Alergia na mlieko

Alergia na mlieko

Príspevokod užívateľa Khloe » 24.09.2016

Zdravim ☺ chcela by som sa spytat, ci nemate niekto skusenosti alebo akekolvek vedomosti o tejto problematike. Ide o to, ze beriem srvatkovy izolat, no zistili mi intoleranciu laktozy a zaroven aj alergiu na mlieko. A prave s tou alergiou mam problem. Co som sa bavila s ludmi, nikto presne nevie, ci su pre mna ako alergicku vhodne izolaty. Mlieko aj mliecne vyrobky som vysadila a rozmyslam aj nad vysadenim izolatu, no popravde by som sa k tomu uchylovat nechcela. Preto sa radsej pytam este na fore, ci sa tu nenajde niekto, kto bude vediet viac. Dakujem.
Khloe
Dátum registrácie: 24.09.2016
Cash on hand: Locked

Re: Alergia na mlieko

Príspevokod užívateľa Chasky » 24.09.2016

Su rozne druhy proteinov ktore s mliecnou bielkovinou nemaju nic spolocne,treba skusit.samozrejme syrovatka sa nahradit neda no vzdy bude zaklad strava,protein ako doplnok nieje az tak dolezity a vobec nieje nutnostou.
Môžeme byť úspešný a mať nepriateľov alebo byť neúspešný a mať samých priateľov.
Užívateľov profilový obrázok
Chasky
Dátum registrácie: 28.04.2016
Bolo mu ďakované: 4 krát

Príspevokod užívateľa mtko » 26.09.2016

A po požití izolátu pociťuješ nejaké ťažkosti?
fat'n'weak
mtko
Dátum registrácie: 25.12.2013

Príspevokod užívateľa Realista » 18.11.2016

Kravske mlieko je dolezite pre kravu, nie pre cloveka. Nedrz sa toho, ak nemozes. Ak je izolat pre teba taky dolezity, ze jeho vysadenim by si "nevykryla" makra, mas chybu v jedalnicku.
Realista
Dátum registrácie: 25.10.2016

Príspevokod užívateľa Delonge666 » 03.12.2016

ja mam alergiu na mliecnu bielkovinu, pil som cca 1-2 litre mlieka denne bez problemov az mi skoncili dobre casy :D ak vypijem mlieko cely sa vysypem takymi divnymi krvavymi pluzgierikmi alebo co to je... s proteinom problem nemam, dokonca ani s vyrobkami co obsahuju mlieko, jedine co fakt nemozem je ciste mlieko. Preco to tak je? Netusim a je mi to jedno, mozno sa vysypem az od urciteho mnozstva mlieka atd....
Pre zaujimavost mam znameho ktoremu potvrdili alergiu na mliecnu bielkovinu+ laktozu a pije mlieko bez problemov. Bol na vysetreni kvoli niecomu inemu a co sa nedozvedel :D
Nezalezi na tom ci mi niekto veri, pravda je aj tak len jedna...
Delonge666
Dátum registrácie: 14.08.2007
Poďakoval: 10 krát

Príspevokod užívateľa mtko » 05.12.2016

A máš to aj z normálneho mlieka alebo len z toho čo kúpiš v potravinách?
fat'n'weak
mtko
Dátum registrácie: 25.12.2013

Alergia na bielkovinu kravskeho mlieka

Príspevokod užívateľa roman88 » 20.07.2018

Ahojte, chcem sa spytat ci ma niekto podobny problem a ak hej aky ma jedalnicek poprípade ci by vedel niekto zlozit jedalnicek s touto problematikou samozrejme za jedalnicek aj zaplatim. Ďakujem
roman88
Dátum registrácie: 25.04.2013

Re: Alergia na bielkovinu kravskeho mlieka

Príspevokod užívateľa DanteUnchained » 20.07.2018

Vyhodíš z jedálníčka mliečnu bielkovinu a funguješ. Maso, vajcia, vaječné bielka príp. vaječné/veganské proteiny ak ich nutne potrebuješ a si v pohode nie?
Wake up.
WAKE UP!
You can do anything.
Don't limit yourself.
Change the world...

Always try to reach the unreachable or you will grow weaker.
DanteUnchained
Dátum registrácie: 10.01.2016
Bank: Locked
Poďakoval: 53 krát
Bolo mu ďakované: 29 krát

Príspevokod užívateľa roman88 » 22.07.2018

ďakujem za kazdu odpoved ale predsa len by som potreboval nieco konkretnejsie kedze mlieko sa nachadza vo vela potrevinach .... a k tym vajciam tie mozem tiez len tak okrajovo hehe :)
roman88
Dátum registrácie: 25.04.2013

Príspevokod užívateľa meow321 » 22.07.2018

Ja nejem maso mlieko syr vajcia :D a fungujem mylsim ze celkom slusne
Ak chceš ozaj veľké svaly, jedz brokolicu.
meow321
Dátum registrácie: 13.03.2018
Poďakoval: 55 krát
Bolo mu ďakované: 97 krát

Príspevokod užívateľa silný » 22.07.2018

Ja jem zas len maso a fungujem tiez :)
Vaše otázky, problémy, postrehy a iné dopyty smerujte prosím do príslušných tém a nie do mojej poštovej schránky
(nie preto, žeby som bol neochotný poradiť, ale to na čo sa pýtate, môže poslúžiť aj ostatným...)
silný
Dátum registrácie: 20.07.2015
Bank: Locked
Poďakoval: 85 krát
Bolo mu ďakované: 496 krát

Príspevokod užívateľa fxerap » 28.08.2018

Ja mám tiež alergiu na mlieko + laktózovú intoleranciu. Skúšal som už všeličo, no jediné čo ti môžem odporučiť je vyhýbať sa mliečnym výrobkom. Čo sa týka proteínov: Skúšal som si dávať aj takéto kvapky https://zdravovek.eu/laktazan čo rozkladajú laktózu do srvátkového proteínu, čo bolo celkom v pohode ale víde to potom strašne draho a navyše bol stále problém z mliečnou bielkovinou. Potom som skúšal tadejaké bezmliečne proteíny ale to je škoda reči. Teraz posledné roky som našiel celkom v pohode srvkátkový hydrolyzát s 95% hydrolizáciou a to je úplna pohodička lebo tam nie je skoro žiadna laktóza a tá bielkovina je rozštiepená na peptidy takže mi ani to nespôsobuje žiadne ťažkosti. Je troška drahší, ale ja kupujem čistú neochutenú verziu takže je to len trocha drahšie ako klasiké proteíny napr. od Weider. Keď trocha pogúgliš určite nájdeš niečo :)
fxerap
Dátum registrácie: 28.08.2018

Príspevokod užívateľa John1003 » 28.08.2018

Ono to může vyznít špatně, ale já bych řekl, že alergie na mléko není u naturálního cvičence až zase tak velká pohroma. Alespoň u mě by nebyla. Co tak přemýšlím, nemusel bych omezit prakticky nic. Z mléčných výrobků si dám občas bílý jogurt, sýr a pokud jde o protein, ten v poslední době taky moc nepiju, protože nemám problém pokrýt bílkovinovou složku ze stravy. Takže fungovat se určitě v pohodě dá.
John1003
Dátum registrácie: 26.04.2017
Poďakoval: 6 krát
Bolo mu ďakované: 53 krát

Návrat na "Výživa a suplementácia (zdravá výživa, stravovanie, rady ohľadom doplnkov výživy atď.)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných