Carb Back-Loading

Re: Carb Back-Loading

Príspevokod užívateľa tereza044 » 06.08.2013

jasne, ako sa ta skupina vola? kludne by som si to presla :) hlavne by som teda nejakym sposobom rada zistila, kolko toho mam denne prijat

inak k tej CNS, citala som, ze je to o tom, ze 6 dni ides akoby v ketoze (resp. bez sachrov) a siedmy den prijimas 4 hodiny sacharidy. toto som skusala uz davnejsie v podobnej forme a absolutne mi to nevyhovovalo (zla regeneracia z tazkych treningov, nezvladnutie posledneho dna a udrziavanie vody pocas takmer celeho nasledujuceho tyzdna).
tereza044
Dátum registrácie: 13.03.2012
Cash on hand: Locked

Príspevokod užívateľa mickey » 06.08.2013

Pri CBL velmi lahko prestrelis kalorie.. Ak ides cely den high protein, high fat podla kiefera a potom das do backloadu pizzu, tak to aj tak vyzera. Cele CBL mi pripada ako marketing " zerte blbosti a chudnite ".. Ale bohuzial to takto nefunguje.
CNS suhlasim, skusal som a v polke tyzdna mi dosli naboje. Preto sa moze zaradit niekedy v strede mini backload.
Osobne mi vyhovuje LG a ked mam chut na nejaky shit, tak si ho proste zaratam do denneho prijmu a hodim to do potreningoveho jedla. Zaujimave, ze niekedy mi ten shit vojde aj do Rest Day.. taka fajna zmrzlina, preco nie?
Užívateľov profilový obrázok
mickey
Dátum registrácie: 25.09.2007

Príspevokod užívateľa tereza044 » 07.08.2013

mickey: tak nejako.
skusim teda pokracovat a budem volit len clean alternativy a uvidime, ci sa to nejako pohne :)

dakujem za pomoc, potom zreferujem :007
tereza044
Dátum registrácie: 13.03.2012

Príspevokod užívateľa mirecek » 08.08.2013

terezka, podla mna by si mala prejst na LG ako skoro vsetci alebo si aspon CBL upravit a aj tak ti z toho vznikne v podstate LG...ked nemas problem fastovat 14 h tak to rovno potiahni na 16 a basta...vsetci po pociatocnej euforii poprechadzali na LG respektive na vlastne hybridy. CBL je dobre v tom ze mozes jest vsakovake hovadiny a nepriberes ale podla mna bez neustalej konzultacii priamo s Kieferom to z dlhodobeho hladiska nema moc vyznam. Specialne zeny, ako sa tu aj spominalo to maju cele ine s tym tukom a ani sam Kiefer sa v tom nevyznam a sam priznal v jednom videu ze fakt nevie ako to zenske telo pracuje :D
ako priklad jedneho z najfasa jedalnickov odporucam kolegu K0sti a jeho treningovy log :007
mirecek
Dátum registrácie: 15.03.2011

Príspevokod užívateľa berzerker » 03.10.2013

K tomuto sa mi ziada doplnit mensie varovanie ..ak sa pridlho dodrzuju low carb protokoly, moze dojst k spomaleniu metabolizmu a znizeniu vsetkych *dobrych* hormonov, je k tomu dost clankov na us strankach...toto by som videl ako uskalie vsetkych tychto protokolov, kde je malo sacharidov. CBL tomu teorteticky predchadza bacloadom po treningu, ale tie ostatne low carb protokoly mozu byt nebezpecne.
AA - Lab / vyziva / zdravie / trening / fitness * moja stranka na FB
berzerker
Dátum registrácie: 07.01.2010
Bank: Locked
Poďakoval: 3 krát
Bolo mu ďakované: 2 krát

Príspevokod užívateľa VesmirniLide » 03.10.2013

ma nejaky zasadny vplyv ak idem pred treningom len B+T ? rozpravky o inzulinovej citlivosti v CBL su pravdive alebo maju len minimalny dopad?
VesmirniLide
Dátum registrácie: 19.08.2013

Príspevokod užívateľa tilter » 14.01.2014

ak to niekoho zaujima, viem ze je vela CBL-bashing clankov ale tento je celkom dobre napisany...

http://chaosandpain.blogspot.com/2013/0 ... on-of.html
"nevadí ak zjem cca 2 plátky toaletného navyše ku BCAA? :D hlavne čo sa diéty týka."
tilter
Dátum registrácie: 25.03.2011

Príspevokod užívateľa Pekks35 » 15.01.2014

K tomuto sa mi ziada doplnit mensie varovanie ..ak sa pridlho dodrzuju low carb protokoly, moze dojst k spomaleniu metabolizmu a znizeniu vsetkych *dobrych* hormonov, je k tomu dost clankov na us strankach...toto by som videl ako uskalie vsetkych tychto protokolov, kde je malo sacharidov. CBL tomu teorteticky predchadza bacloadom po treningu, ale tie ostatne low carb protokoly mozu byt nebezpecne.
Takychto vyskumov je vela aj na high carb diety, vacsinou vsak v oboch pripadoch ide o cherry picking vyskumov. A low carb dieta nie je nebezpecne, naopak vyuziva sa ako liecba pre viacero chorob a poznam vela ludi ktory tak funguju bezproblemovo.

Sent from my iPhone using Tapatalk 2
Pekks35
Dátum registrácie: 28.10.2012

Príspevokod užívateľa tilter » 15.01.2014

ja si tiez nemyslim ze pri low carb diete sa ti nejako dodrbu hormony, pokial drzis vysoko tuk a mas dostatok mineralov a vitaminov...

a pokial si v low carb 'diete' v kalorickom nadbytku tak uz duplom nie, preco by mal byt low carb protokol nebezpecny? nebezpecny jedine v pripade ze neprijimas dost vlakniny a kazde sranie je ako porod :mrgreen:
"nevadí ak zjem cca 2 plátky toaletného navyše ku BCAA? :D hlavne čo sa diéty týka."
tilter
Dátum registrácie: 25.03.2011

Príspevokod užívateľa brassers » 15.01.2014

vacsina "low carb" diet je v skutocnosti aj tak moderate/high carb, kedze velka cast bielkovin sa skonvertuje na glukozu. teda ak vychadzame z predpokladu, ze pri redukcii/eliminacii sacharidov zo stravy sa umerne zvysuje mnozstvo bielkovin v jedalnicku (co je celkom casty jav)
Do nutričných hodnôt počítam aj zeleninu a ovocie -> (červený grep na desiatu ako spaľovač , čo si o tom myslíte ? cca 150g/deň)
brassers
Dátum registrácie: 05.10.2012
Bolo mu ďakované: 1 krát

Príspevokod užívateľa dzino1 » 16.01.2014

ja by som chcel skusit paleo dietu na leto na 6w skombinovať s LG čo si otom myslite ?
dzino1
Dátum registrácie: 04.11.2012

Príspevokod užívateľa k0sTi » 16.01.2014

dovod? inac Kiefer je dost odporca Paleo diety takze sem to ani nepis lebo pojdes do pekla :P
Team fluffeh!
k0sTi
Dátum registrácie: 01.05.2013

Príspevokod užívateľa brassers » 16.01.2014

paleo je blbost, asi tak ako kazda fad diet, ktora obmedzuje ci eliminuje potraviny, cele potravinove celky a makra z jedalnicka (hardcore vegan diety, hardcore raw food diety, paleo, low carb, low fat, CBL, atd). jedine pozitivum, co vidim v tychto trendy, na hlavu postavenych dietach, je moznost si zobrat z kazdej to pozitivne (z CBL zistenie, ze sem tam "junk food" nas nezabije, z paleo navyk na vyber malo processed jedal, z vegan diet zvyk jest ovocie a zeleninu atd). ale aby clovek nasilu obmedzoval svoj jedalnicek a stal sa otrokom svojej diety, tak to nie

navyse pre cvicenca a atleta nebude paleo urcite najvhodnejsim stravovacim rezimom. to je moj nazor, a nezaujima ma ziadna anekdotalna evidencia od ludi, ktora svedci o opaku. vacsina hardcore paleo eatorov su obmedzenci s tazkymi eating disorders (najma ortorexia)
Do nutričných hodnôt počítam aj zeleninu a ovocie -> (červený grep na desiatu ako spaľovač , čo si o tom myslíte ? cca 150g/deň)
brassers
Dátum registrácie: 05.10.2012

Príspevokod užívateľa dzino1 » 16.01.2014

ja som chcel skusit low carb dietu hlavne koli tomu lebo ked idem B+T tak je forma lepšia nedrží sa na mne tolko vody a kedže planujem po diete absolvovať nejake fotenia mohlo by to byť pre mňa lepšie aj čo som si všimol dost fitnesakov chodí low carb dietu ked sa pripravuju na photo shooting
dzino1
Dátum registrácie: 04.11.2012

Príspevokod užívateľa k0sTi » 16.01.2014

inac podmienkou paleo vobec nie je ist low carb, akurat sa vylucia obilniny, processed foods atd...

ale pred fotenim, sutazov by som osobne tiez siel asi LC, resp. ULC, ale nekaslal by som sa s paleo bullshitami...
Team fluffeh!
k0sTi
Dátum registrácie: 01.05.2013

Návrat na "Výživa a suplementácia (zdravá výživa, stravovanie, rady ohľadom doplnkov výživy atď.)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných