Diéta a chudnutie

Re: 1. kúra - sem píšte všetci prvosypači a nezakladajte nové témy !!!

Príspevokod užívateľa piterko » 08.11.2018

bench ja viem ze si zbehly a tiez ovladas vsetko ako ja, cistou stravou naozaj daleko zajdes ale u teba to budu roky, zoderies nohy ale tak ze neviem ci to tebe za to stoji

ked mas formu a chcej ju drzat tak musis mat taku stravu. formu nemas, na tu nemas hmotu

na jednej strane je to disciplina a zocelovanie seba sameho, drzat stravu resp ju mat naplanovanu a striktne individualizovanu - ma svoje vyhody. ak vies cvicit (minat glykogen), za par rokov budes na tom dobre, ak vychadzam z profilovky co si mal. pretoze osekas ten tuk co mas tych 20% a ostane ti slusna kostra s nejakymi svalmi, ale to sa da aj bez sypania.. if you know what I mean
status: ZLÝ [--<|>---------] DOBRÝ
Užívateľov profilový obrázok
piterko
Dátum registrácie: 16.10.2009
Cash on hand: Locked
Bank: Locked
Poďakoval: 303 krát
Bolo mu ďakované: 192 krát

Príspevokod užívateľa Lumicko » 08.11.2018

@Bench - No pekne tak to gratulujem ze si sa tak premotivoval na clean stravu a velmi obdivuhodne ako si stratil chute na fastfood atd hned ako si nabehol na clean stravu praveze myslim ze dost ludi to vtedy ked su na clean strave dost casto velmi laka si dat ten fast food a proste ten cheat day :D Dobre ze si si teda uvedomil predtym ze to je kktina ze si v praci jebal stravu a len doma drzal :D to myslim akoby si ani stravu vlastne v konecnom dosledku nedodrziaval kedze si to v praci vzdy dojebal :D a tie knedliky no necudujem sa ze ti to skodilo ved sama muka katastrofa :D Tie protein palacinky mozno niekedy skusim ale ako ja osobne nepotrebujem da sa povedat nic vynahradzovat lebo mam asi dost stastie v tom ze sladke moc nemusim respektivne lepsie povedane vobec nemam nejake chute na sladke absolutne vobec takze to som rad paradicka a cokoladu dobre robis len dalej kasli na nu je to uplna zbytocnost nic ti nedaaa len zle spraviii :P

@Rapsic - Da sa povedat ze akoby v diete som stale ale teda neni to zas nejaky extrem ale jem stale stale clean ziadne fast foody ziadne cukrovinky ziadne osladene napoje atd atd... udrzujem sa na tych cca 2700kcal co je pre mna myslim udrziavacka az mierny deficit povedal by som
Co sa tyka toho "cheatu obden" tak v tomto pripade som mal na mysli priamo konkretny "cheat" bencha kedze spomenul ze jeho cheat je kura na smotane a niekedy proteinove pomazanky pritom nepresahuje 20g cukru takze tieto 2 veci mi neprisli nejak zavazne takze teoreticky keby dal jedno z toho obden a pomerne to spali v posilke / kardio ci tak by som aj povedal ze to je celkom ok ale asi stale individualne a teda samozrejme klasicky cheat typu pizza atd... by samozrejme nebolo ok obden :D
Ja osobne to beriem dost striktne a povedal by som ze mam slusnu volu jem clean totalne clean seriozne len ciste bielkoviny maso atd.. + priloha ryza tiez ziadne omacky a pekne ovsene vlocky atd.. same clean jedla ziadna muka atd... da sa povedat ze dokolecka jem skoro stale to iste a kupodivu mi to zatial nejak neprekaza asi som na to dost nastastie odolny :D cize krasne viem kolko presne kazdy den zjem a fajn potom a nepotrebujem ani cheat teraz uz idem 2 mesiace a nemal som ani jeden cheat mam stastie ze napr. na sladke vobec nemam chute nemam nutkanie si dat sladke ci tak takze to je parada a skor som "slany typ" cize preferujem pizzu a take... to mi chuti ale zas ani na to nemam nejake nutkanie ze musim si dat cheat :D
Ale musim povedat ze ma serie ze mam problem zhodit brusnu oblast potreboval by som tam este dost schnudnut aby boli krasne tehlicky teraz je to take dost slabe a su hlavne vidiet len ked je super svetlo tien... asi by som musel robit viac kardio robim ho velmi malo takze keby som dal ovela viac kardia asi to dost pomoze a mozno aj vacsi deficit no na druhu stranu asi to nechcem az tak hrotit kedze som zatial natural cize tym padom keby som dal vacsi deficit a ovela viac kardia sice by som dost chudol ale zaroven by som asi stracal aj dost svalovu hmotu co nechcem :D
Lumicko
Dátum registrácie: 07.09.2018
Poďakoval: 29 krát

Príspevokod užívateľa Raklo » 09.11.2018

Když jsme u té striktní clean stravy, osobně jsem vydržel ji držet asi 2 a půl roku. Všechny jídla na gram přesně, kalorie do puntíku, jídlo vždy ve stejnou hodinu. Říkal sem si, kdoví jak nejedu všechno správně jak mám. Výsledkem bylo, že jsem se stal otrokem jídla, Cajthajmlová by to snad nazvala i poruchou příjmu potravy. Podotýkám, že to nebyla PPP ve stylu, že bych žral málo, jel jsem okolo 3000 kcal, ale kvůli tomu stresu z jídla (ikdyž mi tehdy nedocházelo, že se tím stresuju) ty výsledky nebyly nějak převratné. Od doby, co nepočítám žádné kalorie a nebojím se si semtam dát nějaký junk, tak hlava je čistá a v pohodě a výsledky taky jinde. Jde o to se držet nějaké kostry, ale zase se z toho neposrat, pokud nejsi třeba v přípravě na soutěž.
Raklo
Dátum registrácie: 24.06.2018
Poďakoval: 6 krát
Bolo mu ďakované: 10 krát

Príspevokod užívateľa piterko » 09.11.2018

lumicko ty si tiez slusny vymel

uz sme to tu riesili ze mozes jest buchty na pare aj svieckovu a na vyslednu formu to bude mat vplyv 0.00, pokial formu este nemas.. pochval kazdeho, smajliky do kazdej druhej vety pridaj a hlavne pis obsiahlejsie, obsirnejsie,nech cloveka neodradi akakolvek nevola v pokracovani precitania vobeec co i ken na autors nicku, pri tom pohlade na premotivovanu dlzku text plnu kumulativanych vetveni cez polodementne suvetia do dotazov nulitneho vyznamu, pri vetnom pocte 40+ clenov

/EDIT
aha vidim ze si sa prezentoval ako natural a si v sypacskej zone. takze ty lumicko si pekne pocitaj gramiky a knedlam sa vyhni aj ked nerrpis celiakiou
Naposledy upravil/-a piterko v 09.11.2018, upravené celkom 1 krát.
status: ZLÝ [--<|>---------] DOBRÝ
piterko
Dátum registrácie: 16.10.2009
Poďakoval: 303 krát
Bolo mu ďakované: 192 krát

Príspevokod užívateľa Lumicko » 09.11.2018

S tym ze som vymel suhlasim ako seriozne v niekt. pripadoch sa v tom stale len a len utvrdzujem

Oka zda sa ze som mal teda zly zdroj informacii. Smajliky sa pokusim obmedzit povedal by som ze uz to mam nejaku chorobu s tym

Zatial natural no uz sa tu zdrzujem lebo plany na sypanie by aj nejake boli
Lumicko
Dátum registrácie: 07.09.2018
Poďakoval: 29 krát

Re: Diéta a chudnutie

Príspevokod užívateľa Lipton » 28.11.2018

Ahoj, mám taký problém. Už som pár týždňov v diéte. S kaloriami som podľa mna uz veľmi nizko premerne mi to vychadza na 1500kcal na deň 140b 20S 90T (+- 10g hore dolu z makier). A ja som proste pribral ešte 2,5 kg posledný týždeň...
Trening silovy cca 1h po tg 15-20 minút HIIT (šprint, box do vreca, beh do kopca..)
Vek: 22r (cvičím 7 rokov) Váha: 85kg (bf: 11-12%) Výška: 178cm.
Hodim tam refeed? Alebo
Lipton
Dátum registrácie: 04.02.2018
Poďakoval: 4 krát

Príspevokod užívateľa silný » 28.11.2018

Diet break aspon na 1-2w, asi si uz "prepaleny"... ako je na tom vykonnost/sila/energia? Lebo toto su len moje ranajky... :)
Vaše otázky, problémy, postrehy a iné dopyty smerujte prosím do príslušných tém a nie do mojej poštovej schránky
(nie preto, žeby som bol neochotný poradiť, ale to na čo sa pýtate, môže poslúžiť aj ostatným...)
silný
Dátum registrácie: 20.07.2015
Poďakoval: 83 krát
Bolo mu ďakované: 493 krát

Príspevokod užívateľa Vinnie » 28.11.2018

to už si môhol dať rovno sachre na nulu a pridať tuky a ísť keto a jeden deň v týždni cheat day, ale zase nie takým štýlom, že sladkosti odrána dovečera
"existuje aj neaky doplnok na rast a hrubku koko..? pocul som vraj ze Nitrix"
Vinnie
Dátum registrácie: 22.09.2010
Poďakoval: 47 krát
Bolo mu ďakované: 345 krát

Praveze sa necitim nijak unavený energiu mám no. Pohyblivost sa mi zvýšila, výbušnosť takisto, deň zvládam v pohode takisto aj tréningy a prácu. Ta sila šla možno trošku dolu.
Vinnie: nieje keto o tom ze primárne zerem tuky a priemerne bielkoviny ? Ale.tuším sa môžem zmestiť aj pri keto do 30g sacharidov alebo sa mylim?
A ešte som zabudol napísať nasadil som (asi pred 2w) 300mg/w tst a pred tréningami po 5-10mg metky.
Lipton

Príspevokod užívateľa miroslav.kavcak » 28.11.2018

Súhlasím so Silným, daj diet break ..... ale potom by som nepokračoval ďalej na 1500 kcal. ale navýšil to. Najnižší prijem nechoď pod 25 kcal/1 kg lbm.
V prípade podozrenia, že niektorý užívateľ svojim príspevkom porušil pravidlá fóra, stačí príspevok nahlásiť a ja už zjednám nápravu.
miroslav.kavcak
Moderator
Dátum registrácie: 23.05.2011
Poďakoval: 24 krát
Bolo mu ďakované: 175 krát

Dá sa vlastne dosiahnuť presne 0g sacharidov na deň?
Lipton

Príspevokod užívateľa miroslav.kavcak » 28.11.2018

Nedá. Vinnie skôr myslel "cielené" či "vedomé " sacharidy, nie tie ktoré sa v strave nachádzajú v stopových množstvách a v celkovom sumáre ti to už hodí par gramov. Ved aj v diéte potrebuješ jesť zeleninu atd. a všade sú nejaké carbs.
V prípade podozrenia, že niektorý užívateľ svojim príspevkom porušil pravidlá fóra, stačí príspevok nahlásiť a ja už zjednám nápravu.
miroslav.kavcak
Moderator
Dátum registrácie: 23.05.2011
Poďakoval: 24 krát
Bolo mu ďakované: 175 krát

Ved ano tým padom som keto išiel, strava bola mäso, vajcia, ryby, zelenina, syry, orechy trochu, tvaroh, protak, nejaké oleje atď...
Lipton

Príspevokod užívateľa John1003 » 28.11.2018

Tu únavu ani postřehnout nemusíš, tělo se stále přizpůsobuje a tobě to může připadat, že funguje stále OK. Nejvíc to pocítí lidi s fyzicky náročnou prací nebo zkrátka aktivně nabitým dnem. Pokud potřebuješ energii pouze na trénink, nemusíš to vůbec zaznamenat a nebo to potom přijde ze dne na den.
John1003
Dátum registrácie: 26.04.2017
Poďakoval: 6 krát
Bolo mu ďakované: 53 krát

Príspevokod užívateľa berzerker » 11.12.2018

Zaroven pri low carb strave sa uvolnuju spociatku aj stresove hormony, ktore posobia stimulacne.
AA - Lab / vyziva / zdravie / trening / fitness * moja stranka na FB
berzerker
Dátum registrácie: 07.01.2010
Poďakoval: 3 krát
Bolo mu ďakované: 2 krát

Návrat na "Výživa a suplementácia (zdravá výživa, stravovanie, rady ohľadom doplnkov výživy atď.)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných