Doplnky výživy v okolí tréningu - štúdie

Ktoré z týchto stratégií považujete za vhodné?

Stimulanty a prekrvovače pred tréningom (kofeín, synefrín, taurín, arginín, ...)
133
12%
Aminokyseliny pred tréningom (BCAA, EAA, AA)
126
11%
Rýchly proteín pred tréningom (srvátkový proteín bežný či hydrolyzovaný)
82
7%
Pomalý proteín pred tréningom (kazeín, mliečny proteín, jedlo)
20
2%
Rýchle zdroje energie pred tréningom (rýchle sacharidy, kreatín, MCT olej)
52
5%
Pomalé zdroje energie pred tréningom (pomalšie sacharidy, ľahké tuky)
39
4%
Minerály cez tréning (Mg, Ca, Na, K, iontové nápoje)
30
3%
Proteín cez tréning (srvátkový proteín bežný či hydrolyzovaný)
13
1%
Aminokyseliny cez tréning (BCAA, EAA, AA)
68
6%
Sacharidy cez tréning (glukóza, maltodextrín, Vitargo, ...)
12
1%
Rýchly proteín po tréningu (srvátkový proteín bežný či hydrolyzovaný)
219
20%
Pomalý proteín po tréningu (kazeín, jedlo, ...)
44
4%
Pomalé sacharidy po tréningu (jedlo)
49
4%
Tuky po tréningu (rybí tuk, MCT olej)
13
1%
Kreatín po tréningu
126
11%
Antioxidanty pred, cez, či po (vitamíny A, C, E, koenzým Q10, ...)
31
3%
Ocitlivenie buniek pred, cez, či po (škorica, ocot, taurín, rôzne zmesi)
16
1%
Zosilňovače hormónov pred, cez, či po (rôzne nabudzovače testosterónu či rastového hormónu)
27
2%

Celkom hlasov: 1100

Re: Doplnky výživy v okolí tréningu - štúdie

Príspevokod užívateľa Torpi » 12.01.2014

Serus borci. Mám na vás jednu otázku. Myslíte, že je vhodné po tg kombinovať srvátkový proťák (WPI) a kazeinom? Stretol som sa totiž s názorom, že mix WP s kazeinom po tg (asi v pomere 4:1) predĺži a skvalitní regeneráciu. Čo si o tom myslíte?
Torpi
Dátum registrácie: 09.12.2013
Cash on hand: Locked

Príspevokod užívateľa junkman12 » 12.01.2014

Serus borci. Mám na vás jednu otázku. Myslíte, že je vhodné po tg kombinovať srvátkový proťák (WPI) a kazeinom? Stretol som sa totiž s názorom, že mix WP s kazeinom po tg (asi v pomere 4:1) predĺži a skvalitní regeneráciu. Čo si o tom myslíte?
ty ten rozdiel nijako nepocitis, podla mna je to zanedbatelne ale vhodne po treningu urcite ano ;)
junkman12
Dátum registrácie: 27.02.2010

Príspevokod užívateľa DejvidOff » 12.01.2014

môžeš to kombinovať a nemusí to byť vôbec v takom pomere ja som skombinovat 1:1... možno budeš pocitovať dlhšie zasítenie môže to mať teoreticky prínos ak vieš že jedlo budeš konzumovať neskoršie..

v podstate aby si nepocitovat hlad skorej
"Successful people do what they have to do, whether they feel like it or not"

Elliott Hulse

“If you are not making someone else’s life better, then you are wasting your time”
Will Smith
Užívateľov profilový obrázok
DejvidOff
Dátum registrácie: 20.08.2009
Poďakoval: 5 krát
Bolo mu ďakované: 1 krát

Príspevokod užívateľa Torpi » 12.01.2014

Vďaka borci. Dnes som si to po tg (mal som môj "obľúbený" leg day :)) namiešal v pomere 3:1. Aby som pravdu povedal, tak si myslím, že určitá zmena tam bude, hlavne čo sa pocitu sýtosti týka. Po proťáku si vždy tak za hodinu doma dávam 100g. ovsených vločiek + oriešky a nejaké to ovocie (hrozienka, jablká...). Leg day ma pravidelne dokáže tak vyšťaviť, že potom celý deň mám problém držať sa svojho jedálničku, keďže by som zožral všetko, na čo pozriem :D. Myslím, že celkovo sa mi dnes aj lepšie regeneruje. Len dúfam, že to nie je placebo efekt. Uvidím, ako sa budem po tg cítiť zajtra.
Torpi
Dátum registrácie: 09.12.2013

Príspevokod užívateľa brassers » 12.01.2014

ta sytost nemusi byt placebo efekt, no vsetky ostatne citelne "efekty" ano. najma ak ich evaluujes na dennej baze. LOL
Do nutričných hodnôt počítam aj zeleninu a ovocie -> (červený grep na desiatu ako spaľovač , čo si o tom myslíte ? cca 150g/deň)
brassers
Dátum registrácie: 05.10.2012

Príspevokod užívateľa RobimCoSaDa » 03.11.2015

Trenujem rano na lacno (5:30) a davam 15g BCAA pol hodinu pred treningom a 15g pocas treningu. Su potrebne este sacharidy a protein po treningu alebo staci do pol hodiny jedlo.
RobimCoSaDa
Dátum registrácie: 22.10.2015

Príspevokod užívateľa mar55 » 03.11.2015

odsleduj si a uvidis. Ak si ektomorf, tak urcite by som sa vykaslal na trosku rastoveho a slahol si sacharidy s proteinom hned. Specialne ked ides na lacno.
mar55
Dátum registrácie: 20.11.2014
Poďakoval: 12 krát
Bolo mu ďakované: 9 krát
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa pepo88 » 04.11.2015

aspon protein by som dal :)
Je tažké si ísť za svojím cieľom,keď človek ešte vobec nevie čo chce,a aj tá najmenšia prekážka mu vie narobiť veľké problémy
https://www.facebook.com/PeterMuranOsobnyTrener?fref=ts
Sorry ak neodpisem na SS.Mam ich denne
pepo88
Moderátor: súťažný kulturista
Dátum registrácie: 05.01.2007

Príspevokod užívateľa berzerker » 10.11.2015

aspon to a kludne aj nejake sachre pred treningom a po si uz das to jedlo..na lacno vzdy hrozi katabolizmus
AA - Lab / vyziva / zdravie / trening / fitness * moja stranka na FB
berzerker
Dátum registrácie: 07.01.2010
Bank: Locked
Poďakoval: 3 krát
Bolo mu ďakované: 2 krát

Príspevokod užívateľa DejvidOff » 16.11.2015

ja som skúšal naposledny palatinózu pred treningom spolu s proťákom a dosť dobre to funguje. Po tréningu by som dal napr hydro alebo bcaa ak máš po pol hodine jedlo
"Successful people do what they have to do, whether they feel like it or not"

Elliott Hulse

“If you are not making someone else’s life better, then you are wasting your time”
Will Smith
DejvidOff
Dátum registrácie: 20.08.2009
Poďakoval: 5 krát

Príspevokod užívateľa RobimCoSaDa » 16.11.2015

Presne to som dnes ráno spravil 20g palatinoza, 10g BCAA, 3g Beta-alanin, 2g L-citruline, 4g L-arginine. Neskutočný tréning. Asi najlepší zo všetkých ranných čo som mal, žiadna únava, energie kopec.
RobimCoSaDa
Dátum registrácie: 22.10.2015

Príspevokod užívateľa halelujah » 16.12.2015

Hosani viete mi poradit nejaky suplement ktory by mi zvysil regeneraciu po TG?...teda ci existuje nieco realne.Ziadne anabolika pripadne nieco podobne...jedna sa mi o to ze dost citim poslednu dobu svalstvo,slachy...cvicim pon,utor,stvr,piatok...mal by som si dat radsej pauzu?..dik

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free
Tvoje telo ma pravdepodobne nedostatok minerálov ja to tiež niekedy mávam keď znížim ich príjem . Vtedy napr. začnem cvičiť len sa rozvičujem 30% pracovnej váhy a už ma všetko boli alebo dostávam kŕče , nevládzem , strácam objem a furt ma vtedy bolia ruky. Ale dá sa to aj zadarmenko vyriešiť , ja si každé ráno idem zabehnuť na vlakovú stanicu kde mi tečie medokyš naplnim si 2 litrovku a idem do školy takže mam aj kardio. Tie dva litre si v škole vypijem a je tam tolko horčíku , železa, vápnika a iných stopových prvkov že už nemám vôbec problémy a naberám , žiadne kŕče a ak náhodou nemám taký deň že nič nejem tak v posilke super vládzem .
halelujah
Dátum registrácie: 02.05.2014

Návrat na "Výživa a suplementácia (zdravá výživa, stravovanie, rady ohľadom doplnkov výživy atď.)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných