WARRIOR LABS - GOLD WHEY

WARRIOR LABS - GOLD WHEY

Príspevokod užívateľa miroslav.kavcak » 14.02.2019

WARRIOR LABS
GOLD WHEY

Spoločnosť Warrior Labs rozšírila portfólio overených produktov, medzi ktoré patrí napríklad IBUTA GROWTH, VIKING, či KAMIKADZE o sériu doplnkov výživy. V tejto línií sa nachádzajú BCAA AMINO 2:1:1, AMINO ESSENCE a pre mňa najzaujímavejší špičkový proteín GOLD WHEY. Keďže mám úchylku v ochutnávaní príchutí nových proteínov, nechal som si hneď domov poslať jednu pixlu príchute čokoláda – kokos.

Skôr ako sem hodím moju malú recenziu, zosumarizujem najväčšie benefity proteínov:
- základný stavebný prvok pri budovaní svalovej hmoty: zlaté pravidlo hovorí o tom, že ak chceš budovať svalovú hmotu (si v kalorickom prebytku ) optimálny príjem bielkovín je okolo 1,6 až 2 g/kg hmotnosti.

- základný ochranný prvok v diéte/kalorickom deficite: v diéte je žiadúce príjem bielkovín ešte o trochu navýšiť, aby si tým ochránil katabolizmom ohrozenú svalovú hmotu. Preferovaný príjem je od 1,8 do 2,2g/kg hmotnosti. Vyšší príjem nevadí, dokonca je žiadúci, ale vtedy jeho hlavnou úlohou už nie je ochrana svalovej hmoty, ale niečo iné, čo sa dozvieš o pár riadkov nižšie.

- lebo chutia a lebo sýtia: bielkoviny oproti iným makroživinám poskytujú ďalšiu výhodu, a to že pocitovo dokážu viac zasýtiť. Ak si v diéte a máš neudržateľný hlad, nesiahneš po arašidovom masle, či po vločkách, ale buď si dáš kus mäsa, alebo si vychutnáš superchutný proteínový shake. Tento shake je nielen sladký a ty ním opojíš chuťové poháriky, ale ochráni ti svaly a pritom prijmeš len zanedbateľné množstvo kalórií.

- najvyšší TEF a.k.a. termický efekt potravy: ak si o tom nikdy nepočul, tak vedz, že TEF predstavuje navýšenie energetického výdaja nad hodnotu bazálneho metabolizmu súvisiaceho s trávením, vstrebávaním a ukladaním živín. Priemerne hodnoty TEF pri tuku sú v rozmedzí 0-5 %, u sacharidov je to 5-10 % a u bielkovín sa to šplhá k 30 %. Takže ak prijmeš rovnaký “tabuľkový“ obsah kalórií z vysokosacharidového a vysokoproteínového jedla, tak telo na spracovanie toho vysokobielkovinového použije viac energie a tým pádom reálna kalorická bilancia bude nižšia.

- zdravotné benefity: potencionálne znižovanie zápalov v tele, regulácia krvnej glukózy, zníženie krvného tlaku.

Prvý shake mám mixnutý. Na proteíne badám jemnú penu, ktorá hneď padá. To je neklamný znak toho, že je instantný a teda dobre rozpustný. Rozrobil som si ho vo vode, keďže kalórie radšej čerpám z iných zdrojov ako z mlieka aj keď viem, že s mliekom by to chutilo ešte o triedu lepšie. Chuť je príjemná. Cítim kakao, teda čokoládu a jemné tóny kokosu. Prirovnal by som to k tyčinke BOUNTY. „Aftertaste“ vôbec nie je horká ani umelá ako u iných proteínov, za čo mu dávam palec hore.

Výrobok je v podstate viaczložkový proteín, ktorý tvorí zmes srvátkového izolátu, srvátkového koncentrátu a srvátkového hydrolyzátu. Nenachádzajú sa v ňom žiadne lacné sójové či pšeničné proteíny, ale len tie najkvalitnejšie zložky. Rovnako chválim pridanie komplexu tráviacich enzýmov, ktoré pomôžu lepšiemu rozloženiu a vstrebávaniu. Proteín nesie na svojom obale aj ochrannú známku STEVIA, takže na osladenie bolo použité aj toto prírodné sladilo. Mimo neho bola použitá aj sukralóza a acesulfám K.

Jedná sa o celkom vydarený produkt. Radí sa medzi tie najkvalitnejšie na našom trhu, pričom za neho výrobca nepýta nejakú horibilnú sumu. Mne chuťovo sadol a to je pre mňa najdôležitejšie, keďže chuť je jediný atribút, podľa ktorého si vyberám medzi prémiovými proteínmi.

IMG_3481.jpg
IMG_3481.jpg (126.22 KiB) 276 zobrazení
V prípade podozrenia, že niektorý užívateľ svojim príspevkom porušil pravidlá fóra, stačí príspevok nahlásiť a ja už zjednám nápravu.
Užívateľov profilový obrázok
miroslav.kavcak
Moderator
Dátum registrácie: 23.05.2011
Cash on hand: Locked
Poďakoval: 25 krát
Bolo mu ďakované: 213 krát

Re: WARRIOR LABS - GOLD WHEY

Príspevokod užívateľa s0re » 08.03.2019

Prisiel mi tento protein v prichuti coko-kokos.
Nemam co vytknut, chutovo vyborny a ostatne parametre (rozpustnost,..) taktiez.
Nepeni, nezatazuje zaludok.
Odporucam.
Prosim nepiste mi SS, otazky smerujte do prislusnych tem. Vdaka
s0re
Dátum registrácie: 06.03.2011
Poďakoval: 55 krát
Bolo mu ďakované: 166 krát

Re: WARRIOR LABS - GOLD WHEY

Príspevokod užívateľa Bench » 14.03.2019

GOLD WHEY milk-chocolate
GOLD WHEY vanilla biscuits

chut mliecnej cokolady je vynikajuca 10/10
chut vanilla biscuits ma ku podivu prekvapila 1.farbou ze je to ako "coko" ale chutovo je naozaj vynikajuci.
za mna hodnotim 10/10
je malo proteinov ktore mozete pit cely mesiac a nelezu vam "hore krkom"..
a prave GOLD WHEY patri u mna medzi spicku v porovnani ako proteiny za 2-3 nasobok ceny.
prasnost nizka
rozpustnost perfektna 10/10
(davam 30-50g podla potreby, do 200-250ml bez sietky v shakeru)
Cena je smiesne nizka, urcite pokracujem dalsi mesiac.
Som nadmieru spokojny s dopravou ktoru zabezpecuje kurier a s pristupom obchodu
WWW.POSILNOVANIE.SK
ktorym pristupuje ku svojim zakaznikom.
Prajem vela uspechov ktory na seba nenecha protein urcite dlho cakat
ZA NEJAKY BODIK PORADIM DO SPRAVY..

„if your choice is to go down that road don't sit and think that nothing's gonna happend that everything's great“
Bench
Dátum registrácie: 23.02.2018
Poďakoval: 61 krát
Bolo mu ďakované: 66 krát

Návrat na "Recenzie, skúsenosti jednotlivých značiek doplnkovej výživy (doplnková výživa, novinky na trhu)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných