Ako na bench

Príspevokod užívateľa Maxton » 24.09.2010

minule som to mal moznost prvy krat vyskusat. keby pri mne neboli ludia, co sa do toho vyznaju, tak som v **** a moje raw max by mi jeblo bud na hlavu abo dakde na brucho. mozno pri piatej serii som zacal trocha chapat, ako cinku do toho dresu "ulozit". tolko postreh zacinajuceho liftera :D :oops:
tak to si dobry, mne to trvalo asi 7 mesiacov :-)
hovorim, ze som zacal trocha chapat, ne, ze som sa naucil benchovat to je rozdiel :)
a ja som tiez myslel ze som zacal troska chapat po 7 mesiacoch :-) ale islo len o to ze mi to nemal kto ukazat ....
I povstal cvik z rodu základných a sľúbil krivým, že sa narovnajú, slabým, že zosilnejú, chudým, že priberú... I riekol pred davom zhromaždených ľudí : "Verte vo mňa, cvičte ma, lebo bude požehnaný každý, kto ma okúsi!
Užívateľov profilový obrázok
Maxton
Dátum registrácie: 16.03.2009
Cash on hand: Locked

Re: Ako na bench

Príspevokod užívateľa pokojne » 25.04.2013

Zdravím, chcel by som sa spýtať, pri BW 77 kg , dam na bench 130 raw, je reálne isť aj na súťaž ? samozrejme jak bolo povedané môže isť hocikto, ale či by bola reálna šanca na dobré umiestnenie.. ďakujem.
pokojne
Dátum registrácie: 21.11.2012

Príspevokod užívateľa clockwork » 25.04.2013

určite ano.
.theres no such thing as the right way, there is only your way.
clockwork
Dátum registrácie: 06.10.2012
Bolo mu ďakované: 1 krát

Príspevokod užívateľa pokojne » 25.04.2013

asi pisem teraz mimo témy ale je možné skúsiť súťaž ako sám za seba bez toho aby som patril do nejakého klubu ? kedže v meste nič také nemáme...
pokojne
Dátum registrácie: 21.11.2012

Príspevokod užívateľa clockwork » 25.04.2013

ano.
clockwork

Príspevokod užívateľa hammel » 09.06.2013

chlapy, snažím sa robiť bench čo najlepšou technikou, činku pod prsia + robím mostík a nikdy som z toho necítim prsia, jediné čo cítim na druhý deň sú ramená a triceps. Viem že je to rozdielna technika ale žeby prsia sa pri tom takmer vôbec nezapájali, robím niečo zlé? Dúfam že to celé nevyznie hlúpo...
hammel
Dátum registrácie: 28.10.2012

Príspevokod užívateľa clockwork » 10.06.2013

ja z benču vždy viac cítim ramena ako cecky, čiže to je normálka, bb bench je skoro uplne odlišný cvik :D
clockwork

Príspevokod užívateľa lipkofil » 10.06.2013

moze to byt tym ,ze hrudnik mas slabsi ako ostatne partie a tie potom preberaju hlavnu pracu.
lipkofil
Dátum registrácie: 02.07.2008
Poďakoval: 1 krát

Príspevokod užívateľa clockwork » 10.06.2013

určite to tak je, lebo hrudnik je moja najhoršia partia na tele.. a vlastne, na benč som uplna sračka :D
clockwork

Príspevokod užívateľa hammel » 10.06.2013

ja po pwl benchi cítim vždy buď ramená alebo triceps , cecky nikdy :D
hammel
Dátum registrácie: 28.10.2012

Príspevokod užívateľa tereza044 » 07.08.2013

ja nohy :wink:
tereza044
Dátum registrácie: 13.03.2012

Príspevokod užívateľa conker » 14.08.2013

určite to tak je, lebo hrudnik je moja najhoršia partia na tele.. a vlastne, na benč som uplna sračka :D
Neviem ci je to vzdy tak lebo u mna napriklad som vzdy najviac citil prave tu najslabsiu partiu a nemyslim si ze by to bolo prave preto ze by som to necvicil jak mal.U mna napriklad ramena boli vzdy najsilnejsia partia pricom ich nikdy necitim ani pri benchi a ani ked robim priamo tlaky na ramena.Alebo napriklad kedysi pri zhyboch som mrte brucho citil ale to preto lebo som vtedy este mal velmi slabe brucho.Ja kazdopadne pri benchi vzdy najviac citim cecky a harmstringy :D.Triceps a ramena su moje najsilnejsie partie a tie necitim nikdy....
Pain is temporary,but snapped up lumbar spine is forever.
conker
Dátum registrácie: 05.04.2013

Príspevokod užívateľa Feint » 20.08.2013

Ako sa mam zacat realne zlepsovat v bench-press? Cvicim uz skoro rok cele telo a ked som zacinal s benchom tak som benčoval 5serii po 10opakovani s 35kg. Tetaz skoro po roku je to ledva 50kg aj to uz posledne dve serie znizim na 40-45kg. Pokial ide o tlaky s jednoruckami tak tam je moja max vaha pre jednorucku 18kg ale tento cvik vykonávam az po benčpresi s olympijskou cinkou. Vazim 70kg. Chcem aj pribrat vahu tak ronim objemove cviky. Poradte ako sa mam systematicky realne zlepsovat v sile a pridavat na vahe v klasickom benchpress s tyčou na rovnej lavici bez opasku atd. Dik
Feint
Dátum registrácie: 20.12.2011

Príspevokod užívateľa Jur1cek » 20.08.2013

Ako sa mam zacat realne zlepsovat v bench-press? Cvicim uz skoro rok cele telo a ked som zacinal s benchom tak som benčoval 5serii po 10opakovani s 35kg. Tetaz skoro po roku je to ledva 50kg aj to uz posledne dve serie znizim na 40-45kg. Pokial ide o tlaky s jednoruckami tak tam je moja max vaha pre jednorucku 18kg ale tento cvik vykonávam az po benčpresi s olympijskou cinkou. Vazim 70kg. Chcem aj pribrat vahu tak ronim objemove cviky. Poradte ako sa mam systematicky realne zlepsovat v sile a pridavat na vahe v klasickom benchpress s tyčou na rovnej lavici bez opasku atd. Dik
Ked chces silniet, je lepsie znizit pocet opakovani.
Odporucam pozriet 5/3/1 trening alebo 5x5 trening. Tie by mali byt na zaciatok fajn :wink:
Jur1cek
Dátum registrácie: 06.07.2012

Príspevokod užívateľa lipkofil » 20.08.2013

mozes vyskusat trosku periodizovat najlepsie pre teba linearne v tom danom cviku napr. 2 tyzdne pojdes serie po 10 opakovani dalsie 2 po 8 opakovani potom po 6 a nakoniec po 3 opakovania a samozrejme nerob ziadne vynutene opakovania ( opakovanie s dopomocou ) s tym maju zaciatocnici dost problem.
lipkofil
Dátum registrácie: 02.07.2008
Poďakoval: 1 krát

Návrat na "Silový trojboj (sekcia pre fanúšikov silového trojboja)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný