KOMPAVA

Re: KOMPAVA

Príspevokod užívateľa Palatos » 23.12.2013

Preto by som privítal len úplne čistý proťák, totálne bez akejkoľvek prísady (vitamínov, akože prospešných enzýmov, sladidiel, dochucovadiel a podobných hovadín), len nejaké zahusťovadlo, aby to držalo pokope a zvyšok čisto iba srvátka.
Po 1. hľadal si u zlého výrobcu
Po 2. stačilo hneď povedať čo chceš http://www.nu3tion.com/srvatkovy-protein-wpc80
lipo, diki, henten proťák som doteraz nepoznal, musím sa naň mrknúť, takže som sa opäť niečo nové naučil a o to mi ide :)
A ty si prosím ťa čo... z helikoptéry vypadol? Nežerieš "chemicky" pestované jedlo? Čo máš vlastnú zahrádku? Alebo chodíš do bio-obchodov? Alebo objednavaš kurence, ryžu, zemiaky, ovocie a zeleninu z bio-farmy?Potom zas nechápem výrok ("keď si nestihnem sám niečo nachystať")... Blbosti.
Keď chceš úplne čistý proťák tak si kúp sušené vaječné bielka, alebo čistú srvátku(tá má ale nízky obsah proteinov) . 99% ľudí nejde po chuti. Teoreticky ak by bol sójový proteinový koncentrát tak dobre rozpustný ako srvátkový, a chutil by úžasne a bol by za tú istú cenu ako je teraz. Tak či tak by profesionáli a skúsení(alebo aspoň trochu sčítaní) borci, stále kupovali predovšetkým srvátku. Prečo? Lebo hlavne po tréningu treba dodať rýchle bielkoviny. A tie kazeínom ani sójou rýchlo nedoplníš. A pred spaním si zas dám ten spomínaný kazeín a nie srvátku alebo sóju. Vidíš tie rozdieli? Nejde o chuť ide o využiteľnosť druhu proteinu, jeho dobu vstrebávanie a pod... Nie zato či je to čokoláda alebo banán....
Keď už sme pri tom. Wellness Protein má tiež istý obsah vitámínov, minerálov, MCT("a podobných hovadín"). A keď je tam stévia tá je 300x sladšia ako biely cukor. Takže aj ten Wellness 300x sladké ho*no(kt. máš tak rád :) )...A teraz všetko bude chutiť ako stévia. Keďže neobsahuje žiadne sladidlá(okrem stévie) a žiadne syn. arómi. Och pardon je tam "prírodná aróma". ??? Akože otvoriš pixlu a budeš cítiť kvetinky, Tatry, kamzíky, srnky, ďatelinku, žalude, javorové listy, dubáky a pod.?? Až ti začnú konáre rásť z nosa. Neviem ako inak charakterizovať "prírodnú arómu". Možno to znamená že to nebude mať žiadnu vôňu... Uvidíme..
"konzumovať kvalitu bez sladidiel, kopou soli, cholesterolu adť." ??? No neviem ako ostatný ale ja som ešte nejedol premastený či presolený protein.. Možno to ty si si dával do 30 g dávky proteinu 2 polievkové lyžice soli a jednu lyžicu bravčovej masti. Lebo neviem kde sú také horibilné množstvá aké ty opisuješ. To akože v 30g protein dávke tie 4g(tuky, sachar., arom.l., sladidla atď) ma má akože zabiť? :D :D Veď to je bláznovstvo..
Warrior, nechápem celkom tvoj agresívny a vysmievačný tón, ale budem sa snažiť zareagovať vecne, emócie sú v tomto prípade myslím iba na škodu.

1. V podstate si to aj sčasti uhádol. Na jar/v lete/sčasti ešte aj na jeseň jem ovocie a zeleninu vypestované v záhrade u starej mamy a to ktoré tam nedopestuje, kupujem na trhu od ľudí, ktorých "poznám" už zopár rokov. Do bioobchodov chodím minimálne, kupujem si tam len medovicový med z farmy z Bardejova a asi najkvalitnejšiu čokoládu čo poznám (Vivani 92%). Mäso kupujem v lokálnom obchode, kde ho dovážajú z farmy. Balené mäso v reťazcoch nekupujem vôbec, pretože to nie je mäso, ale paródia na mäso, výživová hodnota 0. A napríklad kuracinu odtiaľ kúpi fakt iba somár, lebo to nemá s mäsom nič spoločné, sú to zabité 13 dňové pobehujúce antibiotiká.
2. Srvátku jesť nebudem, presne pre to, čo si napísal, obsah bielkovín je tam malý.
3. Wellness proteín bol iba príklad, kde sa niekto snažil vytvoriť niečo "čistejšie". Niečo podobné je aj Natural Whey od Reflexu (certifikovaný, čistý proteín), ale tam je cena ešte vyššia, takže ten kto ho kúpi opäť určite naletel na brutálny marketing a nechal sa ošklbať a všetci ostatní tuna majú patent na rozum :D
4. Ak nepoznáš rozdiel medzi rafinovaným cukrom a stéviou, tak k tomu neviem čo mám napísať. Asi iba to, aby si viacej študoval.
5. Toto fakt myslíš vážne s tou soľou a cholesterolom, že by si ich mal cítiť, keď piješ proteín? :D Chlapi, nič v zlom, ale čakal som na takejto stránke vyššiu kvalitu. Niektoré "najkvalitnejšie" zahraničné proteíny obsahujú v 1 dávke cca 30mg cholesterolu. Ak si ich denne dáš 3 dávky, máš to 90mg a ak žereš proťák neprestajne niekoľko rokov tak si to vynásob. Veď ja som nepísal, že ťa zabijú 3 tuby, bavíme sa hádam o "chronickom" niekoľko ročnom požívaní, či nie? Soľ jasné, že necítiš, lebo je prebitá sladidlami. Mám zopár kontaktov v potravinárskom biznise (nie priamo doplnky výživy) a ver, že ak sa niečo vyrába a nemá to žiadnu ochrannú známku/známku kvality tak sa vecami ako soľ nešetrí, samozrejme dôvodom je biznis a snaha čo najviac zarobiť.
Palatos
Dátum registrácie: 19.12.2013
Cash on hand: Locked

Príspevokod užívateľa Warrior » 24.12.2013

Palatos, zle si to pochopil. (v písanom texte sa o "tóne" nedá hovoriť, ale no dobre) Neber to ako agresívny výstup. Výsmešný z časti ano. Ale nie agresívny. Veď diskutujeme. Len som sa v istých momentoch neubránil smiechu. Tak som sa jednoducho k tomu vyjadril. A znova nachádzam podobné "sekcie".

1. K tomuto ti poviem, len to že si cvok (zas to neber ako "agresívny tón"). Si Bio Zdravý cvok ktorý si asi výborne rozumie s MUDr.(Mudrbom) Bukovským(ten je už ale úplný magor). Niesom síce žiadny klimatológ, fenológ ani bioklimatológ. Ale myslím že múdry človek mi dá za pravdu ak poviem, že za tie roky sme planétu, jej atmosféru, prostredie, podnebie a aj pôdu dokazili tak, že sa už snáď niekde nedá vypestovať naozaj čistá zelenina-ovocie, nieto ešte v srdci európy, srdci všetkých sračiek...Mäso v reťazcoch, je určite mäso a jeho výživová hodnota je určite vyššia ako 0. A Prečo by preboha niekto pchal do kureniec antibiotiká???? :D :D antibiotiká :D čo majú nádchu? Chrípku? :D
2. Súhlasím
3. Nikto tu nikoho neurážal ani nemachroval že má patent na rozum. Skôr by som povedal, že (teda aspoň ja) nevidím zmysel prečo by mal cvičenec kúpiť (certifikovaný, čistý protein) za napr. FA Whey Protein...Je to ako keď si kúpiš hrášok z Nórska a nie ten zo Slovenska len kvôli tomu že henten je z Nórska(kt. je drahší kvôli tomu že ho oberali ručne)
4.+5.Skôr zkvalitni svoje chápanie(neber to zas ako "agresívny tón") :D . Ako si podotkol to že je tam väčší obsah solí a tukov na chuti nebude cítiť to je samozrejmé...Ale snáď sme sa nebavili len o chuti(na ktorú si sa sťažoval..resp. že všetci riešia len chuť)..Prečo sa nepozrieme na obsah. Keďže ty si uvádzal že je tam nehorázne množstvo škodlivín(ak by ich naozaj toľko bolo, nedostali by sa k predaju)...Koľko tam je solí? A čo ten cholesterol? 30mg? To myslíš vážne ...ale no táaaak. :D . A čo rozdelenie cholesterolu? Aký je tam podiel HDL a LDL? To už asi nevieš. Jasné to ti oni nepovedia. Iste, ani podľa mňa tam nieje 100% obsahu HDL. Ale ani opačne. Och bože 90mg cholesterolu denne. Asi sa ukrižujem. Denná odporúčaná dávka je cca 300mg cholesterolu denne. Samozrejme aj v závislosti od jedinca. Preto je tam to "cca". Ak má 90mg z mojej dennej dávky cholesterolu vypĺňať chol. z proťákov, tak s tým sa kľudne uspokojím. A čo tvoje bio slepačie vajcia? Vieš že jedno celé vajce obsahuje približne 250-275mg cholesterolu? Asi nie. Koľko si ich dáš do praženice? Pochybujem, že len 1. :D ...Tvoje vajcia ti teda zvýšia cholesterol viac a rýchlejšie ako ten najkvalitnejší zahraničný proteín ;) A ak ti ten cholesterol vadí dá sa kľudne korigovať stravou, cvičením, + lecitín,niacín,.. .
Je mi jasné, že do balených kureniec (hlavne kuracích pŕs) sa injekciami tlačí solný roztok aby pribrali na hmotnosti a vzhľadovej veľkosti. Ale to bolo zistené hlavne vo megaveľkých obch. reťazcoch. napr. Tesco. Ale nikto nepovedal, že máš kupovať COOP jednota kurence. Sú aj iné menšie sa spoľahlivejšie spol. Nepovedal si nič nové. Vlastne ani ja. Ale mal by si si toho ešte veľa naštudovať. Lebo očividne nemáš túto tému zvládnutú tak ako tu prezentuješ. O medicíne ani nehovorím(antibiotiká ma fakt rozsekali :D ). Treba viac študovať a nie mi písať, že nepoznám rozdieľ medzi raf.cukrom a stéviou. Takže..veľa čítaj a papaj antibiotiká.
Ahoj
Warrior
Dátum registrácie: 08.06.2012

Príspevokod užívateľa marosisko » 24.12.2013

warior neber to ako utok ,ale ako postreh. mal by si si nastudovat ocividne aj ty. http://krimi.noviny.sk/cierna-kronika/1 ... ikami.html antibiotikami nadopovane maso je odolnejsie voci bakteriam ,cize sa menej kazi. a este zive maso je odolnejsie voci chorobam ,cize naskape. treba brat na zretel aj to oznacenie "nadlimitne", co v skratke znamena ,ze v kazdom mase su antibiotika...
Užívateľov profilový obrázok
marosisko
Dátum registrácie: 26.07.2012

Príspevokod užívateľa lipo » 25.12.2013

Tak tak, Warior rozosmiali ťa antibiotiká a pritom v tomto smere si ty vyšiel na smiech, to že sa dávajú antibiotika je známe a dokonca aj povolené. Marosisko vyššie vypísal všetko potrebné a ak by ti to nestačilo dám ti kontakt na podtatranskú hydináreň a priamo sa ich môžeš spýtať či dávajú antibiotiká (aj keď je otázne či sa priznajú)...
"Ak nebudeš mnoho očakávať, budú sa ti zdať aj malé veci veľkými."
Platón
"Nesnaž sa prevyšovať ostatných, ale sám seba."
Cicero
lipo
Dátum registrácie: 15.10.2011

Príspevokod užívateľa Palatos » 25.12.2013

Palatos, zle si to pochopil. (v písanom texte sa o "tóne" nedá hovoriť, ale no dobre) Neber to ako agresívny výstup. Výsmešný z časti ano. Ale nie agresívny. Veď diskutujeme. Len som sa v istých momentoch neubránil smiechu. Tak som sa jednoducho k tomu vyjadril. A znova nachádzam podobné "sekcie".

1. K tomuto ti poviem, len to že si cvok (zas to neber ako "agresívny tón"). Si Bio Zdravý cvok ktorý si asi výborne rozumie s MUDr.(Mudrbom) Bukovským(ten je už ale úplný magor). Niesom síce žiadny klimatológ, fenológ ani bioklimatológ. Ale myslím že múdry človek mi dá za pravdu ak poviem, že za tie roky sme planétu, jej atmosféru, prostredie, podnebie a aj pôdu dokazili tak, že sa už snáď niekde nedá vypestovať naozaj čistá zelenina-ovocie, nieto ešte v srdci európy, srdci všetkých sračiek...Mäso v reťazcoch, je určite mäso a jeho výživová hodnota je určite vyššia ako 0. A Prečo by preboha niekto pchal do kureniec antibiotiká???? :D :D antibiotiká :D čo majú nádchu? Chrípku? :D
2. Súhlasím
3. Nikto tu nikoho neurážal ani nemachroval že má patent na rozum. Skôr by som povedal, že (teda aspoň ja) nevidím zmysel prečo by mal cvičenec kúpiť (certifikovaný, čistý protein) za napr. FA Whey Protein...Je to ako keď si kúpiš hrášok z Nórska a nie ten zo Slovenska len kvôli tomu že henten je z Nórska(kt. je drahší kvôli tomu že ho oberali ručne)
4.+5.Skôr zkvalitni svoje chápanie(neber to zas ako "agresívny tón") :D . Ako si podotkol to že je tam väčší obsah solí a tukov na chuti nebude cítiť to je samozrejmé...Ale snáď sme sa nebavili len o chuti(na ktorú si sa sťažoval..resp. že všetci riešia len chuť)..Prečo sa nepozrieme na obsah. Keďže ty si uvádzal že je tam nehorázne množstvo škodlivín(ak by ich naozaj toľko bolo, nedostali by sa k predaju)...Koľko tam je solí? A čo ten cholesterol? 30mg? To myslíš vážne ...ale no táaaak. :D . A čo rozdelenie cholesterolu? Aký je tam podiel HDL a LDL? To už asi nevieš. Jasné to ti oni nepovedia. Iste, ani podľa mňa tam nieje 100% obsahu HDL. Ale ani opačne. Och bože 90mg cholesterolu denne. Asi sa ukrižujem. Denná odporúčaná dávka je cca 300mg cholesterolu denne. Samozrejme aj v závislosti od jedinca. Preto je tam to "cca". Ak má 90mg z mojej dennej dávky cholesterolu vypĺňať chol. z proťákov, tak s tým sa kľudne uspokojím. A čo tvoje bio slepačie vajcia? Vieš že jedno celé vajce obsahuje približne 250-275mg cholesterolu? Asi nie. Koľko si ich dáš do praženice? Pochybujem, že len 1. :D ...Tvoje vajcia ti teda zvýšia cholesterol viac a rýchlejšie ako ten najkvalitnejší zahraničný proteín ;) A ak ti ten cholesterol vadí dá sa kľudne korigovať stravou, cvičením, + lecitín,niacín,.. .
Je mi jasné, že do balených kureniec (hlavne kuracích pŕs) sa injekciami tlačí solný roztok aby pribrali na hmotnosti a vzhľadovej veľkosti. Ale to bolo zistené hlavne vo megaveľkých obch. reťazcoch. napr. Tesco. Ale nikto nepovedal, že máš kupovať COOP jednota kurence. Sú aj iné menšie sa spoľahlivejšie spol. Nepovedal si nič nové. Vlastne ani ja. Ale mal by si si toho ešte veľa naštudovať. Lebo očividne nemáš túto tému zvládnutú tak ako tu prezentuješ. O medicíne ani nehovorím(antibiotiká ma fakt rozsekali :D ). Treba viac študovať a nie mi písať, že nepoznám rozdieľ medzi raf.cukrom a stéviou. Takže..veľa čítaj a papaj antibiotiká.
Ahoj
najprv som na toto chcel reagovať, ale prečítal som si to ešte raz a uvedomil som si, že to nemá zmysel. Na reakcie typu, že zelenina vypestovaná na dedine bez hnojív je vlastne tiež chémia, lebo ľudstvo na celej planéte zničilo pôdu, alebo či dávajú antibiotiká kurencom, pretože majú chrípku, tak na to sa fakt niečo normálne dá len ťažko napísať. Tam, kde chýbajú absolútne základy, sa len sotva dá racionálne argumentovať.
Palatos

Príspevokod užívateľa marosisko » 25.12.2013

mam doma zahradu ( 10*10m) zacal som si pestovat zeleninu. ziadna slava. zevraj musim pohnojit. dobre kupil som susene kravske hovno (bio - ajked neviem ,co tie kravy zrali. pochybujem ,ze niekto zbieral hovno na luke). este stale sa mozem tvarit ze mam bioparadajku. daka pliaga sa mi na ne chytila. utekam do zahradkarstva, co maju na to. tetka mi dala dake svinstvo, kukam ze sak to chemia, vravi ,"tak co ich nechate skapat". ale casom budu mat toto ,toto a tamto. vezmite si radej toto. to je na vsetko. no dobre a teraz som rad ,ze niesu tie moje paradajky GMO (aj ked bohvie akeho povodu boli tie semiacka a kto pestuje vie ,ze semiacka sa doma slachtit nedaju) teraz sa tesim na moju zeleninu ale vobec neviem preco. ludska praca, sentiment ,workout v zahrade? ako to suvisi s kompavou ? tiez neviem. mam starucku susedku. cele dni je v zahrade. urcite aj teraz je tam o nieco primrznuta. nikdy ziadnu chemiu nekupila. ta zelenina tak aj vyzera. mala a chora, ale to je ta prava biokvalita. ak vam da niekto krasnu velku, stavnatu ,cervenu paradajku neverte mu. minimalne je GMO. (maju v genoch aby srali na choroby)
marosisko

Príspevokod užívateľa Palatos » 28.12.2013

Uznávam, dostali sme sa od Kompavy už k úplne iným veciam, takže sa rozlúčim s nasledujúcim článkom a už to tu nebudem spamovať :D

http://kulturistika.ronnie.cz/c-11477-m ... yziva.html

"Každé levné maso, které koupíte v supermarketu, je napumpované léky, od zvířat krmených zrním, je to maso s mizerným složeným z hlediska aminokyselin a navíc od nemocných zvířat"

Zdroj: Jason Ferruggia - jeden z najuznávanejších fitness trénerov. Ale možno sa dočkám, že na tejto stránke bude aj on označený za ďalšieho bio šialenca :lol:
Palatos

Príspevokod užívateľa marosisko » 28.12.2013

kamo ,ale poviem ti ,ze siroko daleko ja neviem o ziadnom takom trhu ,kde by som si kupil bio sliepku. njujorksity je trochen daleko. (zevraj na tych trhoch je maso lacnejsie ako v obchode. si autor protireci. ci nie?) u nas v bille som zocil biovlocky za 2 eur. jednak neverim ze su bio a ostanem radsej pri tych CBA za 40 cent. myslis ,ze kompava ma bioprodukty ,ked je tak draha? ( :D a uz nespamujem) cele to bio sialenstvo je ako viera v boha. musis len verit ze ta uzdravi a ak nie tak si slabo veril...
marosisko

Príspevokod užívateľa Lyandrol » 28.12.2013

placebo :D ...a ku kompave škoda slov, dufam ze skrachuju lebo takto ludi ojebvat
NEŽELÁM SI ABY STE DAVALI MOJ OSOBNÝ KONTAKT (tí ktorí ma poznate) HOCIKOMU Z FORA AJ MIMO FORA BEZ MOJHO SUHLASU.
Lyandrol
Moderator
Dátum registrácie: 07.05.2010
Bolo mu ďakované: 2 krát

Príspevokod užívateľa Palatos » 28.12.2013

Jasné, značka "bio" je o biznise, o tom sa tu nemusím doťahovať a je trocha škoda, že sa z toho stal biznis a prostriedok na odrbávanie ľudí (ale tak to väčšinou chodí). Ak sa bavíme v normálnej rovine, tak ja za "bio" pokladám mäso z klasickej farmy, kde sa to aspoň trocha podobá prirodzenému stavu a je chované "normálnou" stravou, čiže klasická farma, alebo ak chcete družstvo :D . Výraz BIO mi potom akosi uniká. A takých fariem je na SVK dosť, niektoré dodávajú mäso aj do menších predajní. A môžete ma nazvať "bio" šialencom, ale za normálne kvalitné mäsisko som ochotný priplatiť pár eur. A najviac sa odrbú aj tak tí akože racionálne uvažujúci, ktorí uprednostnia cenu, keď kúpia balený shit z reťazca. Neverím, že z takej sračky nie sú hladní po max. 2 hodinách :D Takže toho musia zjesť viac ako keby hneď kúpili kvalitu, takže kto nakoniec prerobí?
Ešte pred pár desaťročiami by priemerný človek taký humus ani nedal do úst, a teraz je to akceptované ako bežný jav a keď na to niekto poukáže tak je označený za úplného debila :roll: to je trocha smutné

a nech teda nespamujem, naspäť ku kompave :D objednávam ich kĺbovku gelo 3 komplex. Chcel som najprv animal flex, ale moc sa mi nechce dávať do seba naraz 8 tabletiek a na gelo 3 mám celkom dobré referencie, myslím, že aj tu niekto na fóre to chválil.
Palatos

Príspevokod užívateľa Warrior » 28.12.2013

marosisko - V pohode. Ale snáď nečakáš, že reportáž z krimi novín (JOJ je najeb****šia TV) je presvedčivá. Veď keď si niekto prdne na námestí, tak JOJ uvedie že to bola bomba. Tá pravá bio kvalita vyzerala pred priemyselnou revolúciou úplne inak. Krásne, veľké a šťavnaté(boli tam osté rezervi samozrejme). Zelenina tvojej susedky je malá a chorá. A čo sa dá čakať? To je to o čom som písal v texte Palatosovi. Chémia kruto ochudobnila pôdu o mineráli a potrebné živiny. To je to čo som spomínal. Že pôda je tu už takmer všade zničistená. Či chceme alebo nie. Ver tomu, že komunisti veselo postrekovali a hnojili umelinou akoby ich naháňal satan. A je jedno či bol náš-váš pozemok oddelený od toho drustevného. Tých pár metrov a drôtenný plot pôdu neochráni. Ale dosť už o hline.

lipo - je to známe a povolené. Ano v terapeutických dávkach. A ano viem, že marosisko dal hore link kde je "všetko potrebné". Ale reportáž komerčnej TV nemôžeme brať ako relevantný dôkaz. Odolnosť "mŕtveho" mäsa sa docieľuje inak ako antibiotikami. Živém sa dávaju antibiotiká, ale ako som povedal v terapeutických dávkach. Kľudne mi daj kontakt :D . Ikeď neviem prečo je otázne či to priznajú, keď ako si povedal je to povolené. :)

Palatos - tebe skôr došli rozumné argumenty. Racionálne argumentovať sa dá vždy a za každých okolností. Ale hold keď už nemáš ako? Ozaj to bude asi tým, že ti chýbajú tie "absolútne základy". Čo sa týka posledného príspevku - každý známejší fitness tréner je "jeden z najuznávanejších fitness trénerov". Mäso napumpované liekmi je blbosť, ja netvrdím, že im nedávajú nič. Antibiotiká(v terapeutickom množstve), anab., rastové hormóny atď..."levné maso v hypermarketu..." :D :D tak si kupujte drahé maso v supermarketoch :D to sú strašné keci :D :D samé blbosti :D ...

Pôvodne som chcel na tú reportáž kašlať. Ale pozrel som si to. Toľko blbosti čo tam bolo neni ani na Ring TV. Dobre som sa zasmial. K tomu sa naozaj nič normálne povedať. Keď je niekto taký k***t aby si kúpil mäso z brazílie (z polska alebo ukrajny) tak mu poviem len - umri. Keď si kúpiš slovenské kura, české, maďarské... Ano bude v ňom chémia. Ale určite nie toľko ako z toho brazilského v JOJ reportáži, resp. ako to tvrdí bulvár. Neberte to zle ale... Chlapci niečo si o tom naozaj naštudujte a nehľadajte blbosti na internete. Tu predhadzujete bulvár ako "nepopierateľný dôkaz". Plačem :D
Warrior

Príspevokod užívateľa wd40 » 28.12.2013

ty vole nerieste to uz :D nech si kazdy zere a kupuje co chce :007
wd40
Dátum registrácie: 10.08.2013

Príspevokod užívateľa marosisko » 29.12.2013

warior, tu mas ma seres
http://www.mpsr.sk/sk/index.php?start&l ... =1&id=7736
Antibiotiká(v terapeutickom množstve)
ale ba. a co, maju chripku nebodaj?
marosisko

Príspevokod užívateľa Warrior » 29.12.2013

Jak u blbcov na dvore... Aj si si vôbec prečítal ten článok keď si ho našiel v googli? Alebo ti len stačilo keď si videl nápis Ministerstvo a Bratislava? Čítal si vôbec čo som písal ja? Alebo si si prečítal len prvé 3 písmená a potom šum a ostatné si si domyslel z vlastnej hlavy? Napísal som "nekupujte mäso z brazílie (poľska a ukrajny)".. :D Link čo si mi poslal. Na konci je napísané, že mäso je od poľského dovozcu. Čo Vám už všetkým šibe? Nehľadaj argumenty a dôkazi v googli. Nasieraš jedine sám seba, keď si myslíš, že s takým "nevyvvrátiteľným dôkazom" môžeš uspieť. Do vzduchom chladeného mäsa je nutné dávať také dávky antibiotík aby vydržalo tú cestu. Musím to napísať ako pre debilov... !!!!!!!!!!!!!!ALE TO LEN V MASE Z BRAZÍLIE, UKRAJNY, POĽSKA A INÝCH POFIDÉRNYCH DODÁVATEĽOV!!!!!!!!!!!!!!! Nesmiete škatuľkovať. Jak retardi... :D Ach bože.. Hlboko mrazené mäso je v tomto smere omnoho čistejšie (v tých istých predajniach, za takú istú cenu) lebo ten mráz je prevencia. Sakra vysvetľujem to jak škôlkárom. :D Študoval som to 6 rokov a niekto ma ide presviedčať :D :D no musím sa smiať proste :D ...Ale ako povedal Palatos tam kde chýbajú absolútne základy je len ťažko racionálne argumentovať. Takže už serem na to wd40 má svatú pravdu :D
Warrior

Príspevokod užívateľa marosisko » 29.12.2013

vies co je schizofrenia?
A Prečo by preboha niekto pchal do kureniec antibiotiká???? :D :D antibiotiká :D čo majú nádchu? Chrípku? :D
Do vzduchom chladeného mäsa je nutné dávať také dávky antibiotík aby vydržalo tú cestu.
toto je schizofrenia.
(nemusel som ani googlit)

ty si ujasni ,co mas v hlave. najprv sa smejes na antibiotikach. (nebodaj sme ta pesvedcili ,alebo si nas len natahoval ,ci nato prideme sami). chcel si relevantny zdroj a zrazu tliachas o mase z brazilie. urcite budes mat daku psichiatricku poruchu. este das zopar prispevkov ,tak ti poviem aj aku?
PS. na slovensku sa tiez pouzivaju v chove hydiny antibiotika...
marosisko

Návrat na "Recenzie, skúsenosti jednotlivých značiek doplnkovej výživy (doplnková výživa, novinky na trhu)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných