KOMPAVA

Re: KOMPAVA

Príspevokod užívateľa Warrior » 20.12.2013

Neber tot ako urážku. :)

Americká chémia? Slovenská chémia ti nevadí? Chemicky pestované jedlo, to ti nevadí? No si predstav že také máme aj tu u nás vieš? :) A cítil si takú umelinu? Ako si ju cítil? či bežne papáš pneumatiky alebo plastové flaše? Lebo ja papám fajnové oné "špičkové" tieto... proťáky. A umelinu som tam necítil. Tak neviem či sme mali tú istú americkú chémiu. ;)
Warrior
Dátum registrácie: 08.06.2012
Cash on hand: Locked

Príspevokod užívateľa Neusohl » 20.12.2013

Ach bože .. zase niekto zo Zlatošovej sekty ?
Mám pár pripomienok.
Po 1. - Aj Kompava používa aspartám do proteínov. :roll: :lol:
po 2. - Kompava má takmer totožné zloženia tých "amerických sračiek", len to skrývajú do obalu niečoho wellness alebo "zdravého" a na tom stavajú svoj marketing a samozrejme aj cenu. :lol:
po 3. - Mám u anále či niekto cvičil 10 rokov tenis, šachy, alebo 10 rokov robil bodybuilding, rovnako aj tie vedomosti ohľadom "zdravej stravy". Ohľadom proteínov, netreba riešit žiadne zázraky ani 500 stranové odborné publikácie. Je to len obyčajná srvátka, na ktorej ryžujú firmy, ktoré ju predávajú športovcom. Kompava nalepí na svoju srvátku nápis "wellness" a predávajú aj 4 násobne drahšie.
po 4. - Vykašlite sa na spiškovo predražený "wellness" a kúpte si podstatne lacnejší čístý WPC (srvátkový koncetrát) - od Stillmassu (teraz cenovo asi naj) , kde budete mať viac % bielkovín, za podstatne menšiu cenu. Dochutit sa to dá kakaom/škoricou. Resp. kupiť ochutený.

Pozdravuje vás priemerný kulturista, nech vás aspartám sprevádza. :007
"Buď bojovníkom a zabi túžbu, tú silnú nepriatelku duše." (Bhagavadgita 3.43)
Nebuď idiot a nekupuj suplementy, ktoré sú drahšie ako by mali byť - nenechaj sa okoňovať!
Užívateľov profilový obrázok
Neusohl
Dátum registrácie: 06.04.2011
Bolo mu ďakované: 1 krát

Príspevokod užívateľa ViloNejaky » 20.12.2013

k tomu bodu tri by som len doplnil, že ani zdroj tej syrovatky nieje u všetkých výrobcov samozrejme rovnaký a preto sa od toho odvíja potom aj celková cena proteinu. Už mám jednu recenziu na ich protein ešte poskúšam dalšie a potom sa k tomu vyjadrím bližie :)
Awards:
*Vicemajster sveta INBA 2014 v kategorii Mr. Physique do 178cm
*Tretie miesto MS SR 2014 v kategorii Mr. Physique
*Prvé miesto Grand prix Ostrava 2013 v kategorii Mens Physique

Pre viac info sledujte moj log :)
ViloNejaky
Dátum registrácie: 28.03.2013

Príspevokod užívateľa vartik » 20.12.2013

vilo potom ne ze pochvalis kompavu bo hned budes za kkta a clena zlatosovej sekty :roll:
vartik
Dátum registrácie: 22.04.2013

Príspevokod užívateľa Neusohl » 20.12.2013

Vilo to je jasné, ale Kompava má predražené aj ostatné produkty, nie len proteíny. Nu3tion/nespamuj majú podobné ceny srvátky (teda zrejme aj podobné nákupné ceny) .. pokiaľ kupujem proteín len pre zdroj bielkovín, tak mi je jedno aký má pôvod a teda idem po nižšej cene .. pokial kupujem pre niečo iné tak som mentálne narušený :lol:

dobrý príklad je Protein Fit 80 - kde 80% srvátka 2kg aj s aspartámom :mrgreen: máš za 52€ na proteíne .. za 37€ kupim 2,5kg nespamuj 80tky .. síce tam nebudem mat tie 3 magické gramy tuku na 100g - nevadí, dám si 1 oriešok. :roll:

opkaujem sa zas a raz .. chápem ak človek nakupuje ich produkty bez DPH resp s nejakou sektárskou zlavou( :lol: ) (resp. ako Vilo cez kamaráta), ak nie tak je kvalitne klamaný marketingom (rovnako ako ľudia čo kupujú americké predražené proteíny)

edit. ono sa to neoplatí ani bez DPH .. tak to je peklo :roll:
Nebuď idiot a nekupuj suplementy, ktoré sú drahšie ako by mali byť - nenechaj sa okoňovať!
Neusohl

Príspevokod užívateľa marosisko » 20.12.2013

nevadí, dám si 1 oriešok
:D :007
marosisko
Dátum registrácie: 26.07.2012

Príspevokod užívateľa Ján Moravčík » 21.12.2013

Vilo to je jasné, ale Kompava má predražené aj ostatné produkty, nie len proteíny. Nu3tion/nespamuj majú podobné ceny srvátky (teda zrejme aj podobné nákupné ceny) .. pokiaľ kupujem proteín len pre zdroj bielkovín, tak mi je jedno aký má pôvod a teda idem po nižšej cene .. pokial kupujem pre niečo iné tak som mentálne narušený :lol:

dobrý príklad je Protein Fit 80 - kde 80% srvátka 2kg aj s aspartámom :mrgreen: máš za 52€ na proteíne .. za 37€ kupim 2,5kg nespamuj 80tky .. síce tam nebudem mat tie 3 magické gramy tuku na 100g - nevadí, dám si 1 oriešok. :roll:

opkaujem sa zas a raz .. chápem ak človek nakupuje ich produkty bez DPH resp s nejakou sektárskou zlavou( :lol: ) (resp. ako Vilo cez kamaráta), ak nie tak je kvalitne klamaný marketingom (rovnako ako ľudia čo kupujú americké predražené proteíny)

edit. ono sa to neoplatí ani bez DPH .. tak to je peklo :roll:
absolutne sa stotoznujem s tvojim prispevkom. Poznam vela ludi, co kupuju kompavu len pre "zazracnu zlavu" od dilerov...
Ján Moravčík
Moderátor: súťažný kulturista
Dátum registrácie: 25.04.2011

Príspevokod užívateľa lipo » 21.12.2013

To mi pripomína jednu príhodu ktorá sa mi stala s dievčinou čo predávala parfémy v strede obchodného domu. V skratke: parfém od firmy ktorá vyrába svetoznáme značky. Parfém ktorý ide vo Francúzsku po 150€ ale kedže je na Slovenskom trhu pomerne nový + je tu iná ekonomika tak ho dali "len" za 60 €, ale kedže bolo pekné ročné obdobie, krásna krajina a bla bla bla, cena bola zázračných 35€, nakoľko som bol jej veľmi sympatický, bola ochotná mi to dať za 20€... po 5m od jej stolíka dobehla za mnou s tým že jej šefka na chvíľku odbehla, tak mi môže dať 2 za 15€ ale musím kúpiť rýchlo kým sa nevráti :wink: ľutujem ľudí ktorí jej na toto skočili a ktorí skáču deň čo deň podobným obchodníckym darebákom...
"Ak nebudeš mnoho očakávať, budú sa ti zdať aj malé veci veľkými."
Platón
"Nesnaž sa prevyšovať ostatných, ale sám seba."
Cicero
lipo
Dátum registrácie: 15.10.2011

Príspevokod užívateľa Ján Moravčík » 22.12.2013

To mi pripomína jednu príhodu ktorá sa mi stala s dievčinou čo predávala parfémy v strede obchodného domu. V skratke: parfém od firmy ktorá vyrába svetoznáme značky. Parfém ktorý ide vo Francúzsku po 150€ ale kedže je na Slovenskom trhu pomerne nový + je tu iná ekonomika tak ho dali "len" za 60 €, ale kedže bolo pekné ročné obdobie, krásna krajina a bla bla bla, cena bola zázračných 35€, nakoľko som bol jej veľmi sympatický, bola ochotná mi to dať za 20€... po 5m od jej stolíka dobehla za mnou s tým že jej šefka na chvíľku odbehla, tak mi môže dať 2 za 15€ ale musím kúpiť rýchlo kým sa nevráti :wink: ľutujem ľudí ktorí jej na toto skočili a ktorí skáču deň čo deň podobným obchodníckym darebákom...
napísal si to presne ako to je a ked prišiel diler do fitka a chcel mi ich produkty nanútiť, odišiel s dlhým nosom, za b.ha nechcel pochopiť, co mu hovorím...
Ján Moravčík
Moderátor: súťažný kulturista
Dátum registrácie: 25.04.2011

Príspevokod užívateľa Warrior » 22.12.2013

Jeb***í Kompaváci...Robia takéto somariny. Čo im hrabe už naozaj. Prisahám, že podnikatelia tuto na Slovensku. Nielenže sú sprostí, ale aj chamtiví nenažranci bez chrbtovej kosti(je pár výnimiek). Ako môže mať Kompava tú drzosť spraviť priemerný až podpriemerný protein. A predávať ho ako 2kg bal. - 56 eur .. A napr. Scitec predáva kvalitný a chutný protein 2,35kg bal. - 45 eur. ??????? Čo im je*e ? Ja nechápem čo vôbec čakajú keď spravia na kkt produkt a pýtajú za to prachy ako jehovista za bibliu. Hlavne že všetci hovoria že západ je nehorázne drahý. No máš vidieť. Kompava kráľuje. Jak na hnoji... ach.. ani písať sa mi o tom už nechce.sere ma celá Kompava.
Warrior

Príspevokod užívateľa Palatos » 23.12.2013

Neber tot ako urážku. :)

Americká chémia? Slovenská chémia ti nevadí? Chemicky pestované jedlo, to ti nevadí?
To si píš, že mi vadí chemicky pestované jedlo, preto ho ani nežerem, azda s výnimkou keď si nestihnem sám niečo nachystať.
Ach bože .. zase niekto zo Zlatošovej sekty ?
Mám pár pripomienok.
Po 1. - Aj Kompava používa aspartám do proteínov. :roll: :lol:
po 3. - Mám u anále či niekto cvičil 10 rokov tenis, šachy, alebo 10 rokov robil bodybuilding, rovnako aj tie vedomosti ohľadom "zdravej stravy". Ohľadom proteínov, netreba riešit žiadne zázraky ani 500 stranové odborné publikácie. Je to len obyčajná srvátka, na ktorej ryžujú firmy, ktoré ju predávajú športovcom. Kompava nalepí na svoju srvátku nápis "wellness" a predávajú aj 4 násobne drahšie.

Pozdravuje vás priemerný kulturista, nech vás aspartám sprevádza. :007
Hm, od Zlatoša som čítal cca 3-4 články. To som potom členom aj v ďalších 100 sektách, dobre vedieť :mrgreen:
Po 1. A kde som tvrdil, že ho nedáva do žiadneho svojho výrobku?? Bavil som sa konkrétneo wellness proteíne a tam umelé farbivo nie je.
Po 3. Áno presne tak, to tvrdím aj ja, že okolo toho netreba robiť vedu. Preto by som privítal len úplne čistý proťák, totálne bez akejkoľvek prísady (vitamínov, akože prospešných enzýmov, sladidiel, dochucovadiel a podobných hovadín), len nejaké zahusťovadlo, aby to držalo pokope a zvyšok čisto iba srvátka. Ale viem, že je to iba ilúzia a musel by som si ho vyrobiť sám, lebo 99% ľudí ide po chuti. Mne osobne je úplne jedno ako proteín chutí, veď keď chce niekto žrať sladké ho*no tak nech si tam prileje kofolu, alebo si k tomu dá koláč :lol: Ale s týmto tu asi nepochodím. Sranda je to, že keď chce človek ozaj konzumovať kvalitu bez sladidiel, kopou soli, cholesterolu atď. tak je označený za nejakého bio šialenca a pritom mu ide fakt iba o zdravie a kvalitu :? A stojím si za tým, že drvivá väčšina z tých "kvalitných" proteínov proste kvalitná nie je a v podstate u nich človek ani nevie, čo do seba sype
neviem, či z vás niekoho bude zaujímať, ale prikladám nasledujúcu štúdiu: http://jn.nutrition.org/content/143/11/1843S.abstract
Palatos
Dátum registrácie: 19.12.2013

Príspevokod užívateľa Neusohl » 23.12.2013

AD3 - ak chceš čistý nechemický proteín, tak papaj čístú srtvátku (WPC?), a nie wellness proteín .. problém solved, ja to tak dlho robím :007
Neusohl

Príspevokod užívateľa lipo » 23.12.2013

Preto by som privítal len úplne čistý proťák, totálne bez akejkoľvek prísady (vitamínov, akože prospešných enzýmov, sladidiel, dochucovadiel a podobných hovadín), len nejaké zahusťovadlo, aby to držalo pokope a zvyšok čisto iba srvátka.
Po 1. hľadal si u zlého výrobcu
Po 2. stačilo hneď povedať čo chceš http://www.nu3tion.com/srvatkovy-protein-wpc80
"Ak nebudeš mnoho očakávať, budú sa ti zdať aj malé veci veľkými."
Platón
"Nesnaž sa prevyšovať ostatných, ale sám seba."
Cicero
lipo
Dátum registrácie: 15.10.2011

Príspevokod užívateľa Warrior » 23.12.2013

A ty si prosím ťa čo... z helikoptéry vypadol? Nežerieš "chemicky" pestované jedlo? Čo máš vlastnú zahrádku? Alebo chodíš do bio-obchodov? Alebo objednavaš kurence, ryžu, zemiaky, ovocie a zeleninu z bio-farmy?Potom zas nechápem výrok ("keď si nestihnem sám niečo nachystať")... Blbosti.
Keď chceš úplne čistý proťák tak si kúp sušené vaječné bielka, alebo čistú srvátku(tá má ale nízky obsah proteinov) . 99% ľudí nejde po chuti. Teoreticky ak by bol sójový proteinový koncentrát tak dobre rozpustný ako srvátkový, a chutil by úžasne a bol by za tú istú cenu ako je teraz. Tak či tak by profesionáli a skúsení(alebo aspoň trochu sčítaní) borci, stále kupovali predovšetkým srvátku. Prečo? Lebo hlavne po tréningu treba dodať rýchle bielkoviny. A tie kazeínom ani sójou rýchlo nedoplníš. A pred spaním si zas dám ten spomínaný kazeín a nie srvátku alebo sóju. Vidíš tie rozdieli? Nejde o chuť ide o využiteľnosť druhu proteinu, jeho dobu vstrebávanie a pod... Nie zato či je to čokoláda alebo banán....
Keď už sme pri tom. Wellness Protein má tiež istý obsah vitámínov, minerálov, MCT("a podobných hovadín"). A keď je tam stévia tá je 300x sladšia ako biely cukor. Takže aj ten Wellness 300x sladké ho*no(kt. máš tak rád :) )...A teraz všetko bude chutiť ako stévia. Keďže neobsahuje žiadne sladidlá(okrem stévie) a žiadne syn. arómi. Och pardon je tam "prírodná aróma". ??? Akože otvoriš pixlu a budeš cítiť kvetinky, Tatry, kamzíky, srnky, ďatelinku, žalude, javorové listy, dubáky a pod.?? Až ti začnú konáre rásť z nosa. Neviem ako inak charakterizovať "prírodnú arómu". Možno to znamená že to nebude mať žiadnu vôňu... Uvidíme..
"konzumovať kvalitu bez sladidiel, kopou soli, cholesterolu adť." ??? No neviem ako ostatný ale ja som ešte nejedol premastený či presolený protein.. Možno to ty si si dával do 30 g dávky proteinu 2 polievkové lyžice soli a jednu lyžicu bravčovej masti. Lebo neviem kde sú také horibilné množstvá aké ty opisuješ. To akože v 30g protein dávke tie 4g(tuky, sachar., arom.l., sladidla atď) ma má akože zabiť? :D :D Veď to je bláznovstvo..
Warrior

Príspevokod užívateľa marosisko » 23.12.2013

palatos ako paleo? lebo ak hej tak neviem ci si spravne. welness protein by som nezral ,lebo nemam dobry pocit z toho obalu. mamina s tatinom drzia v naruci svoju zlatu dcerku. pri pohlade na tu pixlu by som mal strach ,ze sa zmenim na sladuckeho lifestyloveho neboraka. a to vychudnute vladove telo tiez nieje az taka dobra reklama (nehovorim o jeho extremnej kondicke)
marosisko
Dátum registrácie: 26.07.2012

Návrat na "Recenzie, skúsenosti jednotlivých značiek doplnkovej výživy (doplnková výživa, novinky na trhu)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných