WARRIOR LABS - ULTIMATE DRAGON

Príspevokod užívateľa miroslav.kavcak » 26.10.2019

WARRIOR LABS si pre nás pripravila ďalší predtréningový stimulant a ja som medzi prvými, ktorý dostal možnosť otestovať ho.
ULTIMATE DRAGON je najmodernejší doplnok výživy, lebo v sebe kombinuje nielen stimulanty, ale aj hydrolyzovaný izolát srvátkovej bielkoviny, BCAA a maltodextrín, ktoré telu poskytnú živiny, aby zvládlo aj ten najnáročnejší tréning.

Zo stimulantov nechýba najnovší a u nás ešte nie tak známy Agmatín sulfát. Štrukturálne je ide o dekarboxylovú formou L-arginínu. Na rozdiel od L-arginínu nezvyšuje hladinu oxidu dusnatého v krvi priamo, teda nie je jeho metabolický prekurzor, ale blokuje syntézu oxidu dusnatého redukciou proteínu syntázy v astrogliálnych bunkách a makrofágoch. Účinkom sa radí k neurotransmiterom, respektíve neuromodulátorom, pretože má veľké množstvo obojstranných mechanizmov a interakcií s inými neurotransmiterovými systémami. Z praktického hľadiska to znamená, že reguluje dopamín, adrenalín, serotonín a zvyšuje kognitívne funkcie. K fyziologickým účinkom patrí mierne zníženie srdcovej frekvencie a krvného tlaku, mierne navodzuje hypoglykémiu zvýšením uvoľňovania inzulínu a rovnako zvýšením absorpcie glukózy bunkami, či znižuje oxidačný stres. Agmatín sa experimentálne skúma na niekoľko indikácií, ako sú kardioprotekcia, cukrovka, znížená funkcia obličiek, neuroprotekcia (mozgová príhoda, ťažké poranenia CNS, epilepsia, glaukóm a neuropatická bolesť) a psychiatrické stavy (depresia, úzkosť, schizofrénia a kognícia). No pre nás je najpodstatnejšie, že pomaly zvyšuje napumpovanosť, odďaľuje únavu, potláča bolesť.

Nechýba DMAA, ktorý je mimoriadne silný simulant centrálnej nervovej sústavy. Napodobňuje účinok adrenalínu pravdepodobne cez spätné vychytávanie noradrenalínu. K jeho bezpečnosti štúdie uvádzajú že býva dobre tolerovaný. V jednej štúdií pri dávke 75 mg bolo preukázané, že zvyšuje krvný tlak bez zvýšenia tepovej frekvencie. Pri nižšom dávkovaní žiadne negatívne účinky neboli zaznamenané. Hoci sa táto látka teší veľkej obľube, treba dbať pri jej užívaní na zvýšenú opatrnosť.

Ďalšou zložkou je môj obľúbený kofeín. Kofeín sa používa na zvýšenie pozornosti, sily či vytrvalosti. Je klasifikovaný ako nootropikum, pretože senzibilizuje neuróny a poskytuje mentálnu stimuláciu. Hlavným mechanizmom účinku je inhibícia adenozínu v mozgu, čo má za následok nielen spôsobenie bdelosti, ale ovplyvňuje aj dopamínový, serotonínový, acetylcholínový a adrenalínový systém. Telo si voči kofeínu postupne buduje rezistenciu. Radšej ako neúnosne zvyšovanie dávok preto odporúčam na pár týždňov znížiť jeho príjem na minimum až nulu, aby sa opäť obnovila senzitivita receptorov. Z vedľajších účinkov evidujeme len zvyšovanie krvného a vnútroočného tlaku a vplyv na reflux.

Nájdeme tu aj Ephedra extract. Rastliny rodu Ephedra obsahuje alkaloidy ako efedrín, pseudoefedrín, norefedrín, norpseudoefedrín (Katín), metylefedrín a metylpseudoefedrín. Tieto alkaloidy sú schopné zvýšiť spaľovanie tuku a zvýšiť bazálny metabolizmus v priemere o 5 %. Najznámejší alkaloid efedrín zvyšuje termogenézu v svalových bunkách. Do malej miery môže zabrániť svalovému katabolizmu, čo dokazuje zníženie vylučovania dusíka močom počas suplementácie efedrínom. Je synergický s kofeínom, čo ešte násobí jeho lipotropný efekt. Vplyv na zvyšovanie sily bol zaznamenaný až pri dávkach 0,8-1 mg/kg. Podľa štúdií sa zdá, že taktiež zvyšuje vytrvalostný výkon. Ako isto viete, efedrín je u nás zakázaný a tak výrobcovia doplnkov výživy urobili akúsi kľučku a do svojich výrobkov pridávajú namiesto čistého efedrínu Ephedra extrakt. Rod Ephedra má viacero druhov a významný obsah efedrínu je len v Ephedra sinica. Aký druh Ephedry bol použitý v tomto STACKU neviem a radšej to ani vedieť nechcem :)
V predréningovke sa nachádza aj celkom slušná nálož vitamínovo-minerálneho komplexu.

Jedna 30 g dávka (2 odmerky) obsahuje:
Protein: 10 g
Carbohydrates: 13,6 g
Fat: 2,4 g
Agmatine sulfate: 500 mg
Caffeine: 100 mg
DMAA (1,3-dim): 50 mg
MA-huang Extract (Ephedra extract) 25 mg
Vitamin-Mineral Premix 1600 mg

Prvá skúsenosť:
Dve odmerky som si rozmiešal v 2 dcl vody. Pri ochutnaní mi to prišlo až príliš sladké a tak som ešte 1 dcl vody prilial. Pena sa nevytvorila žiadna. Štruktúra obsahovala mikrohrudky maltodextrínu, ktoré by sa isto časom rozpustili, ale mne sa nechcelo čakať. Príchuť Bloody Orange celkom slušne prekryla obvyklú pachuť hydra. Do fitka som sa dostal asi 40 minút po užití. Najprv som nepociťoval nič výnimočné. Žiadne extra napumpovanie, žiadne mravčenie, žiadne búšenie srdca. No potom som si uvedomil, že mám brutálny focus na tréning. Z plánovaných 60 sekundových prestávok boli len 40 sekundové. Všetko mi bolo ľahké, všade som prikladal. Absentoval pocit únavy. Cvičil som skoro dve hodiny komplet vrch tela a mne sa nechcelo odísť preč. V hlave mi rezonovala myšlienka, že veď si stroj, rozbi ešte nohy. Keby som nedostal správu od manželky, že sa mám ponáhľať domov, tak vážne idem drepovať. Takú príjemnú nabudenosť som pociťoval asi 3 a pol hodiny. Čakal som, že sa dostaví CRASH, ale nič. Skôr som bol na moje pomery príliš dlho bdelý.
Zväčša chodím trénovať ráno nalačno, len s tým že mám v sebe odmerku proteínu a počas tréningu popíjam sacharidový intra workout nápoj. Táto predtréningovka je priam ako stvorená pre mňa, lebo obsahuje už spomínané hydro. Maltodextrín mi poskytne energiu a zvyšné zložky mi dovolia ísť na hranicu možností a to bez toho nepríjemného mravčenia či prepumpovania, ktoré ja považujem skôr za diskomfort ako nejaký stimul. Za mňa veľký palec hore za tento produkt.
V prípade podozrenia, že niektorý užívateľ svojim príspevkom porušil pravidlá fóra, stačí príspevok nahlásiť a ja už zjednám nápravu.
Užívateľov profilový obrázok
miroslav.kavcak
Moderator
Dátum registrácie: 23.05.2011
Cash on hand: Locked
Poďakoval: 24 krát
Bolo mu ďakované: 228 krát

Re: WARRIOR LABS - ULTIMATE DRAGON

Príspevokod užívateľa norbert99 » 05.11.2019

Ak by niekoho zaujímalo dozvedieť sa o Dragone viac, nižšie prikladám video :)

Vladimir Žižka hovorí o suplementácii, tréningu a plánoch do budúcna... :thumbup:
https://www.youtube.com/watch?v=LpeuZkLfJZE
norbert99
Moderator
Dátum registrácie: 10.03.2017
Poďakoval: 6 krát
Bolo mu ďakované: 4 krát

Príspevokod užívateľa ado93 » 05.11.2019

Chcel by som skusit predtreningovku. Nikdy som ziadnu nemal, kavu nepijem. Je toto dobre na zaciatok? Neodje.. mi dekel? :grin:
Jediny dovod, preco som do teraz neskusal predtreningovku, je ten, ze vsetci si na to casom zvykli a prestane im fungovat. A tak neviem ci to ma zmysel brat, ked casom to nefunguje a potom v buducnosti nechcem ist extremne davky a obavam sa, ze ten trening nebude taky ako bol s predtreningovkou a bude to demotivujuce...
Aky mate nazor?
Dakujem
ado93
Dátum registrácie: 04.10.2013
Bolo mu ďakované: 1 krát

Príspevokod užívateľa silný » 05.11.2019

Telo si po určitom čase môže vytvoriť toleranciu na určité látky a tým pádom, budeš musieť zvyšovať dávku aby si ju cítil...ideálny príklad je kofeín. No po čase stačí na určitú dobu vysadiť alebo zvoliť niečo na inej báze a neskôr zas budeš cítiť aj dávky ako pred tým...
Vaše otázky, problémy, postrehy a iné dopyty smerujte prosím do príslušných tém a nie do mojej poštovej schránky
(nie preto, žeby som bol neochotný poradiť, ale to na čo sa pýtate, môže poslúžiť aj ostatným...)
Užívateľov profilový obrázok
silný
Dátum registrácie: 20.07.2015
Bank: Locked
Poďakoval: 113 krát
Bolo mu ďakované: 665 krát

Návrat na "Recenzie, skúsenosti jednotlivých značiek doplnkovej výživy (doplnková výživa, novinky na trhu)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní