WARRIOR LABS - ULTIMATE RELAX

Príspevokod užívateľa miroslav.kavcak » 26.10.2019

Ani ten najnáročnejší tréning pri dokonalej strave okorenenej o najnadupanejšie doplnky výživy neprinesie svoje výsledky, keď je zanedbávaná tak podstatná vec ako je spánok. Tréning, strava a regenerácia sú základné piliere, na ktorých stojí úspech každého športovca. Takmer tretina dospelej populácie má problém so spánkom. Nekvalitný, krátky či pretrhávaný spánok vedie k zvýšenej miere stresu, hormonálnej nerovnováhe a zastavuje náš progres. Práve pre tú časť populácie, ktorá chce spať kvalitnejšie bol zostavený doplnok výživy ULTIMATE RELAX.
Ako sme zvyknutí, WARRIOR LABS ingredienciami nešetrí a ULTIMATE RELAX je preplnený najúčinnejšími zložkami.

Najzastúpenejšou substanciou v tomto doplnku je Glycíne. Na prvý pohľad ide o bežnú a dokonca prehliadanú aminokyselinu, no mnoho odborníkov v oblasti zdravia ju kladie na pomyselný piedestál dôležitosti. Výskumy ukázali, že užívanie Glycínu pred spaním môže skracovať čas zaspávania, zvyšuje kvalitu spánku, znižuje dennú ospalosť, či zvyšuje kognitívne funkcie vďaka upokojujúcim účinkom na mozog a schopnosti znižovať telesnú teplotu. Ďalej sa podieľa sa na tvorbe Glutatiónu, ktorý je veľmi silným antioxidantom. Rovnako sa podieľa na tvorbe kreatínu a je taktiež hlavnou zložkou kolagénu. Táto aminokyselina môže taktiež prospieť aj ľuďom s cukrovkou 2. typu, keďže dokáže zlepšiť inzulínovú citlivosť.

Inositol, mylne je označovaný ako vitamín B8 je skôr druh špecifického alkoholového cukru. V doplnkoch výživy je najčastejšie používaná forma myo-inozitol. Inositol hrá vo vašom tele štrukturálnu úlohu ako hlavná zložka bunkových membrán. Reguluje množstvo hormónov, ako je hormón stimulujúci štítnu žľazu, folikuly stimulujúci hormón (FSH) a inzulín. Preukázateľne znižuje úzkosť (anxiolytické účinky) a rovnako dokáže potláčať paniku.

GABA v mozgovom tkanive plní úlohu neurotransmitera a podieľa sa na širokej škále supresívných a depresívných aktivít spojených s parasympatickým nervovým systémov. Prejavuje sa upokojujúcim účinkom, kde pomáha pri pocitoch úzkosti, stresu alebo strachu. Pomáha rýchlejšie zaspať. U niektorých ľudí však môže zvyšovať únavu a tak si treba odsledovať jej dávkovanie.

L - karnitíne tartrát . Vzhľadom na svoju kľúčovú úlohu pri oxidácii mastných kyselín v energetickom metabolizme sa l-karnitín masívne proklamuje ako účinný spaľovač tukov. Teórií však v tomto prípade nedáva prax za pravdu a čo sa týka spaľovania tukov, väčšina populácie dosahuje slabé výsledky. Na druhej strane je v súčasnosti v záujme vedcov ako ergogénna pomocná látka na zvýšenie cvičebnej kapacity zdravej atletickej populácie. Výskum naznačuje jeho priaznivé účinky na fyzickú výkonnosť, ako je zvýšená maximálna spotreba kyslíka a vyšší výkon. Ďalšie štúdie poukazujú na pozitívny vplyv l-karnitínu na regeneračný proces po cvičení. Je dokázané, že l-karnitín zmierňuje poškodenie svalov a znižuje markery poškodenia buniek a tvorby voľných radikálov sprevádzané útlmom bolestivosti svalov.

BCAA a GLUTAMÍN. Tento aminokyselinový matrix bol použitý s cieľom zabrániť katabolizmu počas spánku. Užívanie GLUTAMÍNU vykazuje aspoň mierne pozitívne výsledky, no priznám sa, že BCAA považujem v strave športovca, ktorý má optimálny príjem bielkovín za zbytočnosť. Každopádne táto zložka možno extra nepomôže, ale istotne nijako neuškodí.

Valeriana lekárska. Táto rastlina sa na zlepšenie spánku používa snáď stáročia. Dostupné štúdie naznačujú, že môže urýchliť proces zaspávania a skvalitniť spánok.

Medovka lekárska (Melissa officinalis L.). Opäť sa jedná o rokmi overenú bylinu. Jej užívanie pôsobí upokojujúco až utlmujúco. Potláča stres, úzkosť a znižuje agitáciu. Niektorí užívatelia hlásia zlepšenie kvality pamäte, avšak kvôli utlmujúcim účinkom je rýchlosť vybavovania si pamäťovej stopy pomalšia.

L-Theanine je jednou z hlavných účinných látok nachádzajúcich sa v zelenom čaji. Štruktúrou sa podobá na neurotransmitéry GABA a GLUTAMÁT. Pomáha podporovať relaxáciu bez zvyšovania únavy. Má potenciál byť liekom tzv. prvej línie pri nespavosti.

Chmeľový extrakt (Hop extract). Chmeľ poznáme všetci asi len do tej miery, že vieme že sa pridáva do piva, pri jeho varení. Chmeľ však vykazuje široké spektrum biologickej aktivity a neuroaktívnych vlastností. Chmeľové flavonoidy majú sedatívny účinok a pôsobia na GABAa receptory. Za najdôležitejší flavonoid, ktorému sú pripisované najväčšie zdravotné benefity, je považovaný Xanthohumol. V roku 2019 bolo vykonaných nesmierne veľa štúdií týkajúcich sa práve tejto látky, kde vykazuje extrémne potenciál pri boji s rakovinou hrubého čreva.

Melatonín je neurohormón vylučovaný epifýzou v mozgu a je dobre známy tým, že reguluje spánok, respektíve pomáha skrátiť čas na zaspatie. Má neuroprotektívne účinky, pretože je silný antioxidant. Melatonín má tiež niekoľko protirakovinových vlastností a v súčasnosti sa skúma jeho úloha v boji proti rakovine prsníka. Podľa výskumov potenciálne bráni telu ukladať tuku. Suplementácia melatonínu prospieva aj zdraviu očí, pravdepodobne znižuje tinitus a zlepšuje náladu (tým, že vám pomáha lepšie spať).

ZINOK je minerál, ktorý má v tele svoje nezastupiteľné miesto, najmä pri tvorbe metaloproteínov, ktoré v tele plnia najrôznejšie úlohy. Asi polovica svetovej populácie trpí jeho nedostatočnosťou, ktorej sa pripisujú prejavy ako znížená inzulínová citlivosť, zníženie tvorby testosterónu, letargia či abnormality kože. Je to jediný z minerálov, ktorý osobne užívam pravidelne a možno aj vďaka nemu, ráno vstávame vždy dvaja :D.

Magnézium (horčík) je druhý najzastúpenejší elektrolyt v našom tele, no aj napriek tomu je jeho nedostatočnosť v strave bežná. Pôsobí sedatívne, znižuje krvný tlak, zlepšuje inzulínovú senzitivitu či chráni pred účinkom depresií.

Vitamín B6 je súhrnne označenie molekúl, ktoré sú štrukturálne podobné pyridoxínu. Na chode ľudského tela participuje ako koenzým. Má mnoho malých úloh a jeho nedostatočnosť sa prejavuje anémiou, nechutenstvom, kožnými choroby, zvýšeným homocysteínom, ktorý priamo súvisí napríklad s väčšou pravdepodobnosťou infarktu.

Od tohto produktu si sľubujem kvalitný spánok, či tomu tak je ukážu najbližšie dni. Nakoľko som teraz užíval ULTIMATE DRAGONa, nechcel som z dôvodu objektívnosti brať paralelne aj ULTIMATE RELAX. Svoje postrehy z užívania tohto produktu teda čoskoro doplním.
V prípade podozrenia, že niektorý užívateľ svojim príspevkom porušil pravidlá fóra, stačí príspevok nahlásiť a ja už zjednám nápravu.
Užívateľov profilový obrázok
miroslav.kavcak
Moderator
Dátum registrácie: 23.05.2011
Cash on hand: Locked
Poďakoval: 24 krát
Bolo mu ďakované: 228 krát

Re: WARRIOR LABS - ULTIMATE RELAX

Príspevokod užívateľa Ján Moravčík » 02.11.2019

Pred pár týždňami sa mi do rúl dostal nový produkt od firmy Warrior Labs – RELAX. Prišiel ako na zavolanie, pretože práve v tom období som bojoval s pomerne veľkým stresom spôsobeným návalom povinností v práci a doma. Mal som pocit, že nie som schopný „vypnúť“ tok myšlienok, dokonca ma povinnosti sprevádzali aj keď som zaspával. Spánok bol plytký, ráno som vstával unavený a po dňoch tréningu poriadne ubolený.
Keď si vyberám produkt, vždy si preštudujem jeho zloženie, aby som vedel, čo môžem očakávať. RELAX obsahuje významné zložky, ktoré podporujú rýchlosť zaspávania, upokojenie organizmu a celkovú kvalitu spánku. Skúsim vám jednotlivé zložky stručne popísať.

Hlavnými zložkami pre mňa sú:

Valeriána lekárska – okrem schopnosti zlepšiť spánok je skvelou pomocníčkou ak trpíte stresom alebo úzkosťou. Spolupracuje s kyselinou gama-aminomaslovou (GABA) - potláča jej odbúravanie v mozgu a pomáha tak navodiť pocit pokoja a pohody. Obdobný mechanizmus účinku majú aj benzodiazepíny (Válium, Diazepam, Xanax), ktoré sa používajú pri liečbe úzkosti alebo lieky na upokojenie. Stres z práce pol po si troch dňoch užívania fuč.
Melissa extrakt (medovka lekárska) – zlepšuje pamäť, pomáha so zaspávaním, znižuje stres a zlepšuje regeneračné procesy.
GABA (kyselina gama amino-maslová) – je neurotransmitér, ktorý pôsobí upokojujúco na nervovú sústavu. Podporuje relaxáciu a zmierňuje nervové napätie. Priaznivo tiež pôsobí na hĺbku spánku. Siloví športovci a kulturisti určite ocenia jej schopnosť priaznivého vplyvu na sekréciu rastového hormónu.
L-theanín – harmonizuje organizmus a normalizuje kvalitu spánku. Pozitívne vplýva na relaxáciu organizmu, kognitívny výkon a emocionalitu.
Hop extract (výťažok z chmeľu) „daj si pivo, lepšie zaspíš...“ asi na tom niečo bude. Chmeľ preukázateľne zlepšuje zaspávanie a potláča úzkosť. V kombinácii s Valeriánou je jeho účinok ešte silnejší.
Melatonín – jedná sa o hormón produkovaný ľudským telom. Počas dňa sa neprodukuje takmer vôbec, ale s prichádzajúcim večerom a hlavne znižovaním svetla sa jeho hladiny zvyšujú.
L-karnitín tartrate – pomáha lepšiemu prechodu mastných kyselín do buniek, čím sa efektívnejšie menia na využiteľný zdroj energie. Ľudovo povedané – budete chudnúť počas spánku.

RELAX Warrior Labs – môj subjektívny názor.
Hovorí sa: „keď je žiak pripravený, objaví sa učiteľ“. V mojom prípade to bolo tak, že keď začal pociťovať ťažkosti so spánkom, stratou vnútornej pohody a nadmerným stresom, život mi do cesty privial RELAX v príchuti citrusové ovocie.
Začal som s dávkou ½ odmerky (8 g). Celkovo vždy a so všetkým začínam s nízkym dávkovaním. Po rokoch, kedy som sa cvičeniu a suplementácii takmer vôbec nevenoval, cítim aj tie najmenšie množstvá účinných látok. Rozpustnosť aj chuť produktu sú úplne v pohode. Produkt užívam približne 30 minút pred spaním a v tréningové dni k nemu primiešavam ešte 10 g glutamínu. Prvé 2 – 3 dni som po užití cítil určitú „nervozitu“ a presne niečo opačné, než som očakával, no po týchto prvotných dňoch prišla zmena v podobe výrazného zlepšenia psychickej pohody (zníženie pocitov stresu a úzkosti) a výrazne lepšej hĺbky spánku. Táto zmena mala za následok zníženie svalovej bolesti po intenzívnych tréningoch a skrátenie času regenerácie medzi jednotlivými tréningami. Každé ráno vstávam o 4:30, no teraz sa budím dostatočne vyspatý a oddýchnutý, pripravený pustiť sa do povinností, ktoré na mňa počas dňa čakajú.
Veľa ľudí si neuvedomuje skutočnosť, že nárast svalovej hmoty, to nie je len o proteínoch, kreatíne a aminokyselinách. Je to v prvom rade o schopnosti robiť veci konzistentne s maximálnou dávkou koncentrácie a pohody a kvalitný spánok, duševná pohoda majú na tom veľký význam.
Prílohy
1.JPG
1.JPG (135.83 KiB) 1224 zobrazení
2.JPG
2.JPG (133.56 KiB) 1224 zobrazení
3.jpg
3.jpg (70.03 KiB) 1224 zobrazení
4.jpg
4.jpg (71.32 KiB) 1224 zobrazení
Ján Moravčík
Moderátor: súťažný kulturista
Dátum registrácie: 25.04.2011

Príspevokod užívateľa silný » 15.11.2019

Tak dostal sa do rúk aj mne tento zázrak a kedže ja nemám problém do seba hodiť hocičo, hlavne keď to je ako taký darček, tak som ho začal s veľkým nadšením hneď maškrtiť :)

Aby som na úvod objasnil moju situáciu ohľadom spánku a regenerácie, keďže na to má byť tento produkt primárne zameraný... Už pár rokov pozorujem, že spánok stojí u mňa za veľké guľové. Spať dlhšie ako 2-3hod vkuse nedokážem a za noc sa zobudím aj 2-3 razy. Problém so zaspávaním mám tiež pokiaľ niesom totálne KO. Ani neviem kedy presne toto celé začalo ale časom som si nejak na tento stav zvykol. Nikdy som nebral žiadne prostriedky na spanie, okrem magnésia a dákych čajíkov. Proste som dúfal, že sa to nejak samé napraví, keď ubudne stresu, keď zvoľním tempo a prestanem do seba sypať tony kofeínu a podobných stimulantov. Lenže dáko som sa k tomu nedostal a tak som už nejaký čas na tom istom bode.

Uvažoval som už nad produktami, na ktoré som mal z okolia kladné ohlasy. Hlavne GABA a melatonín no a zrovna teraz sa mi dostala možnosť (po dlhom odkladaní) ich vyskúšať, nakoľko sú v hojnom množstve zastúpené práve v ULTIMATE RELAXe.

Môžem povedať, že fakt to má niečo do seba, aj keď zvyknem bývať voči týmto volnopredajným "vitamínom" skeptický. Začal som s dávkou nezvyčajne, presne tak ako je odporúčané = 1/2 odmerky. Môj bežný rituál, vyzerá asi tak, že ešte do noci sedím pri PC aj 2-3 hodiny cca do 1-2hej rána a pracujem alebo kukám dáke nezmysli na internete... Tak teda ku polkilu tvarohu som si namiešal ešte 1/2 odmerky a venoval sa bežným každovečerným činnostiam. Do hodiny som začal pociťovať, že sa mi začína driemať. Vypol som teda PC ako Atila Vémolu a ľahol do postele... Zobudil som sa o cca 5 hodín vyspaný, svieži ako ryba (čo je v porovnaní s bežným spánkom u mňa úplne nevýdalí stav). Takto som pokračoval celý týždeň a čuduj sa svete, doba zaspávania sa výrazne skrátila a aj spánok sa pocitovo zlepšil. Zobudil som sa max na WCko aj tu už v poslednom momente.
Skúsil som po týždni si dať pauzu, či to neni len dáke placebo ale po troch dňoch už som mal zase problém zaspať. V posteli som sa len prevracal, mrvil asi 2 hodiny, kým som zaspal aj to som bol zase po dvoch hodinách hore. Síce potom vždy nejak ešte zaspím, no ráno sa cítim rozbitý...

Neviem čomu presne, ktorej zložke mám prisúdiť zásluhu na tom zlepšenom spánku ale zrejem to bude kombinácia viacerých zložiek:
GABA
Melatonín
Medovka lekárska
Valeriana lekárska
Chmeľový extrakt
Magnézium

Ja osobne teda veľmi oceňujem na tomto produkte zlepšenie spánku, s ktorým sa už dlhú dobu trápim. Balenie určite doberiem celé a s menšími prestávkami ho plánujem pravidelne zaraďovať.
Určite by som produkt ďalej odporučil ľuďom, ktorí sa potýkajú s rovnakým problém so spánkom ako mám ja, ale aj osobám, ktoré sú denno denne konfrontované s psychickým a fyzickým vypätím, stresom, alebo napríklad aj aktívnym športovcom, kulturistom, finteskám po náročných tréningoch a v tvrdých prípravách (keďže asi každý, kto to zažil vie, ako to je tam s regeneráciou a spánkom...)
Vaše otázky, problémy, postrehy a iné dopyty smerujte prosím do príslušných tém a nie do mojej poštovej schránky
(nie preto, žeby som bol neochotný poradiť, ale to na čo sa pýtate, môže poslúžiť aj ostatným...)
silný
Dátum registrácie: 20.07.2015
Bank: Locked
Poďakoval: 115 krát
Bolo mu ďakované: 670 krát

Príspevokod užívateľa Vinnie » 15.11.2019

áno kombinácia viacerých zložiek, ale najväčší podiel na tom efekte má melatonín. vo väčšine podobných doplnkov je tak pol mg na odmerku či kapsulu a tu sú až 2 mg
"existuje aj neaky doplnok na rast a hrubku koko..? pocul som vraj ze Nitrix"
Vinnie
Dátum registrácie: 22.09.2010
Poďakoval: 66 krát
Bolo mu ďakované: 455 krát

Návrat na "Recenzie, skúsenosti jednotlivých značiek doplnkovej výživy (doplnková výživa, novinky na trhu)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní