.12.2017

no 300 rokov hej, ale napríklad tých 600 rokov dozadu v ťažkom stredoveku by si si dal len to kura :D lebo o zemiakoch tu u nás nikto ani netušil :D
presne na zemiaky som myslel keď som napísal tých 600 rokov. vlastne aj ryža sa cca v 15tom storočí rozšírila do našich končín + ďalšie cudzokrajné plodiny

a nielen v ťažkom stredoveku, ale ešte aj pred 200 rokmi bolo bežné v mnohých rodinách, kde mali veľa detí, 1 jedlo denne a aj to boli väčšinou nejaké posúchy alebo zemiaková polievka. kura bolo raz za čas a aj to nebolo kura ale sliepka, ktorá prestala znášať vajcia a ešte aj o tú sliepku sa muselo podeliť 10 ľudí :D
Vinnie

Príspevokod užívateľa Matuss666 » 16.12.2017

Veď a ? Ja idem mini cut práve teraz :) ubral som na 2 týždne 400-500 kcal denne .
Ved nic,vpohode :) ja len ze vacsina populacie ide v zime "objem" :) je to super strazit si to celoročne samozrejme ;)
Matuss666
Dátum registrácie: 12.05.2017
Bolo mu ďakované: 8 krát

Príspevokod užívateľa citronka » 29.12.2017

Čaute,
keďže už je po sviatkoch, tak chcem ísť znova do menšej diéty.
Môj celkový kalorický príjem bude 1450 kcal / deň - B: 125g S: 135g T:45g (váha je 55kg) (ak by váha išla až moc rýchlo dole, zvýšim kcal)

Raňajky: 40g vločiek, 25g proteínu, škorica
Desiata: tuniak, 2-3 knackbroty
Obed: morčacie/kuracie prsia, ryža, rôzna zelenina
15 minút pred tréningom: jablko, 6g bcaa
po tréningu: 6g bcaa + po cca 30-45 minút 25g proteínu
1,5 hod po tréningu: prsia, ryža, zelenina
večera: 1-2 žĺtky+ 3-4 bielka, zelenina
pred spaním: 250g tvarohu, škorica, orechy, chia semienka

Presné g potravín som sem nepísala, keďže to mám každý deň individuálne, ide mi hlavne o tom, aby som sa zmestila do kcal.

Za každú kritiku, radu budem rada. :)
citronka
Dátum registrácie: 05.07.2017

Príspevokod užívateľa rapsic » 29.12.2017

Ja by som pridal na 2000 a od toho vychadzal kedze tvoje uvedene kalorie su cca tvoj bazal, protein (praskovy) by som nechal iba na ranajky a vobec, napriklad ja mam cca 100kg a protein jem iba ked mi vlocky inak uz nechutia, myslim ze ujest bielkoviny na 55kg nieje ziaden problem
Nepiste mi spravy ohladom sprostredkovania aas, pretoze nic nemam, nepredavam, a nikoho nepoznam kto by sa s tym zaoberal
Ak chces velke svaly daj si kotvicnikovy caj lebo meni tuk na sval
rapsic
Dátum registrácie: 27.04.2017
Poďakoval: 42 krát
Bolo mu ďakované: 63 krát

Príspevokod užívateľa miroslav.kavcak » 29.12.2017

Tuky navys o 10g a nechod menej ako 1g/kg, ono sa to nezdá ale ich deficit u vás vie urobiť dosť šarapatu.
Čo sa týka kcal. Spravidla sa začína z čím vyšších kalórii a tie sa postupne uberajú. Robia sa aj tzv. mini cuty , čiže v tvojom prípade by to bolo fakt tých 1500 kcal , ale tieto diéty trvajú tak 2-6 týždňov max.
Ak chceš ísť dlhodobejší deficit , nesmie byt privysoký a po určitom obdobi treba kalórie navýšiť a nechať telo oddýchnuť.
V prípade podozrenia, že niektorý užívateľ svojim príspevkom porušil pravidlá fóra, stačí príspevok nahlásiť a ja už zjednám nápravu.
miroslav.kavcak
Moderator
Dátum registrácie: 23.05.2011
Poďakoval: 10 krát
Bolo mu ďakované: 71 krát

Návrat na "Výživa a suplementácia (zdravá výživa, stravovanie, rady ohľadom doplnkov výživy atď.)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní