Aminokyseliny (BCAA, Glutamín, Arginín, atď.)

Re: Aminokyseliny (BCAA, Glutamín, Arginín, atď.)

Príspevokod užívateľa mar55 » 12.10.2017

Skus ho hlavne po nejakych poriadnych drepoch alebo MT a uvidis, ci citis rozdiel
mar55
Dátum registrácie: 20.11.2014
Cash on hand: Locked
Poďakoval: 3 krát
Bolo mu ďakované: 3 krát

Príspevokod užívateľa John1003 » 12.10.2017

Ano.. glutamin opravdu důležitý je, protože je to v těle nejzastoupenější aminokyselina. Ale znamená to snad, že ho musíš pravidelně doplňovat? Krev je v lidském těle taky velice důležitá a doplňuješ ji pravidelně ve formě nějakého suplementu?

Nevidím absolutně žádný důvod aby zdravý cvičenec k vyvážený stravě a případnému proteinu, ještě doplňoval Glutamin. Prakticky v žádném tréningu nedochází k jeho kompletnímu spotřebování a v případě nouze, si ho tělo dokáže vyrobit samo.

Takže pokud někoho lákají úžasné reklamy a články na internetových obchodech stylem (zázračná aminokyselina nebo Jak jste mohli vůbec cvičit bez doplňování Glutaminu), klidně ho dávejte, ale reálně nemá jeho doplňování prakticky žádný význam, stejně jako zmiňované BCAA.
Jeho doplňování by se mohlo částečně vyplatit v období diety na ochranu svalstva, ale to je tak všechno.
John1003
Dátum registrácie: 26.04.2017
Poďakoval: 6 krát
Bolo mu ďakované: 21 krát

Príspevokod užívateľa Chaskar » 12.10.2017

amen!
Nikoho nenahovaram na uzivanie dopingu.moje vedomosti su cisto z vlastnych skusenosti bez akehokolvek tlaku na ostatnych.nezaoberam sa predajom AS,dakujem za porozumenie.neodpovedam na ziadne typy PM!
Užívateľov profilový obrázok
Chaskar
Dátum registrácie: 29.12.2016
Poďakoval: 63 krát
Bolo mu ďakované: 105 krát

Príspevokod užívateľa zvratkyakrv » 12.10.2017

Mne Glutamin pomáha, mám to vyskúšané, čiže na odborné štúdie prdím. A áno, stravu asi nemám najlepšiu, ale kto z nás má?
Aj čmeliak by podľa vedcov nemal lietať a serie na nich a lieta si ďalej ;-)
Drepujem 3x do týždňa. Nemôžem z toho dostať "ploché nohy" ?
zvratkyakrv
Dátum registrácie: 10.12.2014
Bolo mu ďakované: 1 krát

Príspevokod užívateľa Matuss666 » 12.10.2017

Mne Glutamin pomáha, mám to vyskúšané, čiže na odborné štúdie prdím. A áno, stravu asi nemám najlepšiu, ale kto z nás má?
Aj čmeliak by podľa vedcov nemal lietať a serie na nich a lieta si ďalej ;-)
Pekne povedane :D v akych davkach ?
Matuss666
Dátum registrácie: 12.05.2017
Poďakoval: 9 krát
Bolo mu ďakované: 5 krát

Príspevokod užívateľa DanteUnchained » 12.10.2017

Zalezi na podmienkach. Aj aminokyseliny zvysuju proteosyntezu o 30% ci kolko AK ides 0,5g proteinu/1kg LBM. Aj HMB pomaha kurevsky z regeneraciou ak nemas dobru stravu (hlavne prijem bielkovin). Vsetko je o podmienkach. Za idealnej stravy vacsinu marketingovych suplementov len splachujes do zachoda.
DanteUnchained
Dátum registrácie: 10.01.2016
Poďakoval: 10 krát

Niekde som čítal, že viac ako 2 gr v jednej dávke sa vraj nevstrebe, tak dávam ku každému jedlu 2 gramy, čiže dokopy 8 gr.
zvratkyakrv

Príspevokod užívateľa Matuss666 » 12.10.2017

Niekde som čítal, že viac ako 2 gr v jednej dávke sa vraj nevstrebe, tak dávam ku každému jedlu 2 gramy, čiže dokopy 8 gr.
Ja ze tam sibnes cislo aspon 20g :)
Matuss666
Dátum registrácie: 12.05.2017
Poďakoval: 9 krát
Bolo mu ďakované: 5 krát

Príspevokod užívateľa John1003 » 12.10.2017

Na to aby si zjistil funkci a potřebu doplňování aminokyselin nepotřebuješ žádné studie, ale mozek a trochu hledání na netu.

Stejně jako se vždycky najdou lidi, co budou tvrdit, že jim o korunu dražší benzín zvedl výkon motoru u auta o 20%, budou i lidi co nedají dopustit na 8g glutaminu.
John1003
Dátum registrácie: 26.04.2017
Poďakoval: 6 krát
Bolo mu ďakované: 21 krát

Pozri, ja sa nehádam. Mne to s regeneráciou pomáha, to viem, mám to odskúšané (navyše mám cez 40). Nikomu to nevnucujem. Odpovedal som Matuss666-ovi na otázku. Nič viac za tým nie je ;-)
zvratkyakrv

Pozri, ja sa nehádam. Mne to s regeneráciou pomáha, to viem, mám to odskúšané (navyše mám cez 40). Nikomu to nevnucujem. Odpovedal som Matuss666-ovi na otázku. Nič viac za tým nie je ;-)
a ty si natural?
Nikoho nenahovaram na uzivanie dopingu.moje vedomosti su cisto z vlastnych skusenosti bez akehokolvek tlaku na ostatnych.nezaoberam sa predajom AS,dakujem za porozumenie.neodpovedam na ziadne typy PM!
Chaskar

Príspevokod užívateľa silný » 12.10.2017

A ty snad nie? :shifty:
Vaše otázky, problémy, postrehy a iné dopyty smerujte prosím do príslušných tém a nie do mojej poštovej schránky
(nie preto, žeby som bol neochotný poradiť, ale to na čo sa pýtate, môže poslúžiť aj ostatným...)
silný
Dátum registrácie: 20.07.2015
Bank: Locked
Poďakoval: 25 krát
Bolo mu ďakované: 141 krát

A ty snad nie? :shifty:
ved ano kedze pouzivam AS vyrobene zasadne z bio surovin....ale neuzivam glutamin predsa....
Chaskar

Príspevokod užívateľa silný » 12.10.2017

Tam bude chyba, preto si taky maly :D
Vaše otázky, problémy, postrehy a iné dopyty smerujte prosím do príslušných tém a nie do mojej poštovej schránky
(nie preto, žeby som bol neochotný poradiť, ale to na čo sa pýtate, môže poslúžiť aj ostatným...)
silný
Dátum registrácie: 20.07.2015
Bank: Locked
Poďakoval: 25 krát
Bolo mu ďakované: 141 krát

je to mozne tiez som niekedy investoval pekne peniaze do akychkolvek doplnkov no casom clovek pride na x veci cize strava je zaklad-ano otrepane klise...a jedine co uzivam su omegy 3 a sem tam c vitamin a b komplex ale len sporadicky,zvysok je marketing!!!
Chaskar

Návrat na "Výživa a suplementácia (zdravá výživa, stravovanie, rady ohľadom doplnkov výživy atď.)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní